CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Lagenda dan Sejarah Perusahaan Kasut BATA -

walaupun sekarang byk brand2 kasut yg lagi high end...last2 aku cari bata gak, sangat suke bata comfit psl selesa and harga berpatutan

walaupun sekarang byk brand2 kasut yg lagi high end...last2 aku cari bata gak, sangat suke bata comf ...
clavriene Post at 26-9-2010 23:36

yerp...bata comfit sangat best

Pameran Perdagangan 1967

Sources : Jabatan Penerangan Malaysia

http://ifoto.penerangan.gov.my/

aku ingat dulu kawan aku kata...kasut bata ni...Buy And Throw Away........

tahun 70an, dan 80an... ni lah kasut yang kebanyakan budak2 pakai pi sekolah, baik yg sekolah rendah, mahupun yg sekolah menengah... di kampung aku... ada kasut jenama lain, iaitu Pallas dan Fung Keong, tapi BATA juga jadi pilihan... bukan apa, pasal tahan... sepasang tahan setahun... walau dok guna hari2 berjalan pi sekolah dekat dua batu pegi, dua batu balik!... kebanyakannya mak pak beli sepasang sajalah... masa tu, BATA Badminton Master tapak hijau, harga dia RM9.90 sepasang... yg tapak merah, mahai sikit, RM11.90... Pallas pun harga sama macam BATA juga, RM9.90, FungKeong, begitu juga...  pendek kata, masa tu kasut RM10 sepasang lah!... Bagi mak pak yg kurang kemampuan, atau yg banyak anak pi sekolah... tak belilah kasut BATA/Pallas/FungKeong ni... kot beli pun, beli kat adik, dengan yg abang/kakak saja... yg lain, pakai kasut kain yg guna pi kebun... tak pun pakai kasut plastik saja... kasut kain ni murah, dalam RM4/5 sepasang, kasut plastik lagi murahlah, RM2/3 saja... aku semua pernah merasa pakai, kasut plastik, kasut kain pi kebun, kasut BATA, kasut FungKeong, kasut Pallas... tapi masa mengaji sekolah menengah, pakai kasut BATA dengan kasut Pallas saja lah... walau pada masa tu, macam2 jenis kasut dah keluar... bukan pasal, apa, tu sajalah kasut yg paling murah, tapi tahan!.. masa aku sekolah menengah, harga kasut BATA tapak hijau dah naik, jadi RM12.90... kasut Pallas, seingat aku, RM11.90 kot... Sampai aku habis sekolah, aku tak merasa pakai kasut BATA tapak merah!!!...

Follow Us
Bata Shoe Design 28

Sources : http://mohdfitri.blogspot.com/

klu kt malaysia, org pandang sebelah mata ke bata ni...tp kt europe, mahal kot...klu kite bli bata kt mecia pki kt europe, msti org kt europe igt kite org kayoooo....haha

Good info.. My En Tunang memang ada 'sesuatu' ok ngan Bata nie.. sebabbbb....dah jenuh belikan dia macam2 kasut yg branded and famous dengan comfortability, dia mesti akan carik kasut Bata gak...macam mana pun!! dia cakap sebab selesa sangat pakai walaupun design/fashion dia tak brapa nak up. For me, biasa2 je. Maybe psychology kot.. yela, dah biasa ngan Bata dari kecik so sampai bila2 pun susah nak terima kasut2 brand lain

satu dunia rupenye bata ni..ingatkan kat mesia jer..tq TT gud info..

klu kasut power tu, under bata gak eh?

tak sangka rupanya BATA ni German product...selama ni mati mati ingatkan Malaysian product

kasut skolah Bata yg bertapak hijau tu yg sentiasa melekat dlm pikiran aku walopon aku tak pernah pakai pon.

ingatkn made in malaysia...

saya sejak kebelakangan ni cari balik produk bata setelah kecewa ngan jenama2 kasut yg lain...so far sandal bata saya pakai tahan lama walaupun saya lenjan sandal tu hari2....even pergi melancong pun pakai sandal yg sama ....

suka kasut bata..selesa pakai..tak sakit

Jgn xtahu yg Bata pernah sponsor World Cup / sukan2 zaman dulu..

Hari Raya In The 1960's

thanks for info......semenjak aku dalam kandungan gi ..... se tahu aku Bata ni Malaysia punya rupanya silap hari bulan aku.......hehehehe

Aku mati-mati ingat BATA ni produk tempatan, sampai la aku baca National Geographic tahun 90an yang menyebut salah satu korporat terbesar di Slovakia (selepas perpecahan kepada Rep Czech dan Slovakia) ialah BATA.