CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biztoone_buncit

Fasha Sah Bercerai

Close [Copy link]
Kenapa aku nampak macam banyaaaaak nick baru dlm ni.
Memang jenis yg neutral x pernah komen kat bod gosip ke or 'jelmaan'

Koser sangat kau nak...

Blues replied at 21-1-2016 04:27 PM
Lepas ini sure vinik terlajak laris tak senang hati tgk sador janda menempel kat laki dia terlajak l ...

Wow bahaya ker janda menempel dgn laki orang? Mana lagi bahaya? mulut puaka, cam harimau, nampak bahaya nyer daripada play victim ...slow n steady sambil cucuk jarum kan .... kong xi fa chai makcik blues, nasip rumah orang kalau rumah sendiri....

getarsukma replied at 21-1-2016 09:14 PM
Akak... saya konpius la akak ni.. ayat style org lama bersastera2 penuh nasihat mcm warga emas tp  ...

Saya memang peminat tegar sastera, menyusun kata dgn pantun, gurindam dan bahasa berirama.  Kalimat bersastera punya bahasa yg tersusun indah, beralas kata, berhemah dan pesan disampaikan penuh cermat agar orang tak akan tersinggung di hati. Begitulah cara dan gaya saya yg tersendiri. Kalau adik boleh teliti kata2 yg saya tuliskan, saya sulamkan pesan penuh bersenikata demi menjaga bahasa dan  tidak secara menerjah2 ikut suka.  Tidak juga ianya kosong fakta.  Barangkali ramai saje forumer yg tak faham dan tak suke, pernah dikatakan saya menulis 'entah apa2'.

Bahasa itu indah tidak dijual beli. Jadi kenapa yg indah itu tak ingin dihargai. Bahasa nan cantik hiasan kata, punching words will last forever.

semuga fasha tabah dan diberi kekuatan utk hari mendatang.anggap ini ujian dari Allah

Abg ipar aku..19 thn kwen..xdirestui..4 thun pertama xblik kg jumpa mak ayah..husband aku ckp masa tue keadaan fmly diaorg mmg kucar kacir..smp skrg hubungn so so ja..smp in law aku xpnh knal besan diaorg..aku tnya hsbnd aku..smp bla nk ada perasaan xble trima kaka ipar dia..dia jwb smp bla2..sbb apa yg jd msa abg n kakak ipar tue pulun2 sgt nk kwen..

Abg ipar aku b4 tue dh ada tunang..mmg fmly pun rapat..n smp skrg..in law aku slalu ziarah umah x tunang abg ipar aku..ziarah fmly x tunang..n x tunang tue akan dtg beraya..kenduri..

Pdhal wife abg ipar aku yg official nie..kmi xpnh knal mak ayah or adik beradik dia..bygkn dh 19thun kwen..tnpa restu..n smp skrg rsanya in law aku just redha tp kmsraan xde..
Abg ipar aku cmne..dia jrg sgt blik jenguk mak ayah..lpas kmi kwen..almost sthun xblik kg..pdhal nk ke rumah in law dia..akan lalu umah in law aku dl..in law aku mmg mkn ati la anak xblik jenguk..so pd aku..ada 3 je situasi bla kwen tnpa restu 1) lebihkn wife lupa mak ayah 2) lebihkan mak ayah smp ble bercerai berai 3) hubungan wife n in law jd smkin baik