CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badakgurl82

masih di kawal ketat oleh ibu walaupun dah berumur 33 tahun.

kawan aku ada mcm gini. kawan2 lain kol dia nk borak. rupanya2 setiap kali kol tu mak dia dok pasang telinga kat sebelah, monitor anak dia sembang apa

Cite ko ni x bape jelas la..ko anak tunggal ke anak bongsu? Ko tgal berdua je ke dgn mak?

Aku dpt rasakn betapa rimasnye....kalo berjmba kna cntrol lain la cite, g outstation pn nl kena dpt permission dia..pelik jgk ni..tambah2 ko bkn nye belasan taun lg...

Aku rase ko kena tegas sket la..ko pn ade kemahuan, ko ade hak trhadap hidup ko, ko berhak brgembira ngn kwn2....nape nk d sekat..nak kawal anak pun bertempat la, ni anak nye pn dah dewasa sgt..patut mak ko bg pluang pada ko unt menikmati hdup..ko cuba brgaul ngn ramai org..moga cpt trjumpa bakal suami..tp jgn nt ko nk honeymoon pn kna persetujuan dia

potpetpotpet replied at 18-6-2015 04:11 PM
mak aku pon mcm tu dulu.
aku nk pergi mana sume kne report.
nk dating, kne bf amik dpn rumah.

erk! motif x sedar diri pmboros smpi la nk kawin? hahaha

iols tgk bese yg kene kongkong ni jd xberdikari kn..fhm prasaan tt..dah lalui dluuuu..ayh iols suka kongkong.....kita thu kongkong sbb syg kn...tp haih kita mana blh tahan....
mse umo 24 iols  smbg stdy jauh dr family..drp asik kene mrh sbb xdgr ckp..baik pgi buat hal jauh dr dorg...skrg iols dah 26...n bebas dah....ayh iols  pon dah xnk amek  thu sgt...
kdg2 rse terpingir pun ader..

ninja boy replied at 18-6-2015 10:02 AM
hidup dikongkong tak bagus, membuatkan kurang berdikari sampai bila2, tidak mampu buat keputusan sen ...

setuju sangat ngan statement ni...
part last tu, since tt tak pernah ada exposure untuk survive sendiri mungkin sheols pun tak tahu sheols senang menerima huluran ke tak...

kepada tt,
nanti bila mak dah takde (didoakan mak panjang umur), jangan culture shock dan tak tahu nak manage hidup...
bukan kah pengalaman itu mendewasakan...
kalau pengalaman yg ada hanya ofis-lrt-rumah, kurangla kot kedewasaan itu...
i tak condemn tt sbb tt anak,so tersepit di situ...tapi itulah,jangan culture shock...kena expose diri/sosial sikit2...

ini pakai internet pun mak kawal ke?

post satu pastu senyap jah...

Follow Us
kadang-kadang ada sebab kenapa ibu bapa kita kawal kita, mungkin sebab sikap kita sendiri..

atau kemungkinan yang lain, mereka tak percayakan kita, rasa insecure..

untuk kemungkinan pertama tu, jika yer, mohon muhasabah diri.. tak perlu aku nak komen lebih2 kot.. sendiri tahu diri sendiri macamana..

tapi jika tt dalam kemungkinan kedua, silalah keluar berdikari dan buktikan pada family yang tt
seorang yang boleh belajar hidup sendiri, mampu buat keputusan sendiri tanpa dipengaruhi oleh sesiapa..
lama-lama, ibu bapa akan lihat dan yakin dengan usaha tt tu..

tt keluar 'jauh' dari mereka, bukan sebab tt derhaka atau tak nak dengar kata mereka, tapi demi kebaikan,
eloklah tt kerja jauh dari mereka.. bila balik sekali sekala, jangan lupa ole-ole atau buah tangan.. bila dah jauh, jangan lupa kerap hubungi dan kirim duit.. ambil hati mereka.. insyaAllah lama-lama hati mereka akan terbuka dan nampak kesungguhan tt untuk hidup sendiri..

