CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LomaPrieta

Kes khalwat & turun naik mahkamah.

beldandy replied at 25-3-2016 10:25 PM
Ko buat lawak ke?
ok...aku gelak skit ok...
u muslim kan?

tak buat lawak. takkan pegang tangan pun salah? kesian orang melayu. bila make love di hotel murah, selalu kena tangkap. masuk paper tv.

Elle_mujigae replied at 14-3-2016 04:29 PM
I tak fahamlah..kalau tak buat apa2 kenapa kena tangkap juga?

dan tt taknak pertahank ...

tak buat apa2 mmg kene tangkap tapi kalau buat apa2....hmmmm

jabatan agama mana ni ye…aku pernah kena…kat tasik shah alam…masa tu jam 12…nk balik dr gi makan tepi restoran kat tasik nu…nak gi parking motor…tetiba dtg Jais satu van sergah…buat apa…aku ckp la nk balik umah…pastu dia kabo…pi blik skrg…aku jumpa korg lagi sekali aku sumbat masuk van…erkkk..tros cabut...

My friends pernah bg nasihat.. kate dia nnt dpn hakim bg tau kate dah insaf.. dan kami takkan ulang kesalahan  ni lagi...

apesal tunggu 10 minit

lenkali mnusia tu tutup pintu tros pi terjah

nk sangat moral polis

Adoi susah jugak kes ni.... org sekeliling dah tak percaya satu hal.. masalah besar lg kate kene tangkap kat hotel pulak.... adeh... xtau nak bg nasihat apa... sebab bende dah jadi.... kdg2 tulah dugaan hidop yg kite kene hadapi...

Follow Us
bypassthecortex replied at 21-3-2016 02:34 PM
Kesalahan khalwat ni mcm kes2 "strict liability" (mcm langgar lampu merah, x pakai seat belt....cour ...

dari segi law memang boleh convict lah kan?tak kiralah masa kena tangkap tu berpurdah ke bogel ke kan...
definisi khalwat tu hanya boleh argue kalau tampilkan saksi ke eh (means dorg bukan berdua-duaan) - in case orang jabatan agama salahguna kuasa utk aniaya ke apa...
sebab kalau pergi court situasinye he said, she said jelah...

net_level replied at 12-5-2016 02:26 AM
dari segi law memang boleh convict lah kan?tak kiralah masa kena tangkap tu berpurdah ke bogel ke  ...

hehe...aku dh lama x main syariah court ni......dulu pun main kejap jer, tak minat.......tapi seingat aku, biasa mmg kantoi punya sebab yg jadi trigger ialah "menimbulkan syak", pas tu geng2 serbu ni bukan main terjah, biasa tgu dulu kot2 mmg diorang nak start engine terus blah ke (e.g. ko pegi uptown kan ke parking jauh, kadang2 ko kene parking kat ceruk2).......tapi klu aku lah counsel diorang aku nak tengok parking kat belakang kedai mamak tu lagu mana? kadang2 kat belakang mamak/restoran tomyam tu terang benderang, diorang pi bantai basuh pinggan kat kaki lima belakang tu & staf lepak2 kt belakang tu...klu lagu tu lah......boleh lawan lagi cakap orang ramai kat situ, kat luar kereta orang mundar mandir, mmg la kitorang dalam kete, tapi tak kan la kitorang nak ehem...ehemm...ehemmm........tapi biasanya susah sikit, alasan nak berbincang la itu la....bukan ko tak boleh berbincang kat McD ke kat KFC ker lampu bapak nyer terang benderang, tempat2 gelap ada hantu jugak korang pilih hehehehe.................Aku nak kata macam mana yek sekarang ni, hampir semua pompuan dah pernah bersunyi-sunyian dengan boipren la office mate la........hampir dah jadi perkara biasa, dah tak pedulik takut kena tuduh ke ape ke, nanti lepas kawin dgn orang lain baru jadi hal, husband tau dulu penah cuti2 dengan boifren lama kat tioman la etc, dah start gaduh......aku banyak member lelaki start buat skandal (cari no. 2) lepas kawin pasal ni la,lepas kawin baru tau kesah2 lama bini sebelum kawin dulu...... bos aku pernah handle satu kes cerai, husband nak ceraikan sebab terjumpa surat panggilan datang mahkamah kes khalwat bini sebelum kawin/kenal dulu (yg ko pegi simpan benda alah tu apsal, ni pun satu bodoh pompuan ni).......pendek kata aku nasihatkan pompuan2 yg kena tangkap khalwat ni, sedaya upaya ko make sure lelaki yg kena tangkap khalwat dengan ko tu kawen dgn ko, at least kalo tetiba ko kena cerai, lelaki no 2 yg ambik ko, mmg sanggup terima ko walau ko berstatus janda......ini kalo ko dh kena tgkp khalwat, nanti nk kawen dgn orang lain, banyak benda nak cover, nak simpan rahsia itu ini dari laki ko, Malaysia kecik, nak simpan rahsia pun lama mana.............

kau kene mengaku bersalah pastu mintak kat hakim utk kurangkan denda paling2 sorg kene byr rm2500.

bertabahlah tt.. mungkin bagi tt, tt tak bersalah sebab tak buat apa pun

tapi bagi penguatkuasa agama dan bercakap dari segi agama juga, berdua2an bukan muhrim adalah salah  tt , ni lagi parents dah tau, memang tergores jugaklah hati dorang... being as mom akak paham

tt anggaplah dugaan sebelum kawin , tt dah kawin ke ni skrg?

Saya dah selamat berkahwin. Hehehe. Kes ni banyak hikmahnya, urusan kahwin pun semua mudah & lancar. So tunggu surat untuk sebutan kes je. Kepala pun tak serabut macam dulu.

