CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: medangtamang

Menantu vs Mertua

mommymonster82 posted on 7-1-2015 11:49 AM
Edited by mommymonster82 at 7-1-2015 12:05 PM

sgt setuju dgn comment mommy
perempuan macam tu mmg jenis tak tau bersyukur dan tak sedar diri
b4 kawin macam2 janji...sanggup itu ini
lepas kawin semua lupa
dah ada pengalaman dulu pun masih x belajar lagi

beldandy replied at 9-1-2015 10:16 AM
sgt setuju dgn comment mommy
perempuan macam tu mmg jenis tak tau bersyukur dan tak sedar diri
b ...

Klu dia xjanji sblum kawen oklah.. Hbnya tetiba paksa.. Tp sblum kawen janji buln bintang..pas kawen... Nan hado...

N me concern sbb mak suami sakit.... Kita sbg menantu atas dasar simpati.. Orang tua kan..... Klu xboleh buat baik sbbb mertua tp fikir dia org tua...Xlama dah....n kita pon ntah2 kita yg pergi dulu...

mommymonster82 posted on 9-1-2015 10:29 AM
Klu dia xjanji sblum kawen oklah.. Hbnya tetiba paksa.. Tp sblum kawen janji buln bintang..pas kaw ...

kalau mak mertua tak sakit sekalipun, isteri tu xde hak nak tinggi suara dgn mertua nya
mmg xde salah nk balik jenguk mak bapa sendiri tapi jgn lupa, lepas kawin tanggungjawab isteri adalah pada suami
kalau dah setiap minggu balik awal pagi umah mak pak...bila masa ko nak layan laki? bila masa nak bermanja mesra?
bagi kita org yg kerja ni faham sgt la...hujung minggu je dapat masa lebih nak layan laki anak2 bagai kan?
masa hujung minggu la kalau nak make love dapat berlama2 berforeplay kaw2 punya kan?
masa hujung minggu la nak dapat masak sedap2 sikit kan?
masa hujung minggu la nk pi jenjalan dgn laki n anak2 bagai kan?
tapi bila asyik balik umah mak pak pastu siap tinggal laki kat umah lagi...mmg saja cari pasal la kan????
pastu ada hati nak ketepikan mak laki? ko sapa nak bolot laki?
kalau mak pun ko nk ketepikan apatah lagi dgn yg satu lagi...mesti ko nk bolot laki tuk sorang
sedangkn b4 kawin ko tau apa tanggungjawab laki ko tu
ko tau apa status laki ko tu...
tapi sebab nak juga dgn laki org maka ko sanggup semua berjanji bulan bintang nak jaga mak laki la konon kan??
mommy...mmg jenis x sedar diri pompuan ni...sorry to say

mertua bel dulu xde la sakit apa pun...semput je tapi sbb dah tua kan
masa awal kawin dulu mmg dah janji derang akn ddk dgn kitorang
to me no problem sbb bel pun mmg dh janji masa bercinta lg nk bg peluang hb jaga mak pak dia
masa ddk dgn kami pun bel x bg dia buat keje...sume bel siapkan
dia cuma tolong2 lipat kain je..tu pun bel lipat semula sbb bentuk lipatan x sama
lain2 sume bel siapkan.
tak sampai ati kut nk suh org tua buat keje plus bimbang juga dia lupa padam api ke, terlepas pegang brg2 ke
tapi derang x lama ddk dgn kitorang sbb derang x thn duk umah batu...
nak balik umah sendiri kat kg juga...senang nk pi lawat kebun hari2
so now nd then kitorang bawa dia dtg bercuti kat umah kami...masa tu layan la kaw2..masak best2
sbb bila makan ramai2 baru bertambah selera
tp nk bgtau bel dgn MIL tu bukan la rapat sgt...byk benda yg bel x blh ngam dgn dia tapi bel abaikan saja...

medangtamang posted on 7-1-2015 12:09 PM
15 hari yg dimaksudkan tu adalah saya tidak bermalam dgn nya... adakah saya perlu ke rumah parents ...

wah wah wah...
kalo i jawab cenggini mmg tak lama lagi dpt ler talak
baik sungguh adap

beldandy replied at 9-1-2015 10:43 AM
kalau mak mertua tak sakit sekalipun, isteri tu xde hak nak tinggi suara dgn mertua nya
mmg xde s ...

