CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11080|Reply: 81

Kenapa Melayu suka pukul anjing

Edited by miss_bear at 4-1-2015 01:09 AM

OK, sekarang ni aku marah sangat3

aku benci betul tengok Melayu pukul anjing.
Anjing yang lepak kat tepi lorong tu pun hari2 bila lalu lorong tu naik kereta, harus maki dulu anjing tu sambil doa bila anjing ni semua nak mati
bila ada yang mati korang cakap 'ha, bagus. dah kiok dah satu. yang lain bila nak kiok'
aku yang duduk dekat kawasan perumahan melayu ni sangat lah tertekan perasaan aku bila hari2 dengar orang dok maki2 anjing macam tu, apatah lagi kalau datang daripada ahli keluarga aku sendiri

Aku kesian kat anjing tu. ape lah dosa dia. dia pun makhluk Tuhan jugak. dia x mintak pun lahir jadik anjing. Dah la kelaparan selalu, kesejukan. kalau kucingorang sayang2 jugak lagi, kadang2 bagik tulang. tapi anjing??? korang biar dia lapar sampai mati kan? ape nak jadi, Melayu2 kita???
korang semayang berdoa 5 kali sehari, g surau g masjid, mengaji macam pengikut ajaran Islam yang baik sangat tapi bila nampak anjing korang baling batu, pukul ngan kayu. Tapi ntah kenapa orang Islam yang melayu ni kejam sangat, macam xde agama...

stuju dgn TT

amek anjing tue antar tempat lain ... demi kesejahateraan sume pihak

aku takut aku mati nanti aku jadik anjing sebab aku cakap camtu kat mak ayah aku
aku tak sengajaaaa

kenapa suka anjing kenapa xsuka beruang?
nama pun miss bear?

nape xletak nama miss dog?

aku sgt bangga dgn mak aku. sebab mak aku selalu bagi makan anjing. siap dia letakkan satu botol minyak yg dipotong untuk isi air anjing supaya anjing dpt minum. bila anjing tu kena tembak mak aku bersedih.

tapi aku benci dgn tuan anjing yg selfish., bawak anjing bersiar2 pagi2 pastu dok biarkan anjig dia berak kencing kat segla pokok serai n pndan org. dah jai keje aku plk nk syar dia pagi2..

Follow Us
bagus sifat kesian ang.. tp ada perkara ang x mampu nak ubah.. terutama bab anjing cedera.. sanggup kuar duit p tolong dia?makan mukin boleh kasi.. anjing kaki patah tekulai nampak isi merah.. ang nak p tolong? mesti paling koman paling cikai termampu ang buat.. cakap astaga astaga sambil tutup mata dan maki sapa dok buat naya dia.. melayu akan kekal melayu.. xleh ubah tanah pusaka pun jual ke cina.. apatah lg bab binatang cam anjing..

dah tau mak pak x suka.. maka.. apa2 yang melibatkan anjing ang kena p face up to and deal with ngan attend to dulu la.. nie dah nampak anjing tesangkut panggil pak ang(memang bodoh la).. kena katok la anjing tu.. sebelum depa jalankan tugas pukul dan maki hamun.. mudah ja.. lu sendiri x leh pikir ka.. cam pak aku sebelum kucing tu dia kasi tongkat bambu.. aku kasi makan(bila depa ngeyau lapaq) bagi depa kenyang kemudian p main jauh jauh..

hmmm..sbnrnye bnde ni perception. mmg la anjing tu haram tp islam anjurkan utk berbuat baik sesama makhluk..
i'm so sorry to say this, but if u cant do good deed to others then u r not good enough. ada betulnye bila awk terlepas ckp tu, sbb niat awk nk tegur bnde yg betul. i pn pnh terlepas ckp dgn parents sbb ade org bg ajaran sesat kt diorg..i betah ckp bnde tu salah..masa tu diorg mmg xleh terima..yela sbb ajaran tu still guna ayat2 alquran/sifat2 allah...so mcm i ni derhaka la kejap..tp lps tu..diorg sndiri fikir and agree dgn i pnye statement.

kdg2 nk tegur parents ni kena guna cara halus..i pnh nasihat cara indirect..borak dgn mak..advice tuju kt bpk..gitulah..xpun psg tv yg ada advice baik2..

lazim replied at 3-1-2015 08:14 PM
aku sgt bangga dgn mak aku. sebab mak aku selalu bagi makan anjing. siap dia letakkan satu botol min ...

yes...sometime tuan anjing itu pun kejam pd anjing tu secara tak langsung...contoh, my neighbour, i think, almost/more than 5 years anjing dia duduk dlm cage, then, tak pernah bawak bersiar2 (anjing lama2 duduk dlm compound rumah, boleh stress, tu pasal la kuat menyalak selalu).... dia bela anjing pun katanya nak protect rumah dari pencuri, sangat misleading niat dia tu...

