CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lailasyafinaz

---------------------

Edited by lailasyafinaz at 12-8-2020 04:24 PM

-----------------------------

lailasyafinaz replied at 28-8-2015 02:58 PM
pasal dia , dia yang minx putus tetbe tanpa sebab.

hm xpela TT, ko anggap je takde jodoh.. Amik satu hari tu ko nangis puas2, nk jerit ke, nk meraung ke hape..Tapi pastu duduk n fikir dgn tenang, berbaloi tak ko bersedih dan pikir pasal ex-bf ko..Isi masa ko ngn  family and kawan2.. pergi la berjalan keliling Malaysia.. best oooo.. Allah SWT da tetapkan jodoh kita, tinggal ko je yg kena berusaha.. Berusaha move on. Insyallah ko akan jumpa orang yg betul2 hargai ko.

apakah punca sebenarnya anda bersedih?

-------------------------------------------

----------------------------------------------

lailasyafinaz replied at 28-8-2015 04:42 PM
teringat kan dia, rasa rndu  sbb banyak kenangan dgn dia .

Maafkanlah saya. Harap2 ini bukan antara sebab anda bersedih. " Habis madu sepah dibuang "

Sibukanlah diri anda dengan aktiviti harian.
Berserah dan bertawakal. Jangan sibuk fikirkan apa yang anda hilang dan berusaha untuk mendapatkannya.
Lihat dan perhatikan sekeliling anda dengan perlahan. Hargailah apa yang anda masih ada.

Follow Us
TT.. tu rasukan setan tu. Hati2. Bila dh sah nikah..setan iblis nangis teriak2 sb gagal buat TT berzina. Tp setan x putus asa. So jgn lqyan sgt perasaan tu. Guna akal fikiran.

xyah ler buang masa... ada bnyk benda lain nak pikir dik... dah org xhinggin... nak rindu wat per... carik yg len selesai masalah

TT,

dont waste your time over some scumbag who doesn't appreciate you.

Hdp ni sementara..dan xde ape yg kekal dlm dunia ni. Knp nak seksa diri sendiri? X syg diri eh?

Shed your tears and move on.
drpd u meratap hiba ni baik work hard. dpt duit byk2...enjoy lah ape lagi

lailasyafinaz replied at 28-8-2015 12:46 PM
tapi sedih nya,, da lame tunggu hari ni , tetibe berdebar , kan bagus kalau ade kejutan ke ape ke. ...

Sabar ye wak..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dah baca tread pelamin awk tu.

sebab ape putus? sebab ape xle lupa? meh nak share my story lak moga blh jadi iktibar kt awk.

saya ofcoz la lelaki. and my ex 5 yr older.
dia anak tunggal. mak bapak ustazah and imam,ex penolong mufti satu negeri ni. even masa bermalam umah parents dia bulan puasa memang lenguh kaki sbb kene terawih 20 rakaat yang aku biasa buat 8 je selama ni.

couple period biasa la pasang surut etc2..and letih jgk nak melayan mood swing girls y lebih tua dari kita sebab dia akan pikir dia selalu betul and alway nak jadi primer dalam every situations..tapi aku tak kisah pun.

until out of the blue dia mintak break. cincin tunang dah beli ni and dia pn tau.tinggal nak pergi hantar rombongan je. so aku call dia xjawab..sms xbalas..just dia ckp sblm ni kite dah takde pape.
well..at least aku nak tau reason jgk kan kenapa break.

so aku call la parents dia and parents dia terkujat.later on parents dia dtg umah sewa dia and aku datang sekali jmpe. dah datang dia tak nak turun2..just dengar bunyi dia nangis kat tingkat atas maybe sblm aku sampai dia kene basuh dgn mak dia.

so aku kt bawah cerita la kat parents dia and crying..why la semua dah nak setup tetibe camni.apela salah aku cer bagitau nak dengar. ayah dia just mntk maaf n suh bnyk2 sabar dan takle buat ape2 sbb keputusan tu dari anak dia..mak dia pun sedih n nangis.

aku pun frust menonggeng la mcm awk..tertanya2..last2 later on, dapat tau dari kawan2, dia clash sbb kejar sorang mamat ni nama macam sorang retis dari AF. coz masa tu dia suke sangat kat artis AF ni..xdapat retis dapat mamat nama cam retis ni pn jadila.

tak ke camharem..hahahaha..now dorg dah kawen pun.

so,reason dia kadang2 mcm tahi.awk je y kene kuat.
buat ape nak derita atas kebahagiaan orang lain?

