CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4174|Reply: 22

Passport

Edited by MariaClara at 5-5-2016 03:52 PM

Assalam semua warga cari...

xtau la ai masuk board yg btol ke tak..tp ni berkenaan passport anak...

baru2 ni ai nk buat pasport utk anak2...tp x lepas sbb ai xde surat hak penjagaan anak2...masalahnye my ex x benarkan i buat surat hak penjagaan kat mahkamah...walaupon ai da explian ni on paper jek...all this while mmg xde masalah tentnag penjagaan anak2...mmg ai yg jage since 3 yrs ago...hurmm mcm mne yer....ai da booking everything tgl nk bli tix n buat passport jek...xsangka pulak skarang dia mintak surat..3yrs ago i renew xde pulak dia minta..agak2 klau i ckap i masih berkahwin ok tak?

korang ada cara tak? hmmmm lps tu nk tau la mcm mne process nk dptkan hak penjagaan cara terbaik?

npe nak kena mintak kebenaran ex husban utk buat surat? xleh direct mahkamah?

Jajabeans replied at 5-5-2016 05:03 PM
npe nak kena mintak kebenaran ex husban utk buat surat? xleh direct mahkamah?

yela sepatutnye kne pegi direct mahkamah...tp ex x setuju hak penjagaan kat ai..tp mmg la anak2 i yg jage....tula prob nye nnt jadi gado klau ai failkan custody...ke ai yg bodoh eh? tp all this while kami mmg xde prob pasal jaga anak2 ni..sbb dia mmg jarang kat KL...dia kje outstation..jauhhhh

MariaClara replied at 5-5-2016 03:50 PM
Assalam semua warga cari...

xtau la ai masuk board yg btol ke tak..tp ni berkenaan passport anak. ...

Eh tak payah cakap apa2 pun lah kat imigresen. Makcik CPM bercerai pun tak de hadhanah. Masa renew atau buat passport, makcik je ada. Buat selamba je, tak payah ramah tamah sangat nak cerita itu ini. Hihi

Pegawai tanya, "ni mak yg sign ye?". Makcik CPM angguk je. Bawa surat kelahiran anak ngan kp mak je. Kalau dia tanya ayahnya mana, jawab je kerja memanjang. Entah bila nak free (buat gaya2 merungut gitu) haha

Gue renew passport anak, takde pulak nak kena ada concern bapa. Tanya mana ayahnya pun tak. Yang penting bawa budak2 tu utk ambil gambar. Ni imigresen mana ya nak concern ayah bagai?

sarahmirza replied at 8-5-2016 08:50 AM
Gue renew passport anak, takde pulak nak kena ada concern bapa. Tanya mana ayahnya pun tak. Yang pen ...

The officer probably sees a rubber stamping on your forehead that reads, "akulah emak, akulah ayahnya"

Follow Us
CikPuanMelayu replied at 7-5-2016 10:34 AM
Eh tak payah cakap apa2 pun lah kat imigresen. Makcik CPM bercerai pun tak de hadhanah. Masa renew ...

tula tuhh kannn dedulu xde camtu...CPM gi renew bile ni?

sarahmirza replied at 8-5-2016 08:50 AM
Gue renew passport anak, takde pulak nak kena ada concern bapa. Tanya mana ayahnya pun tak. Yang pen ...

kat keramat mall okeh...peg ppuan tu siap sound..jgn nk tipu yer sbb sy yg akan tanye..sbb sy dah tau yer...podahhhh rase nk lumat2 kan bibir dia tuhhh....

MariaClara replied at 10-5-2016 09:20 AM
kat keramat mall okeh...peg ppuan tu siap sound..jgn nk tipu yer sbb sy yg akan tanye..sbb sy dah  ...

Ada tanya status perkahwinan ke masa renew passport? Gue pernah buat emergency passport anak kat oversea, tak pula sibuk bertanya itu ini. Yang penting dokumen anak lengkap, anak itu pun ada depan mata pegawai itu. Cuba buat di UTC.

sarahmirza replied at 10-5-2016 10:35 AM
Ada tanya status perkahwinan ke masa renew passport? Gue pernah buat emergency passport anak kat o ...

ni kisah sekarang katenye..menjak kes bapak buat report pasport hilang padahal ade kat emaknye..kes cerai juga..pastu mak nye gi report nape bole buat 2 passort...