Setuju sgt....
Me pon fikir sama....

Yes...bab tinggi suara tu xpatut sgt..
Kalu kita pon... hb tinggi suara kt mak kita pon mesti kita kecik hatikan? .. So sama la jugak... Kita kena faham.. Lepas kawen kita kena dulukn suami.. Suami pulak.... Mak dia tetap dia kena jg... Tanggungjawab dia... Jgn sbb kita , buat suami serba salah...patutnya kita senangkn suami... Kuar rumh tanpa izin..pastu ngadu kat ustaz kata suami xbg nafkah batin.... Pelik sgt...

Rasa nk juga tahu the wife punya side of story.. Me tgk gini jer.. My mom.. Nenek me dulu ms my mom baru kawen dgn ayah me..mulut hazab sgt... Ni my mom citer..Tp my mom xpnh pon bentak2 or marah nenek... Cuma ms dia da tua ni my mom mcm bebel jugak bila dia buat perangai cerewet tp bukn depan neneklah.. Nenek me pon cerewet amat... Semua xkena.. Tp my mom sabar jer lyan..hbis2 dia merungut depan ktorg sbb dia penat... Tapi atas sikap sabar my mom tu.. Ayah me selalu puji my mom.. Kt depan ktorg.. Dia kta..iyelh skrg ni jer ibu bebel sbb dah tua so penat.ayah faham..dia bebel pon sbb penat iyelah jg org tua2 ni bukn senang.. Tp tgk ibu lyn nenek...mcm2 ibu buat.. Tp nenek..tau jerlah semua xkena...tp sabar jerlah..kita nnti pon dah tua2 xtahu lgi mcm mn perangai kita..itu ayat ayah me kt ktorg adik beradik.. Dia sendiri nmpk kebaikn my mom..

Tp depan nenek my mom senyum layan nenek baik sgt..xde tinggi suara..masak or beli mcm2... Bertambah syg ayah me kt ibu me... Klu gi mn my mom setia jln tepi nenek... Takut dia jatuh.. Pimpin tgn... Walu kdg2 ktorg nmpk sendiri nenek tolak ibu or tepis tgn ibu... Balasannya nenek me baik sgt dgn anak2 ayah.. Dia xpnh ngata ktorg... Selalu puji2 kata ank2 ayah baik...

Me pegang kata ayah me... Kita nanti tua pon xtau mcm mn lg perangai ..  

mommymonster82 posted on 9-1-2015 11:42 AM
Setuju sgt....
Me pon fikir sama....

kannn?
kisah tt ni kita jadikan pengajaran...
yang buruk jadikan sempadan

Follow Us
beldandy replied at 9-1-2015 11:51 AM
kannn?
kisah tt ni kita jadikan pengajaran...
yang buruk jadikan sempadan

Betul... Teladan n sempadan utk kita..

Tt......hang sebenar poligami ya....ni kisah bini kedua?....cer jujur cerita kat sini....

noor2 replied at 9-1-2015 01:35 PM
Tt......hang sebenar poligami ya....ni kisah bini kedua?....cer jujur cerita kat sini....

astarghfirullahal'adzim kenape sebarangan tuduh ni yang...

obelisk posted on 9-1-2015 04:08 PM

geli ai weiiii

shhhhh....

wa post sini lu ada power nak delete tak badigol woii..??
tarak kan..@perang_sivil woiii??

Comments

Meroyan macam orang giler.  Post time 9-1-2015 05:44 PM

lavasitar replied at 9-1-2015 05:41 PM
wa post sini lu ada power nak delete tak badigol woii..??
tarak kan..@perang_sivil woiii??

lu yang jadi gila bila tarak dapat stop wa...@perang_sivil  woiii...

obelisk replied at 9-1-2015 04:08 PM

Hihi. ...kita dengar dulu pengakuan jujur tt....

