CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40247|Reply: 302

Pengalaman duduk rumah lama

assalamualaikum...
cerita ni takde la seram sangat...tapi nak share jugak...hehe
dipendekkan cerita...(tetiba aje ) tahun 2009 aku dan keluarga terpaksa pindah ke rumah lain
so aku dan hubby pun berpusing2la sekitar pj mencari rumah sewa
paham2 aje lah rumah kat area pj ni mahal2 sewanya...klu nak yg murah kecik sangat pulak
anak2 aku lak jenis hyper semua jadi need space.
pusing punya pusing punya pusing, jumpa la satu rumah semi-d kat area kelana jaya
kita orang pun call la agent yg kat iklan kat pagar rumah tu
so bila agent sampai, bila dah masuk rumah tu, agak bersepah
agent tu kata rumah tu dah kosong dlm 6 bulan, penyewa lama dah blah
so lepas nego punya nego, dapatlah sewa dgn harga yg agak murah la utk rumah semi-d yg besar tu...dgn big yard semua...

bila dah sain2 semua dokumen, tibalah hari membasuh rumah tu...
masa dok basuh rumah tu, aku terfikir, macam ni baru tinggal 6 bulan punyala kotor, macam dah kena tinggal bertahun2 aje?
pastu aku ternampaklah longgokan surat2 khabar lama kat dlm rumah tu.  bila aku tengok tarikh surat khabar tu, tahun 2007.
aku dah mula bengang la, kena tipu dgn agent kata rumah baru kosong 6 bulan, tapi rupa2nya dah 2 tahun.

dgn hati yg berat, aku pun mula la menyapu di tingkat atas...

sebelum tu, aku nak cerita yg rumah semi-d ni bercantum dgn sebuah rumah yg memang ada jiran la...so rumah aku menghadap ke rumah jiran semi-d yg satu lagi, aku namakan rumah jiran semi-d yg satu lagi tu, jiran A.

back to menyapu di tingkat atas.  kat tingkat atas ada ruang family yg mana tingkapnya menghadap ke set rumah semi-d yg sebelah...kat rumah jiran sebelah tu, ada satu kereta merz parking...aku terfikir, rumah jiran aku ni kereta bukan main lagi merz tapi halaman rumah tak terurus...tgh aku nyapu2 tu, aku terasa macam ada orang tgh tengok aku dari rumah jiran A...bila aku tengok takde pulak...aku fikir, maybe jiran sebelah aku ni intai aku nak dapat neighbour baru kot...

Rate

1

macam seram je
teruskan sambungannya tt

bila dah settle basuh dan kemas apa2 yg patut, kami pun angkutlah barang2 masuk ke rumah tu...

hari pindah barang berlangsung dgn ok, takde apa2 masalah...anak2 pun happy sebab dapat duduk kat rumah yg halamannya besar, boleh lari2, boleh main basikal etc.

rumah ni sebenarnya dibina dalam tahun 80an kot berdasarkan design rumah tu, dan wiringnya yg nampak old fashioned.  bila dah duduk situ, baru la perasan itu rosak ini rosak...nak keluar dah takleh sebab kami dah sain kontrak setahun duduk rumah tu...nak taknak duduk aje lah situ

dalam 2 minggu duduk kat rumah tu aku mula sakit2...ada aje yg tak kena, fikiran runsing, asyik nak marah aje, aku & hubby selalu gaduh. ada aje yg tak betul...dan aku tetiba dapat penyakit sukar tidur...bermalam2 aku tak dapat tidur...selalunya kalau hari suami aku kerja, lepas anak2 gi sekolah, aku tido sampai tengahari...budak2 balik sekolah kdg2 aku tak dengar van sekolah dah sampai...pastu malamnya aku berjaga sampai ke subuh...

hah kelana jaya kat ss brp TT? aku pun kat kelana jaya gak area TH...
ade byk rumah usang gak yg aku penah nampak kot sini..yg plg seram kat rumah teres setinggkat corner lot tepi highway LDP tu.. tp ok jer jd port geng PKR masa election
brp sewa kat situ sebulan? kat mana rumah tu? boleh aku gi ronda2 tgk ptg ni hehe..
skuad edisi seram nak pi terjah..

