CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

KONGSI PENGALAMAN FIRST POSTING... seorang guru...

Huhu...takut nye aku.Dh r skang tgh isi borang posting.Agak2 thn dpan trend posting cmne la plak.Xkan anto Sbh Srwk lg kot...

Pengalaman 1st posting di negeri borneo...mula2 tak dpt trime hakikat,tp kendian aku redha..ada hikmah semua ni...aku tgglkan keluarga demi tugas n anak2di borneo...1st week aku kat sana,aku dikejutkan dgn brita,aku prgnant..sedihnya ati aku,hanya Allah ajer yg tahu...aku sorg2 tanpa sedara mara..aku stress abes time tuh..kalau hubby aku ada,aku tak kisah...aku kene alahan teruk,hanya aku yg dpt pujuk diri aku...sokongan keluarga mmg penting,tp sapa bole tahan sokongan dr jauh...aku niat satu je,aku dtg sini,aku nak ajar anak2 pedalaman,tp at the same time,byk masalah mengganggu..kesihatan aku,keadaan sekolah yg jauh dr pedalaman...tapi aku kuat semangat,aku tau,bukan aku sorg ajer alami nasib mcm tuh,ramai lagi...
nila pengalaman 1st posting aku....

Balas #175 terrace\ catat

best giler sumgai depan sek....
kalu nina maunya ari2 keleh kt sini...
coz nina mmg pantang jumpa sungai2 ni...
nak2 air jernih... sukanyaaaaa...... best ar ko ngajar sini ekkk

bestnya pengalaman posting kt pedalaman.
masa aku dulu 4 org dihantar ke srwk
yg lain seme posting termasuk aku kt tmpt sendiri.
aku 1st posting kt convent, kl.
memula mmg teruk. ko seme jawatan kasi aku.
aku ikut je maklum ler belum confirm.
tambah2 gb aku tuh mmg teruk. tapi aku x lawan dia
sbb jaga periuk nasi aku yg belum confirm.
dah confirm terus isi borang pindah dan aku dapat pindah dekat
ngan umah yg aku beli.
so far ALHAMDULILLAH tak sesusah macam sesetengah org
walaupun ni baru thn ketiga aku jadi cikgu.

gb aku tuh lain skit.
sapa2 yg terang2 lawan dia
dia hold posting x sain borang pindah
duduk le bawah dia walaupun cikgu tuh dh isi borang pindah 8 kali

huhu me going to be psoted this august...apply for png tp mana la aku kena cmpak coz senior byk kat kena cmpak kat sbh...me option english...mana kosong ek???

Follow Us
alahaiiiiiiiiii cm srnk je sbh serawak..skang dh mg trend kot kena antar jugal dulu pendalaman..tmbh lg option kritikal, ermm mg la xnk g tp rsnyer akan pergi jugak w'pn berat jekkkkkkk

me pon akn posting...mane2 pon xkisah..asl posting...

mane sume org lagi nih..?

aku nk sangat pegi sabah serawak ngajar bebudak pedalaman..aku suke......panah apply dulu kpli 2007..n dapat blaja kt maktab gaya.setaun.....tapi sbb2 tertentu terpakse tolak..n disinila aku ari2 smpi aku mati nnti..boring ya amat..aku nk p saner

saya posting kat kl..ni pun sbb ikut suami..tp terkejut jgk sbb sek ni walaupun kl tk mcm kl..saya rasa sek kat kedah lagi ok..ramai yang tak bleh membaca..walhal nk ambik upsr dah..kena buat kelas tambahan selalu walaupun saya ni tak ngnajar perdana..

pengalaman posting,budak tatau ckp bm... camna nak wat ppsmi sdgkan bm pon tatau ckp?

5Julai 1999 aku diterbangkan dari Kuala Lumpur ke Kota Kinabalu. 6 Julai 1999 aku diterbangkan ke lahad Datu. pada 6 Julai 1999 jam 2.30 dari bandar Lahad Datu  aku dibawa masuk ke kawasan hulu... jauh di pedalaman...jalan punya teruk..... tak rata....berbatu-batu sejauh 70 KM.... aku hampir pengsan akan nasib diriku....7 Julai 1999 aku lapor diri.....hingga lah ke hari ni....1o tahun ... aku masih di sini.....demi anak bangsa Sabah. Demi 1 Malaysia . hehehehe

Rate

1

Post Last Edit by hepimoon at 30-6-2010 16:20

post edited.

seronok dgr pengalaman,tp biler dah merasainya,tatula nak kata seronok ke apa

Balas #195 cintajc\ catat

haah..memang seronok tambah lagi bagi yang nak tukar kerjaya sebab ingat, tgk dan dengar...

1. cikgu cuti banyak...
2. gaji besar..boleh beli kereta besar...
3. kerja sikit...ngajar jer..dari jam 7.30 sampai jam 1.30 atau 12.30 je 5 hari seminggu.
4. yang penting mengajar jer..masuk kelas ngajar keluar kelas habis...
5. kurang tekanan.

hehehe..kalau itu antara yang difikirkan..memangla seronok. tambah lagi kalau yang rasa dia kerja 100 kali lebih baik dari cikgu kan...tapi memang dialu-alukan jika ada yang benar-benar nak jadi cikgu. yang risau, bila dah rasa realiti sebenar dunia sepak terajang perguruan ni..terus down dan mula la jadi sepalit lumpur dan setitik tuba...

Tapi ada pihak ckp keja cikgu byk tekanan especially bila pengetua suruh buat keja2 yang tak kene mengena ngan kurikulum mcm ajk kejohanan sukan, pertandingan peringkat daerah etc etc..ye ke?

Balas #197 Rhyno\ catat

bagi saya..kalau cikgu tersebut hanya fikir yang cikgu ni kerjanya mengajar dalam kelas sahaja atau dengan erti kata lain belajar hanya utk akademik/kurikulum/peperiksaan sahaja..maka memang la akan tertekan. sedangkan mengajar ni bukan terhad dalam kelas sahaja. sebab tu selalu berlaku, hanya cikgu tertentu sahaja yang selalu keluar sekolah sebab jadi pengadil, hakim, jurulatih dan sebagainya.

bagi saya, tiada tekanan tentang hal ini. yang jadi tekanan selalunya, benda nak sempurna, cemerlang tapi sokongan sama ada dari segi moral atau material haram tak ada. kadang bila kita dah menjayakannya langsung tidak dihargai hatta sekadar peningkatan markah prestasi sekalipun...saya dah rasai semua ini.

Reply #196 CharlieDale's post

no 5 tuh tak berapa sure la...bg aku,banyak tekanan lebih2 lagi ajar anak2 yang tak pandai langsung bahasa kiter..tensen gak seh...dale ni cikgu dimana?

Balas #199 cintajc\ catat

apa yang aku senaraikan tu adalah hasil "temuramah" dengan beberapa kawan yang sebelum ini dah ada kerja tetap..tup-tup apply KPLI..yang no 5 tu adalah jawapan yang selalu aku dengar. alasan.."relax dan gaji banyak..tetap dan berpencen, tak risau kena VSS"..heheh mudah jer kan bagi jawapan sebab nak jadi cikgu....

di mana aku??? hehehe....adalah...