CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

Aku ada kenal seorg. Maid dia selalu lari - 4 org dlm masa 2 tahun. Dia pun fedup. Aku ckp kat dia why not cari maid org tempatan- bayar RM1500 sebulan atau lebih, kerja 5 hari seminggu dan tak stay dgn tuan rumah. Dia ni byk duit. Kereta sampai 3, mahal-mahal plak tu - CRV, Golf, City. Kalau kereta mahal mcm nie mampu, apa lah sgt maid. RM1500 sebulan, 5 hari seminggu, 7am-6pm sure ramai org local nak.

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 12:48 PM
Tu la...nasib la kn..ade yg dpt pengasuh jga elok2 parents plok buat hal...tp bg parents baik n pe ...

tu la tu...

klu dah dapat pengasuh yg baik tu ibu2 tolong la jgn berkira sgt....hargai lah mereka...mcm2 cara nak hargai pengasuh ni...bagi bonus ke...raya2 belikan kain pasang ke....naikkan bayaran ke ala2 ada KPI gitu....
bukan senang nak dapat yg tak berkira n syg anak2 kita...

smurfetz replied at 12-1-2016 12:25 PM
ai hantar anak2 kat pengasuh, actually dia jaga anak ai aje, mmg taknak jaga budak lain. kita org da ...

untungnya kamuuuu......

Bell replied at 12-1-2016 12:52 PM
Aku ada kenal seorg. Maid dia selalu lari - 4 org dlm masa 2 tahun. Dia pun fedup. Aku ckp kat dia w ...

Kalu da gtu.... mesti kwn mu itu tentu orgnye cerewet...mcm jiram meols,maid ade yg tahan seminggu ja...mcm2 rules buat kt maid...saper tahan u..

intan_smsb replied at 12-1-2016 12:28 PM
psl tu xleh bagi muka sgt
kne ade limit, tp bukan apa la nk kata klu yg mengasuh demi nk dpt duit ...

Pda meols...kita jga memang nk duit tp dlm waktu sama nk seronok la ngan kja kita...klu da mndapat yg bnyk songeh tu yg buat kita fedup...trpulang pda masing2 sebenarnya..

iols nanti bagi 650 utk sorang baby..jaga kat rumah...

Follow Us
leylapple replied at 12-1-2016 01:06 PM
iols nanti bagi 650 utk sorang baby..jaga kat rumah...

Ok la tuh...mcm maid la tu

Dulu aku ingat hantar kt pengasuh/nursery pagi2 anak da siap mandi,wangi mcm pegi skolah.rupanya hangkut time tdo busuk ngn pampers penuh..cmtu memang senangla..htr je kt org jaga,makan,mandi sume.memang patt byr mahal.lagi2 yg jns ajar benda bgs2.

tp i tak hrpkan dia utamakan keja lain..

yg penting jaga bby dulu...

naina replied at 12-1-2016 01:37 PM
Dulu aku ingat hantar kt pengasuh/nursery pagi2 anak da siap mandi,wangi mcm pegi skolah.rupanya han ...

Yooooo....tp.pling x pong...tuko la dlu pampers mlm td yg berkilo ayer kencing tuhhh...blm lgi yg jnis berak pgi...memang tahap kesabaran kna la tinggi...

babysitter anak aku caj RM250. area puchong. memang murah la. masa mula-mula hantar pakai redah je sebab masa tu baru pindah puchong n not familiar dengan area puchong. 1st datang rumah dia, hati tak berapa nak suka sebab rumah dia biasa je. rumah flat yg agak kecik n tak berapa nak selesa. masa tu pulak, akak tu dah lama tak jaga anak orang sebab jaga mak dia yang tak berapa nak sihat. so anak aku kira 1st baby yang dia jaga after 2 years. rumah dia memang tak lengkap mana. tv pun kecik je..sofa pun takde. masa anta anak tu, terus cakap ngan suami nak cari pengasuh lain as soon as possible takut anak tak selesa.

