CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Edisi Berfikir Sejenak : Beli Kereta Baru Atau Hartanah?

utk 7-8 thn ni dh cukup kot 2 kereta 2 hartanah..stp kali beli hartanah aku tukar kete...

skrg tgh fokus simpan cash utk buat rumah banglo dan aim tambah kete lg...lg 15 thn aim nk beli flat low cost kat kl...tp time tu dh bukan low cost la kot...

Kalo beli hartanah sekarang dekat area bandar mmg ramai yg xmampu..bygkan beli apartment RM200k tp nk bg sewa laku dlm RM700 sebulan..ko rasa berbaloi ker?..kalo ko beli hartanah kt luar bandar & untuk dpt untung kena tunggu dlm 10 tahun ++ pastu ko nk jual..itu pun kalo nasib ko baik..dah la kena menanggung hutang  rumah byk2 + hutang lain lg..kalo nk beli hartanah nie ko kena ada cash yg agak byk..baru ko xterasa sgt nk byr instalment.
Nk lagi untung ko beli rumah lelong. Itu pun kalo ada cash la.

Yg beli kete mahal2 tp rumah still sewa tu pun ramai jugak..actually terpulang pada individu. diaorg lebih berminat pada live style yg mcm mana..bg aku skang cukup la dgn apa yg aku ada..ada gak kwn2 ajak beli hartanah byk2 tp aku xnk follow sbb aku xnk bebankn kepala aku dgn hutang yg sgt lama..baik simpan duit kt tabung haji, ASB etc..

klo ada duit semua benda boleh.....klo ada ready cash 200-500K mmg senang cita nk beli property....compare dgn buat loan ni...bygkan klo gaji setakat cukup mkn lps tolak kosa sara hidup kt KL ni,,,,,,apa perasaan bile bayar dalam 800 sebulan sbb beli Tanah harga 200k ja kt kampong (rate 2010 2.5% sbb x tau la rate bank la ni brp)......sedangkan dlm masa sama kene gak byr loan rumah yg dia duduk..huhuhu .....mmg la untuk 10 thn n ke ats...dia akn untung besar...tpi situasi mmg mencabar dik oiii.

sitisitu25 replied at 23-2-2016 10:06 PM
da letih kejar beli
umah..dah ada sebijik condo kat kl..2 bidang tanah kat sp,kedah..rumah mak (the ...

anak ikan nak x? hehe

buat apa anak ikan..i da ada bf tauuu..ikan joyos

sitisitu25 replied at 25-7-2016 04:54 PM
buat apa anak ikan..i da ada bf tauuu..ikan joyos

ikan ape tu??

Follow Us
bangang4 replied at 23-2-2016 12:53 PM
aku tipu jer.

memang bangang  

Terjebak dgn kawan cina,mmg skrg sibuk dgn haratanah,emas kat badan seutas mmg xda sbb xminat,tp ada simpan goldbar.tu je setakat ni mampu.tp xmampu besar2 mcm kawan yg lain,tp ok lah ada hartanah dr xda..

Aku mmg sediakan rumah khas untuk 2org anak,supaya kelak dia besar dia boleh duduk rumah tu,aku sdiri tahu susah nak cari duit,beli rumah mahal tp kecik?xsggup tengok anak duduk rumah kecik.jd akan dtg xnk duduk rumah tu dia boleh sewakan jd sumber pendapatan.

Kawan aku ada tanah,modalkan duit buat bisnes rumah sewa masyuk.tp aku perlahan2 lah skrg tengah kayuh nak ikut jejak.

beli hartanah la.. sebab kereta dah ada..tanah dan rumah pun dah ada actually...my mom beri....tapi itulah, jauh bebenor..kat kawasan luar bandar..huhu...kita nak rumah dlm bandar..sebelah Midvalley.....

Super-M replied at 26-7-2016 02:45 PM
Terjebak dgn kawan cina,mmg skrg sibuk dgn haratanah,emas kat badan seutas mmg xda sbb xminat,tp ada ...

i pun beli 2 unit umah utk anak2..tp kecik jugak ..xsiap pun lg..beli sb xyah bayo 10% deposit tu..3% je..tu pun pakai epf..gigih la create 1 company as back up ms nk apply loan..sb nk lepaskan 2 bijik umah..suh kwn masuk n kuarkan blk duit tiap bln nk nmpk ada 2 income..lepas la loan 2 umah tu..kalau siap pun mmg x duduk.sewakan je..

gold bar utg ke? x berani nk amik sb takut kena tipu..last2 byk kan amik insurans ja..simpanan mcm mana pn xpa..samada duit ke umah ke..kecik pun xpe..jnji ada..better then xde...tau x ramai je kwn2 aku yg bjg xde lg aset apa2..syg tau..gaji 5-6k..dpt duit jolly saja sb takut komitmen..

terserah la kan..lain org lain priority..

sitisitu25 replied at 26-7-2016 04:24 PM
i pun beli 2 unit umah utk anak2..tp kecik jugak ..xsiap pun lg..beli sb xyah bayo 10% dep ...

Maksud sm kecik akan dtg. Rumah skrg harga meninggal cantikkan sikit design tgk saiz 14x55.. Kalau akan dtg mau lagi kecik dr tu lah anak kita dapat. Harga pulak meninggal. Dulu org beli rumah rm1juta, kita akan wow kayanya. Skrg rumah harga gitu Nak tak nak org beli. Jd anak kita akan dtg? Gaji nampak je banyak, tp xda nilai. Kesian pikirkan diaorg.

Simpanan insurans mmg simpan jua, tgk akak ipar anak 21 tahun adalah dpt duit dr insurans rm23k. Jdlah sape nak bg kan. Goldbar sm simpan dr dlu 1g tiap bulan ada duit lebih beli lebih. Nak beli besar mahal. Skrg ada banyak jua. Abg sm kat arab nun sana banyak goldbar org arab suka simpan goldbar, kdg2 sm kirim dia. Setahun ada 12g dah dapat.skim2 mlm tok blagak menda ni m tak percaya. Simpan sendiri je. emas goldbar dgn emas kita pakai tu, susut nilai emas kita pakai tinggi. Lgpun sm mmg xsuka brg kemas, cincin kawin mmg xpakai, xsuka.

Assalamualaikum..
Belum Ada Kereta, Nak beli kereta.. Dah Ada Kereta, Nak tukar atau tambah kereta.. Kalau nak beli Kereta Perodua, cari saya SHAHRIL.
kereta Perodua Baru, Perodua Bezza, Perodua Alza, Perodua Myvi, Perodua Axia, boleh hubungi saya utk mendapatkan Diskaun Perodua Terkini di peroduabest.com/#promo

org beli kereta sblm hartanah sbb loan kereta baru 7-9 tahun
loan rumah baru ganyut berjanggut tak abis2 byr loan
less risk beli kereta. sekian.

12
Return to list New