CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

citer lalu dlm family yg terkesan hingga kini....

Ko sekolah seri puteri ke bida?

jazaa posted on 26-3-2014 04:54 AM
Ko sekolah seri puteri ke bida?

Ehh tak la, Sek Maxwell je........
Last edited by bidacool on 26-3-2014 10:54 AM

cite tekesan aku , huhu aku kawen abg aku x balik mesia, akak aku x sihat n abg ipar, outsider kan mcm xbrape tlg pn. both diorang dtg mse kendurik je, mcm undangan plak. bapak aku uzur. xleh bangun.  jadi yg uruskan kawen aku, adelah aku ngan mak. sedih toksah cakap la. aku kene call bakal suami angkut sume brg utk kenduri, baik beras bawang gule sirap cendermate bwk pegi dewan kendurik. aku bila ingat2 balik bergenang air mata. tegamak sume org wat cmni di ari bahagie aku. ksian mak aku. ke hulu hilir dgn abahku yg sakit lg. bukan sakit apela. lumpuh stu badan. bile ingt je ari kawen aku. ntahla. laju je air mate aku ngalir. adik bradik yg ku syg, tgal kami tga beranak tkapai2. sedare mare ade, tp mnekan same ngan pamili snirik. huu.

soy_beans posted on 27-3-2014 12:54 AM
cite tekesan aku , huhu aku kawen abg aku x balik mesia, akak aku x sihat n abg ipar, outsider kan m ...

Ko 3 beradik je ke noks?  Masing2 sibuk dgn urusan sendiri & keluarga tu....... buang yg keruh amik yg jernih ok.......

ha a. ntahla...kawen skali je sumo idup, inshaa Allah...tp tula..bile ingt2, sebak pn ade.

soy_beans posted on 27-3-2014 12:54 AM
cite tekesan aku , huhu aku kawen abg aku x balik mesia, akak aku x sihat n abg ipar, outsider kan m ...

mcmana keadaan ayah kau skrg?....harap dah sembuh....

Follow Us
ris ada juga beberapa kisah yg bebetul mendatang kesan dalam hidup........... nantilah senang2 ris ceritakan.........

bidacool posted on 24-3-2014 08:41 AM
Aku kalu tak buat mcm bapak aku buat ..... mcm mana anak aku nk buat pulak.....

kalu anak ko buat cam aku plak camner? gi jauh2 antar study, tetiba wassap bg tau nk nikah esok.... termasuk dlm citer yg terkesan tak?

...citer lalu yang terkesan hingga kini...when i had to make the decision to choose antara 2 orang yang minat kat aku...dan aku pon minat kat dorang...huuaaaaa...perrrrittttttt!!...

soy_beans posted on 27-3-2014 01:37 PM
ha a. ntahla...kawen skali je sumo idup, inshaa Allah...tp tula..bile ingt2, sebak pn ade.

Tabah jek la noks.....benda dh lepas pun kan.... situasi aku pun kisah dh lepas tp ........ nnt la yg tapi tu.... aku tgh fikirksn apa yg sebaiknya nk buat...... bila tak mampu nk fikir aku mintak tolong uoll fikir...O

jazaa posted on 28-3-2014 07:34 AM
mcmana keadaan ayah kau skrg?....harap dah sembuh....

Harap dh sembuh........

Awal pagi online......tak busy ke cuti sekolah? Akj mesti la busy memenuhi undangan tgk wayang la, mkn pizza la, aiskrim, auntie anne bla3x ...... abis diet

Risma posted on 29-3-2014 11:47 PM
ris ada juga beberapa kisah yg bebetul mendatang kesan dalam hidup........... nantilah senang2 ris c ...

Menunggu....... klu kena stand by tisu sekotak bg tau awal2 ok......

BingkaUbi posted on 30-3-2014 12:16 AM
kalu anak ko buat cam aku plak camner? gi jauh2 antar study, tetiba wassap bg tau nk nikah esok... ...

Percuma aje aku tulis tajuk tu 'citer lalu'..... lo ngerti maksudnya? apaan dong ribut2 citer future? Ikut tajuknya la.........

blackmore posted on 30-3-2014 12:51 AM
...citer lalu yang terkesan hingga kini...when i had to make the decision to choose antara 2 orang y ...

Antara x dan y....... formula apa yg ko buat utk buat pemilihan? Ke pakai kelopak bunga..... mat budu, mat tempe, mat budu, mat tempe .... sampai kelopak yg terakhir??

bidacool posted on 30-3-2014 02:01 AM
Harap dh sembuh........

