CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 31246|Reply: 130

Personal Loan @Bank Rakyat

nama aje  BANK RAKYAT, tapi bukan utk semua rakyat!

ni psl nk buat personal loan kt Bank rakyat, one of the term n cond. is (for private employee) company tempt kita bekerja kena register dgn dia org. if not x boleh. If nak company tu kena bagi company profile kt bank rakyat. Mcm mana if the company refuse to do so? takkan x boleh consider kot. Ssh la mcm ni. Bank lain tahu je la, mmg susah.

aku rasa baik BANK RAKYAT tukar ke BANK KERAJAAN, mmg pun org kerajaan aje yg senang nk deal dgn diaorg. Org gov. dah sah2 dpt mcm2 loan, so for private employee mcm mana?

Takkan xde sesapa yg aware of this. Tlg la kami yg keja private com.

yang aku tau bank rakyat nih akan bagi loan kat org keje gomen atau kat org keje company berstatus berhad(BHD)..........
klu ko dah tak dapat nak buat loan ngan bank rakyat, buat la loan ngan bank lain... banak lagi bank yang boleh buat loan.........

Apsal kompeni tempat ngko keje tu tak mau bagi docs macam yg bank nak tu ?? pelik gak tu

Reply #1 zairi's post

of course la Bank Rakyat nak tau status private company ni...kalau syarikat yang tak ada nama..memang susah nak apply...

Reply #1 zairi's post

hehehe erk bank lain tau lak ko cakap susah nak apply...

so tak sama ker bank lain dgn bank rakyat ekekekek

bank rakyat takut loan tak dibayar maa...
govt servant pun yg dah di sah jawatan jer, yg belum sah jawatan kalau x silap perlu penjamin ker apa...kalau x silap laaa...gue pun x sure sgt...hehe

Follow Us
kalo loan dari aeon camne? ok tak.

aku yg bekerja gan anak syarikat GLC pun x lepas nak buat loan bank rakyat

Reply #8 ranjer's post

anak syrikat glc, bukan glc. mmg le susah

buat personal loan dgn bank Al Rajhi... lagi senang..tak yah penjamin..tak yah cagaran...

sebab susah le org byk pinjam kat along!

alah...banyak lagi bank yg bagi personal loan....nape bank rakyat jer yg jadi piilihan. Kalau tak silap aku...majoriti bank ada sediakan personal loan. Siap ada yg bagi bole approve within 60mins lagi mcm al rahji bank. Tak perlu penjamin pulak tu.

Kalau bank rakyat ni byk sgt procedure yg menyusahkan pelanggan...dia juga yg akan rugi sebab sekarang ni consumer byk pilihan.

Tadi baru try tanya kat Bank rakyat...Dia kata kalau swasta mesti check ngan company sama ada benarkan potongan dari gaji...So,maksudnya mesti masuk dlm slip gaji..Dulu2 boleh potong dari acct jer..Skrg dia tak nak...Herm...Kalau confirm ada barula leh proceed citer pasal loan....Pastu HR kena announce satu company leh pinjam bank rakyat potong dari gaji..Kira part of dia punya promotion la ni....HR kalau takder mestila malas nak setup semua tuh...Nampaknnya kena try tgk bank lain lak...

Ada tak sesaper kat sini kerja private company dah pernah buat loan dgn bank yg buka pintu untuk kita?  Tapi bukanla Cash Express tuh....

Mr.Forensics This user has been deleted
pinjam je ngan along abis citer...apa susah sangat?

ala... bank rakyat ni company yg listed dlm 1st board pun tak dapat... macam mana nak buat loan bank al-rajhi tu?

Bank Rakyat buat mcm tu sebab dia tak nak pening kepala
tiap2 bulan potong direct dari ANGKASA

aku wat loan ngan bank rakyat ni...sakit woo....sakit ati, sakit pale...

bank rakyat ni mmg bagi pinjam selected swasta je...as yg korang dah mentioned la kan - kampeni yg bleh wat potongan gaji je. kalo takde kirim salam laa...3 thn lepas diorang wat promotion then mase tu leh wat S/I (standing instruction) ngan post dated cheque tp sbb ramei yg ngelat (termasuk aku, hehehehe....) diorang slow down amik loan dari rakyat jelata sekelian alam....aku dulu ngok ngek, zaman jahiliyah aku dulu bayo jumping2...bile dah kantoi, baru la gelabah tahap gelupur cicak kasik settle down. aku dah dpt surat lawyer tp lom sempat naik court aku deal ngan officer bank dulu, then diorang gugurkan kes sampai 3x dpt surat lawyer tu (kena ikut procedure) baru la lega......tapi name still blacklist unless aku buat overlapt...

nak buat overlapt punye la sexa nak mampos....sampai skang dah dekat setahun aku nak wat overlapt ni, tapi hampehhhhhhhh.....

korang yg ade financial prob, kalo nak pinjam try la CIMB express, ni utk yg gaji sket la....leh la pinjam 5K w/o penjamin....atas 5K kena penjamin, aku tgk cimb nye ni quite senang la...less doc...

jgn la korang amik ngan along! pikir 8 juta kali kalo nak amik ngan diorang ni....interest dah la gile babeng, pinjam 3K bayo 6K...ape cite!

Rate

1

Pernah dengar tentang Bank Persatuan...?

Bank ini asalnya daripada Koperasi Seberang Perai..but now ni

dah convert jadi Bank Perdagangan...depa now ni dok promote

bank ni...antara produk dia personal loan...HQ kat perai..1st branch

kat Ipoh...2nd branch kat Shah Alam..(open on 16/8/07)

haa....kengkawan...silalah tgk website bank persatuan ni...cheq dah nengok dah....koko, hang ada apply ka? yg ni, confirm org keje swasta pun buleh apply ka?

ari tu aku borak ngan manager dia...depa kata anybodi can aply..

siap suh aku promote kat kengkawan lagik