CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5705|Reply: 26

tempias

new bie here. saya penakot. tp ske sgt dgr cerita hantu. alam mistik. sbb saya percaya ada nyer syaitan dan jin.
dan saye pernah alami bnde2 pelik dlm life saya. xpernah nmpk real. samar2 sikit2 ade. tp dalam keadaan pelik selalu la.
tp mcm writer lain kata la. bukan semua org akan percaya. tp bila anda alami sendiri. anda pun akan ase xpercaya ase dlm mimpi.
itu la hakikat bercerita tentang makhluk yg bukan di mata kasar .

teringat masa kecil kena ketegur. pernah kereta berat. kena kacau kt asrama sekolah. nmpk bnde bila mulut cabul.
pernah kena tempias sbb bg no ustaz kt org kena sihir. mcm2 la. nnti saya cerita.
insyallah

Mane cerita..?

nanti cerita..??

klo nanti lenkali takyah la gatal nak pos benang baru...

so cepat la cerita yer

kete berat pasal lama xserbis gear box kot....gear sangkut..myk dh leaking

alahai lemaunya dik non....takat xdak cita lg tok sah bukk benang dulu lahai...

Follow Us
hahahahah uols jangan buat abang abang kaka kaka dalam ni marah.

hahaha baru mukaddimah weh.. sabo2

sabar2 nanti saya akan cerita kan. tadi 1 post tuh saya bru nk cerita.
boss dah mari..
insyallah. xbz.
saya akan cerita kisah kereta berat di highway changkat jering - kuala kangsar.
insyallah.
kak long abg long jgn la marah.

ok. masih menunggu...

tutup jela thread ni...tensen aku klau cite sekat2 ni...klau xdan nk menaip xyh buka thread lg dik...hang balik rumah minum kopi karang dlm word pas2 baru post....

korang nak dgr citer antu ekk....

nanti akak antar antu sekor2 kat umah korang.. mlm nie mlm jumaat antu berpesta

korang jaga2 yerr...

hahahah sabauuuu

whadda posted on 11-9-2014 11:26 AM
nanti cerita..??

klo nanti lenkali takyah la gatal nak pos benang baru...

very good shoot!

Citey nyew mana.....

Len kali pikir 10000x sebelum bukak cerita. Kalau setakat salam perkenalan, pi bod lain la...ataupun dok sengap jadi silent reader dalam 3,4 dekad dulu. Ok.

kpd pekerja yg duk depan pc smbil makan kacang. buat relex buat peace. gua kerja xduk dpn PC sgt. sabar. gua kata nanti kan? gua ade kata nk cerita sekarang ke?  

KISAH 2012

Aku pilih cerita kereta berat ni sebab masih segar dlm ingatan aku lagi.
Di pendekkan cerita aku nk hntar member baik (Nad) aku balik rumah kt taiping. Masa siang aku n kwn unikl n Nad ni jalan2 pusing taiping. Habis mkn karok semua.
Kami pulang. Dan hantar nad balik rumah somewhere in changkat jering. Nak masuk ke kg dia dalam ke hulu. N akan melalui satu terowong kecil. Byk cerita lagenda pasal terowong ni. Konon nyer ade budak kecil menunggu kt area sini. Member unikl aku. Sorang nama dia Aki. Si aki ni dr remaja dia diberi keistimewaan hijab nyer dibuka.kata dia , dia dpt 2 ekor. Tp bukan keseluruhan. Kdg2 je nmpk.
So asuk la kmi ke kg dia. Lalu je terowong tu. Aku dh xsedap hati dh. Mmg setiap kali aku masuk terowong tu aku ade bace2. Ehehe. Si Aki ni dh melilau mata dia. Tapi dia buat senyap je. Aku malas nk Tanya. Xnk bg yg lain2 takut.

Keluar la kami dari kg tu..saat tu aku naik bulu roma. Xsemena2. So ikut jalan lama nk ke ipoh dr changkat jering. Kami turun bukit ( kalau korang biasa guna highway akan lalu satu jalan curam. Baik jalan lama atau jalan baru mesti turun bukit. Blah tepi ade simen YTL. Tiba2 dalam nk turun bukit tu , kereta yg kami pandu slow. Gear kereta auto. Mustahil rosak. Td ok je. Mmbe press pedal. Tp mcm berat. Si aki ni selamber je. “WEYH AMER , TGK ATAS KERETA ADA APA”. Aku kecut perut gak. Di sebabkan ase nk tgk. Selambe aku kluar tgkp kereta (hulur kepala keatas bumbung) tgk xde pe pun.
Masuk balik aku. “AKI XDE PE PUN” Aku ckp kt aki. “ XPELA MER, XDE PE KOT”. Sampai padang rengas, pit stop kt petronas. Si Aki ni plak g toilet. Aku isi minyak kereta. Dengan pantas dia dtg kt kereta. Muka Aki mcm nk bgtahu something. Kami blik ke ipoh hanta sorang mmbe kami. Trus shot lumut mlm tu gak. Otw tu bru aki cerita , mcm ade bnde ikut. Dia kata dia nmpk bnde bnde atas bumbung masa blik dr toilet nk ke kereta masa pit stop kt petronas padang rengas.

