CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3617|Reply: 0

Cerpen:Dirimu Sebahagian Diriku Bahagian Tiga

Post time 15-8-2014 11:22 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku memberhentikan keretaku apabila mataku tertancap pada dua susuk tubuh manusia di tepi jalan . Dua susuk tubuh itu memandang ke arah keretaku yang berada. dihadapan mereka.

Aku turunkan cermin keretaku yang gelap. Mataku terlekat pada wajah Mas. Mas nampak cantik. Lebih cantik sebenarnya daripada malam itu. Sebulan yang lepas.

Aku senyum. Gembira kerana dapat menemui Mas. Namun, senyumanku tak dibalasnya. Aku lihat dia berbual dengan Farid sebaik aku menurunkan cermin kereta

. Aku dapat dengar apa yang Mas kata. . Aku diam. Akhirnya Farid berjaya memujuk dia lalu pintu dibuka . Dia melabuhkan punggung di tempat penumpang manakala Farid melabuhkan punggung di tempat belakang setelah membukakan pintu untuk Mas. Aku merenung wajah Mas namun dia hanya memandang terus ke hadapan.

Wajahnya serius. Marah kuagak.

'' Bro, thanks sebab ambil kami. Boleh hantar aku balik dulu tak? Then hantar Mas balik. Tapi sebelum tu, gi balai polis ea. Nak report polis sal kecurian kereta. ''

ucapnya di belakang. Aku memandangnya melalui cermin di atas.

'' It's okay. Untuk kawan , apa sahaja aku boleh lakukan. . ' balasku sambil memandang wajah Mas. Dia menjuih mulutnya saat ayat itu terpacul daripada mulutku. Farid tak perasan sebenarnya akan reaksi wajah Mas itu.

'' Ermm. . camne kereta kau boleh kena curi ni? '' soalku setelah keadaan agak sunyi didalam kereta. Aku memandang sekejap wajah Mas kemudian mengalih pandangan ke jalan semula.

'' Oh. camni. . Tadi aku hantar tunang aku ni pergi kat IJN. Lepastu . Masa sedap=sedap makan tu, lelaki tu mencuri kereta aku. Aku pula lupa nak kunci kereta.

Ehehhe. .Kereta Manual katakan. . '' Aku diam. Memberhentikan kereta atas garisan kuning.

'' Kau pergilah Farid, aku akan jaga Mas sini. Rasanya buat apa dia nak ikut kau sama kan? ' aku memberi keputusan. Mas segera mengalihkan mukanya ke arah aku.

Masih berwajah seperti tadi. Mata kami bertembung. Sinaran api kemarahan dan kebencian nampak jelas dimatanya.

'' Ok boss..ehehe. betul gak kau kabo tu. Yang, duk diam-diam tahu. Jangan noti pulak dengan Edi ni. ehehe '' usik Farid sebelum keluar daripada keretaku lalu menapak masuk ke dalam balai polis.

Mas kelihatan hendak keluar tapi aku sempat mengunci kereta.

'' Jangan pergi mana-mana. Duduk sini. Dengar arahan bakal suami kau tu. '' aku berkata dengan riak tenang. Aku senyum. Mas masih merenung tajam. Macam nak membunuh orang je gaya renungan dia tu. Serum!

Dia mendengus . Kuat.

'' Jantung kau elok lagi? ''

'' Kau sape nak tanya aku? '' balasnya dalam nada kasar.

'' You hate me? '' tanyaku padanya. Mata kami masih bertentang.

'' You blind? ''

'' Aku tanya kau elok-elok. Kau jawab begini. Can we just be friends back? '

'' And you expect me to be your lover? Fuck no. '' balasnya dengan nada kasar.

'' Fuck? Hehe. Kau nak aku fuck kau ke? Dah dapat penangan aku, pasti kau akan tinggalkan Farid.. '' aku meledakkan ketawa kecil. Tanganku menyentuh tangan kanannya.

'' Fuck? Hahaha. please. . Aku cabar kau fuck aku. haha. ' Mas meledakkan ketawa besar. Seolah-seolah aku baru sahaja membuat lawak. Aku senyum. Tenang.

