CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1460|Reply: 4

hhhhhhhhhh

Post time 21-8-2014 07:58 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Abangcute at 14-11-2016 02:36 PM

14-11-2016 05:22 AM

Your thread BUMI INI BULAT ATAU RATA? was Warn by mbhcsf.
If you were warned 3 times in 30 days, you will be disabled to post 30 days automatically.
Currently, you have been warned 5 times

@mbhcsf @ibnur : Close kaih

Allah swt mengajar manusia mengenal ciptaanNya melalui komunikasi. Cuma kekadang kita terlupa segala sakit dtgnya pada hati.

Seseorg yg istiqomah jika giginya rosak, maka kesakitan pada gigi itu hilang dgn izin Allah yg berpusat dihati. Maknanya antidote segala penyakit di atas muka bumi ada pada hati? Jawapannya : Ya!

Ada org berkata tak mungkinlah!

Cuba kita lihat org yg dikatakan Islam ketika diuji penyakit kanser otak? Agak2 kamu yg tak sakit, org itu merasa sakit tak? Jika nampak tanda rasa sakit, adakah kamu mampu yakinkan org itu utk ingat Allah supaya Dia hilangkan sakit melalui makhluk ciptaanNya yg bernama HATI?

Cukuplah kot? Saya kan dikatakan apa nama tuh bangau yg terangau. Hahaahaa.

Cara membunuh makhluk kanser ada pada hati. Siapa yg sanggup tahan sakit seakan2 menghadapi kematian jika mahu gunakan hati utk membunuh makhluk kanser? Jika tak mampu, maka gunakan hati selaku hamba yg mendengar dan taat perintah Allah.

Wallah Hu'alam Last edited by Abangcute on 21-8-2014 09:09 PM

KEBABOOOM....tiada konflik tiada masalah. Tetapi jika ia satu masalah, ia adalah sari kesilapan masa lalu dari diri masing-masing sahaja. Keduanya hanya hendak menunjukkan diri itu nyata. Kelirunya, yang nyata itusebenarnya hanya Allah, manusia atau insan itu ghaib, yang nyata hanya Allah. Bila insan mula menyatakan dirinya, hujungnya ia akan binasa. Banyak cara insan menyatakan dirinya, aku lebih alim dari yang lain, aku lebih kuat dari yang lain, aku lebih kaya dari yang lain dan segala macam "aku lebih' lagi. Kebanyakan leka yang berkuasa itu hanya Allah yang Maha Berkuasa. Insan tiada kuasa untuk berkuasa. Bila menunjukkan kuasa insan itu akan binasa. Sudah jelas dalil wujudnya Allah itu adalah alam ini. Ustaz ajar tapi tk faham juga.
SEBALIKNYA SUKA MENYATAKAN DIRI, AKU INI, AKU ITU DAN SEGALA MACAM AKU LAGI, BILA AKU ITU MERASA DINYATAKAN, YANG LAIN SEMUA TAK BETUL. AKU SAHAJA YANG BETUL.. SELAGI TIDAK MELIHAT ALLAH ITU NYATA, SAMPAI BILA PUN TIDAK AKAN MELIHAT ALLAH, SABALIKNYA MELIHAT TUHAN PADA DIRINYA... INI SIFAT FIRAUN...TIADA BEZA DENGAN ORANG YANG MENYEMBAH TUHAN PATUNG BERHALA, ORANG ISLAM MENYEMBAH TUHAN YANG MAHA AGUNG... SAMA SAHAJA.. FAHAMILAH APA YANG ANDA BACA CALAM RUKUN. JELAS TUHAN YANG MAHA AGUNG... TUHAN DAN BUKAN ALLAH SWT YANG DIPUJI.... SAYA HANYA MENUNJUKKAN AJA.... KERANA TUAN2 MINTA TUNJUKKAN?... IHDINASSSSS.....!!!
Last edited by dinsmann on 24-8-2014 01:41 PM

error--- DALAM RUKUK>>>>

Terima kasih Alloh, segalanya hanya perjalanan menuju maha Mu Ya Alloh azza wajalla, yang buruk itu semuanya dari kesalahanan dan kelekaan kami juga untuk mencari kembali kemuliaan kami yang telah kami luputkan kerana kezaliman kami sendiri, kami mohon hidayah Mu ya Alloh, untuk kembali mengEsAkan Mu, maha pasti Maha Alloh ku....