CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

Viral : gambo sedang menetek anak dikecam netizen dan amran fans.

riey_zal replied at 11-1-2016 01:17 PM
1) Memang tak manis selfie BF dan upload di media sosial. Tak payah argue pasal ni, dah memang salah ...

sangatt setuju !!

Sy pun bf anak2 on the go. Tapi pakai baby carrier. Tak koser nak pi cari bf room kalau kat luar. Sometimes sebelah toilet yg hancing n hamis. Sometimes bf area dlm changing room yg terlampau open (tutup dgn tirai je) walhal kat bahagian luar ada parents/fathers yg tgh cuci berak anak, salin diapers anak, basuh botol anak. Ada jugak yg ada bf room tapi semata2 bilik, kerusi tk ada, aircond tak ada, apa pun tk ada. Ada jugak bilik bf yg kecik toek satu kerusi and satu changing table yg dipisahkan dgn tirai. Imagine my friend tgh bf anak kat dlm bilik kecik toek mcm tu tetiba ada sorang father masuk nak tukar diapers anak dia pegi lock pulak pintu. Tak ke naya kalau jadi apa2?

Another reason is sy ni askar ramai. Dari sekecik2 umt sampai sebesar2 anak. Kalau dah duduk bf dlm bf room for a minimum of 1/2 hour, askar2 yg lain mmg akn berkuntau kat luar n mmg my husband pun akn tukar jadi fire dragon la jawabnya. Maka utk my own peace of mind, I mmg akn NIP (nursing in public) sambil jalan, sambil makan, sambil tgk wayang pun blh. Tapi pepandai la tutup jgn bagi nampak apa2.

The selfie part tu pun sebenarnya, from the good side, is to encourage mothers to breastfeed. Fungsi breast dlm keadaan ni bukan sexual tapi lebih kepada nurturing and feeding your child. Cuma kita dah disogokkan dgn idea bahawa breast is sex. Mmg kepala otak kita anggap perempuan ni cuma sex object je yg blh diperkotak-katikkan. However, I do agree that the bad side of selfie while breastfeeding is you hurt the feeling of other mothers who are unable to breastfeed. Ataupun perempuan yg belum ada rezeki utk mengandung. Kesian depa ni.

Sbnrnya si Meran pun salah sbb otak kuning and hanya pikir lucah je. Nampak sangat hina perempuan ni di mata dia. Sex objek sgt perempuan ni agaknya kat dlm kepala otak lelaki2 kt Msia ni (bukan lelaki je, perempuan pun anggap perempuan lain adalah bahan sex, sikit2 lucah, sikit2 kata gatal, sikit2 kata gedik. Tak ada sisterhood bonding lansung!). At the same time, these young mothers pun agak selfish dan immature sbb tk pikir perasaan org lain melainkan perasaan diri dia je.

For me senang je.
1. Ajar anak2 untuk hormat perempuan. Perempuan bukan sex toy. Perempuan bukan utk dinilai dari sudut lucah dan sex je. Turunkan pandangan mata kalau nampak benda yg not appropriate.
2. At the same time, ajar anak2 perempuan bahawasanya tubuh perempuan adalah hak perempuan. Tapi at the same time, bukan utk dipamerkan  pada umum mcm bahan display dan menyamakan diri mcm barang mainan yg blh dijual beli.
3. Ajar anak2 apa itu cyber bully. Mcmana nak defend dari dari cyber bullies. Dan macamana nak elakkan dari jadi seorang cyber bully. Keji tau jadi pembuli2 ni. Cuba masing2 check balik bahasa masing2 dlm forum ni, dlm website, dlm fb, tawaduk sgtkah akhlak kita?
4. Ajar anak2 adab. Tapi mak bapak kena la beradap jugak sbb didikan bermula dari rumah... Tak nak la nanti in the future org kata, tu mak bapak tak ajar la tu...

mokcikKSKB replied at 12-1-2016 08:38 AM
Entahlah mcm setiap thred je..huwaa..walau aku x selfie netek tp xkan setiap masa asik asik viral  ...

agree. Kita sama perempuan pun tk ada sisterhood bonding. Lagi berapi kutuk hina sesama perempuan. Yg lelaki tepuk tangan dlm kepala bayangkan yg lucah2 je...

joz_a replied at 22-1-2016 04:08 PM
agree. Kita sama perempuan pun tk ada sisterhood bonding. Lagi berapi kutuk hina sesama perempuan. ...

Hehe..ada lg komenan kt thred ni.aku mls layan dh tt.mmg adat melayu ni kebanyakkan nya menekan kaum wanita. Nanti puak2 ni mulalah kata aku nik ying lah..tah ape2.harap xde sapelah yg berkawan ngan golongan perempuan mcm tu.suka dengki kat perempuan lain.

Aku pun tak berapa nak faham kenapa nak kecoh2 sangat hal ni. Aku tengok gambar tu macam diorang tengah gendong anak je pun. Tak nampak pun teteknya.

Kalau takde caption ckp pasal diorang tengah bf, mmg gambar2 tu aku ingat nak citer pasal anak. Tapi sebab ade caption mention psl bf, terus semua pandang kat tetekkan padahal nak nampak bonjol tetek pun takde.

Benda ni straight to the point. Aku nak berbasa-basi, buang masa.

Bagi anak isap nenen, normal.
Tapi tu private matter. Private apasal pulak?
Pasal melibatkan aktiviti dengan tetek.
Walaupun terasa solidariti BF,hentikan.
Sepatutnya kalau nak rasa gitu, print gambar, share dgn rakan BF,
utk galakan.
Media sosial utk orang bersosial.

Cth mudah: Boleh tak sorang awek, snap muka tahan sakit atau sedih,
seraya menulis di bawah, "saat2 haidh melanda?"
Normal benda tu, dah perlukan sister support.
Tapi tak kena upload di media tempat org bersosial.
Bukan kita nak satu dunia termasuk jantan mulia dan bedebah,
tahu cerita haidh kita.
Pehal pulak? Bukan tunjuk vagina pun?
Ye, tapi waktu tu kita beritahu, kita berurusan dgn vagina.
Tak perlu orang tahu.
Samada vagina, anus atau tetek. Itu hal dalam baju.
K bye. Nak reply, aku tak baca..hohohohohh..

Jerambut replied at 24-1-2016 09:13 PM
Benda ni straight to the point. Aku nak berbasa-basi, buang masa.

Bagi anak isap nenen, normal.

setuju... nak bf boleh... nk encourage pon perlu ke nk brefie?hurmm xperlu kot... meran bukan otak kunin.. meran bercakap ikut realiti... lelaki walaupon nafsu die satu.. tapi satu tu boleh menggoncang iman...lelaki ni mcm2 die boleh pikir.. wanita berpakaian litup pon die boleh bernafsu ni apatah lagi gambo gini... ada betulnya meran cakap... lagipon die bukannya menghentam breastfeed.. die cuma menghentam brefie... mak2 muda yg xpaham asal usul cerita terus mererus menghentam meran.. cakap konon meran xsyukur.. dlu pon netek dgn mak.. kekekke rasanya benda2 private ni xpayah la nk tunjuk2.. menetek kat mall tu lain.. meran marah sbb brefie.. nk encourage org byk lagi cara.. just bagitahu khasiat, kelebihan, xpayah nk demo2..

Follow Us