Cuak bai, aku penakot. Pastu Aki kata xpe, orang tua kata kalau nk tinggal bnde yg ikut. Kita singgah kat mana2 baru balik rumah. So kami singgah la. Makan kt tronoh. Buang ape patut. Balik.
Sampai rumah. Aku jadi macam takut semacam. Mmg lain gila. Sampai umah. Aku terasa ade bnde tpi tingkap. Aki kata amer aku nk tido. Aku Tanya la kt aki. Bnde tu ade lg ke? Ade ,kt ruang tamu.
Ceit! Aku tri kaki g ruang tamu. Xde pun. Aki kata bnde ni ikut tp xkacau kita. Aki selamber je masuk tido. Mmbe aku sorang lg siap tido kt ruang tamu. Aku kejut dia ajak masuk bilik tido ngn aku.
Masa aku kejut dia. Boleh plak dia senyum kt aku. Tp dia x sedar. Dia senyum sumpah seram gila. Aku ambil wudhu n selimut satu bdn.tertido la aku sbb takut sangat. Letih kot. Itu pun aku ase ade kelibat kt sliding door. Huh! Tuhan je tahu mcm ne takut aku.

Ini la punca nyer yg aku ase relevan kenape berlaku kejadian xsengaja malam tu. Aku sendiri xpercaya ape yg aku alami. Kereta berat tu sangat la real keberatan dia.
1)        Si Aki ni otw masuk kg Nad, dia dah nmpk byk penjaga utk Kg tu. Penjaga kebun, tanah , rumah, termasuk yg dalam terowong tu.
2)        Sebelum keluar dia ade nmpk bnde , dia ckp mcm bisik r “ berani ikut la” . mmg bnde tu ikut sungguh.
3)        Orang tua kata singgah mana2 sebelum balik, buang bnde kotor ( kencing ke,ludah ke). Mmg kami singgah buat ape patut, tp membe kami yg ketiga tu tido dlm masa singgah tu. Ingat xde pape la.

Pagi2 aku jumpa Aki. Weyh bnde tu ade lg. Aki kata kat aku. Ade perempuan datang jemput bnde tu balik. Aku xtahu siapa perempuan tu.
Lepas kejadian ni mmg aku baca mcm2, pastu On radio kuat2, turun kan mirror tgh kebawah kalau nk g kg Nad. Hahaha! . Walaupun slalu masuk, still aku tkut. Pernah la satu malam aku hanta Nad, ade kereta high beam aku byk kali dr jauh. Siak je! Nsib ade teman time tu.  Sekian.. Moral of the story ‘mulut jangan caboi” “budi Bahasa budaya kita” “nama je melayu”.

Next story insyallah " tempis tolong org kena sihir"

yg duk depan PC mkn kacang, maaf. gua xlaju mana nk story morry.

insyallah jumpa lagi.
amin

Last edited by amersudahbesar on 12-9-2014 05:38 PM

amersudahbesar posted on 12-9-2014 05:36 PM
kpd pekerja yg duk depan pc smbil makan kacang. buat relex buat peace. gua kerja xduk dpn PC sgt. sa ...

area situ memang ada benda tu (terowong ke YTL tu) tapi la ni terowong tu dah tak dak.
setakat yang aku lalu kat stesen petronas pdg rengas tu, tak dak plak aku nampak apa2
bukan kat situ jek..kat r n r jambatan sultan azlan tu..dekat stesen petronas situ pun ada gak cik pon bertenggek kat situ

ada member pernah cakap, dia rasa berat je keretanya.
sepanjang jalan tu..byk gak la keta dari bertentang arah bagi high beam kat dia..tunjuk2
rupanya bila smapai KL, kawan dia cakap, dia nampak cik pon dah bertenggek atas bumbung keta sampai KL

aku pernah kena masa melalui jalan changkat jering ke taiping tu..
sedang memandu..tiba2 ada benda melayang melintas jalan..dia terbang macam tu..macm ada kain putih
itu first time aku pergi taiping time malam..nak jenguk adik aku yg praktikal kat spital taiping

Last edited by Ipo on 12-9-2014 06:45 PM

Ipo posted on 12-9-2014 06:44 PM
area situ memang ada benda tu (terowong ke YTL tu) tapi la ni terowong tu dah tak dak.
setakat ya ...

yg saya punya terowong bwh jalan highway. yg tenggek atas kereta x kacau xpe. xnmpk xpe. yg nmpk ni masalah sikit. ade mmber dia otw blik rumah. tibe2 ade ade cik pon duk sebelah. dah tu dia mmpu bukak tingkap. drive smbil kepala kluar. xlarat bau dia. seminggu demam mmber tu bro!

amersudahbesar posted on 13-9-2014 08:16 AM
yg saya punya terowong bwh jalan highway. yg tenggek atas kereta x kacau xpe. xnmpk xpe. yg nmpk n ...

huih..duk sebelah???

maunya demam cam tu..

ada citer lagi?

12Next
Return to list New