Andyscenes replied at 11-9-2016 04:16 AM
kau kene mengaku bersalah pastu mintak kat hakim utk kurangkan denda paling2 sorg kene byr rm2500.

Kalau macam iolls ni, dah kahwin boleh dapat kurang lagi ke? Hahaha.

LomaPrieta replied at 16-9-2016 10:34 AM
Kalau macam iolls ni, dah kahwin boleh dapat kurang lagi ke? Hahaha.

boleh tapi budi bicara hakim, ckp da kawin, ada tangunggan family, pastu ckp gaji x byk, tapi kene bebel dulu br dia kurengkn sikit.

sbb aku penah teman member aku, kena tangkap dgn org len kawen dgn org len. jiran report, padahal lelaki tu tumpang toilet, kene tgkp ngn org surau.

LomaPrieta replied at 16-9-2016 10:29 AM
Saya dah selamat berkahwin. Hehehe. Kes ni banyak hikmahnya, urusan kahwin pun semua mudah & lancar. ...

apa hikmahnya?

pernah la kena kes macam ni dengan bakal suami dalam kereta baru lepas gi dinner
polis dok suluh suluh dalam kereta lepas tuh dia panggil bf aku tuh
kasik syarahan
aku dok dalam kereta
lepas tuh bf aku call budak budak kawasan tuh
(kawasan tuh kawasan bf ok kawasan tempat tinggal dia)
so..kawan-kawan bf aku borak apa dalam 2 atau 3 minit
kami lepas settle

bf aku cakap polis tuh nak duit
bf aku tak mo bagi so dorang nak bawak kami atas kesalahan khalawat
kereta bf aku tuh tepi kedai makan
orang dalam kedai makan boleh nampak kami kalau kami nak buat apa
polis sekarang gila

bf aku tuh sekarang laki aku
nak salahkan siapa
moral of the story jangan lah kuar berdua duaan
lepas tuh kena pergi kawasan tempat kita kenal dengan orang orang sekeliling
masyarakat akan backup kalau kita tak bersalah tak buat apa apa

Park kereta mlm2 kat tempat sunyi mmg bahaya. Walaupun ko tak buat apa2 diaorg tetap akan bawa kau ke balai juga. Kadang2 ada juga polis nak cari makan. Dia saje je ambush pasangan dalam kereta tu takut2kan pasangan tu cakap dia nak panggil JAWI. Pas tu dia akan tanya "ada berapa kita org ada 2 org ni"... Maka bersiap2 la korang kena bayar kat dia. klu dia minta sorang RM50 ke RM100 ke biasa pasangan yg kena tu mesti bayar sb dah panic. Aku tau ni pun sb kwn aku dah terkena. Polis siap ugut nak hantar balik (suruh balik rumah dia ikut kat belakang-polis tu naik motor). Dalam keadaan panic bf dia bagi kat polis tu sorang RM100 sb polis tu ugut nak bagitau parent kwn aku. Sampai skrg dia serik, siap nasihatkan aku jgn la berbual dgn bf/kwn lelaki dlm kereta mlm2 kat tempat sunyi.

LomaPrieta replied at 14-3-2016 05:17 PM
Tak lama lagi nak nikah pun. Silapnya lepaih tengok bola kat mamak, pukul 1 lebih tu naik kereta.  ...

Pukul 1pagi masih merayau.
Bukan ke sepatutnya pukul 11pm dah kena tidur?
Lainlah pukul 1 pagi duduk ramai2 keliling unggun api.
Ber campfire la kita.

Okay, harap tak diulang lagi.
Walau dah nikah sekalipun, pukul 1pagi tu dah kena ada rumah.
Tidur paling nikmat.
Esok lusa dah beranak kecik, masa itu baru menyesal tak manfaat tidur sebaiknya.

Bab mahkamah tak dapat membantu.

Aku ada pengalaman jugak kne serbu kt hotel bajet. Yg aku geram mse tu alu sorg je ha..ttbe ketuk pintu bertalu2..aku ingatkan adik aku sbb kami jnji nk jmpe, skali bukak, ha tudia segerombolan manusia..dgn 3 org dok amek gambar guna kamera dslr, aku dgn xbertudngnya, pkai bju berleher luas juga. Tkejut aku, terus aku disoal siasat, terus serbu masuk bilik aku n cek bilik air bawah katil segala dan trus blah gitu ja tanpa mintak maap pun. Sakit hati aku.

Geng apa jadi eh kalau aku baru jemput awek aku dekat stesen lrt waktu pagi 11am then aku dgn awek aku hug hug je sbb rindu, kat dalam kereta kat parking lrt. Then tetibe dua cleaner dbkl dtg dari jauh. Diorang mcm nak amek gmbr tapi aku terus chau dah. Kereta tuh dah la kereta mak aku.

Agak agak, kalau sempat la diorang amek gambar,korang rasa dia report tak kat jais? Pastu apa je tindakan boleh kena dekat aku? Sbb takde sape sempat serbu aku. Pihak jais boleh datang rumah aku ke sebab ternampak nombor plet kete mak aku? Then tangkap aku? Risau ni

Agak agak apa jadi la oi.

Ashroftsc replied at 15-3-2017 06:12 PM
Geng apa jadi eh kalau aku baru jemput awek aku dekat stesen lrt waktu pagi 11am then aku dgn awek a ...

Sorry ye.

Adik macam takut dengan Jais tetapi tidak takut dengan Allah.
Adik, bertaubatlah. Takutlah dengan Alalh. If tidak tahan sangat, segeralah bernikah supaya dapat jauhkan  dari maksiat. Kesihanlah ibu dan ayah. Semoga menjadi anak yang Solleh