CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abe_pi

Crito aku (Ceritaku)

Shahreen74 posted on 14-1-2015 01:39 PM
sorry.. klu nak cerita nanti jgn guna loghat kelate ye... saya x paham.. bukan org sana pun... berbe ...

Owh, sorry cik/puan reen. Guna loghat bila bsembang ngan forummers klate je. I'll try to make transalations utk pbualan dlm loghat Klate. Thanks for da advice Last edited by abe_pi on 3-2-2015 02:31 AM

teddpapel replied at 9-1-2015 11:25 AM
Klu kenai pun wat2 x kenal...hahaha.tu la..

nama je tepi jalan besar.

Baiduri ke?

abe_pi replied at 16-1-2015 01:40 PM
Owh, sorry cik/puan reen. Guna loghat bila bsembang ngan forummers klate je. I'll try to make a tr ...

ha berigak tok  gi smaye

Keje sy bahagian Air Traffic Control, klu time shift, xleh tggalkn position. Klu jadi apa2 cam kapal belanggar ke, sape nk jawab cik tik? :lol

abe_pi replied at 16-1-2015 02:02 PM
Keje sy bahagian Air Traffic Control, klu time shift, xleh tggalkn position. Klu jadi apa2 cam kapal ...

ooo gitu. tapi jange wi sapa tinggal 3 kali berturut2 deh ...

itik_kuning posted on 16-1-2015 02:11 PM
ooo gitu. tapi jange wi sapa tinggal 3 kali berturut2 deh ...

No la cik tik, every 2 weeks jah xsmaye. shift roster mcm tu

Follow Us
abe_pi replied at 16-1-2015 02:12 PM
No la cik tik, every 2 weeks jah xsmaye. shift roster mcm tu

nnt sambung la crito. nok baco time puah ni

hahaha

anyway..keepup the gud story tt
seronok baca

Feel awkward

itik_kuning replied at 16-1-2015 01:48 PM
Baiduri ke?

Ohooo bukan2..perindu pun jauh sekali..hehe

teddpapel replied at 16-1-2015 02:44 PM
Ohooo bukan2..perindu pun jauh sekali..hehe

ala bagitau laaaaa

Kat pangsapuri paling terkenal kat seksyen 7 tu

itik_kuning replied at 16-1-2015 03:02 PM
ala bagitau laaaaa

Bukannya dalam kampus dik non..luar kampus.pangsapuri entrance belakang tu

teddpapel replied at 16-1-2015 03:06 PM
Bukannya dalam kampus dik non..luar kampus.pangsapuri entrance belakang tu

pangsapuri? kristal ke?

btw baiduri tu pun apartment la kat tepi jalan besar lepas main entrance tuh.

itik_kuning replied at 16-1-2015 04:16 PM
pangsapuri? kristal ke?

btw baiduri tu pun apartment la kat tepi jalan besar lepas main entranc ...

Ye la2.pangsapuri pkns...pangsapuri gak kann...org x panggil flat kan.ekke..

teddpapel replied at 16-1-2015 04:20 PM
Ye la2.pangsapuri pkns...pangsapuri gak kann...org x panggil flat kan.ekke..

lorrr. cakap la flat tuh. keh keh kehhhh

Assalamualaikum W.B.T kawan2 porummer sekalian. Lama x upadate citer baru. Tadi, sbelum masuk keje, terbelek album2 lama, tertengok gambar masa muda hensem dulu. So, idea utk menulis datang. Enjoy it n cheers.

Outdoor

Tempat : La Hot Spring, Besut, Terengganu
Masa : 11 malam n awal pagi
Tarikh : awal 2003
Ahli : coursemate
Suspek : pelbagai

Back to 2003, lepas SPM, aku ada join 1 program anjuran Kem Belia & Sukan yg dinamakn Program Khidmat Sosial Negara (PKSN). Program ni about 2 weeks. Mcm2 aktiviti ada dlm program ni tmasuklah program anak angkat nk camping.

Nak djadikan citer, kami kene bkhemah kat kolam air panas La. 3d2n kot. Kes tjadi di mlm pertama, lepas aktiviti burung hantu. Dah la xseram lgsung. Pasai pa xseram?Geng2 jurulatih main letak je budak2. Aku bleh tgk kawan aku kat sbelah, ada la dlm 10-15 kaki jaraknya. Hahaha

Balik je aktiviti, ada sorang pompuan histeria. Sorry to say, ppuan ni dari awal course miang dia lain mcm skit. Aku namakan dia Idayu (nama rekaan).Geng2 ppuan xsuka la kat si Idayu tp ngan aku ok je. Hehehe. Bab kerasukan tu aku xbrapa jelas sgt, yg aku tau, ada bijak pndai tgh ubatkn dia kat surau hot spring tu.

Aku ni dah lama xtgk org kerasukan. So, aku ngan Jeming (juga nama rekaan) mngendap la si Idayu ni melalui tgkap nako surau. Nk tgk mcm mana diorang prubatkn si Idayu. Mcm biasa la, ada la sesi interview, asal mana, kenapa kacau dia, blablabla. Cliche btul..

Si Jeming ni plak xtertahan2, xpuas tgk ikut nako, ditariknya aku ke pintu surau. Dalam2 duk mngintai tu, tiba2 si Idayu, yg tgh bsila mngadap ustaz (ustaz kot), tiba2 berpaling ke arah pintu, ke arah kami. Perlahan2.. Kepalanya terpusing 90 darjah perlahan2, dengan mata yg terbuka luas.

