CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

notiey sy dh pm awk...reply ehh...nk tau sal indon tu ngn malay girl tuh..

Alhamdulillah..28.8.2011 haritu anak sya bby boy dah lahir..awl dr trkh duenya yg spatutnya 16.9.2011...rasa hidup ni pnuh bermakna lepas 4 thn kawen tp msih blom ada rezeki..kbtulan lak dia lahir 2 hari sebelm raya n sya ambik dia eshari sblm raya..meriah raya sya thn ni..ramai sedara yg dtg nk tgok anak sya...kepada kwn2 yg nak ambk anak angkat sya doakan giliran anda akn tiba...nasihat sya kalu kwn2 nk ambk book bby dr dlm kandungan..serahkan smuanya pada Allah..tawakal..berdoa yg terbaik untuk bby tu..niat kna ikhlas...Alhamdulillah sya terkejut hari pertama pergi ambik dia sbb comel sgt2..sblm tu fmly in law cm tk bape suka sbb sya ambil tnpa slidik latar belakang fmly dia..tmbh2 lak ank org susah..diaorg siap tnya kakak/abg dia blajar pandai tak.upsr dpt bape...rupa mcmana..kalu kluar nnti cacat cmna..nnti jadi jahat cm bapak dia(bapak dia lari entah kemana)..,nnti niat nk bt pahala jdi bala..sya sedih sgt2 n sya berserah pada Allah SWT je..sya trima je cmna keadaan anak sya nnti..Alhamdulillah skrg ni kluarga in law plak yg tk sbr2 nk tgk cucu dia..siap akikah nnti nk buat kt sna..tp hti sya ttp terguris..sbb sya dah tahu penerimaan diaorg mula2 dlu cmna..bila tgok bby comel bru nk terima...kpada yg masih berusaha InsyaAllah ada rezeki anda lepas ni..

Reply 2105# MrsInsp

statement yg awk dpt, sbijik mcm sy kena.. tp sy xpedulik. korg xsuke.. sy xdtg jmpe korg.. sy xrugi ape2.. last2 dorg mengalah sbb sy mmg xjenguk dorg langsung.. kan dh kena.. sy mmg keras kepala.. ye la, bende baik jd xbaik.. kepala dorg pk yg buruk2 je.. cubala tkr sket minded tu kan.. latest skali, sy dpt statement mcm ni.. kata anak org susah.. tp rupa xnmpak mcm org susah pun.. punyala stupid minded mcm tu.. xkan masa lahir blh nmpak anak org susah ke senang ke.. pandai ke bodoh ke.. baik ke jahat ke.. ade cop ke kt dahi baby tu.. dorg ni sume ade masalah hati.. sbb tu.. buruk je pk.. spttnye nasihat cmne nk besarkan anak2 special ni.. spy menjadi anak yg soleh solehah di kemudian hari.. sori emo.. hehehhehe.. tp cmne pun sy kena dulu.. sy still rase hepi.. so, sy xrase pn ape yg sy buat ni salah.. dorg nye minded je yg salah. sy pegang kata2 org yg nasihat baik2 je.. yg buruk.. tolak tepi.. dorg ade masalah hati.. congrats tuk awk.. baby nama ape?

dah lama tak masuk sini...semalam dah lepas segala benda yg sentiasa bimbang. Saya dah selamat menerima sijil pengangkatan dari JPN...hari ni mykid baru dah siap, tp tak sempat nak pergi ambik lagi...esok baru leh gi ambik...alhamdullilah semua allah bg jalan yg mudah...semoga kawan2 kat sini pun mendapat laluan yg mudah jugak...

salam sumer...............

mrs.inspector ~ congrats............welcome to the club & selamat berjaga mlm jugak.........moga kehadiran baby ni akan menyerikan kehidupan mrs & mr...............nama bb boy yg kiut miut tu ape???????iskh teringin lak nak ade bb kecik lg la.............

lina ~ biase la tu.....mulut tempayan kite leh la tutup........mulut manusia ni nak kena buku ngan ruas baru leh tutup..........pelik kan org2 yg berpikiran sempit ni.........x pe kite just pk....hari ni hari dia..........sok lusa hari kita..........x kena batang hidung sendiri diaorg x kan tahu, ape yg kite rasa.............biar je la diaorg bercakap..........dah penat sok.....berhenti sendiri la nanti..........

lissa ~ alhamdulillah.......lega kan............echa is yours forever & ever...........

tahniah alissa..

tq zazreen....

