CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5437|Reply: 36

nak check tapi takut kecewa

salam forumers sekalian alam.

aku ni baru 3 bulan kahwin. still mengharap untuk pregnant. aku ni ada masalah diabetes. and period tak tetap. bulan 4 haritu pernah period aku lewat sangat n aku check tp negative.
nowadays aku rasa macam mual. tapi takde lah nk muntah. kalau makan makanan fevret aku sekalipun, aku rasa mcam nak muntahkan balik pun ada. kalau time tengah baring tu, rasa macam sesak pulak nak bernafas. sampai banyak kali kena tukar position untuk tidur. lately aku susah nak tidur.

ada tak sesiapa kat sini yg keluar darah macam period but actually dia pregnant ? aku ada kawan mengalami masalah mcm ni. check 4 kali still negative. kali kelima check baru keluar 2 line. masa 27/7 haritu aku demam + selsema + batuk n ada darah keluar mcm period. 28/7 tu malam dah stop. cuma ada kesan warna coklat je ( maaf lah klau agak jijik disitu).

aku takde rasa morning sickness ke apa. mengidam pun takde aku rasa. tadi ada cecair jernih keluar dari bawah. aku try tengok takut period ke apa kan. but tak. dia jernih macam air and likat. tnak bersihkan pun susah sebab kena tarik banyak kali. masuk hari ni dah tak terkira aku pergi membuang dlam toilet. bila tnya cousin aku (doctor pelatih) dia ckap kemungkinan besar boleh preggy tp jgan berharap sangat sebab kadang2 tu tanda perubahan hormon je. la ni perut aku sakit sangat tiap masa.

nak check pun takut kecewa je nanti

ada tak sesiapa kat sini yg mengalami benda sama macam aku ? or yg dah preggy but ada mengalami tanda2 macam yg aku alami ni. jauh di sudut hati aku, aku harap sangat ni petanda pregnant. sebab aku geram makcik aku bandingkan aku dengan anak dia yg baru kawin tapi dah pregnant. sedih tau bila orang persendakan kita macam tu  . asal pergi kenduri je mesti ada yg pegang perut aku cakap dah ada isi ke. smpai kan aku malas nk keluar pergi ziarah rumah org. nasib suami aku faham.

Aiyoo 3 bulan dah sibuk2 perli org  

ang pun 3 bulan dah gelabah ...sampaikan segala simtom buat ang kata ang peknen..kan?

aku x penah la alami menda2 di atas tu..anggap ja apa yg ang alami tu mcm pesediaan nk bg ang peknen kut..segala mcm tgh flush dr perut ang...

aku 1st dulu gugur..aku rasa masa tu memang sengaja perut aku di cuci..and utk peringatan aku kena jaga badan,  jgn mkn benda2 mengarut kalau nak peknen ...gitu..

alieyrina posted on 12-8-2014 04:13 AM

ang pun 3 bulan dah gelabah ...sampaikan segala  ...

aku takdelah gelabah tapi sebab pressure org sekeliling kan. siap suruh aku p check kesuburan lagi mkck aku tu. lps tu gelak2 mcm sindir aku.

gi beli pregnant test sudah..klu betul prgnent lg bagus..ko jage la diri elok2..klu bukan ko relax2 sudah.baru 3 bulan kut...byk lg bende nk buatt lepas kwen..hehe.

alieyrina posted on 12-8-2014 04:13 AM

ang pun 3 bulan dah gelabah ...sampaikan segala  ...

Iols pon setuju ngan hang ... pasai dalaman ni nak fluah segala bagai utk persediaan utk pregnant. Sedap ati iols ni dgr uolls. Sbb iols pas kawen mcm2 ai alami, spotting lah, istihadah la sampai sebulan lebih n period mai awal.

I wish i pon cecepat pregnant. kihkih...

I pon sama mengalami mcm TT iaitu asik kena perli n kne pegang perut n tnya soklan memacam. Apa i cakap tgu laaa... Dia proses lmbt sket ni sbb nt nak dpt kembaq sekali kuar 2 3 org dlm perut ni. Sama mcm i lmbt kawen dlu asikla org tnya ko bile nk kawen. ko bile lg ko bile bile dan bileeeeeeeeeee?I jwb mudah je dulu. Saba laa.. wedding i ni mahal sgt sbb grand nt tu psl lmbt kawen. Ngahahahahahaha...

