CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2951|Reply: 15

Diet ketika menyusu.

Hi,

Saya baru 4 bulan melahirkan anak, masalahnye skrg ni berat badan saya dah bertambah2 sbb makan byk untuk membykan susu, tp masalahnye susu dh x byk tp bdn lak dh kembang. mcm mane ye nak diet masa bf baby. nak kurus n nak bf baby gak. help me

Kawan aku bgtau nak banyak susu n diet mkn sup byk2.. Mkn sup katanya bantu banyakkan susu selain bdn x naik.. X tau la coz aku pun asyik lapar je bf skrg ni

makan sup nanti lapo la pulak, bila lapo terus ngap semua

Tt boleh try yng shaklee set diet tu...sesuai untk yng bf n nk diet skali gus.....set diet n dpat extra tambahkan susu badan...gabungan esp+alfafa+herblax......try lh...mana tahu berkesan....boleh jugak tnya kat dila ni arr..sbb dila ni pun sid jugak...tp terpulng ngn tt lh ye ..hihii

uols makan mcm mana?..makan berlebihan + bukan2 kot.. me pun tgh bf jugak..makan mcm biasa..cuma banyakkan minum air masak utk pastikan air dlm badan cukup..pas bersalin byk jugak turun..seluar masa anak dara pun muat balik..

me_xy82 posted on 20-8-2014 12:11 PM
makan sup nanti lapo la pulak, bila lapo terus ngap semua

la dlm sup tu letak la nasi sikit...tp lebihkan sup lar...tuk banyakkan susu n perut terasa kenyang..tp memang bf nie lapo kan..aku tengah2 mlm kul 12 leh memasak mee goreng lagi lapo nye pasal...mslah gan aku bdn tak gemuk tp perut lak buncit...

Follow Us
amal12bh posted on 21-8-2014 05:58 PM
uols makan mcm mana?..makan berlebihan + bukan2 kot.. me pun tgh bf jugak..makan mcm biasa..cuma b ...

iolss mkn mcm lebih sikit dari biasa aje. tp x de la berlebih2. pas bersali hari tu berat turun. lepas raya naik balik

poyohabis posted on 22-8-2014 09:16 AM
la dlm sup tu letak la nasi sikit...tp lebihkan sup lar...tuk banyakkan susu n perut terasa kenyan ...

tula, lapo sokmo

me_xy82 posted on 22-8-2014 09:45 AM
tula, lapo sokmo

tu la tapi anak nye pasal mak nya pon makan gak ler..kang tak de susu lagi susah... lupa lak aku penah try tau minum susu kambing original aku beli kat farmasi umah aku ada jual yg original..baunya aduhai tak leh terima tp disebabkan anak aku kene kuning..org farmasi suruh mak minum separuh coz nak susukan baby..ambik ko lps tu mencurah2 susu aku..sampai bengkak susu dibuatnye..cuba ko try minum susu kambing original yg belum proses..mn tau leh banyakkan susu bdn ko..

poyohabis posted on 22-8-2014 10:31 AM
tu la tapi anak nye pasal mak nya pon makan gak ler..kang tak de susu lagi susah... lupa lak aku p ...

oo ye ke? aku minum susu kambing tepung, skrg ni dh on off aje minum. tu yg susu ala kadar aje

me_xy82 posted on 22-8-2014 10:56 AM
oo ye ke? aku minum susu kambing tepung, skrg ni dh on off aje minum. tu yg susu ala kadar aje

jgn minum yg tepung coz tu dah di proses ko kene cari yg original..cuba tanya kat farmasi kadang2 ada jual..aku beli 4 botol tuk anak aku kuning ari tu..sampai anak aku berbau kambing...susu bdn aku lak mencurah2..sampai skrg nie..kalo tak selang seli bg dia minum alamatnye jd bengkak la aku nye ketek...ko cuba cari yg original...murah jer aku beli sebotol kecik leh la minum 3-4 kali rm6...ada gak suami aku beli kat pasar tani, sebotol kecik rm5...