Salam sumerr...

Sorri lambat masok... hanya di opis ajer bole berporum...

Yer... ini adalah isteri kedua... tp ini adalah masalah isteri kedua... bukan masalah poligami...

isteri pertama yg dulu tak ngam dgn mak saya pun bole duduk bergilir jaga mak saya... dulu pun isteri pertama penah ckp nk balik kg tiap2 bulan... tp skang dia rasa tak perlu pasal suami lg penting...

isteri kedua pulak byk memberatkan parentsnyer... dan sedara mara di Singapura... kerana mak kepada isteri kedua bersifat dominan... *ni kata isteri kedua laa*

dominan tu bermaksud... setiap public holiday... isteri kene ikot parentsnya ke Singapura... utk celebrate dgn sedara mara sana...

untuk raya tahun  lepas saya pegi sekali ke Singapura... siap bawak isteri pertama... kami Ok2 ajer...

tp hari raya haji saya kata dgn isteri kedua tak payah laa kiter kan ada family kat sini... tp dia tetap nk pegi... saya yg fleksible ni pun kasi jugak... isteri kedua hanya spend beberapa jam dgn kami dan terus drive ke Singapura sendirian...

biler saya lihat blik... saya rasa isteri kedua saya walaupun dia hormatkan saya tp masih ikot dominan mak nya...

Dlm soal ni... apa yg saya Nampak... isteri kedua tiada usaha untuk berbaik dgn mak saya... jgn kan dtg ke rumah.... telefon pun tak... *kan saya pernah ckp aritu biler saya suroh kol dia kata tak kuasa*

dan isteri dah bgtau suroh adik2 dia amek brg2 nyer di rumah mak saya...

Kalu nk ikotkan kenangan tu memang laa sukar bg saya... tp biler saya pikirkan points2 mcm ni... saya pun rasa tak wajar lg diteruskan...

isteri kedua pun kata nak settle di mahkamah... saya ikotkan ajer...

Jd kat sini jgn salah anggap... msalah saya dlm posting ni takder kene mengena dgn poligami... kedua2 isteri tiada masalah... hanya masalah isteri kedua dgn mak saya...

OK saya nk mkn dulu.... jap lg saya sambung kalu ada yg reply posting saya ni....

medangtamang replied at 9-1-2015 08:32 PM
Salam sumerr...

Ahhh...sampai nak bercerai ke medang?....

medangtamang replied at 9-1-2015 08:32 PM
Salam sumerr...

Kenape la mak mentua tt mcm tu.. Sibuk nk jadi dominan n ajar anak nak uruskan rumah tangga nye? Manala takde mak yg kalu bleh setiap perayaan ke cuti umum nak anak nya berkumpul sama, tp kalu dah kawin, kenala tolak ansur..mana bleh expect ikut kemahuan dia aja..
Dia decide mcm tu.. Sbb dia ingt tt ni ada bini lain.. So ada org lain yg bleh tgkkan mak tt tu? Apala... Mak mentua gini hanya tlg menyusahkan keadaan lg jek.. Bukan nak meringankan masalah.. Yelah.. Dah nak pi court sume kasi setel... Abis tu.. Nak biar anak jd janda dua kali,.

Sori tt kalu terasa... Tp geramla kalu orang tk bleh consider org lain, n being so selfish

Mana ada mertua yang perfect
mertua ai pun ada terkehel, ai sbg menantu lagi la banyak trkehelnya

tapi ai tak buat bentak2 macam bini tt
ai sayang suami ai, ai ikut jerlah ckp suami.
Bini tt ni betul ke sayang kat tt?tak boleh ke ikut ckp suami? Permintaan suami dan mertua tu pun tak melampau. Bukan payah sangat mcm nak kene merentas lautan api pun

Mcm tak bole hadam aje nak ke mahkamah hanya sbb tiap minggu baliik umah mak.:zz