CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3043|Reply: 13

Kerja Sendiri Atau Bekerja Dengan Orang Lain

Edited by Noraslinda at 11-7-2015 12:40 PM

Assalamualaikum semua..sudah lama tak join cari ni..hari ni terdetik untuk muncul balik semata-mata ingin meluahkan atau menceritakan masalah sendiri.
sebenarnya sy ni dalam delima sama ada mahu teruskan bekerja dgn org juga di kenali sebagai makan gaji atau pun kerja sendiri.
ceritanya mcm ni,ada seorang kawan sy masa kecik dulu sekolah rendah sama-sama dan bila masa sekolah menengah dia berpindah dan kami pun terpisahlah.Setelah beberapa tahun lamanya kami berjumpa kembali dalam berjumpa tu bercerita lah pasal kehidupan masing-masing dan dia cerita pasal kerjanya yang mengguna treatment untuk kesihatan.Dan dia pun menawarkan perkhidmatannya kepada sy..sy pun mencuba lah,tak di nafikan treatment tu bagus,ada mcm2 dia buat untuk strock,migrain dan pelbagai lagi.kawan sy ni seorang yang biasa je dan sgt hebat orangnya..lama-lama dia pun selalu ajak buat treatment tu..tapi oleh kerana tiada masa dan banyak kekangan sy pun tak dapat nak buat..dia pun ada ajak keje mcm tu katanya peluang yang amat cerah untuk berjaya..sy mulanay tak percaya..dan malas nak layan dia dah pastu..dan jarang berjumpa sehingga sekarang.tetapi ingat bila malas nak layan dia muncul lak seorang kawan yang dulu kerja tempat lama gak dan jarang berjumpa dan sekarang berjumpa kembali.kawan yang ini adalah seorang lelaki kerap gak berhubung dan adakalanya berjumpa..dalam berjumpa juga ada gak menawarkan kerja sama mcm kawan sy yang dulu tu.rupanya dia juga berkawan sy yang dulu tu..bekerja di bawah kawan sy yang dulu tu..skrg kawan yang sy malas nak layan tu dah berjaya dengan bisnesnya sendiri..sy tertanya-tanya adakah tuhan dah tunjukkan jalan untuk sy bekerja sendiri,tapi risiko bekerja sendiri sgt tinggi..ada jatuh bangunnya..sama ada sanggup ke sy laluinya..sy cuma nak dptkan pandangan anda semua..yang ada kerja sendiri pun bgi lah tips..heheh..

apa bende treatment tu?

rawatan tuk kesihatan..mcm migrain..strock..dia menggunakan mesin

spesies al jabbar tu ka?
benda tu scam. tak tahan lama punya

anyway aku kerja sendiri, ini apa yang aku boleh katakan kepada orang nak kerja sendiri -

1. fail itu tentu.  masalah pon tentu ada. akan ada masa duit takda langsung, habis burn or tied up. kena ready untuk hidup susah. takdanya start meniaga hari ni, esok dah ada financial freedom.

2. masa kosong tunggang langgang. kadang kadang free memanjang. selalu orang cuti ko kerja. orang x paham akan kata "eh kerja sendiri xkan lah xleh cuti"

3. kalau ko buat semata mata demi duit, lupakan jalah. selalu orang yang buat untuk duit bukan untuk customer tu tak kemana pergi nya

4. kalau ko amik orang kerja, be ready untuk kerja demi pekerja ko. your team, your company come before you. staff ko pkul 5 punch kad kluar ko duk serabut kepala lagi.

Org malaysia percaya sungguh yea machine sembuhkan penyakit semua tu. Apa guna doctor & ubat yg dibuat research bertahun lama tu:zz

ai setuju dgn bigpather itu, ko kerja macam biasa makan gaji disamping ada income lain yang tak perlu komitmen banyak

Follow Us
Noraslinda replied at 11-7-2015 01:07 PM
rawatan tuk kesihatan..mcm migrain..strock..dia menggunakan mesin

mesin tu dr mane dtg?

dorg ada mesin sendiri..tak sure mesin mcm mana..tp keje ni mcm free lense

ninja boy replied at 11-7-2015 05:59 PM
ai setuju dgn bigpather itu, ko kerja macam biasa makan gaji disamping ada income lain yang tak perl ...

tu lah kan..tapi tak pandai nak berbisnes ni

mkn gajila..safe.....

Aku kerja sendiri. Seronok. Bole bukak forum bila2

Makan gaji sambil kerja sendiri....aku dulu pas pukul 5 aku ada kerja/bisnes aku sendiri, orait la buat tambah2 sikit duit gaji, sekarang tak makan gaji dah, Alhamdulillah yang dulu sikit2 buat tambah gaji tu dah macam full time la sekarang, tak banyak tapi cukup, tapi nanti dah setel fasa hidup aku sekarang ni aku nak keje makan gaji balik insyaAllah, after office hour & weekend, masa aku punya aku nak keje/bisnes lain pulak.....seronok woooo, tengah bulan ade duit, hujung bulan dapat gaji......drive gi opis pagi2 pun muke sentiase cerie je

Kerja sendiri,takde org ngendeng nak mintak jd penjamin or mintak buat loan untuk diorang setelkan hutang

free lance laa tt...

utk kes tt i cadangkan u do both...
bisnes tu part time je dulu...
sbb cm agak meragukan..