I pon sama mcm TT, bru 3 bln gak kawen. Hiiii sabo jele...

Kalau gugur 1st time bila dikatakan mengandung rasanya utk cuci perut tu..2nd time nanti boleh peknen dgn jayanya..

pasai org sekeliling aku x rasa apa pun org duk tnya2..kalau org tua tnya pahamla..macik2 memg mlut kepoh...kwn2 tnya aku kata malas nak jaga anak ...x dak masa..

3 bln baik enjoy dulu...nanti ada bb nak buat mcm2 agak terhad ..kalau kaya x pa la org lain tolong jagakan ..struggle sendiri memg penatla..

Follow Us
TT rileks la jgn gelabah...
montok pun sama cm TT gak pas kawin 3bulan baru pregnant,
montok paham perasaan TT ni, sbb montok pun sama sblm pregnant org asyik tya ja, mmg sakit ati
tup2 bulan ketiga tu pregnant rasa syukur sgt2...
montok slalu berdoa pastu montok makan acid folic bulan pertama sampai montok pregnant alhamdulilah skrg dah 5bulan...
TT jgn down sbb org sekeliling ni suma ujian, just sabar n banyak doa
rezeki ni di tangan Allah kita xtau bila kita punya rezeki kita cuma mampu usaha ja insyAllah...

ckenj posted on 12-8-2014 08:02 AM
gi beli pregnant test sudah..klu betul prgnent lg bagus..ko jage la diri elok2..klu bukan ko relax2  ...

aku nk tggu smpai akhir bulan klau x period jgak aku check lah.

Munnalicious posted on 12-8-2014 08:28 AM
Iols pon setuju ngan hang ... pasai dalaman ni nak fluah segala bagai utk persediaan utk pregnant. ...

sedih kan bila orf asek tnya camtu. bila x kawen lg org dok tnya bila nak kawen. dah kawen depa tanya plak bila nak ada anak. hadoiii.

aku rimas sebenarnya bila orf dok banding aku dgn cousin aku yg bru kawen 2 blan tu. kalut gila smpai sruh aku p check kt clinic tgok aku ni ok ke tak.

alieyrina posted on 12-8-2014 08:51 AM
Kalau gugur 1st time bila dikatakan mengandung rasanya utk cuci perut tu..2nd time nanti boleh pekne ...

aku ada fmly hstory tht mak aku 5 years kawen baru dpat aku. tu pasai mkck aku ni kepoh gila surih aku p check. padahal saja nk kecoh anak dia dah lekat. sibuk tnya psal aku kt org lain. pdhal dah tau jwapan.

montok89 posted on 12-8-2014 09:30 AM
montok paham ...

montok now preggy dah brpa bulan ? aku sblum ni relax je montok. takde nk pressure psl preggy. sjak cousin aku preggy, tu smua dok kalut tnya psai aku. haihhh.

anyway montok. jaga baby elok2. acid folic mmg aku mkn je. kdg2 on off jgak

aku lepas 3tawun kawin baru pregnant...
pada pendapat aku la, better ko check...tak yah la guna pregnancy test tu..pegi terus jumpa doc..
soh dia scan..bukannya mahal pon..klinik biasa pon ada..
at least utk sedapkan hati sendiri..
ko larat ke nak hidup hari2 dok pikir samada ko ni ngandung ke tak/ngandung ke tak...
sampai bila????kalau tak preggy..at least ko boleh buat preparation dari segi lain..ambik supplement ke apa ke..
kalau dah preggy..baguslah....boleh terus amik acid folic or supplement utk preggy mommy...

lgpon apa nak takut..kalau tak preggy..kena la terima kenyataan..sampai bila nak hidup in denial...
kalo kecewa pon kejap jek..pstu nnti ko okay balik..
dari ko dok fefeling mcm preggy tapi tak preggy lagi ko sedih..

sorry la maybe cara aku ni harsh sikit..tapi kena la terima kenyataan..
lgpon ko baru 3 bulan kot kawin...dah nak stress bab2 mengandung ni..
ramai lg org kt luar yg dah byk tahun kawin tapi still tak de rezeki lagi...

montok89 posted on 12-8-2014 09:30 AM
montok paham ...