Hai TT :-) awak ni mesti cantik orang nye. Bila kita bagi nasihat kat orang, tak boleh mulakan dengan perkataan 'JANGAN' sebab psychologist cakap kita biasanya lagi rasa nak buat. haha, so instead of bagitau diri awak sendiri 'jangan ingat kat dia' which akan buat awak lagi teringat, awak cuba la positifkan diri. Perhaps, 'aku boleh lupakan dia', 'aku mampu teruskan hidup tanpa dia'. Sebelum kenal dia pun hidup kita ok je kan, so la ni dia dah pergi, anggaplah hidup awak back to how it was sebelum kenal dia, cuma bezanya sekarang awak lebih matang. Saya nak awak baca ni

https://pisceschick.wordpress.co ... d-to-say-about-men/

bila saya teringat kat lelaki yang pernah kecewakan saya, saya rasa better lepas baca ni. hope u will love it as much as i do....

hensemkansaya replied at 31-8-2015 01:23 AM
dah baca tread pelamin awk tu.

sebab ape putus? sebab ape xle lupa? meh nak share my story lak mo ...

Tak matang nye reason tu tak leh terima.

sebab, apabila lapisan ozon mula menipis.....

hmm, aku dah lupa ayat seterusnya.

Ni fasa nak memulihkan diri la kot TT..Memang akan susah untuk melupakan..akan wujud perasaan rindu sayang lagi masa ni sebab masa untuk memulihkan diri dari hati yang duka lara..Tapi percayala TT lepas beberapa bulan kemudian TT akan mula menerima ape yang berlaku dan setahun or dua tahun kemudian TT akan merasa bodohnya aku masa tu menangis kerana seorang lelaki...Tambahan andai suatu hari nanti TT dah bertemu jodoh baru yang jauh lebih baik mesti TT rasa perpisahan kini berbaloi...Sebab aku sendiri pernah alami perasaan susah melupakan masa putus ngn 1st love dulu...tapi sekarang alhamdulilah aku dah berumahtangga dah jumpa jodoh yang lebih baik rasa bertuah dan bersyukur sangat..Tiap yang terjadi mesti bersebab TT..Banyakkan bersabar dan berdoa..

Edited by jaja4 at 1-9-2015 10:44 AM
lailasyafinaz replied at 28-8-2015 04:41 PM
tapi kenapa masih teringat2 kan dia? susah sngat nak lupekan.

TT, mmg kalo kite da sayang, susah nk lupa. Aku pon susah nk lupakan first love aku dulu, smpai skang ingat lagi ( tp bukan  perasaan cinta la). Dulu2 Bila aku balik Johor  je mesti ade contact, kire on off la relationship kiteorg selama bbrp tahun, tp xde jodoh. So aku move on and masing2 da berkahwin.. Cara aku nk bagi lupa kt die, tiap kali aku ingat kt die, aku akan ingat balik benda2 yg x best dlm relationship kiteorg, benda2 yg die buat aku sakit ati, pastu aku set dlm otak aku, aku deserve someone better than him..

Memang Mustahil nk lupakan sbb tu da kire mcm salah satu kenangan n pengalamn hidup kite. Tapi ko kena redha, penuhkan masa ko ngn benda2 yg berfaedah.. Ape2 yg berkaitan ngn X-BF mcm no tel, fesbuk sume buang. Benda2 mcm ni yg wat ko ingat die..Banyak2 kan berdoa.. Jgn layan perasan yg melalaikan diri ko..

saya faham perasaan TT... tak kira lelaki atau perempuan, kalau dah sayang, memang sukar tuk lupakan... even dah berlalu masa, dan dah boleh terima hakikat, kadang kala terkenang jua... harap TT bertabah ye.. doakan terbaik tuk diri sendiri juga...

Harap TT boleh move on.
Sedih giler baca citer TT.
Aku dulu take time untuk move on.
Dan aku rasa benda yang paling berkesan untuk aku move on adalah aku dekatkan diri dengan Allah.

Lepas solat fardhu je aku buat solat taubat dengan hajat.
Benda tu memang berkesan.
Sbb kau akan rasa tenang je.

Ada satu masa kau akan still teringat dekat dia. Tp kau just ingat jelah benda yang datang dekat kau ni ade hikmah.
Semua benda ni InyaAllah kau boleh hadapi. Cuma kau kena force diri kau.

Aku tak adalah baik sangat. Tapi sebab aku rasa teknik ni berkesan untuk aku. Just nak share je.Tabah dan redha ye.

Edited by Esmiria at 4-9-2015 08:04 AM

adoi..luo negara dok meratap dek perang.hakak meratap pasal jantan. x berbaloi! Lain.kli jgn couple klo fall in love..terus terus menikah.. haa..bercinta selepas nikah..kn bgus cmtu..klo x kluar dgn dia selalu,mesti tk byk kenangan dengan yg tercinta..

move on, dik...
wat ape dikenang2...
hdp nie t'lalu singkat utk kite bazirkan dgn mengenang kisah2 lalu.