CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

[Politik] Ekonomi Merudum, Sudah Tiba Masanya Bekerja Di Luar Negara?

slavehunter replied at 1-10-2015 05:05 PM
Sabar2.....bila aku tanya kokesen kenapa kerja kat Asia dan nak duduk sini permanent? Mereka kata ka ...

Rumah kat sini mahal....fresh graduate belum tentu boleh buat loan rumah kos rendah....

Kalau fresh graduate..aku sarankan gi saja la oberc...    keje kat restaurant atau ladang pon ok...

sabbath_shalom replied at 1-10-2015 05:33 PM
Rumah kat sini mahal....fresh graduate belum tentu boleh buat loan rumah kos rendah....

Kalau ...

Ha a rumah mahal dah tak boleh controll....

Assalamualaikum n salam sejahtera..d sini sy nk share pd sape2 yg nk tmbh side income..Nak tak kalauu kite cube n usahakn utk dapatkn income RM900 sehari..?? FREE REGISTER... Tiada apa2 bayaran pun dikenakan.. ( Kalau rasa program ni menipu, anda tidak rugi apa2 pun sb tak kluar modal langsung pun kan..??) TAK perlu jumpa orang, TAK perlu jual barang.. Anda open link dibawah yg saya bg tu dan REGISTER je anda terus dapat USD25 X 3.4= RM85... lepas tu anda dapat link sendiri dan copy ayat saya ni... postkan pada kawan2 fb ke, twitter, wassap sebagainya. Setiap yg buka link anda, anda akan terima USD10 X 3.4=RM34. MUDAH sungguh kan..?? Anda boleh pilih samada duit masuk ke Acc bank atau CEK dipos ke alamat rumah anda.. Ramai yg dah Register sebab apa..??? Sebab FREE dan dapat income. Klik link ini kalau nak cuba2 buat duit dgn tanpa kos (FREE) tak salah mencuba tp kalu xcuba kita yg rugi..

http://weeklyfixpay.com/?ref=311258

keje kt uk la. sane kos idup murah dpt beli kinder bueno,pisang

Sembang pung pang sana sini.. dalam Malaysia pun hidop buleh senang bergantung pada bidang & kerajinan seseorang.. kalo rajin berusaha boleh jaa pendapatan tinggi

Ada kawan aku mai dari kg berbekalkan spm sahaja.. berkat dia usaha amik certificates sana sini & usaha keras membaca, mencuba.. skang dah jadi expert vmware.. gaji?? more than 20k per month.. nak ngn tak nak jaa.. selalu manusia kuat mengadu sambil salahkan orang lain adalah manusia yang bebal, pemalas lagi hina

Pastu nak bandingkan dengan negara maju kununn.. sembang kununn dok ulang alik negara maju.. tapi mentaliti tetap low class.. depa lagu mana.. pernah p tgk kaa?? ada budak finland masih sekolah, dh boleh buat program sundri.. sebab apa?? depa minda Class 1.. takda bebel complaint ke hulu ke hilir.. tapi usaha mahu lebih laa

pada aku yg nak sangat hijrah oversea ni.. tak dapat ciptakan syurga kat tempat sendiri.

duduk mana mana pon seronok kalau hidup like a king.

mat saleh sanggup hidup di negara dunia ketiga semata mata nak hidup like a king.

Follow Us
Saja jalan2 kat blog petik apple tu...apsal mcm fake name je... Jgn sampai oz terngangah kena tipu...

Husband di offer utk ganti staff yg nk balik ke malaysia setelah bertahun2 cover kerja di luar negara
Masalahnya berat hati kami ni dgn anak2 yg Alhamdulillah sekolah harian agak ok pencapaiannya setakat ini
& paling penting ralat nk tinggalkan sek KAFA yg bg ilmu agama secukupnya ni...Insyaallah

Mcm kawan yg ikut suaminya ke dubai after 2 years balik semula dgn anak2 atas alasan utk ank amik exam upsr,pmr,spm semua ni..tggl suami sendirian kat sana..rasa mcm penat pulak life mcm tu

Kalau kerja setakat ganti orang yang nak balik Malaysia, itu no hal.

Ni we are talking about pergi overseas jadi bangla !

Berani masuk Europe kerja kat Amsterdam cuci dalam tangki minyak crude oil yang besar2 tu?

Atau pergi Buenos Aires duduk kat mall Florida tepi jalan jual handmade jewelry kat kiosk2?

Atau masuk France cuci bumbung genting rumah orang yang dah berlumut tu dengan high pressure water jet?

Apasal nak petik buah kat Australia? Bengap sangat kah? Skilled plumber is highly needed kat sana.

Kalau sekolah takat rendah rubbish collector, potong rumput pun boleh aper..