Ai pon mkn asid folik gak uolls. Lg seploh hari nak habis le utk 3 bulan. Gamoknye lepas habis asid folik tu iols trus pregnant kot kan. Kihkihkihkih.

Oh anak... muncullah di dalam rahimku ini. Mihkihkihkih.

taikpekatt posted on 12-8-2014 01:40 PM
sedih kan bila orf asek tnya camtu. bila x kawen lg org dok tnya bila nak kawen. dah kawen depa ta ...

Hiii sabo jele. Nt ada la rezeki tu. Mana ada org kawen x mahu anak cik kiah woiii... Kalau diorg bandingkan hang dgn kazen hang ckp ja mcm ayat aku tersebut. Kihkihkih.

fuzzyfuzzy posted on 12-8-2014 01:49 PM
aku lepas 3tawun kawin baru pregnant...
pada pendapat aku la, better ko check...tak yah la guna pre ...

takpe. aku fham.

aku nak tunggu smpai hjung bulan. klau period still x dtg, aku pg check.

its just aku tertekan bila org compare aku dgn cousin aku. n perli aku. sruh pg check kesuburan smua. malu aku.

Munnalicious posted on 12-8-2014 01:52 PM
Ai pon mkn asid folik gak uolls. Lg seploh hari nak habis le utk 3 bulan. Gamoknye lepas habis asi ...

aminnnn ! aku amalkan baca doa zuriat jgak. semoga kita sama2 dpt good news

Munnalicious posted on 12-8-2014 01:53 PM
Hiii sabo jele. Nt ada la rezeki tu. Mana ada org kawen x mahu anak cik kiah woiii... Kalau diorg  ...

haha. aku selalu ckp aku planning je. sbb tak mau maluuuu

Munnalicious posted on 12-8-2014 08:28 AM
Iols pon setuju ngan hang ... pasai dalaman ni nak fluah segala bagai utk persediaan utk pregnant. ...

Baru 3 bln..baik p bejimba dulu ...kalau masuk setaun or 2 thn baru stat gelabah sikit ok  

Solution tepat.. pregnancy test. Kdg2 nk period pn ade symptom..
Lgipun tt terlalu nk pregnant.. sumtimes otak bg signal pd bdn utk create pregnancy symptom

Honeymoon puas2 dlu tt..
Appreciate masa bdua yg ade skg ni.. loving2 n knali pasangan k..

Sweet 2 tahun baru lekat.. dugaan org mengata, perli.. pndang sinis.. kte rse rendah diri tu mmg ade..

Tp ktorg loving2 ,bmnja n gunakn mse bdua to the fullest..
Sweet pn baru bsalin ni.. n..rse syukur sgt ble diduga lewat pregnant.. coz, lpas ade baby, attention sedikit sbnyak beralih pd baby je..
Nk tgk wayang? Xbole dah..

Tt ade terima tekanan dri hubby?
Kalo xde.. ni prove hubby kte tetap syg kte during ups n downs.. setia walaupn xde anak yg kononnya pengikat rumshtangga...

Syukur tau.. insyallah.. yakin je..Allah mesti bg bila tepat pd masanya, sesuai dgn keperluan kte.
Last edited by sweetsour25 on 13-8-2014 07:46 AM

ckenj posted on 12-8-2014 08:02 AM
gi beli pregnant test sudah..klu betul prgnent lg bagus..ko jage la diri elok2..klu bukan ko relax2  ...

ye la,tak payah susah2 la nak stress,ko cek pakai alat tu
kalo peknen tahniah,kalo tak ko gigih la cuba lagi..

ko jangan susah susahkan diri tertekan dengan manusia sekeliling..
banyakkan bersabar,berdoa..rezeki urusan Allah,bukan ditangan manusia..

tabahkan hati..ko manfaatkanlah  masa tak da anak ni,
sok da ada anak takut takut ko plak tak de masa utk diri sendiri..
kesimpulannya Allah belum nak kasi ko rezeki lagi..

sabaq..

12Next
Return to list New