CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fire_place

Tolong xtahu masalah

Sy xbce kesah tt yang sebelum ni..cbe bt air yasin+selawat+ayat kursi...tkt sth wrong aje ni...guna2 ke..

solat ngaji segala tp menala anak sedarah sedaging. kevavian apekah? lahanat gile

cer mintak sesape yg berilmu teropong dr jauh. mgkin leh dpt sedikit input. tp kalo nk berubat, perlu empunye badan nye ade skalik. adeh..

Simpati dgn tt sekeluarga.

Setan bertopeng manusia ni biasanya lambat mati. Mungkin Allah bagi ruang utk bertaubat..

pr3ttytw33ty replied at 16-4-2016 05:05 PM
solat ngaji segala tp menala anak sedarah sedaging. kevavian apekah? lahanat gile

cer mintak ...

Baru dpt no hantu killer dr forumer gak.
Fp nak try ikhtiar gak.

cubalah ikhtiar secepat mungkin
kes macam ni tak boleh dibiarkan melarat..

bila bca cerita tt.. air mata aku mengalir. teringat kisah hidup aku 16 thn yg lepas. bezanya arwah bapak tiri aku x buat sexsual abuse. tapi kaki perempuan dan suka ngabis rete peninggalan arwah ayah kandung aku.
lg 1 perangai buruk dia suka naik tangan.. mak aku dah mcm org bodo... denga je ckp dia.kesian mak aku. masa aku sekolah dulu pernah terfikir jgk nk bg mkn racun tikus. hahaha..
tahun 2010 mak ngn dia cerai. dia sempat lg amik kereta dan brng2 kt rumah ni. aku ckp ngn  mak aku biarkan je. kau ambik harta anak yatim. tahun 2013 dia mati. yg aku denga sakit batuk kering. masa mati dia sorang2... kesian kn... skrng aku dh maafkan dia. setiap aku solat aku mintak allah ampun kn dia.

* buat pengetahuan bapak tiri tu keturunan indon x sedar diri.

Follow Us
dari dia gunakan gunakan ank dia tu...baik dia guna2kan mak tt....

ada sedikit keraguan....rasanya adik tt tu xkena guna2 kot...tp adalah yg dia. uat perjanjian ngan ayah dia tu...yg kita x tahu.

Ada benda yg dirahsiakan kot....yg hanya adik ngan ayah tiri tt tu tahu..atau ada perjanjiam persefahaman.

mama_imanz replied at 17-4-2016 10:38 AM
bila bca cerita tt.. air mata aku mengalir. teringat kisah hidup aku 16 thn yg lepas. bezanya arwah  ...

Tabah ya..sama lah.bapak tiri aku tu pun dna indon.eeee...geram lah pikir

Fp nak ucapkan terima kasih pada yg sudi kongsi pandangan,PM fp bg alamat no phone tempat berubat,yg sudi jd sahabat utk dgr masalah lah.korang punya jasa ni tuhan Je mampu balas.

Fp dh ikhtiarkan melalui kaedah dptkan pandangan kaunselor Dan satu lagi pengamal perubatan Islam..mod kalau nak tutup benang ni boleh tutup.

fire_place replied at 13-4-2016 12:53 PM
Umur bapak tiri hampir 70 tahun,
Umur adik tiri aku ni,merangkap anak kandung Org tua ni 19 tahun ...

ko kena le selamatkan adik ko tu
tak pasal2 kang ada anak luar nikah
nauzubillah

TT update nah nanti.

allhaillll replied at 18-4-2016 04:45 PM
TT update nah nanti.

Insyaallah...aku ni sebenarnya dlm berani takut..sbb aku takut ayah tiri aku ni ada ilmu ke apa ..sbb ada jua org pm bgtau org indon bukan kosong2..

Dia suruh aku jgn masuk campur,sbb takut nnti si bapak aku tahu aku cuba buat sesuatu.ntah lah. Aku pun xtahu boleh ke sampai gitu.

sedih baca cerita TT,

semoga TT tabah dan kuat menghadap hari hari yang mendatang.
Semoga TT dan mak, serta adik beradik diberi kekuatan untuk melawan dan menghadapi apa saja perkara tak elok.

Tak tau nak bagi kata semangat macam mana.
Saya pun rasa macam sedih. Sebab dulu mcm penah di molest dari seawal umur 14 tahun.

Sekarang ni nak tengok muka sepupu yang penah buat ritu memang sakit hati amat la

fire_place replied at 18-4-2016 06:36 PM
Insyaallah...aku ni sebenarnya dlm berani takut..sbb aku takut ayah tiri aku ni ada ilmu ke apa .. ...

Waktu mula2 nak ngubat ayah, KK pun rasa takut camni gak. Tapi sebab nekad nak ubah keadaan, teringin nak rasa hidup cam family lain yang aman damai, KK teruskan jugak dengan sokongan mak dan adik-beradik. Alhamdulillah keluarga KK sekarang boleh kata dah sejuk la. Ayah xde lagi amuk kat orang xtentu pasal cam dulu. Walaupun dua2 dah tua tapi KK syukur sangat kami sempat rasa hidup yang tenang.
Tak boleh biarkan, FP... bayangkan kalau FP berada di tempat adik tu dan takde orang nak tolong. Mesti upset kan...