Awal pagi online......tak busy ke cuti sekolah? Akj mesti la busy meme ...

aku tertido awal.....tgah mlm terjaga....leceh lah kena catu air ni....

jazaa posted on 30-3-2014 02:20 AM
aku tertido awal.....tgah mlm terjaga....leceh lah kena catu air ni....

Duduk negeri terkena sumpahan mmg la mcm tu..... nasib korang la.....

Aku baru siap checlist sblom tidur....

bidacool posted on 30-3-2014 02:13 AM
Antara x dan y....... formula apa yg ko buat utk buat pemilihan? Ke pakai kelopak bunga..... mat b ...

...oh tidak!!...aku nie pencinta alam...so...takde sekuntum bunga pon yang terkorban...ekekeke...

...citer nie citer doklu doklu...tersangatlah ancient punya story...hikhikhik...aku kenal x for many2 years...and tengah cintan rabak...then...muncul y...kenal pon kat kerja aku...tak lama lepas kenal y ajak aku kluar makan...aku story kat x...dia cakap ok jer kalau nak pi kluar makan ngan y...so...aku pon kluarlah dengan y...pi makan...then ikut dia pi jalan2 shopping...semua nie bila balik aku citer kat x...

...then...y mula mintak nombor talipon rumah aku...time tu...nombor talipon rumah ada 7 digit...kalau tak silap aku...aku cuma kasi dia the first 4 or 5 digits jer of my house number...the rest kalau dia nak kena carik sendiri....something like that lah...heh...

...tup2 satu hari tu aku received phone call from him...he managed to figure out my phone number...then...from there...he gave me his number and we started to contact each other frequently...mula2 as frens...lama2...timbul rasa sayang kat dia...cos hes so damn sweet and romantic...he likes to go for mountain climbing and such...so...adalah satu ketika tu dia pi mendaki one of the mountains kat malaysia...sempat dia antar aku surat (aku guess dia antar sebelum dia pi)...dalam surat tu cuma ada gambar ganggang talipon with his number written on it and asking me to call him on the date that he was expected to return back home...at that time...terasa rindu sangat kat dia...and i did call him on the day yang dia tulis tu...and thats when he told me yang dia dah jatuh cinta kat aku walaupon dia tau yang aku ngan x are in a relationship...

...nak jadikan citer...si x nie pon perasan some changes in me...so...aku pon confessed kat dialah what telah happened...selepas aku dah story semuanya kat dia...dia tak cakap banyak kat aku...dia cuma cakap yang dia sayangkan aku dan suruh aku make decision yang akan membuatkan aku happy...

...to be honest...sebelum dia cakap gitu kat aku...aku memang tak tau what to do...cos aku pon dah tersuka kat si y...but...bila dia cakap camtu kat aku...tetiba aku rasa lega cos i noe now who to choose...and its obviouslah aku chose x...cos tho dia sayangkan aku...dia tetap pikirkan kebahagian aku dan gave me the rite to choose whoever i like and want...boleh jer dia marah kat aku...but he didnt...so...aku had to let go y...and though i knew i made the right decision...letting go of y is so damn hard...cos to let go of someone yang ko dah sayang is just so perittt....

...but hey...here i am...married to x...dah 25 tahun bersama...still strong and happy...alhamdulillah...heh...

bidacool posted on 30-3-2014 02:03 AM
Menunggu....... klu kena stand by tisu sekotak bg tau awal2 ok......

bila kita semakin berusia............. pandangan kita terhadap sesuatu perkara semakin berbeza.......... dulu2 time kecik selalu berkata mempersoalkan 'mengapa'........ bila dah berusia sekarang barulah kita sedar akan apa yg dikatakan 'ADA HIKMAH DI SEBALIKNYA'........... membuatkan kita melahirkan rasa syukur yg seikhlasnya.......... mengapa Allah memberikan kita takdir ini............. satu persatu hikmah itu dipertunjukkan.............

Risma posted on 1-4-2014 05:35 AM
bila kita semakin berusia............. pandangan kita terhadap sesuatu perkara semakin berbeza.... ...

Alangkah bahagianya klu kita blh pikir " ada hikmah disebaliknya" masa dolu-dolu kan.....
tapi sbb kita asyik tanya " kenapa".....mcm2 perkara bodoh kita dah buat......

jazaa posted on 1-4-2014 08:26 AM
Alangkah bahagianya klu kita blh pikir " ada hikmah disebaliknya" masa dolu-dolu kan.....
tapi sb ...

Betul sesangat....perancangan yg Allah berikan pada kita adalah yg terbaik