CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cektim

[Video] Pengalaman Buruk Pembeli Juadah Di Bazar Ramadhan

cektim posted on 11-7-2014 10:29 AM
muka sayu tu teknik marketing dorg
satu lagi banner kena gempak
nasi ayam meletop

takkan lah dorang berlatih wat memek muka sayu sebelom berniaga huhu..

cektim posted on 11-7-2014 10:12 AM
rajennyaaa
sempat ka kak?

bahan2nya sudah preprepared (self made). Kerja kena pantas dan mesti tau trick memasak.  So time nak masak, ceduk2, lebur dlm blender, tumis, mesti sempat punyalah.

Saya nak bagi tips kat u all semua.  Buat cili boh sendiri: rebus cili kering (gunting, buang biji), blenderkan dgn bawang merah, bawang putih n halia.  Simpan dlm peti ais. (Later boleh tambah belacan n buah keras/kemiri sesuai resipi). Blenderkan serai n lengkuas, simpan dlm botol, dlm fridge.  Beli santan perah, masak atas api yg sederhana, kacau2 shng seakan2 mendidih, matikan api.  Bila sejuk, simpan dlm bekas kedap udara, simpan dlm fridge.  Santan tahan tak cepat basi.  Udang kering, siap kisar, simpan dlm botol kering.  Bawang putih/merah siap hiris.

Kangkung dn sawi pun saya siap potong, simpan dlm food keeper, dn masak dlm tempoh 2/3 hari je tapi jgn basuh dulu. Nak masak, baru basuh sayur.  My practice works well with me.  

Rate

1

param pandan indah..
beli meat ball ala2 sweden made..
ada lima ketul sekali fries dan blueberry jem
kuah bungkus asing, meatball adalah buatan rumah..

1 bungkus 5 hengget...
boleh tahan sedap dia..

irnana posted on 11-7-2014 10:31 AM
Sy beli nasik ambang di param tasik permaisuri..beli 2 bungkus..mmg xde tanda rega la kat akk tu..sk ...

ade satu param ni aku beli satar dapat yg basi.. nasib badan.. lepas2 tu aku kalau nak beli ape2 taknak yg bungkus siap2... mcm muratabak, aku tengok org tu buat dulu.. bahan banyak ke sikit.. nampak sedap ke tak.. bihun goreng ke kuetiau goreng ke, aku tenung dulu isi dia dalam2.. nampak meriah bahan dia baru aku beli..

setiap tahun hanya sekali atau 0 pi bazar ramadhan.. lebih suka masak sendiri biar sambal ikan bilis jawa n telor dadar... dari beli tapi buang dan sakit hati... anak2pun memang diajar untuk tidak rambang mata di bazar ramadhan....

sds sekali dulu beli asam pedas melaka la konon..sekali asam pedas letak kari..dhla tak reti masak ada hati nak menega

Follow Us
first day pose aritu ade pg param...ari ahad..org mmg ramai sgt2..terpakse pg sbb brg2 dapo dh kehabisan..x dan nk masak.bli kuih kt satu grai yg mmg jual kuih muih ni...sume kuih satu 40 sen..saiz mmg 's'..bli kuih ketayap...gile pnye tebal..klapa adela 2 3 jemput... mmg kena tanggalkn kulitnye bbrape layer sblm dpt mkn...n kuih cucur badak pun tebal ...inti kelapa kedekut nk mam..skg ni kalo pg param tu mmg x bli dh kuih dia.lagi sedap popia ss ali yg 3 RM 2 tu.
oo..lupe nk bgtau...ni param kt bandar baru ampang Last edited by nuyunnisa on 11-7-2014 10:48 AM

akk balik kerja sampai rumah lebh kurang pkl 6, terus bersilat masak utk berbuka... masak yg senang2 je... alhamdulillah anak2 & suami tak banyak songeh, makan je apa yg mami dia hidang. Janji ada air sejuk...Tahun ni baru sekali je ke param... mmg berniat nk beli ayam golek sbb rasa letih nk masak.. Tuju je ke gerai ayam tu, beli & balik...sib baik sedap la ayam tu..

So far param Puchong Prima ok la.. tp beli kat org yg besa berniaga pasar mlm or mmg dr param tahun2 lepas.. x tkena plak mcm org lain.. air terover manis la plak..

aku jarang2 singgah param tahun ni.. br je 3x... cuma pengalaman tak best p beli kuih cara manis... 5 rm2 tp hampeh tepung semata.. gula takde langsung... apa la punya peniaga..

kak ipar aku memang meniaga.. tp tak masuk param cuma kat pasar malam jek.. jual kuih2 yg banyak gila jenis.. aku tengok pun pening byk kuih.. bg aku kuih dia ok sedap la.. cuma awal2 puasa tu ada kuih yg keras n tak manis, mengamuk la kat anak2 buah dia buat kuih tak sedap.. untung sehari tak lari 4 angka... tp penatnya memang bg aku keje opis ni, surrender la...

sebab tu ada sebahagian peniaga param yg baru2 atau peniaga bermusim ni bila jual makanan, kualiti tak jaga, sebab nak untung kaw2 jek... sebab bermusim kan.. memang masyukk...

