CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3379|Reply: 8

Seandainya Aku Pelajar Makan Rumput itu

Seandainya Aku Pelajar Makan Rumput itu. Gara-Gara Tidak Siap Kerja Rumah, Digantung Loceng di leher dan Aku Dipaksa Makan Rumput. Mungkin aku tidak malu dengan ejekan Lembu dari rakan sekolah ku. Macm tak biasa pulak, zaman sekolah rendah,  banyak ejekan yang berganda beratnya dari Lembu. Nak aku sebutkan contoh haiwan tu.. Tau takpe

Seandainya Aku ini Pelajar Makan Rumput itu
Mungkin hari ini aku betul-betul jadi Bodoh macam Lembu
والله أعلم بالصواب
- Raimi Syazwan

Rasanya lebih banyak Benda Bodoh dari digantung Loceng di leher yang aku buat ketika bermain waktu rehat. Seorang rakan sekelas aku, teruk dirotan ustaz kerana mencuri bekal makanan murid darjah satu. Ustaz kata itu hak orang lain. Makanan itu tidak halal. Haram kalau makan. Teruk rakanku merayu Halal dari murid darjah satu itu. Kalau tidak, Ustaz akan keluarkan rotan yang lagi besar. Tapi rumput tidak pula dalam kategori haram. Itu pun ustaz aku dulu ajarkan. Rakan aku tu dah jadi Peguam, tiap-tap tahun mesti datang ziarah Ustaz kitaorang.

Kalau Aku Pelajar Makan Rumput ituMana mungkin aku malu datang ke sekolah hanya sebab diejek rakan. Hadoyai! Tak Boy la macam tu kan. Kalau aku Aku adalah Pelajar Makan Rumput itu, semestinya aku tak sabar hendak ke sekolah lagi. Semua cikgu mesti kecut perut. Sehari sebelumnya pastinya murid lain diberi amaran awal agar tidak mengejek aku lagi. Hahaha, Mungkin aku murid pertama yang sehebat itu, semua cikgu takut dengan aku. Kerja rumah aku tak buat. Berani ke Cikgu tegur aku. He he he. Semua cikgu dah dalam perhatian KPM, Jika ada sebarang kes susulan, kelebihan ada pada aku, ibuku dan bapa saudaraku. Lagipun orang-orang berpangkat dah ramai kenal keluarga aku lepas Kes Dipaksa Makan Rumput. Ini Kes Polis Bro! Kalau ada cikgu yang berani tegur, cuba lah kalau nak ditukarkan ke sekolah lain. Ha ha ha

Aku Murid berjaya tukarkan seorang GuruYa, aku murid sekolah rendah popular, Aku masuk surat khabar, masuk tv dan 1Malaysia kenal aku. Cikgu dah takut nak tegur aku. Akulah Hero, murid sekolah yang berjaya tukarkan seorang guru ke sekolah lain.  Homework aku tak nak buat dah, pergi sekolah enjoy aje. Bila peperiksaan, aku dah tak perlu takut. Markah rendah, kalau gagal pun tak apa. Agak-agaknya ada ke cikgu yang nak marah dan rotan aku. Cikgu yang mana berani nak tegur aku. Kehidupanku mesti sungguh seronok.  HooToH bLog

Bila Aku Pelajar Makan Rumput itu Dewasa
Tapi bila dewasa nanti, boleh ke aku jadi seperti sekarang ini. Jadi orang ke aku. Masya Allah, Seandainya Aku Pelajar Makan Rumput itu, hari ini aku mesti betul-betul jadi Bodoh macam Lembu. Terima kasih Cikgu, pukul aku tak buat homework, denda aku bila aku malas. Terima kasih Ayah dan Ibu, kerana bila aku mengadu mereka lebih percaya pada guru. Maaf cikgu andai dulu pernah buat cikgu marah. Jasa ibu, bapa dan guru, ya Allah bagaimana aku hendak membalasnya.

erk.. gud luck tt..

meroyan ape ni?

pantun ke ape ni?

cute sangat budak 2 orang nie..

Hmmm...

Aku tak percaya ni baru pertama kali dia worang tak siapkang kerja sekolah tu... Mesti dah banyak kali gak tu sampai cikgu tu naek bengang... Kalau tak masakang sampai tahap suh makang rumput dah...

Jizzz... Klong! Klong!

Follow Us
rajin buat karangan panjang2 hehe

Tu sejenis penghinaan.. aku xleh terima! tidakkkkk

Hah! Hah! Hah!

donaldduck posted on 28-1-2014 01:16 AM
erk.. gud luck tt..

Elok jugak tu...

Jizzz... Klong! Klong!