"Apa tengok2, kau nk jugak ke?!", offer si Idayu. Perghh, suara dia.. Mcm Undertaker WWE sbelum dia naik motor besar (pastu gali kubur balik). Kasar. Garauu.. Terduduk si Jeming. Hahaha. Cepat2 aku tarik dia balik ke khemah. Pucat. Amik ko Jeming, beria-ria sgt. Hahaha

Alhamdulillah, si Idayu bjaya dpulihkan. Bila, di mana, bagaimana dia pulih, aku xtau. Aku tau pun sbb kwn2 yg bgtau. Dengar2, kat situ ada ppuan lain yg kerasukan, diganggu puteri bunian yg nk jadikn dia adik angkat. Mcm2 da..

Mlm terakhir duk sana, aku kene bkawal (sentry). Dpt pulak kawan stok tido awal. Bbekalkan sebijik torchlight bersaiz pen (byk jual kat pasar malam), aku mengawasi kwn2 ku yg enak dibuai mimpi. Partner sentry nk masuk tido, aku biarkan. Aku bdoa dlm hati, mintak xde apa2 yg tjadi. Hero xkan takut, tp cuak la skit2. Hehehe

Apa yg tjadi mlm tu, aku xceritakn kat sesiapa, sehingga la hari ni. Time tu awal pg kot. Dah nk abis syif bkawal. Steady je duk mencangkung smbil layan Surya (line super clear sbb jurulEtih dah tido hahaha). Tiba2 mataku mnangkap pergerakan sesuatu di balik semak-samun di sekitar kolam. Ku suluh, xnampak apa2. Binatang nokturnal kot. Hehehe

Aku bsandar. Termenung. Layan perasaan sambil berangan2. Suddenly, my bulu betis meremang. Ku raba tengkukku, tidak mahu kalah, turut meremang. Ku lihat ke arah semak, sepasang mata semerah saga sedang melihat ke arah aku. Aku kaget. Kaget skejap je, dah namanya hero.

Entah dari mana datangnya keberanian, aku genggam sedikit pasir dan aku bacakn ayatul kursi. Dlm hati, ko dtg dekat aku, ko mkn pasir ni. Elok je mata tu blah. Tau pun takut. Tp aku heran, entah mana dtgnya idea genggam pasir pastu bacakn ayat kursi. (Sesungguhnya Dia yang Maha Mengetahui dan Maha Mengawasi).

Next shift sentry aku kejutkan.   Aku handover torchlight n trus masuk tido. Aku xciterkan walau sepatah pun tentang kjadian tu. Da bleh agak, klu diorang tau, mesti diorang xnak bkawal. Pastu, xkan la aku sorang je "merasa", mestila kene share kan? Hahaha

Dlm program tu jugak la aku berkesempatan utk menyelamatkn org yg nak bunuh diri (dsebabkan kerasukan). Exact time mmg aku xingat tp waktu petang. Insiden ni tjadi masa kami kat Kem Kijang, berdekatan Pantai Cahaya Bulan. Time tu aku tgh lepak-lepi ngan kwn aku; Peja (nama sebenar).

Out of sudden, ada sorang ppuan mjerit, "tulun! tulun! Ada org nk bunuh diri!". Tangannya dtunjukkn ke balkoni tgkat 3 bangunan utama kem. Aku nmpak seorang belia sedang menghulurkan kakinya keluar dari balkoni. Mcm mana ek? Susah la nk explain. Mcm ni la, sbelah kaki dia da kat luar balkoni.

Yang ni betul, memang xtipu. Aku da x ingat mcm mana aku blari n panjat tangga bangunan tu. Sedar2, aku da pegang badan Aman (sekali lg nama rekaan). Skelip mata. Time tu klu aku masuk KL Tower Run pun aku rasa aku bleh menang la. Mmg super duper laju kot aku blari. Pelan2 aku tarik kaki dia balik ke bahagian dlm balkoni.

Bantuan tiba, kwn2 yg lain mngunci pergerakan Aman. "Ko ni apesal?!", tengking aku. Aman diam. Direnungnya aku setajam2nya. Aku bagi pelempang sedas. Amekaw. Kami tarik Aman ke bahagian dlm hostel. Geng2 ni ikat dia kat katil. Kwn aku sorang tu renjis2 air kat muka dia n suh mengucap. Elok je lepas tu mengucap. Penangan penampar sulung aku kot. Hahaha

Mlm skit, aku tanya dia, kenapa bleh jadi mcm tu. Dia pun xleh explain. Yg dia ingat, dia tgh lipat baju, sedar2, orang suh dia mengucap. Aku pun citerkan apa yg tjadi ptg tadi. Citer tentang kehebatan ku menyelamatkn dia. Hahaha. Tp serius, bengkak tangan aku. Kuat sgt kot aku lempang dia. Tp tgk muka dia ok je. Ni sbb muka dia muka tembok or tangan aku ni lembut? Adoii... Last edited by abe_pi on 24-1-2015 05:35 PM

abe_pi replied at 24-1-2015 05:31 PM
Assalamualaikum W.B.T kawan2 porummer sekalian. Lama x upadate citer baru. Tadi, sbelum mas ...

Waalaikumsalam..wah berani betul tt lempang si Aman tu..selamber je ek,x rasa kecut perut ke?? yalah,org yg tgh kerasukan,macam2 boleh jadi Alahai...

cik_pocoyo posted on 25-1-2015 01:14 AM
Waalaikumsalam..wah berani betul tt lempang si Aman tu..selamber je ek,x rasa kecut perut  ...

Xper, ada org yg kunci dia. Hehehe. Btw, ada teknik nk kawal org kerasukan ni

abe_pi replied at 25-1-2015 10:08 AM
Xper, ada org yg kunci dia. Hehehe. Btw, ada teknik nk kawal org kerasukan ni

Owh,yeke?? ada jgk eh teknik kawal org dlm kerasukan ni