CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: siti_kus

Suami tak bagi berenti keja. helppp!

Edited by faraway1 at 11-12-2015 10:52 AM
manjalara_01 replied at 11-12-2015 02:26 AM
so kiranye kat m'sia ni golongan ibu2 tunggal...x terbela la yea?...
sorry i x follow..isu ni...s ...

sebab orang sini tahu kalau suami buat perangai pun, dorang mampuhidup, banyak sistem buat hidup dorang agak mudah walaupun lepas bercerai.
nak lari dari bayar nafkah anak, mimpi ajelah tuk lelaki lelaki kafir di sini, tak cam malaysia,
lelaki lepas cerai boleh buat bodo aje tak bayar nafkah anak,
lelaki islam pula tu... entah camana bebal berfikir cam tak tahu
ianya berdosa... even kat sini boleh baca, berkira nafkah anak, tapi
boleh pula nak kahwin lain...

my husband cousin', dua anak, dorang tak kahwin pun,
so hidup common law gitu, gf tu sebelum benti kerja,
kerja lawyer lagi, sekarang jaga anak aje kat rumah, kalau tak kahwin,
ikut undang undang memang tak da hak apa apa untuk harta lelaki tu,
tapi ok aje dia hidup jaga anak kat rumah tanpa risau kena tinggalkan ke apa...

dan kita pula di malaysia susah nak letak hidup kita di tangan
seorang lelaki, masa depan tak nampak cerah sangat...so anak anak jadi mangsa sebab ibu kena keluar bekerja
untuk memastikan masa depan anak terjamin jika ibubapa bercerai...

faraway1 posted on 10-12-2015 12:13 AM
Edited by faraway1 at 9-12-2015 11:37 AM

itulah hakikat hidup kat malaysia, perempuan kalau tak kerja seolah2 satu beban pada suami keluarga dan masyarakat.  Aku dah rasa semua tu.

Edited by manjalara_01 at 12-12-2015 02:19 PM
faraway1 replied at 11-12-2015 11:50 PM
sebab orang sini tahu kalau suami buat perangai pun, dorang mampuhidup, banyak sistem buat hidup d ...

frustrating kadang bile bc kes2 ibu tunggal & anak2 jadi mangsa cerai ni....
sbb nasib die org x terbela....so mcm mana la org Islam sendiri nak yakin dgn undang2 syariah/agama sndiri...
patut kalau x byr nafkah straight kena kan denda la terus la...
ni nak kena pasang lawyerlah..riban2 nak kena belanja..kos tranport lagi..anak2 xde sape nak jagatime turun naik mahkamah...nak kena byr upah jaga anak2 lagi..hampeh je.. semata2 nak tuntut hak utk anak2...
and yes ofcourse part yg ex-husband lepas tangan tu..
bile bc psl ibu tunggal satu hal...tp bile baca cerita psl anak2 tu sndiri...kena ejek/buli kat skolah...cause the dad kawin lain...etc..
sampai the mother pun...kena maki......is like worst....

aurorae replied at 12-12-2015 09:58 AM
itulah hakikat hidup kat malaysia, perempuan kalau tak kerja seolah2 satu beban pada suami keluarg ...

kalau nak bleh la share sini...
uhuhuh...hope TT don't mind..

Kenapa lah lelaki melayu kebanyakannya perangai macam ni ya? Takde rasa tanggungjawab ke.. keperluan rumahtangga tu kan tanggungjawab suami sepenuhnya. Benda basic je kot. Tak rasa malu ke harap duit isteri.. kaum wanita yg kononnya lemah.. tapi duit diorang jugak yang kau hadap. Kalau pun gaji tak cukup, rajin2 la cari part time kasi cukupkan. Mcm sedara aku, siang kerja, malam jadi guard kat kilang. Dah tu je yang dia mampu buat, nak berbisnes tak reti. Bini tak kasi kerja, duduk rumah jaga anak 5 orang. Boleh pun ada rumah sendiri (kos rendah), kereta 2nd hand, anak-anak pun alhamdulillah nampaknya baik-baik dan pandai.. hidup pun aman-aman je..

