CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: mamasaffiya

KISAH MAK MERTUAKU

cammie1711 replied at 28-5-2015 01:41 PM
Lol, ape yang marah nye
aku tanya je sebab pelik gak ko tak duduk serumah ngan MIL tapi hal2 dala ...

Betul...mcm aku duduk dgn mil tp apa2 hal nak ke hospital ambil ubat atau nak ke pasar dia akan call anak2 yg x duduk sama. Nak bergosip pun dia akan call menantu2 lain. Mula2 dulu aku hairan la jugak tp lama2 aku faham..kalau dia x buat mcm tu, anak2 yg x duduk sama susah nak jenguk muka. Ko bayangkan bulan posa thn lepas tamat 30hari puasa anak2 x jenguk or x pelawa mak dorang berbuka sama. 30 Hari posa tu kat rumah kami ni lah. Byk je isu dgn mil ni sbb duduk sama kan. Lama kelamaan aku buat dek je. Biarlah biras2 ku pandang serong ke. Bkn dorang yg duduk dgn mil. Dorang x tau susah senang duduk dgn mil. Ada sekali tu mil duduk dgn salah sorang anaknya tp bertahan 3 minggu je sbb asyik gaduh dgn menantu. Dan aku sgt bangga mempertahankan status duduk dgn mil almost 5yrs out of our 7yrs marriage..semenjak duduk rumah sendiri, sejak tu lah mil duduk sama dgn kami

Mungkin engkau tak pernah kena sembur.
KO faham?

Org dah pernah kena sembur, selamanya ingat sampai mati.

Kau menantu, mungkin sbb tu ko pandang kesian je pada MIL kau.

Tapi selidik la dulu kenapa biras ko tak suka dengan MIL kau.

Kenapa abg ipar kau tinggi suara dengan MIL kau.

Edited by mommymonster82 at 1-7-2015 09:37 PM

Jangan dengar cerita sebelah pihak jer..
ni amik pengalaman me sendiri lah..
nak cakap xbaik plak mak sendiri..tp me cakap umum jerlah..
orang tua ni pon buakn betul smeuanya..kadang2 orang tua ni suka layan perasaan lebih2..
Suka merungut...kadang2 naik angin..tiba2 terasa tapi xbincang pon..
Konon xnak susahkan anak lain tapi call kita dah kenapa mcm xmenyusahkan kita juga..
nampak tak permainan tu?  cara meraih simpati yang mengundang pelbagai spekulasi tu..??Biasa bila dah gtu mesti kita fikir kenapa xsuruh je abang yang dekat tu? Kenapa sanggup call kita yang jauh?
Orang biasa fikir yang xelok dulu dari elok...
owh abang tu mesti suka marah maklah suka itulah inilah bla3 pelbagai lagi tanggapan buruk ..
Nampak tak permainan tu?? Kesianlah orang lain yang duk dekat mak yang hari2 jaga mak..

Atau bila dia marah tu kadang2 keluarlah bahasa macam2..ingat orang tua bukan malaikat..
pengajarannya selagi biras tu xde buat hal dengan kita..xcari pasal dengan kita jangan judge dorang..
Kita duk jauh kita xtahu dorg hari2 ngadap mil u tu...
nak buat baik dengan mil u teruskan..dia cerita dengar je layankan jer dia nak luah perasaan tapi jgn judge org lain tanpa usul periksa...

rain2169 replied at 27-5-2015 10:00 PM
kesihan kat MIL TT....sedih kak Rain baca kisah awak.
Sebenarnya dah banyak kak Rain dengar ceri ...

Setuju..Kalau baca kisah TT memang sedih tapi hakikatnya..inilah apa yang terjadi bila ibu bapa merajakan anak2 sedari kecik.

Anak xtau buat kerja rumah hatta lelaki ke perempuan, tak ada moral dan common sense, tak ada belas kasihan dan simpati pada mak.

Anak2 dah diajar, lepas makan tinggal je semua biar mak basuh..potong bawang pun mak buat sorang2..baju pun mak basuh, jemur dan lipatkan.

Bila depa nak pilih isteri/suami pulak, takde role model yang boleh dicontohi contohnya abang long yg bertanggungjawab, kakak yang pandai masak, etc.

For me, yang penting ajar anak2 moral dan common sense dahulu. Sebab kat sekolah ustazah ajar perihal agama dari A-Z (honestly xde ape pun ilmu agama yg I tahu adalah dari rumah, semua dari buku teks), tapi common sense tak masuk dalam syllabus.

12
Return to list New