oni313 replied at 3-1-2015 08:50 PM
yes...sometime tuan anjing itu pun kejam pd anjing tu secara tak langsung...contoh, my neighbo ...

bila ko cite ni aku teringat sekor anjing ni yg dirantai pada sebatang pokok mangga depan rmh tuan dia. sedih tau. setiap kali lalu aku lambai dia. bayangkan la berpanas berhujan. sethn 2 camtu dh xada. mungkin mati

Islam tak benci anjing,cuma kategori anjing tu najis berat...jadi yg pukul pukul tu bukan sebab dia najis,tapi takut kena gigit kot...tu yg ramai non muslim tak paham...diorang ingat org islam tengok anjing jer benci...

Semua makhluk adalah ciptaan Allah Azzawa Jalla...tapi ada had had bagi sesuatu...w.a.

Dewa19XKangen replied at 3-1-2015 08:16 PM
bagus sifat kesian ang.. tp ada perkara ang x mampu nak ubah.. terutama bab anjing cedera.. sanggup  ...

Setuju dgn hang. Kalau takat nak keriau maki hamun org yg bt benda tak betoi kat anjing tu, sapa2 pun boleh. Pokok persoalannya apa tindakan tt?

Aku hrp tt guna tenet & hp tu utk carik pertubuhan @ persatuan yg bleh amik & rawat anjing2 terbiar ni.

Jgn duk jadik typical komplen tanpa tindakan. Ckp dgn air liur, mcm politikus malaysia skrg...

adui..boleh ke aku hencap parent kau ni..tak ade hati perut ka depa..sedih la wey baca cita ni..
mak ayah kau memang tak suka haiwan ke camna..selalu kalau yang tak suka binatang memang camni kot..kat umah aku ada makcik aku ni tak suka kucing..bila dia datang rumah aku mula la bising2 kucing aku dok ikut dia..aku biar je la..sebenarnya susah nak buang mentaliti org melayu yang tak suka anjing ni..biasa la najis katanya..apa2 memang kena mula dari kesedaran diri kot bab2 cmni..bukan niat kau pun kan nk cakap cmtu kt diorang..pegi mintak maaf pastu explain la jangan pukul2 anjing lagi..nama pun binatang kan..bukan ada akal..

lazim replied at 3-1-2015 12:14 PM
aku sgt bangga dgn mak aku. sebab mak aku selalu bagi makan anjing. siap dia letakkan satu botol min ...

kalau kat negara kokesyen ni dah kena la saman la owner tak kutip taik..kat malaysia ni mana2 pun boleh jadi jamban..

miss bear.. sabo2.. apa kata try call mne2 tempat perlindungan for anjing2 tu? ade kan rsenya organisasi yg buat kje2 tu.. amek homeless anjing for adoption..

pasal mak ayah tu, slow talk, mintak maaf baik2.. insyaAllah.. ok tu. =)

kbyne replied at 3-1-2015 08:29 AM
Islam tak benci anjing,cuma kategori anjing tu najis berat...jadi yg pukul pukul tu bukan sebab dia  ...

see, sebab tu kenapa me rasa sesetengah orang bodoh,
kalau dipukulnya anjing tu, habis ingat anjing tu buat bodo aje,
anjing tu balas balik dengan mengigit, tidak ke menyesal...

i like dog, kalau pasal kami tak travel, me teringin nak bela satu....

ala... meleis memang menggelupur bab2 anjing ni. sedangkan dalam handphone samsung ada gambo hanjeng pun siap masuk surat khabar bagai konon 'terbela anjing' sampai ragu2 kesucian handphone dia tapi kalau bab gado memaki hamun, anjing babi jugak yang disebutnya

celah mana masalah peribadinya tt?

tgk anjing jugak, anjing garang nak kejar org mmg kena baling batu, kalau anjing yng baik2 tak kacau org x de kena baling batu. nak bagi anjing makan pun pk banyak kali nnt anjing itu mintak kita jadi tuan dia pulak. ada baiknya biarkan anjing cari makan sendiri di tong sampah, ada jugak anjing pemalas tak mau cari makan di tong sampah mereka mengecek makanan di kedai makan cina macam kucing la pula yg mintak makan di kedai2 makan.

tgk anjing jugak, anjing garang nak kejar org mmg kena baling batu, kalau anjing yng baik2 tak kacau org x de kena baling batu. nak bagi anjing makan pun pk banyak kali nnt anjing itu mintak kita jadi tuan dia pulak. ada baiknya biarkan anjing cari makan sendiri di tong sampah, ada jugak anjing pemalas tak mau cari makan di tong sampah mereka mengecek makanan di kedai makan cina macam kucing la pula yg mintak makan di kedai2 makan.