Tt takleh mintak transfer ke subsidiary lain ke? Kalo kat center kan banyak opu ke, hcu ke... Byk options...

Follow Us
faraway1 replied at 11-12-2015 04:37 PM
itu memang betul..
dan me tahu semua ibu bapa mahu yang terbaik untuk anak anak dorang...

jap...........

u kat petronas ict ke?
my fren yg keje situ pon ada yg berenti gitu jer..cari2 keje lain x dpt
dia cakap stress sgt and tak stabil..
skrg dah dpt keje baru after a few months dok umah..

virgo19 replied at 12-12-2015 05:35 PM
Kenapa lah lelaki melayu kebanyakannya perangai macam ni ya? Takde rasa tanggungjawab ke.. keperluan ...

Sebab kebanyakan mereka tak di didik dan tak mendidik diri sendiri. Salahkan parents yang merajakan anak lelaki, membebankan anak perempuan dengan pelbagai tanggungjawab sehingga anak perempuan membesar sebagai lelaki dan anak lelaki membesar sebagai raja yang tak perlu fikir tanggungjawab. Salahkan makcik pakcik yang mengutuk menantu perempuan yang tak pandai memasak tetapi tak malu anak lelaki tak mampu menjadi imam solat. Salahkan makcik pakcik yang mengaku Islam tetapi tidak hidup mengikut ajaran Islam, hidup sekadar tahu solat, puasa, pergi haji tetapi perkara lain diketepikan dan melebihkan adat, lelaki adalah Tuan kepada perempuan.

Salahkan lelaki yang juga bebal, hanya ikut sunnah Nabi tentang berpoligami tetapi perbuatan Nabi membantu isteri membuat kerja rumah dilupakan sahaja. Salahkan juga lelaki yang hanya tahu kata isteri tak boleh itu tak boleh ini sebab haram tetapi hari-hari dia merokok, vape tidak pula nak kata haram.

Kerja Petronas pun ada perangai PPRT ya? Ataupun TT jenis yang hati agar-agar, kena sergah sikit pasal kerja terus sentap? Cuba jangan salahkan sekeliling jika diri sendiri kerja tak sebagus orang lain.

manjalara_01 posted on 12-12-2015 12:49 PM
kalau nak bleh la share sini...
uhuhuh...hope TT don't mind..

20-15 years ago, aku pernah jadi surirumah selama 5 tahun di Canada, dan aku aktif dalam parenting forum kat situ, lebih kurang macam forum cari ni juga la.   Majoriti, kalau bukan semua forumer adalah surirumah.  Bila ada seorang dua yg terpaksa bekerja selepas habis bersalin, forumer2 ramai2 turut bersedih sebab this mom dah nak kena berpisah dari baby selama beberapa jam sehari.

Surirumah adalah normal, walaupun ijazah tinggi segunung.  In real life pun sama, dlm 10 perempuan yg aku kenal, 9  surirumah, sorang je yg bekerja.  Wanita bekerjaya biasanya berhenti kerja bila pregnant, dan mungkin ada yg sambung semula bila anak2 dah besar.   Tp orang sekeliling very supportive,  takdela kata2 perempuan kena kerja nanti kena tinggal laki macamane nak hidup semua tu.  Family in law pun takde lah nak jeling menantu takut habiskan duit laki sebab tak kerja semua.

Back in Malaysia, bila aku nak berenti kerja, aku kena tangguhkan hasrat aku tu 10 tahun lepas tu,  selepas berjaya melepasi semua cakap2, mulut2, halangan dan dugaan.   Keliling aku dan kawan2 aku adalah wanita bekerjaya,  dan kadang2 hasutan setan buat aku rasa macam loser sebab tiada kebebasan kewangan macam diaorang semua.   Di Malaysia, wanita bekerja itulah yang normal.   