tapi after few weeks mencari, still tak jumpa n terus tukar fikiran untuk biar anak stay situ sebab tengok anak happy. tak pernah menangis kalau nak hantar or ambik from rumah akak tu. kalau rumah pengasuh lama kat shah alam, pagi-pagi je anak nangis. plus pernah dengar anak yang masa tu cuma 4 bulan kena tengking dengan pengasuh lama tu.

akak yang sekarang ni tak pernah berkira bab makanan. baju anak semua dia basuhkan. ambik lambat tak pernah bising walau sekalipun. bersyukur sangat sebab dapat pengasuh yang penyayang dan baik hati. aku tak kisah pun if dia bawak anak aku keluar beli barang or what so ever asalkan dia jaga anak aku dengan baik. malas nak demand macam-macam. anyway, walaupun dia charge RM250 je, tapi aku bayar extra RM100 or RM150 more.

alhamdulillah... mmg bersyukur sgt dapat org yg dapat jaga anak kita dengan baik.

prizadane replied at 12-1-2016 02:18 PM
babysitter anak aku caj RM250. area puchong. memang murah la. masa mula-mula hantar pakai redah je s ...

Mcm meols ni...even dah pi dah jauh still jugak nk anta rmh meols jugak ...dah la redah jem nk anta sekarang ni...tp ank2 memang mesra sgt dah ngan kami sefamily...siap bgthu ummi dia,dia ank mama....mau x juling ummi anknye mesra ngan meols..hiihii

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 02:28 PM
Mcm meols ni...even dah pi dah jauh still jugak nk anta rmh meols jugak ...dah la redah jem nk ant ...

bagus la camtu. bukan senang cari babysitter cam u. sebab tu i malas nak berkira or terlalu demand sangat. yang penting jaga anak i mcm anak sendiri. sebab i as a mother pun, not perfect.

prizadane replied at 12-1-2016 03:14 PM
bagus la camtu. bukan senang cari babysitter cam u. sebab tu i malas nak berkira or terlalu demand ...

Ala....jnji dia ok ngan kita...kita pon senang uruskn ank2 dia...ank2 pon manja la ngan kita klu kita treat as ank kite sndri..marah2 sayang semua..

kat sini dlm rm350-rm400 utk baby umur 2 tahun ke bawah
kalo 2 orang...  baik tak yah keja.. jaga jer anak kita sendiri

Vellfire replied at 12-1-2016 03:39 PM
kat sini dlm rm350-rm400 utk baby umur 2 tahun ke bawah
kalo 2 orang...  baik tak yah keja.. jaga j ...

U duk mna tuuu....ni nk byar rm350 pon terkial2 la u.....tp meols accept ja la dr x de uang masyuk...huuhuu

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 03:43 PM
U duk mna tuuu....ni nk byar rm350 pon terkial2 la u.....tp meols accept ja la dr x de uang masyuk ...

kat swk.. kat sana brp?

Ermmm...ni kt area selangor..tp ade yg ambik rm350..rm380...rm400 tu klu yg anto pg ambik maghrib la...tp meols ni,x sampai ati nk naikkn...tp bla pkir2 dah lma jga camtu jugak..dr abng,kakak n adik...tetap rege sama ja charge

bila tak berkira, aku plak kena pow dgn pengasuh baby aku dulu. sabun j&j, pampers saiz s pek besar, sabun basuh botol, minyak yuyi 2 minggu hbs licin. takkan la anak berak setiap sejam kot?? baby 4 bulan takkan mandi buih2 kot. byr bulan rm300. duit nak setiap kali hari gaji, hari tu jgk nak duit taw.. kdg2 tak sempat g atm, mlm tu jgk dia call. baik hantar taska. cuti pn ikut org kerja. pengasuh ni mcm2 hal. cuti sekolah, senang2 cuti seminggu. upah takleh kurang jgk. kalo amik lambat dia kira O.T walaupun 1 jam. mampuihhh