Sambung lagi tt

rumah ni dua tingkat, jadi nak ke atas ada satu tangga.  kat depan kaki tangga tu lebih kurang semeter lebih jaraknya, ada kabinet besar yg berkaca tuan rumah punya. kat kabinet besar tu kita orang letak tv.  jadi bila kita orang turun tangga dari tingkat atas ke bawah, akan nampak reflection kita orang kat cermin kabinet tu...

kat bawah tangga tu pulak ada kabinet yg kita orang letak pc utk kegunaan sefamily.

jadi satu malam yg samar2, cuma bukak lampu kecik kat dinding tangga, aku haus nak turun ke dapur, terpandang ke cermin kabinet tu, aku rasa ada orang ikut aku kat belakang. aku toleh takde sesiapa...aku pun jalan laju2 gi dapur.  sampai dapur, bukak lampu tetiba aku nampak satu bayang hitam yg panjang laju lalu depan aku terus masuk ke belakang peti ais.

aku pun panggil hubby, hubby kata takde apa2 kot...pastu aku pun terus duduk kat komputer, hubby aku duduk tgk tv.  jadi boleh katakan tiap2 malam itulah aktiviti aku bila tak boleh tido, ngadap pc main farmville.

dalam pada itu, sakit tak boleh tido aku makin kronik. kalau aku dapat tido pun mesti aku mimpi yg menakutkan...

Follow Us
sambung lagi xsabar nak tau ni

satu hari, bila anak2 aku gi sekolah, husband aku gi keja, tinggal la aku dgn maid aku dgn anak no. 3 yg baru umur setahun lebih masa tu.

aku gi la jalan2 kat keliling rumah sambil2 sekodeng rumah jiran A yg halamannya macam belukar tu...
bila aku teliti betul2 rupa2nya kereta merz tu kereta lama yg tak digunakan lagi...dan rupa2nya rumah tu takde penghuni, cuma owner dia sesekali balik letak barang2 aje kat rumah tu.

aku pun pelik la, kalau takde orang duduk, siapa yg aku nampak kat tingkap rumah jiran aku ni masa aku basuh rumah dulu tu?  mungkin perasaan aje kot...

hari2 berlalu dgn aman, cuma sesekali nampak itu nampak ini, anak2 aku tetiba taknak tido kat bilik dia orang, pakat2 tido kat bawah depan tv dgn bibik...aku dan suami pun dua2 dah jadi burung hantu, tak boleh tido malam...

pada satu hari entah kenapa ntah aku ngamuk kat hubby aku kaw2...tak pasal2 aje ngamuk sampai habis barang2 aku hempas2 semua...

bila dah reda, dah ditenangkan oleh hubbyku, aku pun tido...masa tu dlm kul 8 - 9 malam kot...dlm keadaan sedar tak sedar tu, aku rasa rambut aku kena tarik2...aku panggil hubby aku, hubby aku masa tu tgh duduk membelakangkan aku tgh buat keja kat laptop dia kat sebelah katil...aku panggil hubby tapi dia tak dengar, rambut aku kena tarik kuat sangat dan dalam masa yg sama aku dengar suara macam garau kat kepala aku, macam tgh gigit2 rambut aku...

bila aku dapat bergerak, aku bg tau hubby aku, hubby aku kata dia tgk aku tido ok aje...
lepas tu aku terus bangun solat isyak, baca yasin mohon allah lindungi kami sekeluarga...

mlm tu entah kenapa la aku dapat tido pulak...tapi terjaga tgh2 malam sebab katil aku kena goncang dgn kuat sekali...aku toleh kat hubby aku, dia tgh lena tido...tapi badan aku kaku, aku tgk kat hujung katil aku ada macam orang ke lembaga ke (sebab bilik gelap cuma ada cahaya dari lampu luar) terbongkok mcm tgh intip aku laki bini...aku baca ayat2 quran yg aku ingat, pastu aku tido balik

pastu aku mimpi berjalan kat satu kawasan rumah2 lama, dan ada hantu cina masuk dalam badan aku, terus aku terjaga dan takleh tido sampai pagi pastu...esoknya aku cerita kat hubby tapi hubby mcm taknak caya...

Rate

1

.....................waiting

seram...apa jadi lps tu...

