CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

[Tempatan] Edisi RM turun : korang ada RM200k cash, what would you do?

Close [Copy link]
Changa replied at 7-7-2015 05:05 PM
in short nya, jangan jadi tamak la sis kan???
ujung2 sedeh di aidilfitri gitu??

Hehe
itulah kesimpulannya
Jangan tamak. Buat dlm skala yg kecil dulu.
bila dah terer, barulah upkan lagi modal.

esp to those yg takde basic or pengalaman
antara yg seNang kalau nak bertani
cendawan n cili fertigasi
kau duk umah teres pun leh tanam

Tapi kalau terlalu ambitious,  tanam banyak2 pastu tak jaga..x menten
last2 rugi je

Mcm dulu2 la main farmville kt fb
masa farm kita kecik
seroNok je main, harvest smua
bila dah makin besar..besar, tanam mcm2
penat nak harvest, akhirnya layu mcm tu je.

Sbb tu kene plan
sapa nak jaga? Supplier makanan dr mana?
baka apa yg terbaik utk iklim kat malaysia?
paling senang dptkan nasihatkan dr jabatan pertanian
n rajin2 g kursus

aku slalu perati org2 yg educated ni mmg ambitious
dioorang kluakan modal bli baka2 mahal dr aussie
pastu tanah besarrr
mesti nak jadikan tmpt
plancongan...beli rusa la ostrich la
after 7, 8 tahun
senduuuu
tak menten dah farm n park
hasil pun kurang

Duta lover replied at 7-7-2015 05:03 PM
Tak jadi masalah penternakkan ayam
kalau under contract farming dgn established company
mcm leo ...

oh ya... deal ngn established company.... jgn tamak2... ok tq.... nnti la cakap2 ngn adik
dia baru je nak mula, ayam pun x de la byk lg..... skang ni mmg bina sendiri reban, makanan sume tu tanggung sendiri.... baru nak kenal2 selok belok penjagaan n keperluan ayam

Badut.Sarkas replied at 7-7-2015 08:15 AM
salam and good morning to everyone.. banyak idea korang.. malam tadi aku dah bincang ngan sepupu aku ...

ikut pengalaman iols.. sekarang iols buat bisnes. Any bisnes okay yang penting location.

Bisnes salon ni u kena tau la berapa byk kos dia, alat2 salon, syampu treatment chemical nak kena pakai semua, dgn gaji pekerja boleh ke balik modal? Berapa lama boleh balik modal?

Kalau nak takeover bisnes lagi senang. Lokasi dah ada kan? So sales history pun mesti ada kan? Check dulu semua tu. Sewa berapa, kos bulanan berapa, pelanggan berapa ramai? Target customer orang macam mana? Student? Housewives? Bekerjaya? Bangsa apa? Income macam mana? Etc... Kenapa nak jual bisnes?

Selalu org nak jual bisnes sebab bisnes tak laku.. tapi takkan owner nak cakap kan? Maybe dia cakap dia nak pindah oversea ke apa ke.. Selidik betul2 dulu sebelum takeover. Location tu, kalau strategik pun masih ada possibility boleh bungkus kalau tak check betul2.

Amik masa seminggu, duduk setiap hati dari waktu opening (maybe 10am-10pm) especially hari isnin, rabu, jumaat n weekend dan kira satu2 berapa ramai pelanggan dorang sebenarnya.

maap kalau uols mmg dah biasa berbisnes maybe dah tau semua ni.. saja nak share hihi

samax replied at 7-7-2015 08:33 AM
Emas aku peram dah 3 tahun..tak naik-naik harga spot..better jual je then duit tu peram lak dalam as ...

baru ingat nak beli emas, nasib baik baca u punya post.

sebab kalau nak jual balik pun dorang tak kira harga upah kan.. jadi lg rendah dari kita beli. mcm tak de beza. hmm...

u beli dinar ke emas apa?

koko2 replied at 7-7-2015 10:19 AM
dlm keadaan ekons yg tak menentu sejak 8 tahun lepas...
aku tak mau pening serabut otak...

macam mana nak join saham BR? Dah penuh kan? Iols nak join ni

CiliPadiSedap replied at 6-7-2015 08:17 PM
beli emas dan simpan dalam peti besi sendiri.. peti besi harga rm 4000 dah blh dapat.. simpan dalam  ...

kalau buat macam tu kena bayar zakat emas pulak.. rugi je. tak balik modal la simpan emas byk2 kena bayar zakat emas

Follow Us
axl_bach replied at 6-7-2015 08:22 PM
masalahnya now TT dok target lebih dari yg pelaburan low risk nih tawarkan....kalo takat senyap dl ...

berapa u simpan dalam TH ya dapat dividen puluh2 ribu? u simpan tiap2 bulan ke sekepuk terus lepas tu biar je?

cepheid replied at 7-7-2015 01:38 PM
Kalau aku pulak, duit tu aku guna sebagai deposit beli beberapa flat yang dekat dengan kawasan unive ...

brilliant idea.. iols tengah pk nak buat ni tapi tak tau kat mana yg masih murah harga rumah. ada idea tak?

elle_april replied at 7-7-2015 06:07 PM
berapa u simpan dalam TH ya dapat dividen puluh2 ribu? u simpan tiap2 bulan ke sekepuk terus lepas ...

Alhamdulillah ada la 6 aksara simpanan aku dlm TH tu bak kata Altimet dalam akaun ada bNyak kosong kosong kosong kosong kosong......

Aku simpan lump sum then wat potongan gaji bulanan dlm 1/4 income aku.....

elle_april replied at 7-7-2015 06:11 PM
brilliant idea.. iols tengah pk nak buat ni tapi tak tau kat mana yg masih murah harga rumah. ada  ...