Atau you all nak try jual air kat pantai Copacabana, Rio?

Buka minda, merantau lah, cari pengalaman hidup.

yer lahhh....gi overseas nih psalllah korang ingat nak koje petik buahhh manjang...kompius mak tauuu!!!!

betullah macam pinoy, endon, india tuh semua negara derang overpopulated...so derang berhijrah tu derang tak kisah...satu rumah kongsi 4-5 family...satu bilik cramp satu family etc sbb dekat negara derang life is worse than that.... so rasanya tak fair lah compare ngan negara2 tu...sbb profesionals yg datang dari negara2 tu pon very lowly paid kat negara derang....

yer...ramai yg takut nak mencuba.... tapi mcm ahkak nih dna perantau gamaknya.... so jenis tak berapa nak dok diam setempat..... pasal mak bapak tu....its not about distance okeh.... its about care....yg dok satu mesia pon balik setahun sekali belambak apa.... aku dok jauh semua aktiviti jiran2 mak aku..aku up to date

silencekiller replied at 1-10-2015 11:30 PM
Sembang pung pang sana sini.. dalam Malaysia pun hidop buleh senang bergantung pada bidang & kerajin ...

So kalau yg lepasan SPM dah all out untuk kehidupan yg baik di Malaysia camne entah fresh graduate kannn...mesti kena all out utk jawatan CEO demi survival.

Kalau korang keje swasta kat KL fresh graduate gaji 2.5k tak payah la nak berangan beli rumah kos rendah kat KL....

Bagus gi petik buah kat ladang...kalau dapat status penduduk tetap kat sana lagi bagus.

Orang cakap senang la lepasan spm kursus sana sini gaji 20k...masalahnye itu 1 dalam sejuta....kalau sejuta macam tu...tetap juga akan ada yg kena merantau...ni Malaysia weyhhh....kat sini ramai yg kerja lari dr course masa belajar...sebab apa??? Sebab nak stay kat Malaysia.

Kalau korang keje swasta kat KL fresh graduate gaji 2.5k tak payah la nak berangan beli rumah kos rendah kat KL....

Bagus gi petik buah kat ladang...kalau dapat status penduduk tetap kat sana lagi bagus.

Orang cakap senang la lepasan spm kursus sana sini gaji 20k...masalahnye itu 1 dalam sejuta....kalau sejuta macam tu...tetap juga akan ada yg kena merantau...ni Malaysia weyhhh...kat sini ramai yg kerja lari dr course masa belajar...sebab apa??? Sebab nak stay kat Malaysia.

green~tea replied at 1-10-2015 04:13 PM
Mak ayah dah tua... Lupakan laa mengejar dunia, berbakti la pada parents sementara masih ada... Kalo ...

betul tu..bila fikirkan org tua yang dah uzur2 ni tarbantut rasa nak berhijrah.
alhamdulillah masih ada rezeki yang baik di tanahair sendiri.

pittjie replied at 1-10-2015 04:30 PM
nak membangla dan mengindonkan diri di negara org pulak ya?

lagi baik membohsia menghisap merempit di tanahair

malaysia..masih lagi boleh mencari rezeki..........tepuk dada....tanya diri sendiri

teringat cina2 success malaysia yg skang keje kat UK

keje basuh pinggan

teringat dulu cikgu bgtau dulu dia jd tukang cuci kt UK kot...masa tu dia sambung master...

kyrana replied at 2-10-2015 09:10 AM
betul tu..bila fikirkan org tua yang dah uzur2 ni tarbantut rasa nak berhijrah.
alhamdulillah mas ...

Saya pulak galakkan ank merantau. Kami facetime setiap hari, kadang sampai 2 jam. Carilah rezeki dimana sahaja bumi Allah ini maha luas. Jauh di mata tak bermakna jauh di hati. Bila jumpa kemesraan sgt dirasakan. Saya ckp dgn ank2 kalau sampai masa umur saya ketika mereka jauh dari saya jgn sedih sgt,
Doakan sahaja. In Sha Allah kita jumpa nanti di sana. Teringat pesanan ulamak, ibu/bapa wajib berwasiat dgn ank2 supaya 1: terus kekal dlm islam. 2: jgn meratap dan bersedih yg keterlaluan bila ibu/bapa meninggal, kerana ibu/ bapa akan diazab kerana ratapan ank2..

Woooiii....mana ada EKONOMI MALAYSIA MERUNDUNM...?????????????
Ah Jib sedang sibuk meyakinkan pelabor-pelabor US dan seluruh
donia ekonomi Malaysia stable, 1MDB  paling best, Kak Ros tengah
shopping beli hanbag, jam tangan and intan berlian nak bawak balik
satu jet peribadi. Mana ada ekonomi merundum..........