CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ticer_bunga

saya merana

kisah bgmana kawin
masa di U..ai n family mmg ortodoks sikit..so my mum org kg..sapa yg baik dgnnya dia anggap baik je..
ticer kena kawin ms masih bljr di U ditahun akhir..masa tu kritikal sbh n sarawak kekurngan guru..mmg our lecturer kata sapa yg belom bkawin kemungkinan besar akan dihntr ke sana (masa tu 2003)
nak dijadikan citer mak ticer suh je kawin dgn sorang abg gemok...mmg ticer kenal sbb pernh satu tpt keje dgn kakaknya (ms tu ticer praktikum)..kakaknya sudah terpaut dgn kesopanan n ke mudaan ticer kot
dia pun nak risik ticer..adiknya pun baik tp kalu dh besor sgt mcm abam..ticer pun scary..dulu ticer cekeding jek..skrg jgn ckpla..berdebab2..
mak ticer kata kalu x de yg nak kawin dgn ticer..mak suh kawin dgn abg gemok..ticer x nakla..kebetulan ticer ada 4 nombor member skul tmasuk cik abg ticer..ticer call sorang2 ajak kawin..semua reject ticer   sbb depe ingt ticer main2..yg cik abg ticer ni sbb kawan kpd kawan ticer..masa tu x fikir apa dah..try je la..huhu..dia pun kata ok...

sabar je lah TT.
kdg2 lelaki nie yg ckp hambur sane, maki sini, die ade rs rendah diri dlm diri.
tp demi nak jg ego, die create 1 sikap supaya kekurangan die tu org laen xtau.

u jalankan je lah t/jwb u mcm bese.
selagi blh, wat je lah keje2 umah tanpa perlu babitkan die.
i dl pon mcm tu, wat segala serbi sendiri.
bagusnye plak, ex i bkn jenis yg hambur kata2.
die diam je tp skali wat perangai, cerai je jln penyelesaian.

eileen80 replied at 22-1-2016 08:48 AM
sabar je lah TT.
kdg2 lelaki nie yg ckp hambur sane, maki sini, die ade rs rendah diri dlm diri.
t ...

perangai apa smpai cerai tu eileen?
tu la..try la tahan..ingt nk g mlncong sorng diri..bio cik abg rs duk jg ank2 n nk bg mkn bagai..

Mampu yer akak hidup dengan lelaki yang suka memaki...? Anak2 tengok pun tak elok. Nanti anak lelaki ingat bila ada wife, memaki itu adalah perkara biasa and anak perempuan pulak rasa bersuamikan seorang yang suka memaki itu adalah okay sebab bapaknya pun kaki maki maknya...

ticer_bunga replied at 19-1-2016 02:57 PM
kes sehingga berkahwin..ai throwback la ye

kak ticer ni masa bljr mmg x bergaul dgn lelaki..ot ...

Kak, pathetic nya cara akak pilih laki. This takes main sauk to a new level dah. No wonder he treats you this way. Tapi, sebagai insan biasa yang inginkan kebahagiaan, better akak buat sesuatulah. I'm not married tapi I akan pegang cakap my mum sampai mati, Kahwin ni untuk happy. Kalau tak happy, buat apa kahwin?? Kalau dah semua benda pun akak yang buat sendiri, apa gunanya ada laki kalau gitu?? Nampak sangat lah dia tak sayang akak dan akak ni cuma lap kaki jer bagi dia. Paling ketara, suka memaki dan manly jobs macam service kereta pun dia suruh akak buat!!

Arwah my dad dulu mana pernah biarkan my mum yang begitu independent pun buat kerja gitu. His pride as a man would not let him treat his woman like that. Lagikan memaki, tinggikan suara to my mum pun I tak pernah dengar..

ticer_bunga replied at 22-1-2016 12:28 AM
kisah bgmana kawin
masa di U..ai n family mmg ortodoks sikit..so my mum org kg..sapa yg baik dgn ...