Best la koram di Klang Valley,  prospek utk umah sewa bagus sbb byk ipt...... kat kedah ni yg prospek bagus area kubang pasu jer la......

elle_april replied at 7-7-2015 05:56 PM
macam mana nak join saham BR? Dah penuh kan? Iols nak join ni

Tu la, aku pun ternanti2 kot dpt peluang beli saham BR,  mmg aku split half2 la simpanan aku dlm TH n BR...... sigh

Badut.Sarkas replied at 7-7-2015 01:53 PM
ermm.. u said utk 1st year bayar 24k, so i assume utk following years u bayar guna dividen.. nak t ...

u kalau dah ada 200K in cash, better jgn buat asb loan. dah la kena topup sendiri, dividen tak dapat pun, dividen buat bayar loan jah. Rugi. Kalau u ada 200K cash, u invest terus dalam ASB, dividen tak usik, dalam 2 tahun dah boleh dapat 27K dividen. Sapa nak bagi banyak tu kan. Mostly yg nak buat asb loan ni sebab nak cash 200K di hujung2 jah, dividen bank yang banyak makan.

axl_bach replied at 7-7-2015 06:12 PM
Alhamdulillah ada la 6 aksara simpanan aku dlm TH tu bak kata Altimet dalam akaun ada bNyak kosong ...

oh patutlah.. logik la kalau 6 angka. sebab iols simpan dalam tabung haji last year tapi dividen sikit jah sebab dorang kira baki terendah tiap2 bulan so iols tukar terus simpan dalam asb hehe

axl_bach replied at 7-7-2015 06:13 PM
Best la koram di Klang Valley,  prospek utk umah sewa bagus sbb byk ipt...... kat kedah ni yg pros ...

ok la tu, kat kedah dgn perak kan byk tempat study jgk. lagi la kat sana tanah murah2 banding dgn kl ni.

elle_april replied at 7-7-2015 05:22 PM
ikut pengalaman iols.. sekarang iols buat bisnes. Any bisnes okay yang penting location.

Bisnes ...

Very good info.. thanks. . Tak pasti plak owner tu akan bagi x kitorang dok situ dok perati bisnes dia..

Banyak tul idea.. tq guys.. and sisters

elle_april replied at 7-7-2015 06:11 PM
brilliant idea.. iols tengah pk nak buat ni tapi tak tau kat mana yg masih murah harga rumah. ada  ...

Kena cari yang dekat universiti lah kot. Macam di pantai dalam, bangi, serdang. Kena pandai cari flat ni rajin riki-riki yang lelong ke atau tuan rumah nak lepaskan.

Badut.Sarkas replied at 7-7-2015 06:37 PM
Very good info.. thanks. . Tak pasti plak owner tu akan bagi x kitorang dok situ dok perati bisnes ...

u boleh tanya mana2 bisnes owner, dorang akan buat site survey dulu. selalu nya kitorang takkan minta kebenaran pun. potential buyer akan sendiri pergi buat survey. kalau takleh duduk dalam salon dia, u duduk la luar salon dia, dekat mana2 tempat makan berdekatan asalkan boleh nampak.

U kira sendiri roughly berapa ramai customer dan apa servis dorang amik. Kalau jenis yg buat chemical mcm rebonding, coloring, harga dalam rm150-rm300, kalau salon mahal chemical servis charge lebih rm500-1k. Kalau 3 customer sehari boleh buat chemical service, maybe blh dpt 300x3 = rm900. Mostly orang datang gunting rambut je, servis dalam rm10-rm30. Kalau ramai wash & blow je, berapa byk customer diperlukan utk cover sewa, bil api air, staff dgn kos barang.. bila u duduk seharian kat situ baru u boleh kira balik modal tak jumlah customer yg datang tu..

bila u dah takeover maybe boleh improve lagi saloon tu dan makin ramai orang datang.. tapi tgk keadaan jgk la..

cepheid replied at 7-7-2015 06:43 PM
Kena cari yang dekat universiti lah kot. Macam di pantai dalam, bangi, serdang. Kena pandai cari f ...

iols dengar rumah lelong ni kena beli cash, takleh buat loan. betul ke?

fire_place replied at 6-7-2015 06:32 PM
Mmg pun..laki aku pun sibuk nak main forex online,selama ni main kecik2 tp bosan untung sikit2 je. ...

iols pon main forex jgak.. starting ayh iols la mencebur diri tp mmg x cye la org trade kan.. mcm ayh iols mmg jenis berdisiplin main mmg xlebih dri margin yg die da setkan.. naik/ trun la 1000pips skali pon akaun ttap x mc.. mcm abg sepupu iols main forex tp soh org tradekn kekonon bebulan dpat 3500+ profit bahagi 2, sudahnye dpat 4-5 month je tros lesap.. ayh iols da gtau soh main sndri n dtg klas blaja tp degil sgt.. iols starting dengan 100usd jerk n now ade la dlam 5k usd.. tp kekdang iols tamak jugak gatei g letak position banyak..

Changa replied at 6-7-2015 06:34 PM
iya, kalau forex modal banyak, untung pun banyak la.
kalau nak bertateh baik modal kecik dulu la  ...

kaka main je demo acc bia pandai tu utk kenal candle sme tu kaka.. n rerajin cri ilmu.. klau kaka depo 1000usd pon tp mcm x kenal sme tu risiko kaka.. n paling penting mcm ayh iols slalu ckap, jaga margin n jgn tamak..setkn daily trget n if da dpt target tu ttup lappy/nset g wat benda lain..