CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15101|Reply: 83

Family ingat aku ni banyak duit

Assalamualaikum dan salam sejahtera..

Hai..hari ni aku keja mengeluh dan sedih sebab duk mengenang nasib sendiri..masalah bukan besar, tapi aku rasa macam ada batu besar dalam kepala ni..

Gaji aku boleh tahan..laki aku sekarang tak keja..aku yang tak bagi..sebab aku sangat sibuk setahun dua ni. dia tolong aku macam-macam dalam hal rumahtangga..Alhamdulillah

Masalah sekarang ni ialah adik beradik aku..diorang suka minta duit gan aku..ada yang kata nak pinjam walaupun aku tau hutang lama pun belum bayar..kalau nak tunggu bayar pulak memang bertahun la. Ada yang minta macam tu je, tak de dengar ura-ura langsung nak bayar..*sigh

Baru-baru ni kakak aku pulak buat aku rasa sedih. Anak-anak dia cemerlang akademik, jadi bawak le jalan-jalan. imbuhan katanya..tapi ari ni minta aku rm1k pulak sebab nak beli barang sekolah.. yang aku heran, kalau dah takde duit, watpe nak pegi bercuti. Nak sound, memang aku tak pandai..pening la aku.

Setiap kali aku adu duit, ada ja masalah..kadang-kadang aku muhasabah diri..mungkin rezeki Allah nak bagi, jadi sepatutnya kongsi bersama.. tapi bila diorang dapat rezeki apa2..takde pulak nak berkongsi dengan aku..

Aku stress sebab tak reti nak bagitau orang yang aku buat keja cop duit!!!!!!!!!!

Abang aku pakai keta aku, nak sambung bayar katanya..tapi last-last keta rosak yang aku dapat balik. dalam 2 tahun dia pakai, dah 3 kali kena tarik bank sebab tak bayar..aku la jugak pencacai yang baik hati pi tolong dia. last , bila aku tak tahan, aku amik balik keta tersebut bersama hutang piutang yang tak tau bila nak langsai..

Kenapa aku dipergunakan macam ni..stressnya aku rasa nak terjun parit..

suami awak x ckp apa2 ke dlm kes ni?

kokspin kah ini??

Saya tak reti nak luahkan dekat suami..sebab family suami sangat ok..rasa malu la nak bercerita yang buruk pasal family sendiri.

Gaji akk bape? Ckp la xda duit.blnja mkin byk tunggu org2 byr hutang dlu.akk bt cmtu je sbb tu dorg cmtu.ape2 hal, jgn mulakan..jgn jd cm aku ni, sbb xnk mak mntk duit, so ak malas keje gaji bgus, menyimpann pon ckt2 je.sbb klu mk nmpk ada duit mst die mntk

Follow Us
prettyuglybabe posted on 9-12-2014 02:26 PM
kokspin kah ini??

Apa benda pulak kokspin tu..

Berapa sebenar gaji u sampai adik beradik asyik mintak duit dan hubby x keje

tim87 posted on 9-12-2014 02:31 PM
Gaji akk bape? Ckp la xda duit.blnja mkin byk tunggu org2 byr hutang dlu.akk bt cmtu je sbb tu dorg  ...

Baru aje menolak tadi..memang cakap tak de duit. Tapi bila cakap takde duit, intonasi diorang pun dah berubah. Mula-mula call, gembira semacam  je.. Hai la, tu pun jenuh berpikir camne nak menolak..

prettyuglybabe posted on 9-12-2014 02:26 PM
kokspin kah ini??

hihi
klu kokspin...kompem puitis bahase die..

sorry yer TT..
aku rase ko kene bertegas ckt dengan adik beradik ko..
takat tlg cikit2 tu takde masalah...
jgn biasekan diri bagi diaorg duit .. sesekali tu ok la lagi..
belajar untuk ckp " TIDAK"

noor2 posted on 9-12-2014 02:34 PM
Berapa sebenar gaji u sampai adik beradik asyik mintak duit dan hubby x keje