Puasa tahun lepas anak minta kuih lopes, beli kat param 5 ketul 2 hengget, yg mana saiz lopez tu besar kuih buah melaka (besar ibu jari..), bali kampung citer kat mak, terus mak masak pulut 2 kilo wat kuih lopes... besar2 gedabak saiz dia, kasi cucu makan sampai puas... sampai tak larat dah diorg melantak lopez... puas sampai langsung tak teringin sampai sekarang..... hahaha..

Diva AA dimana kamu...

Aku ni kat rumah makan berdua jer.. so tak kuasa la aku nak bersusah payah memasak kelamkabut balik dari ofis kan...so... aku ni pengunjung setia pasar ramadhan.  tapi dari dulu lagi kalau aku beli makanan kat param ni.. aku tak main boh jerrr... aku akan hanya beli pada  stall yg aku kenal pasti dorang ni memang ada restoran atau kedai makan sendiri... kalau yg lain2 tu jenis berniaga setahun sekali tu yg selalu makanan macam hampeh... kalau yg ada restoran / kedai makan ni dorang nak jaga reputation jugak.. setakat ni dah bertahun jadi pengunjung tegar.. alhamdulillah tak pernah kena keracunan atau lauk yg tak sedap... pada aku harga mahal sikit tak apa kalau puas hati....

sekarang aku tengah nak try 'ayam tempayan' pulak... dah 2 kali mengulang gerai tu tak dapat gak... kena booking...

pg lg skali...bli murtabak..ok sedap de isi..kurang bawang..2.50...pastu roti john kbnykn sume harga dlm 4.00 jgk..tp ade satu gerai ni..isi daging ade skit..sebatu satu la jgk..tp telur d tebal n roti lembut gile...sos bnyk...ok la sgt2..kalo mcmni harga mcmtu pun xpe sbb sedap...ade satu gerai air tembikai...d jual air tembikai je ..3 hinggit...sedap jgk..isi tembikai bnyk n d blend x berape hancor.
so....tgk nasib la ade peniaga yg mmg btul2 berniaga..makanan yg d jual pun elok ade rase..pandai2 la pilih..sbb pilihan mmg bnyk...dan stuju yg penting jgn rambang mata sbb kalo nk d ikutkn mmg nk bli mcm2...tp kalo rase x seberape kitee jugak yg sedehh..kan Last edited by nuyunnisa on 11-7-2014 10:58 AM

melia_star posted on 11-7-2014 08:17 AM
bbrp thn lpas masa balik Kuantan 2 hari sblm raya, sblm smpai umah mentua singgah lah pi beli ayam p ...

ko dh tau rege byk tu order sekor je la..
tmpt aku rm16...tp x bli pon...
sbb jual tepi jln...konpem kotor

nebulagazer posted on 11-7-2014 10:32 AM
Kalo melekit tu mmg basi la cik kak

itulah..hebat diorang...berniaga bz sgt kot smpi tak sempat nak check...

AnBulisia posted on 11-7-2014 09:37 AM
bagi aku roti john adalah makanan yang overprice.
roti, salut dengan telur...ayam/daging yang sedik ...

Kalau orang tue salut telur saja yang nan nipis, dan sedikit sayur. Kekeadang cuma mentimun jerk dan kobis....mmg overprice.
Tapi ada juga roti john yang sedap...boleh rasa daging dan ayam....yang nie rasanya harganya berpatutan.

palmolive posted on 11-7-2014 09:52 AM
yg no 3.tu harga nasi beriani pakcik tu skrg dh rm8..dia buh nasik sebungkus mmg leh makan untuk 2 o ...

kt mane kedainyer? ape name kedainyer..
tingin lak nk mkn

dulu2 aku pernah berniaga makanan kt Param selama 2 ramadan berturut2.....kalu meniaga secara ikhlas dan jujur mmg susah nk untung byk...aku dulu jujur...masak makanan yg aku mmg pandai masak laa dan org kata sedap...tp jual x mahal sbb kesian kt org....mmg x brp nk untung...so bertahan 2 Ramadan ( 2 tahun ) je....pastu dah x niaga dah...penat jer lebih....

so, klu nk untung giler2 boleh joli time raya nanti, kenelah kurangkan kos bahan n jual harga mahal....sptmana org2 yg meniaga kt Param skrg yg rata2 dlm 70%-80% adalah peniaga bidan terjun....kdg x tau masak pun gigih gak nk meniaga makanan....

aku dah lama x pi param...masak sendiri jew...penat sikit tp puashati....

ColbyRaikkonen posted on 11-7-2014 11:00 AM
Kalau orang tue salut telur saja yang nan nipis, dan sedikit sayur. Kekeadang cuma mentimun jerk d ...

susah sangat nak jumpa yang sedap dan banyak isinya....
kebanyakannya nipis dan sayur yg sikit.