Sekarang aku di luar negara, sebagai surirumah lagi.  Sekali lagi aku rasa sebagai insan normal semula, aku dikelilingi oleh wanita2 yg berstatus surirumah juga tanpa  worry apa akan jadi kalau ditinggal suami.   

aurorae replied at 14-12-2015 06:48 PM
20-15 years ago, aku pernah jadi surirumah selama 5 tahun di Canada, dan aku aktif dalam parenting ...

oh gituww...story u.....

bile i bc part yg mulut2 org...kata mcm2 tu kan? all the negative words/buruk sangka bagai..
i terus teringat 1 youtube klip ni tentang penghijrahan Catriana Ross...
menarik kisah hidup die...membesar kat m'sia ni...& kisah2 die handle mulut2 org...

good for u la..skrg u happy & ade support system yg baik....
hope all is well for u....

faraway1 replied at 11-12-2015 11:50 PM
sebab orang sini tahu kalau suami buat perangai pun, dorang mampuhidup, banyak sistem buat hidup d ...

Jap  nih nak hang  clatify ...your husbond's  cousin ada  dua  anak tapi  mash belum berkahwen ...which  make anak2 tuh anak  'haram' ?

Errrrrrrr ,manak  nAk tanya  soalan  susulan , boleh ?

sarahmirza replied at 14-12-2015 02:42 PM
Sebab kebanyakan mereka tak di didik dan tak mendidik diri sendiri. Salahkan parents yang merajaka ...

Ramai juga  yang  berpoligami ,isteri  tak  perlu keluar bekerja ...makan  pakai  tempat berteduh ...complete ...walau mungkin tak se mewah .......

Compare  this against laki hang ........

Of course  dari sudut ini...manak  agree dengan hang , laki hang lebih 'bijak' ...pandai  membabukan/mengkeldaikan hang to generate income...supaya dia  tak  perlu  kerja  as hard as those yang berbini lebih  dari satu , kan ,kan ?

Boleh manak sambung lagi ?

20-15 years ago, aku pernah jadi surirumah selama 5 tahun di Canada, dan aku aktif dalam parenting ...

Mohon kerjasama @Sasha ,@kemal ,@sarahmirza  to respond .......tang how 'ABNORMAL A WOMAN' you are  and  feel  all these years of your  marriage having to go out and work....

Hmmmmmmm

Edited by DownyMystique at 15-12-2015 07:33 AM
faraway1 replied at 11-12-2015 12:48 AM
actually tempat me duduk ni lagi pricey dari KL tu,
barang agak mahal juga, dalam newspaper hari  ...

Hang baru sebut ....hang  nih jenis yangtak mintak banyak dari seorang suami ...setakat boleh On suis washing machine , sidai baju dan masak once in a blue moon ...tapi  pilihan  kapir  yang dok  beribu  batu jugak pilihan hang...atas  dasar apa ? Setakat the attributes yanghang debut diatas atau dasar dalam  akaun dia  tercatit figures ...equivalent  to salaries  earned by mommymonster and hubby  combined  for  5 years ?
Hang jangan nak  selindung dari sifat hipokrit dan mata duitan hang  bolehtak?

DownyMystique replied at 14-12-2015 06:32 PM
Hang baru sebut ....hang  nih jenis yangtak mintak banyak dari seorang suami ...setakat boleh On s ...

cam biasa bla bla menulis cam tin kosong.
banyak sangat makan duit haram pinjam dari janda ke.

faraway1 replied at 15-12-2015 08:04 AM
cam biasa bla bla menulis cam tin kosong.
banyak sangat makan duit haram pinjam dari janda ke.
...

Hang sedang mengandung sebut benda benda haram probable fitnah macam nee,,,,manak khuatir darah yang mrngalir dalam diri hang haram2kan orang akan mrngalir pada janin hang ......hang tak khuatirkah par ?

Manak teringat kisah forumeer kita yang sedang mengandung munafikkan orang kehulu kehiliq ...pastu keguguran....

Hang tak perlu nak berhipokrit kohnin suffice  punyai suami  yang perlu tahu On suis  washing. Machine dan tahu side baju ..kalau hang jens mata. Dustan...its ok to be mata duitan par ...kan ?

Si tikus sudah berhenti kerja ke? Orang lain punya thread, orang lain pula yang meroyan.

Ye lah.kat sini bila kita kerja ramai pulak yang tanya x kesiankan anak2 dan laki ke?

Bila kita benti orang yang sama tanya laaa naper benti, sayangnya...

Adoiii