Gaji aku takde la banyak pun..macam pegawai kerajaan biasa. tapi suami tak keja dalam setahun ni je.. awal tahun hari tu dia berenti kerja sebab nak duduk sekali..dulu kitaorang PJJ..tapi aku je tahan tak bagi dia keja dulu sebab suh jaga anak..anak aku 2 orang..beza setahun je..suami aku pulak memang takde hutang dan ada beberapa bijik rumah sewa. baru-baru ni dia jual sebuah rumah..tapi suami aku dah pesan awal2 jangan bagitau orang..aku pulak terlepas cakap kat adik beradik sebab diorang macam marah bila suami aku tak keja. so, pas tu memang la ada yang sibuk nak pinjam duit bagai.

zizadin posted on 9-12-2014 02:42 PM
Gaji aku takde la banyak pun..macam pegawai kerajaan biasa. tapi suami tak keja dalam setahun ni j ...

Bantu family sendiri dulu...ketepikan adik beradik tu..bukan kia tak nak bantu. ..anak2 dan suami dan rumahtangga sendiri lagi penting...

uols memang gaji banyak kot..sbb tu uols xbg hubby keje..huhu...

zizadin posted on 9-12-2014 02:42 PM
Gaji aku takde la banyak pun..macam pegawai kerajaan biasa. tapi suami tak keja dalam setahun ni j ...

ntah2 family ko pinjam sbb tkt laki ko ngabihkan duit ko x?
erk apsal xbg laki keje?tu tanggungjawab suami.jaga anak hantar taska hantar babysitter pun boleh.

khailya posted on 9-12-2014 02:38 PM
hihi
klu kokspin...kompem puitis bahase die..

terima kasih la sebab bagi cadangan tu..

sebenarnya yang penting ialah bercakap TIDAK tu..

tapi semuanya tak semudah apa yang disangka..tambahan klu orang yang dah selalu terkena macam aku nih..Atas dasar kesiankan orang..tapi diri sendiri tak mampu nak tanggung beban..

Semua orang dalam family memang ingat aku ni berhati lembut..memang ya pun.sebab tu orang tak kisahkan perasaan aku nih..

damiqula posted on 9-12-2014 02:51 PM
ntah2 family ko pinjam sbb tkt laki ko ngabihkan duit ko x?
erk apsal xbg laki keje?tu tanggungja ...

hah..aku mana ada duit..duit gaji bulan je kot..pakai pun keta saga blm tu hah...

bukan tak bagi kerja terus..berehat je dulu setahun..next year bleh start keje balik..anak yang kecik pun dah setahun..

erk..takde suggestion..tp aku faham perasaan TT... lagi2 bila dengan family..mmg serba salah..aku doakan TT dipermudahkan dan semoga sanak sedara uols insaf gituh...

TT tulis kat atas gaji tt boleh tahan. Pastu tt ada cakap husband tt banyak umah sewa dan dah jual salah satu rumah. Disebabkan tt ni orang yang jenis terus terang, insan2 lain mula lah mengambil kesempatan. Plus tt ni pegawai kerajaan, orang lain akan fikir, tt dengan senang2 boleh buat loan dengan interest yang rendah. Sabarla tt erk. Lain kali jangan jujur sangat nanti ada yang ambil kesempatan.

adik beradik ni time kecik  blum baligh jah buleh buat kawan.. dah besar ..haaa siapla siapa2 yg kerjaya/gaji lebih baik sikit dari adik bradik lain tu...

kalu kau tak tolong habis 7 keturunan dicanang ko ni kedek nak mamps... walaupun dah besesar gunung ko jadik bank tanpa interest....

buat baik berpada-pada..

gunakan perkataan yang baik ketika menolak permintaan mereka,
ketegasan mesti ada supaya tak diambil kesempatan..
kecualillah mereka tak cukup makan, tak tergamak pula kalau tak dibantukan..

memandangkan suami tt masih belum bekerja, duit lebihan perlu sebagai simpanan, terutama pada masa2 kecemasan, memang dalam agama menyuruh kita memberi kepada mereka yg memerlukan, tapi jangan dilupakan bahagian kita.