CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nene23

Suami lock whatsapp,wechat,FB; pernah kantoi msg geli2 dgn staff di whatsapp.

siputsedut replied at 1-2-2015 05:34 PM
Walaupun ramai yg suh ignore je aje perasaan tu asalkan suami bertanggungjawab...I beg to differ...s ...

Possibility tu ada. Mungkin jugak dia baik sbb nak sembunyikan silap dia. Tapi i really hope x sbb dia mmg dah lama baik tapi buat perangai lock whatsapp ni baru2 ni je.

Edited by Tiram at 1-2-2015 08:41 PM

Kalo saya laa.....saya ambik pendekatan winwin situation.........gaduh prasangka korek rahsia semua tu tak selesaikan masalah....

Lambatnya nak tunggu husband balik..or should i just call him and ask now?

Tapi pikir balik kalau i tanya skrg..sempat la dia nak delete2 msg..pretend xde ape jadi..plan everything bila balik nanti. Lagi teruk kot.

Tiram replied at 1-2-2015 07:58 PM
Kalo saya laa.....saya ambik pendekatan winwin situation.........gaduh prasangka korek rahsia semua  ...

Maksud tiram pretend like nothing happened ke? Susah la..

nene23 replied at 1-2-2015 09:03 PM
Maksud tiram pretend like nothing happened ke? Susah la..

Maksud saya please jadi isteri yg demanding, saya tahu susah nak berbincang dgn suami, suami saya macam baik dgn org luar tapi dgn saya tak boleh salah sikit kalo timing tak betul mmg hazab lah, pandai pulak tu dia puji diri sendiri cakap dia suami yang baik padehal dia sedang berkasar dgn saya (hakikatnya selain berkasar tu, mmg dia suami yg baik pun).......saya mmg ambik pendekatan "fight for your rights" dalam berumahtangga.......saya sanggup berperang besar dgn suami asalkan saya dapat hak saya yg dah dianiaya , pada pandangan saya, suami yg ada masa lebih utk spend dgn pompuan lain sgt tak adil padehal kita kat rumah ada juta2 masalah terkontangkanting sendiri......

Tapi saya ada banyak sedara/ jiran / kawan yg mmg lembut hati dgn isteri tapi belakang isteri rajin berselingkuh gatal miang etc...... So saya rasa bila dapat suami yg baik dgn isteri , gunakan kesempatan dia berbaik tu utk bincang masa depan keluarga , hal anak2 , hal hutang rumah hutang kereta dan selitkan sekali kepentingan tt untuk ada "own sweet time" (ye le, hubby sonok je all the time ada own sweet time kannn)

Suami saya mmg tak dinafikan baik , soft spoken, disegani orang2 yg pernah berurusan dgn dia, tapi disebalik kelembutan dan kesetiaan dia, dia mmg violence dgn saya whenever saya cuba nak share problem2 saya yang dia anggap remeh, ajak bergambar, apabila saya marah anak dan bbrp situasi lainnya......so saya rasa lebih baik saya demand dgn dia & at the same time mengalah aje lah dgn kelemahan2 dia yg saya susah sgt nak terima .....
Anak2 saya mmg kebykan berproblem tapi saya redha aje la sbb suami saya mmg dah didik anak cara dia dididik yelah kunun dia baik sgt lah tu parenting yg dia cedok drp parents dia tu berkesan tapi nan hado...... Layannnnnnn........

Tiram replied at 1-2-2015 02:10 AM
Secara logik akal, isteri yg baik utk lelaki yg baik.......kalo outstation tinggal kontangkanting  ...

sleepas menghabiskan banyak masa di forum cari,
ayat ayat menipu cam isteri baik untuk lelaki baik tidak
boleh diguna pakai dah...

lebih pada isteri malang tidak mahu menegakkan hak sendiri
terhadap suami tak senonoh aje....

Follow Us
nene23 replied at 1-2-2015 11:40 AM
Mmg attitude dia x berubah langsung. Even skrg lepas dah ada anak makin better. Dia rapat sgt dgn  ...

am not really sure about that lah u...apa pun alasan heols, u kna tnya la dia biar jelas duduk situasi sbnr. klu u rasa xsng duduk klu xthu hal sbnr, better u cri jln utk dptkan kbnrn.

mcm i ni i mmg thu password tu smua, klu dia tukar pun dia akn bgtau jer. tp pangai hubby kita lbih kurg serupa jgklah. dr segi tggjwb smua mmg tip top tp bab peramah tak tntu hala ni lah yg/bt kita mkn hati kan.

apa2 pun solution, u kna tnya hati dn perasaan u. klu dah sedia nak bncg, u better prepare for the worst. i mean mental kna kuat sbb tgh perang psikologi kan. kekeke.

all the best to u, smoga jmpa bhgia yg hakiki satu hari nanti. may Allah ease everything

faraway1 replied at 1-2-2015 10:58 PM
ayat ayat menipu cam isteri baik untuk lelaki bai ...

Saya sbnr nye nak cakap kat forumer @sobsob kalau suami seorang yang baik, as wife salunya nak jadik baik......kalau suami buat onar, kita as wife "buat onar" jugak lah in our own way iaitu carik pasal dgn laki utk demand, bukanke itu selalu disebut2 sbg "isteri jahat" dalam forum cari ni ? (Dan juga dalam masyarakat malaysia) ........sbnr nye saya nak tulis suami tak berapa baik untuk isteri tak berapa baik tapi saya delete semula dan tulis sebalik nya.....maksudnye sama jer kan.......

