CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wds

Tolong!!!

so maknanya ko bukan betul2 mengidam la...haha
xkan ko nk tggu buah mmpelam telur ni (tmpat aku pggil gini) muncul atas meja mkn umah ko.
sori klau terkasar bhsa sbb dr cara ko cerita tahap teringin ko pada buah ni tahap dewa dah..smpai meleleh2 air liur..tp usaha xmau

Ipo replied at 3-4-2015 09:27 PM
betul tu! Kat Klate sekarang ni tengah musim buah pauh ringan ni..
murah2 je jual..
dua minggu l ...

Aku berminat ni dan bagitau la kos dia brape termasuk upah penghantaran atau upah kait tu. . Tadi aku gi pasar malam, buah mempelam berlambak tapi sudah masak punya. Kena tahan lagi la aku jawabnya. .

mongoose_kidz replied at 3-4-2015 11:06 PM
so maknanya ko bukan betul2 mengidam la...haha
xkan ko nk tggu buah mmpelam telur ni (tmpat aku pgg ...

Nak usaha tu biar kena cara. Jangan sampai menyusahkan diri sendiri. Kena paham tu.

Tak paham aku.

Macam kan la nak pergi chowkit tu susah sangat sampai tak nak menyusah kan diri sendiri konon nya. Dah ko yang nak makan, diri ko la yang kena usaha.

Cakap je lah nak buah free dengan harapan ada forumer yang tawar diri hantar depan pintu rumah ko kan.

imthegirl replied at 3-4-2015 11:56 PM
Tak paham aku.

Macam kan la nak pergi chowkit tu susah sangat sampai tak nak menyusah kan diri s ...

La yang ko ni emo ni kenapa. Sejak bila aku ckp nak makan free sampaikan forumer perlu tawar diri hantar depan pintu rumah aku?. Ko ingat yang aku ni miskin sngt ke sampai nak mkn free.. Cara ko cakap tu menunjukkan ko tu ada masalah psikologi / mental. Sebagaimana yang aku cakap aku nak usaha dengan cara yang betul. Pegi chowkit tu last option aku bila dah tiada pilihan lagi. Ko ada baca tak post2 yang aku reply dekat forumer di sini?...

Kalo ko suka emo2 atau tak paham isi kandungan thread aku ni lebih baik ko diam saje sebab apa yang ko cakap langsung tidak membantu aku. Ada paham?.

Memang negatif sangat pemikiran ko ni. Teruk!!!!!...

TT, makcik lambat pulak baca masalah TT ni. makcik nampak ada dijual kat pasar malam bandar baru ampang khamis malam kelmarin. ada sorang seller, dia jual mangga telur ni berlambak dalam dulang display dia tu.

Follow Us
makciktijah replied at 4-4-2015 08:15 AM
TT, makcik lambat pulak baca masalah TT ni. makcik nampak ada dijual kat pasar malam bandar baru amp ...

Xpe la makcik. Belum rezeki lagi . Perlahan-lahan ushar. Pagi ni ada dapat dalam sekilo buah mempelam apple baru petik dari umah member. Tu pun kecik lagi, member kesian tngk jadi bagi la sekilo dulu. Kalo nak bnyk kena tunggu dalam sebulan-dua lah supaya semua buah sudah besar. Kalo petik bnyk sekarang member kata rugi sebab mempelam apple ni bila betul2 sampai masa mmg besar 2-3 kali ganda dari mempelam telur ni. Jadi sabor je lah sambil melantak mana yang ada dulu. .

wds replied at 4-4-2015 10:23 AM
Xpe la makcik. Belum rezeki lagi . Perlahan-lahan ushar. Pagi ni ada dapat dalam sekilo buah  ...

tahan pulak TT makan masam2. makcik dok membeli mangga muda lemak tu. best betul kunyah rangup2. heaven gitu.

makciktijah replied at 4-4-2015 10:34 AM
tahan pulak TT makan masam2. makcik dok membeli mangga muda lemak tu. best betul kunyah rangup2. h ...

Dah biasa makcik, tambahan pulak sudah addict. Mmg rasa heaven lah kalo kita suka makanan yg kita telan tu .

Edited by Ipo at 4-4-2015 11:02 AM
wds replied at 4-4-2015 10:23 AM
Xpe la makcik. Belum rezeki lagi . Perlahan-lahan ushar. Pagi ni ada dapat dalam sekilo buah  ...

mempelam epal banyak kat pasar borong selangor ni..
awat makan pulak yang jenis ni? kata suka pauh ringan yang masam tahap petala ke 7 tu

lupa plak..mak aku tanya, ko nak berapa kilo? mak aku kata , ko ni nak buat jeruk ke apa?

