CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: heidi04

Resign or not?

faraway1 posted on 29-11-2014 11:57 AM
takkan me nak suruh orang miskin benti keja,  mengarut.. lainlah financial independent,  no hal..  ...

Haha suh diorg benti tu contoh jerlah...org2 tg i citer in my post tu diorg financial independent...duit is not a prob for them. Kerjaya pun bukan sebarangan...they are professional ppl...bila resign, berebut company nak jadikan diorg consultants..

midori888 posted on 28-11-2014 11:09 PM
Haha suh diorg benti tu contoh jerlah...org2 tg i citer in my post tu diorg financial independent. ...

tiada masalah benti kaedahnya kalau financial independent . im married to one.  so me rasa me sorang aje faham apa maksud financial independent ni. Last edited by faraway1 on 29-11-2014 01:26 AM

Resign u.. N tgk hasilnya.. Insyaallah u takkan menyesal...sbb u mampu sgt nk bhenti...

faraway1 posted on 29-11-2014 05:37 AM
kekadang me pikir adakah kita malaysian the most cepat bosan
peoples in the world. segala mala ta ...

Betul jugakkan... Hihi adakh malaysian the most people cepat bosan?

camrey posted on 25-11-2014 06:33 PM
U ada 3 org anak age 10,8 and 5
At that age, dorang perlukan ibu yang fulltime kat umah who can cat ...

omai.. i like this comment..

ini lah masanya u nak didik anak2 u.. nak train derang to perform solat.. didik akhlak derang.. its a gud choice la u.. how i wish i boleh resign...

midori888 posted on 28-11-2014 11:09 AM
by the time kita reach 45 -50 years old kan, salary dah stabil....i presume more than 10k, kerja ...

makin lama keja makin susah/ragu2 nak resign kot sbb maybe dah sebati dgn diri berkerjaya... bab salary pun ofkos makin masyuk makin sayang pulak nak lepaskan...

bila tgk anak2 pun diorang sgt berdikari sbb dah biasa mummy & daddy keja... dulu2 mmg sedih tinggalkan anak2 tp now mcm everybody dah get used to it...  

Follow Us
lazim posted on 28-11-2014 05:54 PM
resign!

Hidup bukan sekadar untuk pi kerja semata2 sampai jadi nenek. since simpanan dh  ...

yup... betul... hehe...
hb i cakap ingat balik apa tujuan bekerja... sbb nak cari duit bantu family...
now mmg dah agak blur sikit tujuan i berkerja...

heidi04 posted on 1-12-2014 02:16 PM
makin lama keja makin susah/ragu2 nak resign kot sbb maybe dah sebati dgn diri berkerjaya... bab s ...

masa skrg nie lah u nak berenti bagus, leh jaga anak2....org2 yg i kenal tu, diorg masa muda cam u takde peluang nak berenti kerja....bila dah tua, anak2 pun dah besar, nak berenti buat aper.....baik kerja jer....kerja pun dah senang....

kalau rasa berminat lagi nak bekerja JANGAN RESIGN!

tapi duk fikir boring dan mcm2
RESIGN JERLAH...
lepas ni takdernya nak fikir resign ke tak kan?

cuma nanti dah x kerja
jangan pulak nak cari keja
tapi mungkin you senang kot cari keja

I ada sorang kawan architect, dia decide untuk resign dan jadi surirumah, jaga anak 2 orang. Umur tak sampai 30 pun lagi. Mula2 memang asyik fikir susah, bolehke bertahan etc etc.. Eventually dia nekad dan terus tender resignation, katanya kalau fikir sampai sudah tak decide apa apa.

After resign, dia fokus jaga anak anak, sambil2 buat kuih bila ada orang order. Lepas tu dia start buat freelance interior designing. Lepas tu dia bukak kelas buat e-book ke ape ke ntah i dah tak ingat. Dan katanya lepas resign lagi busy dari time tengah kerja makan gaji. She likes it. Sebab dia yang arrange masa sendiri, dan dia buat perkara2 yang dia suka. The accumulated generated income is better than her salary. hihi best kan?

My points are:
- I'm absolutely sure you memang akan rasa bosan lepas berenti, since dah terbiasa kerja.
- Tapi you akan ada opportunity buat benda2 yang you suka, or dah lama terasa nak cuba.
- Kalau rasa nak berbusiness, apa apa yg start dari hobby tu boleh je diubah menjadi source of income.
- Kalau taknak business, tapi boring boring dan nak buat something yg boleh generate income, maybe you can do some translation works. Since you boleh berbahasa Jepun kan.

Kesimpulannya, resign ajela. Asyik fikir 'sayang2' memang sampai sudah la ada kat situ jugak. Hijrah ni tak pernah senang-senang dari awal. Tapi insyaAllah, you akan end up bersyukur you took the first step.

Last edited by skechers on 4-12-2014 04:10 PM

skechers posted on 4-12-2014 04:08 PM
I ada sorang kawan architect, dia decide untuk resign dan jadi surirumah, jaga anak 2 orang. Umur ta ...

thanks dear... i appreciate your advise very much...
actually until now pun masih belum buat keputusan lagi. esok dah bonus... nak submit surat ke tak...
my staff dah submit surat hari ni. sedih pulak... lagi kesian staff yg lain.. jd mangsa kena hadap keja2 yg ditinggalkan...

harini rasa bengang sangat dgn satu jepun ni. ingat cam dia bagus sgt. datang negara org memandai jer itu ini... ingat i takut kat dia...
dah bagi sedass biar dia tau rasa...

resign je lah..

hati dh x suka dok ctu..

kalau aku jadi kau tt, dengan husband yang supportive, hutang takde,  cuma takut boring je ..... aku akan resign tak toleh belakang lagi.