Rate

1

tak dapat bayangkan kalau life macm tt tu.. hehe..

aku umur 13 dah masuk sekolah asrama. umur 18 masuk uni yg jauh gile dari rumah.. masa menganggur kena duduk kampung dlm 4-5 bulan tu pon rasa separuh gila dah. lps kerja, terus duduk sendiri jauh beratus kilometer dari mak. kadang2 2 minggu sekali baru call.. 2-3 bulan sekali baru balik...

prinsip ayah aku senang, kalau mintak kebenaran memang takkan dapat kalau nak bersosial, jadi aku tak pernah mintak kebenaran.. aku cuma inform

btw, aku anak tunggal perempuan.. adik2 lain semua lelaki. jadi je aku orang.. tade lah jadi tanggang..

tapi, aku sangat2 degil dan rebellious lah.. and aku prove kat parents aku yg aku ni independent tak perlu orang uruskan hidup aku. hehe...

takpala tt tunggu mak meninggal la, bleh la enjoy life...

Aku kenal seseorang yang hidupnya dikotrol oleh maknya.
Sekarang maknya sudah meninggal dan umor dia pulak dah cecah 62 tahun.
Dia tak kawen sampai sekarang, duduk seorang diri dalam rumah yang berkeledak
macam gua. Dia graduate dan pencennya sangat besar. Segala benda dia beli CASH.
Dalam rumah ada sume benda - macam tilam dan katil yang boleh urut-urut rega
tak silap dalam rm10K terbiar saja kat satu sudut. Dia kuat membeli belah. Tapi barang
yang dibeli tak pernah dibuka, masih berbungkus merata rumah.
Kawan-kawan malas nak datang sebab takda ruang nak pijak dalam rumah tu.
Kita nasihat soh dia buang baju-baju time keja, fail-fail time belajar & keja,
buku-buku yang menimbun, dia akan jawab yelah...yelah tapi bila kita datang dua tiga
bulan kemudian, tiada yang berubah.
Adakah TT nak jadik macam ni.....................?????
Kita perlu berani untuk berubah.
Tak kiralah berubah dari kawalan makbapak, berubah lepas kawen atau berubah
kalau hidup sungguh membosankan.

lazim replied at 18-6-2015 08:47 PM
kawan aku ada mcm gini. kawan2 lain kol dia nk borak. rupanya2 setiap kali kol tu mak dia dok pasang ...

extreme nya mak kawan ko..pahtu dia dh kawin ke blum?

Aku pun ada kawan yg macam ni jugak. Sangat di kontrol oleh parent dia, padahal dah berumur 25 tahun patutnya dah pandai bersosial tp dia macam tak berapa nak pandai sangat bergaul dengan org (pendiam tu sudah tentu).. Bercakap dengan dia macam bercakap dengan budak sekolah, mungkin atas faktor pergaulan yg tak berapa nak luas, asyik terperap je dalam umah. Kalau bergaul pun dengan adik2 dia yg masih kecil (ada sorg adik 3 tahun, selebihnya masih sekolah).. kesian sebenarnya dengan dia ni. Nak ajak lepak lepas kuliah (degree) pun mak dia tak bagi..tiap2 hujung mggu bapak dia mesti akan amek dia dari Penang ke uitm kedah berulang alik, pehh ok la bab tu aku boleh terima lg. Tapi satu je aku respect, walaupun dia macam tu, dia genius! selalu ajar aku buat coding. Kihkih

Sorry to ask ibu tt nie ibu tu ggal ke ada history ditinggalkan or tt nie yg got prob to decide?

bukak thread tiinggal gitu je

mod cpt katup!

Rileks la tt tak keseorangan. Aku ni anak dah 2 still mak aku control.  Lg teruk dr tt tau

lazim replied at 21-6-2015 05:25 AM
bukak thread tiinggal gitu je

mod cpt katup!

mak TT tak bagi guna internet agaknya tu. tu pasal la tak boleh reply thread ni.

tt,

sila pantau thread awak.. klu tak ada response sy akan close thread awak..
kesian kat forumer menaip panjang-panjang tapi takde response

tiramisuu replied at 19-6-2015 01:05 PM
extreme nya mak kawan ko..pahtu dia dh kawin ke blum?

setakat yg aku tau belum la. xpnh ade bf. mak xbgi suruh bljo fokus fokusss..

"nanti hg dah kerja nk sapa mama pi pinang kt hang" kata ibunya.. kelass mak dia

skrg dh keje, beli keta monthly sebulan 1k. ayahnya yg berkenan sgt dia ckp. dia ikut je

suka2 replied at 22-6-2015 01:27 PM
mak TT tak bagi guna internet agaknya tu. tu pasal la tak boleh reply thread ni.

boleh jadi jugak

lazim replied at 22-6-2015 03:42 PM
setakat yg aku tau belum la. xpnh ade bf. mak xbgi suruh bljo fokus fokusss..

"nanti hg dah ke ...

amboi mak dia..kelasss gitu