CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

Anak Hanya Dapat ‘4A’, Ibu Luah Kecewa Di FB

macam bapa aku cakap, kalau semua orang pandai siapa nak kerja sapu sampah, angkat sampah, guard dan yang sewaktu dengannya. bukan memperlekehkan orang tu semua, maksud dia, tak semua orang pandai belajar tapi pandai benda lain contoh seni ke buka bengkel ke.

dlu I upsr pn x sehebat adik ni ....bg I result ni dh kire gempak la...n bersyukur lah.....

aku rasa benda ni mcm dah jadi kebiasaan..tu apa yang aku nampak kat opis aku nie..

berlawan2 anak sapa paling banyak dapat A..
then, bersaing pulak anak sapa dapat masuk top university kat US or UK..
setakat IPTA tu, diorang gelak2 je..
then, once anak dah grad, compare pulak anak masing2 keje mana..

mothers..they can be very difficult sometimes..

Anak buah aku dpt no 6. Nenek dia tanya, nape x dpt no 1, dia leh jawab 'nenek, 6 tu lg byk dari 1.'. Bertuah punya budak

teruknya mak bdk tu...

i ni redha je klu anak i lebih kpd kemahiran dan kurang yg A A A semua tu...

tadika pun anak dh stress.. kna buat homework bagai....

anak i dhla perangai.. asyik nk main je..

klu x hantar pi sekolah kena denda x?

serabutla i susah ati cikgu2 x suka anak i yg buas n x tumpu perhatian..

Follow Us
anak i ade tunjuk lukisan yg dia warna dpt B je.. pstu dia kata B x pandai A baru pandai..
i pun tanya sape ajar ckp cmtu, n sape dpt A?
anak pun sebut nama kawan yg dpt A tu, pstu ckp cikgu dia yg kata,
dia x pandai sbb cikgu bg B je..

sedih hati i.. tergamak cikgu tadika tu ckp cmtu kt bdk kecik...

Itu anak awak manusia tau.....bukan produk nk tunjuk bagusnya awak..

terok mak gini...kezen saya xdpt A langsung rileks je..tapi dia ada kelebihan lain..bersyukurlaa wahai akak...4A tu terer laa..derrrrrr sesangat manusia gini

abang aku diawal  kehidupan beliau di Malaysia memanggil lembu tu baby horse....

muahahahahhahahaha..................

bodoh bodoh sekolah pun....hidup mewah ....xjaid kuli org ....hari hari hari raya

celaka sgt ,kenapa aku kena kerja......

lelaki kaya mana......

maknya beritahu yg anaknya mmg pintar , cuma kali ini agak mendukacitakan

sebelum kwn baik anaknya beritahu ibunya yg juga musuh maknya ini ,maka baik maknya yg viral kan dulu keputusan anaknya itu

mak mak zaman media sosial haruslah bertuhankan  netizen.....

apa netizen kata itu hukum.

Ni mesti mak propa kat kawan2 anak dia yg yg terbaik ... hmmmm give motivation bukan push to the limits ..

aku bersyukur sgt2 la parents aku xpnh la nk ltkkan target berape A ke ape ke...sebab aku nie dlm adik beradik mmg aku yg pling slow...mase aku UPSR dlu aku sendiri ingt aku xbleh dpt 1A...tp bile kuar result...cikgu aku sendiri terkejut sbb aku bleh dpt 3A...tp SPM aku mmg hancur la...muhahaha...sbb tue aku decided tuk masuk form 6...STPM pulun abis...alhamdulillah at least aku ade degree...parent aku x pnh pakse anak2...

Sebenarnye anak pandai ke tak pandai ke tak perlu show off..sebab dunia ni bulat dan Allah itu adil seadil2nya... kalau anak pandai sgt bentang sejadah bersyukur...kalau anak biase2 aje pon bentang sejadah jugak ucapkan tanda syukur anak2 sihat masih boleh berjalan..berlari..makan..fikir mcm manusia biase..

aiyooo...kesian anak dia

pompuan camni x layak dapat internet. Tak reti gunakan sebaiknya. Dia tak sedar ke,yang dia tu mengecewakan ramai orang dengan perangai bodoh tu?

sek rendah baru sian anak dia

patutnya bagi la anak dia 2A tapi dpt nomot 1
misti mak bangga, kan?

masa anak ambik result UPSR last year, ada sorang budak pengawas lelaki tunggu result duduk tepi dinding kat dewan sebelah dgn tpt my husband n i duduk. Anak sendiri tak tau mana pegi dah masa tu. Maybe dia tunggu dgn kawan dia kat mana2 tah. Masa cikgu announce result 5A and panggil yg dpt 5A utk naik pentas, budak ni dah pulas2 tangan dia, dah peluh2 sejuk keluar. Ada sorang budak perempuan pulak duduk dgn parents dia dpn kitorang dah start nangis2.  Bila nama budak lelaki pengawas tu dipanggil naik sbb dpt 5A terus muka dia berubah jadi lega gila. Senyum lebar sampai ke telinga. Budak perempuan yg menangis tu pulak dpt 4A. Tapi rasanya parents dia dah tau result sbb dgr mak dia ckp sabar2. Tunggu cikgu panggil nama. Rupanya budak lelaki pengawas tu, abang2 2 org mmg dpt 5A sebelum ni. And semua tokoh murid. Dia pun dapat tokoh murid tahap 2. Adik darjah 3 pun tokoh murid tahap 1. Mmg dtg dari family yg cerdik bijak tapi kesian bila tgk pressure yg dia terpaksa hadap. Baru 12 thn dah mengadap pressure yg maha dasyat... Imagine kalau dpt 4A agaknya dia rasa dunia dia dah hancur kot. Kitorang dok imagine adik dia yg darjah 4 thn ni mmg confirm la lagi maha pressure abang 3 org dpt 5A, semua sekolah SBP, semua tokoh murid... fuhhh the pressure...

My cousin sorang, anak perempuan tu lah sorang. Masa awal darjah 3 thn lepas, dia tk puas hati dgn result math anak dia, terus keluarkan dari sekolah kebangsaan n enrol masuk private school sbb katanya pembelajaran kat sek keb x memuaskan hati dia. Kita tengok je lah. Org ada duit blh la buat decision cam tu. Tapi kita ni dok terpikirlah jugak, kita pun sek keb je dulu. Elok je masuk uni, elok je gi oversea, elok je dpt kerja, elok je gaji ribu riban...

Expectation mak pak sekarang terlampau tinggi kat anak2. Umur 3 thn dah masuk tadika. Umur 4 thn dh patut boleh baca. Umur 5 thn dh patut blh baca buku english. Umur 6 thn dh patut blh speaking london. Lama2 esok budak2 ni burn out. Dah awal2 umur muda2 kena pressure... kesian budak2, tak sempat enjoy jadi budak dah kena jadi dewasa...

Kesian ko dekkk! Aku pon penah menghadapi problem pressure yg sama... Memang sgt tertekan.. Tapi last2 mak dah boleh terima hakikat yg aku ni takde la berIQ sgt.. haha