Follow Us
tahniah...lissa sy plk april 2012

mrsinsp tahniah..kuatkn semangat k..kta semua memahami.ank itu suci khdirnnya tlh d tntukn,jglah dn didiklh ank itu...love u all k

ruzana lame tuu...mesti bedebar2 kannn.

haah...xsabar mnunggu saat itu..shes will b mine 4ever

Reply  MrsInsp

statement yg awk dpt, sbijik mcm sy kena.. tp sy xpedulik. korg xsuke.. sy xdtg j ...
c4talina Post at 21-9-2011 10:24

betul3...aku pn wat mcm ko..pg mati la dorg ....jji niat kita kerana Allah...janji aku,somi ku dan ibu ku sanggup jaga budak tu cz ibu ku yang akn jg die ble aku kje nti..somi aku plak kna sme2 bsarkn die...

ms mula2 nk amik tu,minta gak pdapat ramai org,rata2 kata JANGAN!!!aku menangis....tapi aku nekad asalkan dapat keizinan somi dan ibu aku amik...alih2 dah jaga,org2 yang kata jangan ni tadilah yang lebih2 nk kan baby tu...rindu peluk kat baby tu..
Alhamdulullah...

Moral of story ikut kata hati insyaallah benda yang baik Allah sentiasa bersama..Amin...

salam semua...saya dah kawen 2 tahun.saya mmg suka n syg pd bdk2 sejak zmn anak dara lg.malangnyer bila dah kawen susah betul nak lekat.saya mmg teringin nak amik anak angkat sejak sy bujang lg tapi susah betul nak dapat.sy xkisah jantina n status bayi berkenaan.harap melalui forum ni saya diberi rezeki oleh Allah SWT utk menimang anak

susah jugak ye nak dapat kan anak angkat ni
takde org yg nak bagi
kalo ada yg nak bg pun tetiba je x jadi..sedih sgt

sy ni dah kawen selama 2 tahun
msih belum dikurniakan cahaya mata (xpnh pgnant pun)
sy cuba utk ambil anak angkat sejak sblm sy kwen lagi
sy ada sorg adik yg dah kwen 5 tahun juga masih belum dikurniakan anak

sebenarnyer ramai yg offer kami anak angkat n kami setuju nak amik
tp ada je halangan
kitorg anggap semua tu ujian Allah utk kami
nak dpt anak sendiri susah...nak amik anak angkat pun susah
sedih mmg sedih tp kami redha
kalo ada yg nak bg anak angkat sy akan bg keutamaan pd adik sy yg dh 5 tahun kwen
kami sentiasa bekerjasama dlm hal2 anak angkat ni tp rezeki masih belum berpihak pd kami
nasib baik keluarga pun sokong n bekerjasama jugak

org pertama yg nk bg kami anak ialah seorg ibu yg br bercerai
ms ni dia dh bersalin seminggu,baby boy
dia sgt bencikan baby tu sb hasil benih suami dia
kami dh chop ms baby ni dlm perut lg
bila dah bersalin, nenek baby tu minta izin utk si ibu susukan baby tu selama 2 minggu
kami izinkan sb kami xkejam n kami boleh bersabar
bermacam2 hadiah kami beri pd si ibu
malangnyer bila dia dah susukan baby tu dia jd sayang kat anak dia
dia xjadi bg kami
sedihnyer hanya Allah yg tahu
semua brg2 bayi kami sedekahkan pd dia
mungkin ni agenda nenek baby tu utk menyemaikan kasih syg antara mak n anak
mmg kami kecewa tp bersyukur sb akhirnya si ibu mampu menyayangi bayi tu

Post Last Edit by Yattie at 12-10-2011 10:30
assalam saya pun dah lama tak masuk sini ....ni nak nak bagi tahu ada dua orang yang tengah mengandu ...
notiey Post at 20-8-2011 08:29

salam notiey.
Saya sgt2 berminat nak ambil anak angkat. Harap dapat hubungi saya segera.

Post Last Edit by Yattie at 12-10-2011 10:31

saya terpaksa menutup story ni sbb menerima terlalu byk permintaan berkenaan bayi ini. Bayi ini sudah diambil  org. T. kasih

Post Last Edit by MrsInsp at 10-10-2011 12:40

Kwn2..ni anak saya..Muhammad Qayyum...skrg dah umur 45 ari...tp gmbar terbaru tkde..

ni waktu hari pertama ambik..mak sya pangku dia sbb hubby xde sbb blik beraya rumah mak dia...umur pun bru sehari..lahir 2 hari sblm raya..
[img[/img]

ni umur 5 hari..kna tahan dkt wad sbb jaundis..

ANUGERAH TERINDAH BUAT UMMI DAN BABAH MENJELANG SYAWAL....

besarnya gambo..tk tahu nk edit..hehe

syukran....hepi nengok nyer...cute

salam,
saya owg baru
tapi dah lama ikut thread ni...sekadar membaca..
kat mane nak cari klinik yg boleh register name kite as parent trus..

hensemnye baby.. kecik2 dh nmpak hensem.. heheheheh. congrats