CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dawie_pizza

susah nak jumpa jodoh n jodoh tak kekal

I 35,asal cuti or weekend je suka duk rumah. Once in a while keluar jumpa kawan, lepak. I have no problem interact with guys, tapi memang jenis suka spend time dekat rumah.

So buat TT, baru 31 tu..i 35 ni. 5 tahun nak masuk 40. Dah kategori andartu kertu..hahahhaha..

hat no 5 tu ko bercinta dgn lesbian ke apa. xclear. byk jugak pengalaman bercinta means tak susah la utk lelaki mendekati cuma a matter of time utk jumpe lelaki yg sesuai. keep on trying

dawie_pizza replied at 5-5-2016 10:46 AM
thank you. banyak pengalaman sampai dah bosan...

skrg ni..problem lain plak..yg nak kenal denga ...

org kate jerawat tu pemanis beb....hihihihi...bdak2 muda mmg camtu...main2 ayat jek xde maksud pape..ko senyum jela anggap depa bak debu2 bertebangan..chewahh...hahahaha...usaha lg...kl suka rajin2kn buka mulut bukak topik pape je(reminder kt diri sndiri jgk nih..bahahaha)...gudluck ye..

umur 31 tu bukan tempoh nak cuba2 lagi atau suai kenal. level matang dah. kalau nko nak berkawin, nko slow talk dgn famili, mohon pertolongan recommend dapatkan calon suami. kurangkan risiko nko jadi lauk. boleh nko slow talk dgn famili? bila? bila dah slow talk tu, nko roger aku semula. aku sudi membaca masalah nko dan membantu.

Intanmahsuri replied at 5-5-2016 12:56 PM
I 35,asal cuti or weekend je suka duk rumah. Once in a while keluar jumpa kawan, lepak. I have no pr ...

kesian nko. cuba sorok rasa sunyi xpi rasa tu datang menyinggah jugak walau tak diundang. kawin lah. cer minta bantuan famili nko carikan. jgn ego sgt.

Aku plak pedih dh telinga org sekelilig tnya bila nk belaki .
Dh usaha carik,tp laki org n budak muda je aku tjumpa.haippppp..kbykn laki org  yg aku jmpa memg frenly sesangat,mulut manisss..klo xkoat iman mmg kena ngap ler.yg sebaya,skulmate,kelikmet yg ok2 sume dh belakibini...ke aku memilih sgt...

Follow Us
Pelindung replied at 5-5-2016 05:18 PM
kesian nko. cuba sorok rasa sunyi xpi rasa tu datang menyinggah jugak walau tak diundang. kawin la ...

A'ah kesiankan..

Nak kawin tapi tak jumpa org. Ko je lah kawin dengan aku nak? No 2 ke? Nak nak? Nak tak? Hahahahaha...

dino replied at 5-5-2016 12:11 PM
komen pakar psaikologi sesangat
utk tt sabo la.... org laki suka pompuan yg fun... yg bkn jeni ...

baru tau ka

its a man world kekdahnya kan?
laki kawen lambat takpa, psl tak pikir biological clock tik tok tik tok nnt takleh beranak...
nak attract laki kena ikut apa yg laki suka... pompuan kena cermin diri etc....

sbtlnya kalo kita observe, ada yg kawen awal pun belum tentu bleh beranak... sama la yg kawen lambat belum tentu takkan beranak...
ada yg sebaik2 pompuan pun lelaki tetap tak suka, ada pompuan yg huduh akhlak pun jd rebutan lelaki...
pokoknya kalau kita Islam, kena percaya la kan kalau Allah dah kata kun fa ya kun...maka kawen la sorang anak adam & beranak pinakla dia.....
Tp of cos la kita kena usaha jd manusia yg lebih pd dr hari sebelumnya....versi setazah saikologi

to tt, set your expectation suami mcm mana yg hang nak...
jgn asal berlaki semua jantan hang layan....
hakak tgk mcm semua set tak semenggah ja tu....
letak harga diri tu di tempat teratas, baru la diri tu berharga...
selebihnya serah pd Allah............