Dan juga kate lah rumahtangga dah perfect sgt suami sgt responsible  dan isteri housewife yg sgt bijak lagi cekap, bila suami buat hal, tak payah la nak jadik baik sgt, buat jahat sikit selain berselingkuh..... Sbnr nye kalau suami perfect + isteri perfect, rumahtangga tu akan jadik sesuatu "tak challenging" utk suami tu pasal dia 'test market' atau kawen lagi 1.......

Ok lah.......sbnr nye saya nak mengaku saya ni bukanle isteri yg baik sangat....nobody's perfect kan.......sbb tu kekurangan suami tu saya terima tapi bersyarat le, make sure ada winwin situation disitu

Tiram replied at 1-2-2015 12:10 PM
Saya sbnr nye nak cakap kat forumer @sobsob kalau suami seorang yang baik, as wife salunya nak jad ...

mana ada husband perfect,
even mungkin dia bukan pencurang,
tapi mungkin dia jenis pemalas nak bawak pinggan kotor ke sinki..
kira dekat situ sudah ada cabaran dah nak berjaya dalam rumahtangga
buat suami berubah reti bawak pinggan ke sinki.

but oh coz, for malaysian, cabaran dalam hidup rumahtangga
hanya suami curang.. jika tak curang, kira perfect..

Saya memang isteri tak mithali langsung, mengaku saja lah......
Saya tak rajin masak, tak rajin ngemas, tak rajin gosok baju etc

Kalau saya rasa nak buat saya buat, kalau saya malas saya biar je lah pepandai orang dalam rumah ni tolong buat

Tapi itu tidak bermakna suami bebas berhak nak kawen lain ( in my situation suami mmg spesis jaga pergaulan, so bersocial ni bukan type dia---- if dia jemu dgn penyakit malas saya , chances  are........kawen lain ----- halalan toyyibah) Saya memang tak kisah dia nak kawen lain tapi syarat saya mesti adil sebelum dan selepas kawen.... Hmmm kalau cakap pasal adil mmg sampai kiamat le tak abes, sbb dia mmg dah buat kesalahan agak besar masa mula2 kawen tu, iaitu tak jaga aib saya kat family dia..... Yele sapa suka dapat menantu pemalas kan..... Actually penyakit malas saya tkde effect kat suami pon sbb suami kata kalau malas masak boleh tapau, malas ngemas boleh panggil merry maid, malas gosok baju boleh gosok sendiri @ dobi etc etc tapi nak jumpa orang yg berkenan dihati bukannya senang, sekali seumur hidup kot hahaha......

faraway1 replied at 2-2-2015 01:29 AM
mana ada husband perfect,
even mungkin dia bukan pencurang,
tapi mungkin dia jenis pemalas nak b ...

Oh damn....saya le spesis yg malas bawak pinggan kotor ke sinki tu isyyyy....... Hahahahaha

Tiram replied at 1-2-2015 12:35 PM
Oh damn....saya le spesis yg malas bawak pinggan kotor ke sinki tu isyyyy....... Hahahahaha

kalau bukan u yang bawak, sapa?

.............tapi tkde la ikutkan sgt hati yg malas depan anak2.......kecian anak2 saya nnt dia malu nak ngaku mak saya seorang pemalas

faraway1 replied at 2-2-2015 01:37 AM
kalau bukan u yang bawak, sapa?

Kalau time makan berdua je saya start la buat muka malas sambil2 cakap alaaa malas nye......penyakit malas dtg lagi ni........ Tolong !!!! Tolong!!!! Pastu nnt encik hubby tolong le settle everything .......
Too bad jarang sgt dpt makan berdua je kat umah !!!! Hahahaha

nene23 replied at 1-2-2015 07:35 PM
Possibility tu ada. Mungkin jugak dia baik sbb nak sembunyikan silap dia. Tapi i really hope x sbb ...

Ye yang..been there..kalau die pernah kantoi cara a...next time sure guna cara b yg lg ssh kita nk detect...huhu so cara plg baik is bersemuka daripada hati x tenang dok tertanya2...kalau nampak defensive sgt bila awak tanya psl whatsapp tu faham3 la

Tiram replied at 1-2-2015 07:13 PM
Kalau pernah kantoi & now rahsiakan wasap wechat fb mmg sah sah la 99% buat benda yg sama terkanto ...

Kann..terang lg bersuluh dgn spotlight stadium lagi

ada orang kata - mmg resam lelaki jenis suka test power

ada orang kata - we can't control them

ada orang kata - keep your sanity and focus on yourself

larat ker asyik nak check hp dia? does that make your marriage more happy?

just show that you can survive on your own, and stop feeding his ego yg dia tu hebat sgt sampai you nak 'rantai' dia, if he can't be setia and think that he is better off with someone else, then let him go

faraway1 replied at 1-2-2015 10:58 PM
ayat ayat menipu cam isteri baik untuk lelaki bai ...

saya setuju tu cik fara

baik buruk tetap ada dlm diri masing2 yg perasan je ckp diri baik ni

empatmataku replied at 2-2-2015 11:22 AM
saya setuju tu cik fara

baik buruk tetap ada dlm diri masing2 yg perasan je ckp dir ...

Saya nak highlight kan tak payah jadik isteri yang baik...... Simpan sikit baik tu kat diri sendiri......dah suami pon buat kita sakit ati , lesen besar lah kita sbg wife nak jadik jahat juge, but mind you, jahat in our own way lah.......

It's more like , dapat suami jahat , kita kena jadik jahat jugak....... Vice versa

Tiram replied at 2-2-2015 12:27 AM
Saya nak highlight kan tak payah jadik isteri yang baik...... Simpan sikit baik tu kat diri sendir ...

Kalau suami dah jadi jahat, lepaskan pegi aje,
Kenapa nak hidup demi orang jahat.

Mana tau selepas tu, jumpa next husband lebih menawan hati.