poyohabis posted on 22-8-2014 11:06 AM
jgn minum yg tepung coz tu dah di proses ko kene cari yg original..cuba tanya kat farmasi kadang2  ...

smpai skrg susu ko byk? wow nak cari gak la blk kg ni

me_xy82 posted on 22-8-2014 11:14 AM
smpai skrg susu ko byk? wow nak cari gak la blk kg ni

Ye ko dah 2 bulan setenggah ni masih banyak lagi.. Lagi satu cousin aku citer wife dia pun bg anak susu bdn suatu hari wife dia kata nak beli susu formula coz susu bdn dah nak kering... Cousin aku terkejut la kata napa x bgtau.. Terus cousin aku berdoa ms tu gak mintak allah banyakkan susu bdn tuk anak dia.. Ikut petua cousin aku selain bg Mak makanan ber khasiat bapak aka suami kn byk berdoa supaya dilimpahi susu bdn... Tp cara cousin aku citer lawak la terus dia n mintak wife dia tadah tgn dia berdoa... Hehehe

i nak bercerita pasal biras2 i. biras2 i semuanya full BF (termasuk adik ipar perempuan) kecuali ai lah.
ada biras ai mengembang jugak (wp dia agent shaklee)
tapi, ada sorang biras ai nie kurus/kering.
I tengok sebab ai duduk sekali dgn MIL ye. dapat lah tengok pola makan & keje selama seminggu.
biras ai yg kurus sebab dia anak dia meragam. asyik nak berdukung. laki pulak keje or baby tanak dgn laki dia.
pastu dia ada anak sorang. semua atas dia.
dia makan banyak jugak. lagi banyak dari ai (yg tak ngadung or tak BF nie)
biras ai yg kering tu dia takde makan supplement or minum extra energy ke hapa ke. NASI semata2.

so, dari pemerhatian ai = FULL BF + Keje2 rutin atas bahu gembala patek jugak sebab patek ada laki gila keje = boleh kurus or jadi kering.

lain2 biras/adik ipar ppuan ai yang mengembang tu sebab laki derang share2 keje2. laki derang tahu bezakan definasi antara keje utk hidup or gila keje. bini ada masa utk rest/lepak. ada tu, laki take over jemur & lipat baju2 lagi.

ai? no comment sebab ai tak FULL BF. Last edited by Hana on 27-8-2014 10:07 AM

citer fresh-kes semalam.
Kisah biras i yang kurus kering ni. Suami dia (adik ipar i yg gila keje) keluar pagi2 balik malam2 pastu tido (typical malay guy lah kan?)
mana le tak kurus. jemur baju2 (baby, anak dia & dia punya) pun biras i jugak (dia takde nak susahkan MIL ai pun)
baby dia meragam - bukan senang nak tido lama (pun dia jugak) pukul 11pm masih dengar baby dia menangis. kuss semangat ai. tanak lalui situasi mcm tu lagi.   ai pun laki jenis gila keje jugak-sepesenlah dgn laki biras ai tu. tu ai pikir 10juta kali kalau nak beranak kecik ni.
pastu anak dia 3thn, masih pakai pampers - berak malam - pun dia jugak kena tukar. laki dia sudah tido da.

makanan? mcm takde pantang sebabnya biras ai makan ajek sayur sejuk lagi berangin. suami dia tak belikan sayur yang sepatutnya dia makan. yelahh..orang gila keje mmg gitu. MIL ai pun diam ajek. dia masak ajek sayur apa yang ada dlm peti ais. Last edited by Hana on 27-8-2014 10:08 AM

Hana posted on 27-8-2014 10:05 AM
citer fresh-kes semalam.
Kisah biras i yang kurus kering ni. Suami dia (adik ipar i yg gila keje) ...

ai pn menjaga baby sorg diri, laki i kene keje jauh sbb brg kat malaysia smkin mahai kaedahnye anak i syukur la die mcm tau aje ayah die jauh. tp mama die ni jenis badan yg berlemak tegar makan byk mula la rase baju sendat sana sini