See, sendiri yang pasif cakap orang negatif. Hujung hujung tunggu member bagi free

imthegirl replied at 4-4-2015 11:05 AM
See, sendiri yang pasif cakap orang negatif. Hujung hujung tunggu member bagi free

Abih daripada ko hanya tahu kondemkan orang. Nasib baik member aku jenis memahami. Kalo ko jadi member aku, masyallah hari2 sakit jiwa layan orang mental mcm ko.

Orang lain cuba nak membantu tapi ko hanya tahu mengkondemkan orang. Ko kena ingat, ko jangan salahkan orang jika orang sekeliling tidak menjaga perasaan ko sebab ko sendiri yang cari pasal dengan orang dulu.

Ipo replied at 4-4-2015 10:58 AM
mempelam epal banyak kat pasar borong selangor ni..
awat makan pulak yang jenis ni? kata suka p ...

Dah tak jumpa mempelam telur nak wat camna. . Makan je lah mana yang ada. 10kg boleh . Brape mak hang jual 1KG mempelam tu. Aku check kos pos laju utk 10kg adalah RM 6.35. Kalo boleh biar la ada upah sekali utk mak hang tu.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wds replied at 4-4-2015 11:16 AM
Abih daripada ko hanya tahu kondemkan orang. Nasib baik member aku jenis memahami. Kalo ko jadi me ...

Relax lah.

Cuba bawak bertenang. Aku bukan komdem sesaja lah, tapi dah semua cadangan org bagi ko bantah dah tu mcm mana nak solve nya?

Kalau susah sangat nak ke chow kit ko pegi pasar borong selangor tu. Tiap minggu aku pegi ada ja jual. Memang muda lagi sebab buah tu yang irg guna buat jeruk tu.

Oh ye. Pasal kos pos laju ni kena check lagi la kot2 ada servis caj lain ke. Mempelam aku makan direct je. Xde buat jeruk pun. Aku suka yang asli . Segala kos pos aku tanggung.

imthegirl replied at 4-4-2015 11:26 AM
Relax lah.

Cuba bawak bertenang. Aku bukan komdem sesaja lah, tapi dah semua cadangan org bagi ...

Aku tak bantah pun cadangan diorang. Cuba ko semak balik post2 aku. Ko kena tahu yang aku ni tinggal Klang.

Minyak = ?
Tol = ?
parking = ?
Harga mempelam sekilo dekat chowkit brape?.
Cuaca kat KL hari2 hujan bila pukul 6 petang ke atas.
Jalan jem.

Semua di atas hendak di ambil kira.

Sebab tu aku tanya dekat forum, manalah tahu kot2 ada forumer yang boleh bagi alternatif lain yang lebih better dari pegi chow kit sana nun. Mcm forumer Ipo tu, dia ada bagi cadangan lain. Jadi mana yang lebih baik itu yang aku pilih dahulu. Kat chow kit tu kira last options.

Mmg aku ni ngidam sampai xleh tahan tapi takde la sampai aku tak leh pikir dengan waras nak buat keputusan yang bijak untuk memilih cadangan2 yang diberi oleh forumer disini. Manalah tau aku dgn emak Ipo boleh buat urus niaga ke apa kalau xde apa2 halangan.

wds replied at 4-4-2015 11:41 AM
Aku tak bantah pun cadangan diorang. Cuba ko semak balik post2 aku. Ko kena tahu yang aku ni tingg ...

Meh pasar borong selangor meh.
Bukak 24 jam jadi ko gerak la dari klang pukul 1 pagi gerenti tak jem
Tol dari klang ke sini aku pon dah lupa dah lama tak pegi bandar jakarta tu (eh aku cakap ni jangan tacing plak kata aku negatif segala bagai) tak mau kena tol ko naik la motor.

Eh tapi jangan lupa nak masuk parking pasar ko kena bayar RM1 kot nak jimat ko parking kat petronas depan tu ko jalan kaki masuk

wds replied at 4-4-2015 11:41 AM
Aku tak bantah pun cadangan diorang. Cuba ko semak balik post2 aku. Ko kena tahu yang aku ni tingg ...

nak gelak plak dengan ayat ko ni...urusniaga mempelam kekdahnya..

aku just nak bantu je..tak lebih dari tu..
kang kempunan plak ko kan...

ni aku tepek pauh ringan yang  ada dua biji lagi, yang aku bawa dari kampung dua minggu lepas..
cicah kicap....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

imthegirl replied at 4-4-2015 11:56 AM
Meh pasar borong selangor meh.
Bukak 24 jam jadi ko gerak la dari klang pukul 1 pagi gerenti tak  ...

Giler ahhh. Ada ke orang niaga mempelam 1 pagi. Ko ni ada2 je.

Ipo replied at 4-4-2015 12:38 PM
nak gelak plak dengan ayat ko ni...urusniaga mempelam kekdahnya..

aku just nak bantu je..tak le ...

Pergh... Ko ni dah buat aku terpencik2 air liur ni tngk gambar tu. . Mcm mana keputusan urus niaga ni. .