Mizzsued Publish time 16-4-2009 11:23 AM

Reply #140 shidaaziz's post

Hahah elakkann...elakkan...

Aku pun so far ok plak walopun pegi work out kat D Curve tu yg mmg sebelah nyebelahnye row tpt makan..., tak penah plak menyinggah makan kat situ. Tp tu la...duit pun bukannya banyak since restoren2 kat row The Walk tu mmg sumernya mahal2;P

Bukan apa for me la..ni aku la...kalau lepas work out tu mmg takde mood sgt nak makan, dats y la ni amat jarang dinner. so tido kebulur pun kebulur la, mengenangkan xnak makan sgt bila dah dekat time nak tido...takpe esok boley makan lagi :lol: :lol:

shidaaziz Publish time 16-4-2009 11:32 AM

Reply #141 Mizzsued's post

mizz, memang betul pun bila kita lepas workout, kita tak lapar. ari tu aku ada le sembang2 dengan pt kan. yang aku cite kat dia pasal aku hanya tak amik pil je tu. aku cite le based orang punya experienced, ada yang cakap heartbeat laju, tak boleh tidur dan sebagainya tu. so dia cakap kat aku, bila kita exercise heartbeat kita pun akan laju jugak kan. cumanya kita buat dengan proper way. bagi derang yang amik pil tu, derang forced hearbeat supaya bekerja. bila heartbeat kita laju bekerja, automatik kita tak rasa lapar. tapi cara tu kena betul le.

so dari situ, kita orang nampak keseimpulannya adalah amik pil ni cara yang paling mudah atau malas le. aku dulu pun nyaris tak amik je sebab doc tak de stok.

bila aku chat dengan pt, banyak info yang aku dapat. rupanya kita kena jaga seboleh mungkin dari awal. bukan pi gym ni hanya untuk nak kurus je. rupanya dari segi kesihatan pun ada jugak. macam aku ni dulu ada sejarah lower back pain. lagi le aku ni patut kena wat exercise. tapi bila wat sendiri tak jalan :lol:

shidaaziz Publish time 16-4-2009 11:36 AM

mizz, semalam aku joint kelas body pump. terkejut aku masa mula2 masuk. ye lah... sebelum tu aku dah buat dumb bell exercise. kendian masuk kelas tu aku kena wat bar bell lak. menggeletar tangan kiri aku. tangan kiri tak kuat lagi. tu pun aku wat yang ringan jek :$

so far aku dah masuk kelas yoga & pilates. yoga memang best. berpeluh gila aku. pilates kasar sikit & tak best sangat.

semalam aku dah beli powerbar gel. RM6.48 dekat guardian & RM6.50 kat watson. kat guardian ada promo untuk raspberry RM3.48 tapi dah habis stok. tapi aku terlupa nak bawak masa exercise. tertinggal dalam henbeg kat dalam kete :'(

Mizzsued Publish time 16-4-2009 12:17 PM

Reply #143 shidaaziz's post

Ehh murah le plak???;P

Mati2 ingatkan rega dia belas2:lol: ... Has ko terai supplementkan dengan xcercise tu dulu n observe d difference la kan...kot mmg elok boley bakar lbh byk kalori, so elok sgtla esp sesapa yg nak turunkan berat bdn...

But yeah bodypump mmg intensity dia quite high aku tgk. but as beginner ko guna je disc yg kecik2 setengah kilo tu dulu, then as ur strength increase berat tu pun bolehla ditambah lagi kan??

Mcm ka FF we have hot flow yoga whereby room temperature akan disetkan ikut temperature body kita. aku dulu beberapa kali gak buat, seronok sbb sambil wat yoga tu peluh mmg mencurah2 keluar. Rasa kalau sesapa yg mmg byk lemak tu mungkin leh rasa lemak dia cair kot;P ..As long as bawak bekal air yg byk masuk kelas tu, mmg sonokkk:loveliness:

shidaaziz Publish time 16-4-2009 12:35 PM

Reply #144 Mizzsued's post

tu le mizz, aku ingat rege dia berbelas ringgit. tengok murah, aku capai le 2. RM13 untuk 2 sama dengan 1 set mcd tau :$kalau makan mcd kumpul lemak :$

semalam aku amik disc yang ringan jek. tak leh berat2. gila. sebab semalam aku banyak wat tricep & bicep exercise.

hot yoga ada dekat jaya. kat hartamas tak de. actually aku amik pakej yang tak de yoga. tapi sesekali aku leh le dapat pass yoga. mintak dengan fc aku :lol:tapi bila joint yoga, best le pulak :)