Alahai senangnya cara ticer pilih husband.... Takpela, dah jodoh kan...
Discuss la dgn husband apa yg tak puashati... Kalau tak jln, ajak gi marriage counseling
Tak jln jugak, bye bye sudah.... Kawen tersiksa merana mcm nie baik tak payah kawen, betol tak?

Follow Us
ticer_bunga replied at 22-1-2016 11:00 PM
perangai apa smpai cerai tu eileen?
tu la..try la tahan..ingt nk g mlncong sorng diri..bio cik ab ...

oh, ex wat keputusan tanpa b'bincang.
tp keputusan yg die buat tu melibatkan keselamatan sy & anak.
akhirnye demi keselamatan, sy t'pakse failkan cerai sbb die dah lari slmtkan diri.
gitu je lah kisahnye...

fairy_fairy replied at 23-1-2016 01:17 AM
Kak, pathetic nya cara akak pilih laki. This takes main sauk to a new level dah. No wonder he trea ...

sadiskn..entahla dulu mcmmna tp apapun jodoh kan di tgn Allah..
mmgla akak nak bahagia tp ianya belom menjelma..pernh tnya bapa mertua kno anaknya suka maki2..dgn penuh malu ayah bgtau cik abg ikut peel ayah...
akak dh mula start ngamok..dh mula mrh jika cik abg x tolong..n dh mula menjawab..bukan nak derhaka ttp perlu betulkan apa yg patut..so far dlm mnggu ni wpn dia mrh..tarik muka kena buat..tp tetap buat..sbb akak tpaksa ungkit..sy keje n klr duit lg byk for this family so better sama2 buat..
my fren n akak rncg nak g jln masa cuti sekolah n lets cik abg uruska. anak2..biar dia rasa.huhu...zalim ke akak?rasanya takkan

aku fikir tak fikir nko mampu settlekan masalah ni bersendirian. nko perlukan bantuan pihak ketiga. suami nko tu degil ego tinggi melampau. sukar bini nak nasihat laki gini. pak mentua nko boleh harap tak settlekan masalah ni?

ticer_bunga replied at 23-1-2016 04:00 PM
sadiskn..entahla dulu mcmmna tp apapun jodoh kan di tgn Allah..
mmgla akak nak bahagia tp ianya b ...

peil laki nko ikut peil pak mentua?  nape buruk sgt peil sesekor.  laki nko ada pukul tak? ke takat main ayat maki tengking je?

Dr awal kahwin dah bg muka... mmg susah la nak berubah... 80% tu.. mmg syok la en. asben tuuu...

** yg blum berkahwin.. on the way nak berkahwin tu.. meh  akak nasihatkan.. awal2 kawin.. ajar asben masing2 tolong buat kerja umah.. perbelanjaan umah asben semua kene support.. kecuali klu gaji kecik.. you all top up la apa yg x cukup.. jgn nak volunteer kluarkn duit byk sgt.. dr awal tau kene ajar.. klu dah lama kawin... nak buat mcmni.. maunyer ada yg memberontak.. klu ada yg nak ikut pun.. akan makan masa laa kan nak berubah..  

Bab maki2 tu.. klu blum kawin ko dah kene maki dik.. baik ko angkat kaki.. tahan ke telinga & hati ko dgr org yg ko sayang maki2 ko.. tengki2.. herdik2. ko??

Fikir2 kan lah ye dik.. akak2 sini byk pengalaman ko dgr la.. citer2 kt sini.. jdkan pengajaran.. jdkan panduan..  **

komunikasi dlm hubungan tu penting...bincang secara 4 mata bila ada yang x puas hati.

Fuhhhh... kalau jenis laki yg harapkan duit bini,
mmg parah ah... yang nama dia suami ni kena payung semua la,
termasuk financial. Teguh financial seseorang lelaki, kt situ nampak powernya.
Kalau dpt wife penyabar ok ah... tp smpai mati ah wife mkn hati.
Tp tu la, ada prempuan yg parah gila hati pon, tetap sabar.
Semoga berjumpa kebahagiaan kelak.