'' I'm sorry Mas. Sebab cakap begitu. Aku tak sangka gara-gara aku ada perasaan terhadap kau, Kita akan jadi begini. Mas, aku rindukan kenangan semasa kita masih kawan Mas. Aku rindu kau yang dulu. Yang mesra dengan aku. Mas, aku cintakan kau. Kenapa kau terima cinta Farid tapi bukan cinta aku? Aku sanggup jaga kau Mas.

Aku sanggup menggadaikan nyawaku untuk kau Mas. Mas, aku cintakan kau . '

luahku dengan nada yang mulai sebak. Mas hanya mempamerkan riak tegang diwajahnya.

'' Kalau kau cintakan aku. Tolong pergi daripada kehidupan aku dan Farid. Kau bukan dicipta untuk aku . Sudahlah. ' jawab dia kemudian Farid mengetuk cermin kereta .

Aku membuka kunci kereta dan senyum. Air mata kukesat.

'' Asal dengan kau ? Mas buat kau nangis ea? ''

'' Takdelah. Tadi Mas tanya sal ibu aku. Tapi ibu aku dah mati. Aku tinggal dengan ayah je. ehehe. kita orang dah berbaikkan , Mas? '' aku mengulum senyuman kepada Mas. Mas hanya diam dan merenung ke hadapan.

'' Dah, jalan. Aku penat. '' ayat terpacul daripada mulut Mas ditujukan kepadaku.

'' Okay. '' kataku.

'' So takyahlah aku cerita jantung Mas makin teruk. . Ehehhe. gembira aku yang korang dah baik.. Bolehlah kau jadi pengapit dia nanti. ehehe. . '' Jantung teruk?

'' Err. . jantung Mas makin teruk ke Farid? Mas tak cerita lak . . '' komenku sambil menjeling Mas lalu memandang cermin atas kemudian melemparkan pandangan ke hadapan semula.

'' Errr. . Yep. Kami tengah cari penderma untuk jantungnya. Doktor dah sahkan dia ada masa beberapa bulan nak hidup. Aku tak nak kehilangan dia dan dia tak nak kehilangan aku. Kalau tak, lama dah aku nak bagi jantung aku pada dia' panjang sahaja Farid memberikan penjelasan tentang jantung Mas.

'' Dahlah bang. Toksoh cterlah lagi. Malu ar. '' sampuk Mas. Dengan itu kami terus mendiamkan diri.

Aku kini berada dihadapan rumahnya didalam kereta bersamanya. Aku kunci kereta.

'' Mas, betul ke kau nak aku pergi daripada kehidupan kau? '' tanyaku padanya. Aku mempamerkan riak yang serius.

'' Ya. Kalau boleh, aku nak kau pergi masuk kubur. '

'' Okay. Aku boleh tunaikan hasrat kau. Kau jangan menyesal. Sebelum tu, aku nak luangkan masa bersama kau hanya sehari. ''

'' Haha. sehari? Takmolah aku. Aku nak kau mampus. Lenyap di atas muka bumi ini. '

Aku menggenggam tangannya.

'' Okay, sejam? Please? '' Mas meleraikan genggaman tanganku. Dengan kasar.

'' Takmo. Sudahlah dengan drama mengarut kau ni. Aku nak keluar. '' kata Mas dengan nada sedikit tinggi. Kasar.

'' Mas, sebelum aku pergi daripada kehidupan kau, aku mahu meluangkan masa bersama kau walaupun sejam. Bersama orang yang kucintai. Aku tahu aku takkan memiliki kau sebab kau milik Farid. Untuk kali terakhir, aku merayu. '' Mas diam.

Kemudian bersuara.

'' Kau janji? Kalau aku luangkan sejam bersama kau, kau akan berambus daripada kehidupan aku? '' soalnya. Aku mengangguk.

'' Okay. Bermula dari sekarang. Cepatlah bawa aku kemana kau nak spent time dengan aku. '' Aku tergaman.

'' Wait. takkan secepat itu? I mean, tunggu esok ke. Senang aku nak wat suprise. '

'' Kau dah janjikan? Cepatlah. Jangan sampai aku ubah fikiran. Kang. ''

'' Okay-okay. . err. ' aku terus memandu kereta dan meninggalkan kawasan perumahan itu. Aku amat gembira sekali kerana Mas sudi meluangkan masa bersamaku.

'' Sudah 15 minit berlalu. . dan kita disini.. Pantai. Hah, macam cerita indon lak aku rasa. Kau ni memang ada taman dalam diri kau ni. ahaha. Muka pecah rumah macam kau pun ada taman ea. '' kutuk Mas lalu menyambung ketawa besarnya.