Mizzsued Publish time 16-4-2009 01:48 PM

Reply #145 shidaaziz's post

La...awat TF ada pakej2 xleh masuk yoga plak???Patutnye flat fee utk access for all services la...;P ;P

shidaaziz Publish time 16-4-2009 02:14 PM

Originally posted by Mizzsued at 16-4-2009 13:48 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
La...awat TF ada pakej2 xleh masuk yoga plak???Patutnye flat fee utk access for all services la...;P ;P

kan ada isu yoga diharamkan. so TF buat le 2 pakej. 1 fittness 1 lagi fitness + yoga. aku nak yang bajet punya, amik fittness.lagipun kalau amik sekali dengan yoga pun, cam rugi je kalau dalam sebulan tu hanya takat 1 atau 2 kelas je yang aku betul2 pergi. tapi ok pe sebab fc aku leh bagi pass seminggu sekali :)

itikcomey Publish time 19-4-2009 12:37 PM

kat FF the curve, blik tukor pakaian utk pompuan kat mane ek? :$

Mizzsued Publish time 20-4-2009 08:48 AM

Reply #148 itikcomey's post

Kat tingkat atas yang...lepas naik tu ko jumpa studio X...female changing room belah kanan. Ha jgn gi belah kiri lak, tu tpt lelaki;P ;P

Tp kalo ko berani nak cuci mata dipersilakan la..:lol:

itikcomey Publish time 20-4-2009 09:09 AM

wooo..changing room dier kat atas ek..
sib baek..:P
FF the curve da 2 tingkat rite?
huhuhu
FF maxis xyah naek atas...msuk je terus g blah kanan..

:P

shidaaziz Publish time 20-4-2009 09:48 AM

mizz, semalam aku masuk kelas bodypump & bodysetp. bosypump tu dah boleh ikut. bodystep gila pantas. tak terkejar aku :lol:

semalam gak aku try makan powerbar gel yang flavour strawberry/banana. tah hape2 rasa dia :lol: manis. aku ada coklat & apple. nnt try 2 tu kendian boleh decide nak stick yang mana 1.

Mizzsued Publish time 20-4-2009 11:24 AM

Reply #150 itikcomey's post

iyo dong...dia 2 tingkat.

Kat bawah lounge area and ab machine area n RPM studio, PT area,kat atas barula changing room, studio x, yoga studio, n weight training area

itikcomey Publish time 21-4-2009 05:56 PM

owh..mekasih for the info..
pagi tadi g body balance....mak aiii...terbelit2..
huhu.tapi besh ..

semlm pegi FF maxis kol 7.30 mlm..
mak aii... ramai giler org..
smpai penuh locker kat situ..

:mad:

jadi xleh g kol 7.30 mlm
ramai giler org

Mizzsued Publish time 22-4-2009 09:25 AM

Reply #153 itikcomey's post

Heheheh kalau lepas time keja mmg ramaila...apa kata gi club kat tpt lain??;P ;P ..Ko passport kan??

itikcomey Publish time 22-4-2009 09:48 AM

yep..
passportnye
my mum pon da nak join msuk FF
jadi da r geng...

:lol:

Mizzsued Publish time 22-4-2009 04:12 PM

Reply #155 itikcomey's post

Waaahh...ko bawak lagi sorg jadik member ko dah leh dapat backpack dahhh;P

shidaaziz Publish time 22-4-2009 04:37 PM

Originally posted by Mizzsued at 22-4-2009 16:12 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Waaahh...ko bawak lagi sorg jadik member ko dah leh dapat backpack dahhh;P

ooo dekat FF kalau intro member dia bagi backpack ek. kat TF dia bagi spa voucher. member office aku member kat TF. aku tau pun lepas aku dah sign. aku ada le mentioned dekat FC aku. dia cakap nnt dia bagi voucher tu. tapi aku le yang dapat hehehehe... aku pakat dengan FC :lol: :lol: :lol:

Mizzsued Publish time 22-4-2009 04:49 PM

Reply #157 shidaaziz's post

Tak jugak shida...every month incentive berbeza...kadang2 tu promo dia jalan 2 bulan mcm sekarang ni la, bawak 2 new member dlm bulan april n may boleh dapat backpack. Kalau promo sebulan selalunya juz recommend sorang je boleh dapat dah benda mcm t-shirt ke, thumb drive ke...memacam la:loveliness:

amirmelati Publish time 23-4-2009 03:40 PM

Balas #157 shidaaziz\ catat

TF punya promotion yg kate RM69 sebulan tu betul ker? sbb malas nak gi tanya kat TF nie..nnt mula ler ckp promosi bende nie dah abis..lepas tu suruh org ambil package utk 3 thn la aper la...pas tu kalau call diorg lak mesti suruh dtg kat diorg ..n diorg will xplain...errr

shidaaziz Publish time 23-4-2009 04:03 PM

Originally posted by amirmelati at 23-4-2009 15:40 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
TF punya promotion yg kate RM69 sebulan tu betul ker? sbb malas nak gi tanya kat TF nie..nnt mula ler ckp promosi bende nie dah abis..lepas tu suruh org ambil package utk 3 thn la aper la...pas t ...

yang 69 tu adalah untuk member sedia ada yang dibuang kerja during recession time ni. kalau member baru start dengan 100 ke atas. memang ada yang murah serendah 80 sumthing kut. tapi yang tu kena beli untuk 3 tahun. kena bayar lump sum. kendian dia akan buatkan untuk monthly payment without interest. aku kontrak setahun dan bayar monthly. ari tu supervisor fc aku suh aku bayar lump sum. aku cakap aku tak mo. lagipun discount yang diberikan setakat berapa rm jek. lain le kalau aku bayar lump sum dapat diskaun ratus :$
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10
View full version: FITNESS FIRST