Pelindung replied at 23-1-2016 10:10 PM
peil laki nko ikut peil pak mentua?  nape buruk sgt peil sesekor.  laki nko ada pukul tak? ke taka ...

cik abg x de la smpai naik kaki n tgn cuma mulut tu la x de insurans..stress wooo...
pak mentua nak selesaikan???mmmm...dia selalu ingt menantunya ni la dok tkejar2 akan anaknya..geram pun ye..grrrr...
sadis tau..

Daisyna replied at 29-1-2016 03:20 PM
komunikasi dlm hubungan tu penting...bincang secara 4 mata bila ada yang x puas hati.

mcmnala nk bncg..dh try bincg dh..dia x mao ng kjasama

sabar_sabariah replied at 21-1-2016 08:38 AM
korang share kereta ke atau sorang own keta sendiri?

dia g kje naik motor..akak pi naik kete sbb hntr ank2 pi taska pagi2 lg..

Edited by tipuware at 13-2-2016 04:29 AM

Suami saya pun skit2 dlu ada camni gak. Tapi saya terus ckp "we need to talk". Nasib dia jenis bukan tengking2

Tapi bab belanja rumah mmg perempuan biasanya x berkira cuma akan start  berkira bila laki tak berkira2 gaya  cam org bujang. So apa yg saya bt  saya libatkan diri dgn event2 luar yg memerlukan saya out station. Masa tu baru haru dia uruskan rumah dan anak2. Nak htr ke rumah mertua dia segan  nak  ke rumah mak sendiri   dia kena stay sna jaga skali. So memanh haru life dia. Baru dia tau.

Sekarang lepas office hour  saya tak balik terus ke rumah kadang2. Ada masanya kadang2saya nak lepak tea talk dgn kawan2 opis.  After work discussion hehehe..
Mungkin bagi stgah org  nampak saya cam  selfish tinggalkan anak suami. Tapi bagi saya mental dan emosi saya perlu stabil baru dapat beri perhatian pada anak2 dan suami. Itu lebih elok drpd saya ada kat sisi merek tapi asyik marah2 utk lepaskan stress pada mereka

ticer_bunga replied at 17-1-2016 10:08 PM
sorryla my dear semua..akak dpt luah jd lega sgt2..so td klr g buat spek anak n akak..as usual mmgla ...

Itulah tektik lelaki. Dia buat pkerjaan tak semenggah then dgn hrpan kita takkan minta tlg diorang lagi. Suami saya dlu pun cam tu. Tapi lepas saya selidik2 akhirnya sayaberjaya kuarkan SOP ( pasal dia engineer so otak engineer ni biasanya akan berfungsi lebih baik mengikut aturan 1-2-3). So kena pandai outsmart suami dlm hal2 nak minta tlg bt keje rumah.

Sbnrnya bg aku lah,kita sbgai perempuan semenjak kahwin,berkenalan ke jgn manjakan sgt suami,jgn tunjuk kita boleh dipijak2.

Kalau aku lah,aku letakkan syarat.aku nk suami membantu,aku boleh manjakan suami tp suami Kena layan aku baik,layan aku dgn cara selayaknya aku dpt.kalau lelaki lain nakkan diri kita ditatang2 manja,xkn lah kot ko yg dpt miliki diri ni layan ala kadar Je.

Ada betol ckp mak wa tu,mmg aku nmpk dlm kehidupan mak aku suami ni dibagi muka,lama2 pijak kepala,sbb anggap semua mudah.sbb tu sebelum kawin tetapkan APA keje dlm umah kna buat.jgn jd baik hati sgt.kalau x Kena pijak.

Eh rmi pulak forumer bg komen ..'apa kes prempuan yg servis keta..'  padahal aku pompuan gi servis keta sorg2 je.. xdak hal tapi aku single lg la