......waiting jugaaa....

tak berapa lama tu, satu malam, aku rasa kurang sihat, jadi aku baring atas katil, anak2 dah di bilik sebelah...
masa tu aku tak tau kenapa aku rasa down sangat...fikiran aku runsing dan bercelaru...aku kejutkan hubby, mintak tolong dia ambikkan air utk minum...dia pun gi dapur tinggalkan aku sorang2 dlm bilik.

bila dia datang balik, dia kata aku tgh cakap2 sorang2 dalam bahasa yg tak difahami...hubby aku panik.  tetiba dia teringat sorang ustaz ni, dia ada simpan no tel ustaz tu, dia call ustaz tu...masa tu kul 2 pagi. ustaz tu kata tak boleh datang, tapi dia bagi hubby aku contact no sorang kawan dia yg ustaz jugak...

jadi sepanjang malam tu hubby aku jaga aku sambil baca yasin...aku masa tu dah bukan diri aku lagi...bercakap bahasa yg pelik2 dan macam marah2...bila azan subuh baru aku senyap dan tido.

esok paginya, bila aku bangun, aku rasa penat sangat dan hubby aku bawak aku balik ke rumah mak dia...kebetulan rumah ustaz tu dekat dgn rumah mak mentua aku...

sampai rumah mak mentua aku, aku jadi macam zombie...duduk aje kat kerusi tak bercakap2...tetiba aje aku rasa runsing dan hubby aku baringkan aku kat lantai dan sesi bercakap2 bahasa pelik pun berulang lagi...mak mentua aku panggilkan org surau mintak tolong tgk2kan aku...tapi orang tu pun macam takut2 aje...lagi dia baca quran lagi aku meracau...

lepas zohor hubby aku bawak aku ke rumah ustaz yg direkomenkan oleh ustaz sorang lagi tu...diruqyah dan diubat aku ok la sekejap utk beberapa hari...tapi keadaan aku makin teruk...tak tau kenapa...

Rate

1

iwan007 posted on 8-7-2014 10:22 AM
hah kelana jaya kat ss brp TT? aku pun kat kelana jaya gak area TH...
ade byk rumah usang gak yg ak ...

SS 4, kat area petronas

wah..saspen..seram..best

cerita yg menarik dan penuh saspens.....
tak sabar tunggu sambungan dari TT

menarik.....menunggu sambungan

kesiannya sis.. tak sabar tunggu sambungan cerita sis ni. sis dh sembuh ke?

hari-hari berlalu dengan tenang...setakat nampak bayang2 tu, kira aku dan hubby dah boleh terima la, kami pun dah start pasang quran 24 jam dalam rumah...walaupun kita orang gi makan kat luar pun, atau balik kg pun, kita orang biar aje pc on quran 24 jam...

ditakdirkan aku pregnant anak no. 4...masa ni aku dah tak keja, tapi bibik aku masih ada...dan aku masih sakit...hari2 keja aku baring aje kat bilik, hal anak2 aku dah tak peduli...kadang2 seharian aku memerap dalam bilik....bibik yg uruskan anak2 aku (bibik ni memang baik dah balik dah dia).  hubby pun risau gak, jadi lepas kerja aje dia mesti balik rumah tgk aku...kdg2 dia bawakkan makanan ke dalam bilik sebab aku dah macam orang takde fikiran...

jadi nak taknak, hubby aku bawak aku ke klinik...doktor kata aku mengidap major depression...dalam pada masa yg sama, hubby aku bawakkan jugak la aku ke ustaz sana sini ikhtiar apa2 yg patut...

part yg ni aku rasa nak nangis sikit...sebak bila teringat semula apa hubby cerita pada aku
satu hari, di bulan puasa, aku bangun tido waktu pagi, tak tau kenapa, bangun2 tido aje aku terus angin...angin kaw2...ingat lagi masa tu hari jumaat...dari pagi sampai ke malam aku mengamuk, laptop aku hempas, habis bilik bersepah aku kerjakan...aku pun tak tau kenapa lah...masalahnya dlm masa aku ngamuk2 tu, dlm hati aku kata "kenapa ni? kenapa ni?" sebab aku takleh kontrol.  aku sampai nangis2 sebab aku tak suka apa yg berlaku...aku dalam keadaan antara sedar tak sedar...bayangkan dari pagi sampai ke tgh malam aku ngamuk...cuma diam bila aku penat meracau.  hubby aku macam nak nangis tengok aku...dia pun sampai mati kutu tak tau nak buat apa...anak2 aku semua jadi takut dgn aku...

Rate

1

sambung tt.. sambung!