CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] Hudud PAS - Potong tangan guna pakar bedah.

vespa_oren posted on 24-4-2014 10:32 PM
Lepas bulan 6 nie aku pindah sana ...

kau pindah la sane...cari bini sane.........

kucingTomey posted on 24-4-2014 10:34 PM
takde sape kate tak buat jadi kapir.......ade ke?kalau tak semayang pun tak leh kata org kapir...a ...

Sebelum org kondem aku xsokong buat hudud, baik aku cakap dulu

vespa_oren posted on 24-4-2014 10:35 PM
Sebelum org kondem aku xsokong buat hudud, baik aku cakap dulu

yang kate kau kapir tu kau bolayan je same dia......

vespa_oren posted on 24-4-2014 10:32 PM
Lepas bulan 6 nie aku pindah sana ...

Selamat datang.

kelana36 posted on 24-4-2014 10:35 PM
melaksanakan hukum tuhan itu bukan bermakna kita ikut arab... hudud bukan milik arab..

bahasa m ...

Bahasa kita nie banyak bahasa sanskrit, tulisan jer ambil arab

undang2 malaysia perlu 2/3 perserujuan parlimen nk ubah perlembagaan

Naper jika xbuat hudud xcukup islam k?

Tak perlu bedah bagai, tetak ja dengan pedang sampai putus.

Inilah Orang Malaysia...

sampaikan hukum hudud pun nak bermanja-manja dan perlu tongkat.

Follow Us
vespa_oren posted on 24-4-2014 06:39 PM
Bahasa kita nie banyak bahasa sanskrit, tulisan jer ambil arab

undang2 malaysia perlu 2/3 perse ...

kalau kau duduk lama kat arab kau akan tau yang bahasa melayu ni tak banyak beza dgn arab.. dan sebab bahasa ikut dia orang, tukisan pun secara automatic la kena ikut.

aku tak kata tak ikut tak islamic, tapi memandangkan negara kita dah macam barbaric country dgn jenayah, apa kata kalau kita ubah cara lain untuk menangani, dengan cara yang dah ditunjukkan dalam quran..  sepatutnya sebagai orang islam kita berfikir macam mana nak melaksanakan hukum tersebut rather than thinking of excuses not wanting to do it.. orang bukan islam memang lah pendirian dia lain.

kucingTomey posted on 24-4-2014 10:16 PM
aku tak berapa setuju kalau kita dok banding dengan somali..afghan iraq...tu sume....ok ape kata k ...

kalu malaysia mau jln dulu jadi model hudud, sikit masa lagi boleh le join somalia, afghan dan stan2 yg lain. negara2 tu kan satu masa dulu juga gigih mcm malaysia sekarang ini mau syariat isle sepenuhnya. selagi x huhud rasa x keruan, mcm tak lengkap pulak hidup

M5 posted on 24-4-2014 11:04 PM
kalu malaysia mau jln dulu jadi model hudud, sikit masa lagi boleh le join somalia, afghan dan sta ...

ok kita lihat...kalau tak jadi macam stan2 tu ..alhamdulillah..ye dak m5.....yang tak mahu tu takdak masalah....tapi hormati kami yang nak ni kan?ke guane m5?

kelana36 posted on 24-4-2014 10:35 PM
melaksanakan hukum tuhan itu bukan bermakna kita ikut arab... hudud bukan milik arab..

bahasa m ...

sure ka tuhan suruh hudud mudud ni? sapa bagitau? asal pak ereb bagitau, maksudnya conform tuhan yg suruh? coooii sungguh pemikiran melayu bila masuk bab pak ereb.

kucingTomey posted on 24-4-2014 11:05 PM
ok kita lihat...kalau tak jadi macam stan2 tu ..alhamdulillah..ye dak m5.....yang tak mahu tu ta ...

kalu mau pasal udah dikaji secara rasional, yakni lengkap dgn kajian terperinci dan berilmiah, by all means silakan la. tapi kalu setakat dok bersentimen kununnya pasal udah pak ereb kata tuhan suruh, jadi melayu pun kena ikut takut nanti bila mati x masuk syorga, elok la pi buat benda lain. yg lebih berfaedah

kenapa tak dipotong tangan di khalayak ramai..sambil pesalah tejerit2..disusuli laungan takbir oleh penonton..baru la orang takot nak mencuri...ini suh doktor potong tangan...tang mana masyarakat nak insaf??patot time pesalah tu tejerit2,bru la timbul rasa keinsafan..

M5 posted on 24-4-2014 11:13 PM
kalu mau pasal udah dikaji secara rasional, yakni lengkap dgn kajian terperinci dan berilmiah, by  ...
kalu mau pasal udah dikaji secara rasional, yakni lengkap dgn kajian terperinci dan berilmiah, by all means silakan la.
saya setuju,,,mereka2 yang diberi kuasa....perlu buat seperti yang disebut oleh m5........

Hahahahaha......potong tangan guna pakar bedah.....hahahahahahaha. Muat ka Operating Theater tu untuk lobai lobai bertakbir  nanti AN? Prrrrrrrrpfffftght

TuntungReturn posted on 24-4-2014 11:13 PM
kenapa tak dipotong tangan di khalayak ramai..sambil pesalah tejerit2..disusuli laungan takbir ole ...

Tu lah pasal...... Kenapa pesalah yang melakukan Onani di hukum di perkarangan masjid selepas sembahyang Jumaat dengan melastik kerandutnya dengan rubber band dengan setiap lastikan di sambut dengan laungan takbirrrrrrrrrrrrrr........

Maideen lupa nak sebut  PAS research centre, saya nak ingatkan.

hukuman berat macam ini tidak sesuai di zaman keamanan dan dlm keadaan yg masih terkawal.

BN mengharapkan negeri2 Pakatan melaksanakan hudud dgn harapan undi rakyat kembali kepada BN kerana takut kpd hudud.

kalau benar hudud dilaksanakan seluruh negara, Pak Mentri kita semua kena hukum la dgn anak2 skali

M5 posted on 24-4-2014 07:09 PM
sure ka tuhan suruh hudud mudud ni? sapa bagitau? asal pak ereb bagitau, maksudnya conform tuhan y ...

owh.. kalau macam tu your understanding about hudud, then no further comment lah.

awat la yg komen pasal hudud ni BANGANG sangat
selama ni undang2 sekular yg wujud tu pun tak ada sapa heran
ada hukuman org mati pun ramai ja boleh hidup selesa
yg dok risau pasal undang2 ni puak yg buat jahat

lebih ramai yg takut potong tangan dr mencuri
kalau memang dah jenis perangai malas, bukan kata potong tangan potong kepala pun dia tak heran
semua ni lebih kpd mengurangkan terus jenayah2 yg sedia ada
bila dah undang2 tu terlalu ekstrim, pikiaq dua tiga kali juga nak mencuri

kelana36 posted on 24-4-2014 11:43 PM
owh.. kalau macam tu your understanding about hudud, then no further comment lah.

asal tanya betulka hudud mudud ni tuhan yg suruh, terus saja no further comments. kesan indoktrinasi dogma pak ereb pada ummah melayu