Sejak 10 tahun dulu, masa anak2 aku kecik lagi, aku pun dah fikir nak resign.  Sebab utama anak2,  tiap kali nak tinggalkan anak2 kat baby sitter, aku rasa sebak dan hati pedih seperti ditusuk.  Aku tak dapat susukan mereka 2 tahun penuh, aku bukan orang pertama yang tengok milestones mereka, dan aku takde di sisi bila mereka sedih dan takut.  Tapi aku ada terlalu banyak rintangan.  Hutang-piutang, duit untuk emak,  serta reaksi dari suami dan orang keliling yang tidak membenarkan.  Aku terpaksa bertahan.  Dan aku tak pernah suarakan lagi hal tu.

Tapi sejak 2 tahun lepas aku nekad. Aku mesti berusaha bukan mengharap je.  Aku kurangkan belanja bukan2, kurangkan makan luar, aku tambahkan saving berlipat kali ganda setiap bulan dalam TH, serahkan semua urusan bil dan belanja pada suami (dari 50% sikit2 sehingga jadi 100%).   

Tapi bila aku suarakan lagi hajat nak resign, masih tak dapat support suami.  Dia takut duit tak cukup, sebab anak2 kami semua sekolah menengah agama swasta, sekolah rendah cina, dan yang sulung kolej persediaan swasta gak.   Memang beribu2 habis sebulan untuk urusan mereka sahaja.  Duit adalah halangan utama, tapi aku memang nekad nak resign.  Cuma aku tak mau resign tanpa keizinan suami.  Tak nak ada ungkit mengungkit di kemudian hari.  Yang paling aku takut ialah lifestyle kami akan berubah, kerana terpaksa ikat perut dan berjimat.  Tiada lagi cuti2, tiada lagi makanan kesihatan, atau apa saja yg memerlukan duit yang banyak.

Apa yang aku buat selepas itu ialah berdoa siang dan malam supaya urusan aku dpermudahkan, hati suami aku dan semua orang yang bersangkutan dilembutkan dan rezeki famili aku dimurahkan. Semasa menunaikan haji tahun lepas, itulah juga antara doa2 yang tak pernah aku lupakan.   Pulang dari haji, aku suarakan sekali lagi hajat nak resign.  Suami aku terus benarkan.  Malah suami gunakan  kwspnya untuk selesaikan hutang rumah aku.  

Dan alhamdulillah sekarang dah 5 bulan aku resign.  Segalanya dipermudahkan.

Yang paling seronok, aku dah jadikan hobi berkebun sebagai aktiviti sukarela di sekolah anak aku.

aurorae posted on 4-12-2014 10:18 PM
kalau aku jadi kau tt, dengan husband yang supportive, hutang takde,  cuma takut boring je ..... aku ...

wah tahniah aurorae... berani membuat perubahan. dulu kita selalu sembang kat tread anak2 sekolah cina tu... now dah jarang jenguk sana...
tak sangka u dah resign...

harini dah bonus day... hari yg ditunggu2 pekerja makan gaji cam kitorang ni... & jugak ditunggu2 oleh org2 yg nak resign cam aku ni... huhu...
tunggu sampai jam 5 petang... samada akan submit surat or tak... tapi dah cakap kat bos secara verbal pasal nak resign. at least bos takla terkejut sgt...
cuma surat nya jer belum sampai lagi... hehe

heidi04 posted on 5-12-2014 10:47 AM
wah tahniah aurorae... berani membuat perubahan. dulu kita selalu sembang kat tread anak2 sekolah  ...

omg heidi, you yg sarawakian tu, he he he   langsung tak klik walau you ada tulis anak sekolah cina.   Aku da kurang berforum sekarang sebab jadi surirumah ni lagi seronok, ada aje benda aku nak buat.  Dah lama tak pergi berkebun kat sekolah, lagipun hujan tiap hari sekarang ... takde lah rasa bersalah sangat.  Tambah2 lagi semua anak ada kat rumah, mulut masing2 nak mengunyah je.   

aurorae posted on 5-12-2014 05:29 PM
omg heidi, you yg sarawakian tu, he he he   langsung tak klik walau you ada tulis anak sekolah cin ...

bukan semua orang rajin cam akak,
paling sedih me baca ada yang tak mau duduk rumah
sebab bosan dengan anak anak yang  nak berkepit aje..

ingat dorang boleh bekerja sampai meninggal ke apa...

err sebenarnya boleh

aurorae posted on 6-12-2014 06:29 AM
omg heidi, you yg sarawakian tu, he he he   langsung tak klik walau you ada tulis anak sekolah cin ...

yup it's me.. hehe...
now diorang dah pri 4 & 2. tinggal sorang jer lagi kat tadika.
anak2 aurorae dah besar2 kan...

faraway1 posted on 7-12-2014 01:51 AM
bukan semua orang rajin cam akak,
paling sedih me baca ada yang tak mau duduk rumah
sebab bosan  ...

takpela faraway... lain orang lain expectation...
most important kita tau apa yg kita nak n buat kita hepi.

finally i've made up my mind. dah tender resign 5 dec haritu. Last day 5jan...
thanks yang sudi vote...

heidi04 posted on 8-12-2014 04:02 PM
finally i've made up my mind. dah tender resign 5 dec haritu. Last day 5jan...
thanks  ...

Selamat menjadi SAHM, heidi.....