FP dapatkan support daripada orang2 yang dipercayai. Yang penting make it secret. Memang benda2 halus boleh tau apa kita buat... kan Quran dah kata dia nampak kita sedangkan kita tak nampak dia. Tapi kita ada Allah yang lebih kuat daripada makhluk2 halus tu. FP ikhlaskan hati, perbaiki amalan zahir batin dan doa banyak2 mohon Allah pelihara & bantu. InsyaAllah. Prosesnya mungkin panjang, tapi lebih baik daripada statik xbuat apape...

FP boleh amalkan baca doa ni banyak2...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kelipkertas replied at 19-4-2016 08:38 AM
Waktu mula2 nak ngubat ayah, KK pun rasa takut camni gak. Tapi sebab nekad nak ubah keadaan, terin ...

Terima kasih kk...
Fp mmg xboleh balas pertolongan kk..
Mudahan Allah yg melihat berikan kk keberkatan hidup
Dunia akhirat.tq

CikguZara replied at 19-4-2016 08:37 AM
sedih baca cerita TT,

semoga TT tabah dan kuat menghadap hari hari yang mendatang.

Terima kasih atas kata semangat,
Ramai je kn Kalau baca yg Jd mangsa.
UTk Cikgu Zara mudahan Allah sentiasa rahmati hidup Kamu
Atas simpati Kamu terhadap insan lain.amin.

Tu lah. Dulu dulu kan kita duk kampung, tido rumah mak sedara bagai...hubungan dengan sepupu pun rapat sehinggakan bole jadi perkara macam ni.

So sekarang bila dah beranak pinak dan ada anak dara ni, memang aku jaga betul betul anak dara aku.
Walau anak dara aku tak cecah umur 12 tahun pun, memang aku pantau.

Kalau bapak sedara dia nak peluk or dukung pun aku marah. Budak tu dah bole jalan berlari bagai dah. bukan kecik lagi nak didukung nak dicium.

jangan katakan sepupu sedara mara, ngan bapak sendiri/suami sendiri  pun aku bataskan.

CikguZara replied at 19-4-2016 10:23 AM
Tu lah. Dulu dulu kan kita duk kampung, tido rumah mak sedara bagai...hubungan dengan sepupu pun rap ...

Bagus lah..kita bila dh kena,tindakan Dan pemikiran kita Lebih lagi kedepan.Ipar aku pun Gitu gak,sepupu punya Kerja,sbb sepupu duduk Umah dia.
Mak dgn abg2 xtahu pun.Anak aku Kalau Balik kg pakcik dia Ajak keluar naik moto,
Lambat Sikit aku dh start kete Cari,sbb Risau.aku mmg xpercaya kn org,sbb tak semua org,
kanak2 Akan bgtahu pengalaman dia.

Tp aku kecewa Sikit Dlm Hal ipar aku,aku tak sure Sama Ada lelaki melayu semua Jenis gini,
Aku espek bgtahu hubby aku apa adik dia kena masa Kecik tu,hubby Akan belasah sepupu dia,
Hubby aku Cuma tergamam je,masa baru Tahu,aku tak bertegur hubby aku,sbb aku rasa marah Sgt,
Aku persoalkan adik awk kena mcmtu awk terkejut je?? Sama mcm Suami aku punya sil tu.terkejut je Gitu,
Dan Sama Dlm pikiran diaorg 'habis xkn nak serang marah sepupu b tu'... Eee...xpaham aku.ke aku yg beremosi.
Last2 aku yg selalu pancitkan Tayar kete sepupu laki aku ni,aku nyorokkan kasut dia,bila dia dtg kg laki aku,sbb aku Tahu dia xinsaf kegatalan dia tu
Mmg nampak terserlah lagi...sekurangnya dpt aku balas sikit2 kejahatan dia tu..sbb sil aku cite Dari Tadika kena,hingga darjah 6
Bila dah besar baru Tahu perbuatan tu namanya cabul.dok kampung kan xpaham lg pun Kecik.

CikguZara replied at 19-4-2016 10:23 AM
Tu lah. Dulu dulu kan kita duk kampung, tido rumah mak sedara bagai...hubungan dengan sepupu pun rap ...

ko kene smpai abis ker ngan spupu tuh??erkgulp

revoc replied at 19-4-2016 11:12 AM
ko kene smpai abis ker ngan spupu tuh??erkgulp

tak sampai rogol la..

kalau pegi rumah kakak mak, bila malam kan, tido ramai ramai, tetiba ada je tangan yang raba peha, dada semua.

dan dulu nak jadi cerita, duduk kat kampung, mak ayah kerja, tinggal la aku duk umah ngan adik. Sepupu yang sebelah rumah datang. Dia akan halang kat dapur or mana mana, dan gesel gesel kemaluan dia.
Kita yang tatau apa apa ni, diam je la takut kena pukul.

entah la...
jahat betul la derang. Sekarang ni masing masing dah ada anak dara, semoga derang datang kesedaran dan menyesal dengan apa ayng derang lakukan.

walau setakat diraba terasa takut juga..
sedih