'' Kau hinalah aku. Aku tahu kau benci aku. Tapi aku tetap cintakan kau. Aku nak gedong kau sambil berjalan tepi pantai. Aku harap kau okay sebab kau dah setujukan? '

'' Eii.. Farid tak pernah-pernah nak gendong aku. Inikan kau. kuat ke? '

'' Belum cuba, belum tahu, sayang. . ''

'' Yelah-yelah. Asalkan kau berambus daripada kehidupan aku sudah. . Jangan panggil aku sayang. . geli tau? '' tutur Mas sambil menanggalkan tali pinggang keledar. Kata setuju dia itu menyebabkan aku tersenyum.

'' Haa. percaya dah sekarang? '' soalan yang terpacul daripada mulutku itu dituju kepadanya yang sudah kugendong . Dia memeluk aku. Ahhhh, lembut sekali kulitnya.

Aku amat gembira sekali.

Mata-mata di pantai memandang kami. Tapi itu tidak menarik perhatianku.

Perhatianku kini hanya pada Mas. Aku harap saat ini akan kekal selama-lamanya.

Aku tak mahu saat ini berlalu.

'' Fuck you, Dah 25 minit berlalu. ''

'' Ya, aku tahu. .Nanti aku nak kiss kau bole? ''

'' Eh kiss aku untuk Farid je. Bukan untuk kau. . ''

'' Kau dah janji.. ''

'' Okay. kat dahi je. . lepastu tak leh lebih-lebih. ''

'' Thanks. . Aku sayang kau Mas. . Oh ya, ermm Kau kerja apa ea sekarang? ''

'' Ntah. Goyang kaki kot. ''

'' Cakaplah betul-betul. Aku janji yang ini adalah kali terakhir kita berbual. Tiada dah lepas ni. . '

'' . Aku kerja kat syarikat ayah aku. Kerja P.A dia. ''

'' Ohh. aku pula kerja. bla-bla ''

Yup. Selama 40 minit kami berbual . Itupun hanya perbualan satu hala. Bukan dua hala. Mungkin dia betul apa yang dia cakap. Dia dah tak anggap aku kawan lagi..

'' 55 minit dah berlalu. . and dalam lima minit lagi, kau akan berambus dari hidup aku. yeahhhhhh! '' Mas mengukirkan senyuman. Senyuman kerana aku akan menghilangkan diri daripada kehidupannya kuagak. .

'' Now, masa untuk kiss.. '

'' Ahhh. okay. jangan lebih-lebih. Kan sakit celah kangkang kau tu. . ''

'' Hmmm. . muahhh''

Yup. Selepas memberi ciuman kepadanya, kemaluanku terkena sepakan dia. Bukan didahi sebenarnya ciuman itu melekat untuk seketika. 1 minit aku merasai bibirnya.

Lembut. It's okay dia tendang aku. Sebab ini adalah tendangan terakhir darinya.

'' Haa. kan dah kena. Kau main lagi dengan aku. . kang sakit. '' tuturnya dengan riak marah yang jelas terpampang diwajahnya. Puas hati kuagak kerana menyakiti aku.

'' Okay. 3. .2. .1. Yeah! Hantar aku balik.. Sudah habis masa sejam. '' katanya sambil mengalihkan pandangannya dari jam tangan kepada wajah aku.

'' Aduh. sakitnya. . ermm yelaa. aku hantar kau balik. Thanks sebab sudi. Aku janji kau takkan jumpa aku lagi.. aku akan tunaikan hasrat kau tu. '' ujarku sedih kerana hendak berpisah dengannya. Aku menahan sebak.

'' Mas, kalau kau rindu nak tengok muka aku nanti. Kau carilah EdiMas kat laman Utub ye. Aku ada upload video cover lagu kat situ ' aku memberitahunya. Dia mencebik lalu membalas dalam nada kasar

'' Tak ingin aku nak rindukan kau. Kau siapa aku nak rindu? Dah dengan drama bodoh kau ni. Pergi daripada kehidupan aku. Shuhh! Pergi mampus. ' kemudian dia membuka pintu kereta. Aku sebak melihatnya pergi.. Tak apalah awak, awak nak saya pergi ya. Okay, saya akan tunaikan hasrat awak tu.