Innrukia replied at 5-5-2016 10:10 PM
baru tau ka

its a man world kekdahnya kan?

Haku pun mari terfikir bende yang sama.
Kenal hanya through phone (kalau haku,haku mmg tak anggap KENAL pun) tapi bule declare couple? Yaa aku tau cinta itu unik dan penuh misteri, but for me, sebelum nak serah hati pada orang, byk bende kot nak consider. Its about heart, once broken consider sold

WawaRaRa replied at 5-5-2016 10:58 AM
TT... kita sebaya... dan ada prob yg sama.... kat opis ni x boleh nak mencari jodoh sbb kebanyakan ...

ada juga org yg lebih kurg mcm kita. kat ofis ni bukannya xde laki. ada tu ada..tapi calon sesuai tu takde. ye la..kebanyakkan dah jadi laki org. kalo tak kawin pun..dah ada awek. tak pun budak2 muda. camne. ni pun ada sorg ni kata nak kat aku..tapi umur baru 24. baru je nak abis belaja. camne?

fifie_olin replied at 5-5-2016 11:03 AM
ssh2 sgt soh la parents ko cari kan

parents memang takkan cari kan. kena cari sendiri. kalau ada org nak kenen2kan pun..mak buat derk je..

bebeng replied at 5-5-2016 06:03 PM
Aku plak pedih dh telinga org sekelilig tnya bila nk belaki .
Dh usaha carik,tp laki org n budak mu ...

kebanyakkan laki yg aku jumpa..yg baik2..tau tanggungjawabnya semua dah kawin
yang tinggal..perangai tak semenggah..budak2 baru nak up..yg playboy..yg nak ppuan cun2 je

aku memang garang pun. tapi dah cuba kurang2kan. tapi yg masih tak bleh blah..aku tak reti nak borak2 dengan laki. pape pun..aku lebih prefer cakap dengan pompuan.  tah..aku rasa macam gatal sangat kalo aku yg gi cari laki. kalo dalam internet/fon ni berani la juga. aku tak berani depan2. segan

cuba ko baca semula tulisan ko tu dan buat kesimpulan
yg aku nampak ko ni senang2 je couple dgn org yg ko tak kenal dan tak nampak
jumpa kat wechat? kat wap? waddehel???

keluar la dik oi...
cari di luar nun!

Ai this year 33, single lagi. So rilex la.. kalau ada jodoh, tak ke mana.

dawie_pizza replied at 6-5-2016 12:22 AM
aku memang garang pun. tapi dah cuba kurang2kan. tapi yg masih tak bleh blah..aku tak reti nak borak ...

bab garang tu kena buang la dik.... nk tunjuk garang pun lepas kawin ubah cara ckp.... ade menda2 leh kite ubah.... org lg suka pompuan yg gila2... yg supporting..... at least ade ramai kwn....
tak kira laki pompuan.... tp tau jaga batas la..... ni klau ngan kwn pompuan kurg.... apa lg ngan nak cari kwn2 laki..... satu lg jgn desperate sgt...... buat le aktiviti yg buat tak rasa sunyi...... ni berkwn secara halimunan dah declare kapel.... susah la

bela kucing la

interesting... ada bbrp soalan:

mcmana jumpa bf thru phone?

tak letih/rimas ke kena jwb msg all the time? and layan doty men? blom lagi nk call selalu sbb rindu suara bagai?

dino replied at 6-5-2016 03:19 PM
bab garang tu kena buang la dik.... nk tunjuk garang pun lepas kawin ubah cara ckp.... ade menda ...

stujuk... dan gunakan alam maya hanya sbg learning ground saja. sbg platform utk belajar berinteraksi dlm relationship. don't get too far and dont bring yr emotion w you

saya guna chat sbg research n study place. about men from diff cultures. can be very interesting.

jodoh tu ade.. sabar ek.. jgnlh negative sgt.. usaha,doa tawakal ye..