MariaClara replied at 10-5-2016 11:25 AM
ni kisah sekarang katenye..menjak kes bapak buat report pasport hilang padahal ade kat emaknye..ke ...

Kisah artis ke model tu kan. Okay2. So apa next step sekarang?

MariaClara replied at 10-5-2016 09:19 AM
tula tuhh kannn dedulu xde camtu...CPM gi renew bile ni?

Bukan CPM. Makcik CPM. Baru 2 minggu lepas. Kat UTC Keramat.

CikPuanMelayu replied at 10-5-2016 03:23 PM
Bukan CPM. Makcik CPM. Baru 2 minggu lepas. Kat UTC Keramat.

ehh 2 minggu lepas la sy pegi...alahaii pesal sy nasib x baik...diam2 je ek? dlm borang kan ade status kan...CPM tulis berkahwin kah? ajar sy pelisss....jujur banget sy ni kot...leceh laaaa

eh nk tau..kalau renew xyah isi borang kan?

sarahmirza replied at 10-5-2016 11:48 AM
Kisah artis ke model tu kan. Okay2. So apa next step sekarang?

next step...ai da pegi court jln duta....tanye pegaawai sane..dia kat eif persetujuan bersama lg cpt dpt...tp ex ai xmo bagi hak pada ai...nk buat hak penjagaan bersama pon dia diam n sentap...susah btol la

MariaClara replied at 11-5-2016 09:36 AM
ehh 2 minggu lepas la sy pegi...alahaii pesal sy nasib x baik...diam2 je ek? dlm borang kan ade st ...

Sekarang mana ada isi borang kan. Bagi sijil kelahiran dan ic mak atau ayah je. Tak de pun tanya status.

CikPuanMelayu replied at 11-5-2016 11:37 AM
Sekarang mana ada isi borang kan. Bagi sijil kelahiran dan ic mak atau ayah je. Tak de pun tanya s ...

aduhaii pesal ai kene yer kak....dia tnye mase beratur amik no kat luar tu lagi...

err mmg xde kan system dia on9 kat eda cerai bagai....fuhhhh ok this week gi utc pudu..tenkiu kak...

aku sgt pelik dgn jabatan imigresen ni, pernah dulu aku nak buat passport anak, husband tgh kerja so kami pergi berdua ajalah dgn anak. Pegawai tu tanya suami mana, I cakap dia kerja. Then after bincang-bincang dgn officer mana tah dia boleh cakap tak boleh buat sbb anak under age and nanti jd masalah dengan ex suami. Lain kali bawa ex suami sekali. Aku naik anginlah, aku cakap bila masa  pulak aku bercerai? Suami kat tempat kerja. Terkebil-kebil mamat tu. Aku org Malaysia anakpun warga Malaysia jadi apa masalahnya? 2 minggu lepas tu aku pergi lagi tapi kali ni bertiga, suami aku yg proses aku duduk relax. Pelikkan suami aku bukan warganegara tapi nyaman-nyaman ja dia buat passport anak tak sampaipun setengah jam siap.. depa ni banyak songeh betul

cmf_blingblings replied at 11-5-2016 04:23 PM
aku sgt pelik dgn jabatan imigresen ni, pernah dulu aku nak buat passport anak, husband tgh kerja so ...

kannnn..mcm2 pulak..dah la tu ade org x kena ade org kena...agak2 klau nk buat undang2 buat la btol2..jgn bagi org pening lalat...

ni leh plak pilih2...klau rase ko nk tanye ko tnye gitu ekk...sbb ade member last week pegi x ditanye (baru dpt tau arini)...

ikut mood staff ke ape? gilerrrrr....

MariaClara replied at 12-5-2016 11:48 AM
kannnn..mcm2 pulak..dah la tu ade org x kena ade org kena...agak2 klau nk buat undang2 buat la bto ...

Cuba buat dekat pejabat imigresen lain.

sarahmirza replied at 12-5-2016 10:47 PM
Cuba buat dekat pejabat imigresen lain.

Saranan macam nie...anak buah Manak yang baru umur 3 bulan tuh pun boleh bagi.....

12Next
Return to list New