CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10882|Reply: 82

Nak Tanya Doktor Cinta Kat Sini

Close [Copy link]
Salam semua.. Saya ada something nak tnya.. Pasal hati saya ni.. Saya ada masalah sangat2.. Saya lelaki. Pastu saya sering teringat kat first love saya. Kita orang dulu long distance relationship. Jumpa pon jarang-jarang. Tapi cinta die kuat semacam je. Pergi mana-mana saya akan terbayang kan hidung die yang kemek tu. Semua orang hidung yang kemek tu saya akan bayangkan die tauw. Tapi kami terpaksa putus. Sebab die saya rasa kedudukan saya sekarang ni x strong sangat untk bahagiakan die. Sekarang ni saya cuba cari tapak yang bagus untuk die sebab saya nak bile die dah jadi isteri saya nanti,saya nak suh duk umah je.. Layan saya dan anak-anak.. So macam mana ek? Saya memang x de nafsu kat orang laen dah.. Kat die je saya bernafsu.. Saya rasa memang rare la cinta ni.. Boleh komen atau kongsi cerita ngan saya... Tak kisah pon...huhuhu

Ko tgh angau tue meme ar..lama2 nanti boring gak

dah lame beb..aku try kapel short distance punye...tapi masih teringat kat die.. Aku rasa aku sebenarnya orang yg mencari cinta,bukan mencari perempuan...hehe...ko ase cammane.. 2 tahun.. perkara sama jadi...sampai sekarang masih macam tu..x boleh lupe... cume sekarang x nangisla bile duk sorang2..

Umur brapa? Status diri?

21... Single is better

g la cari dulu..confirmkan balik dia nak ke tak kat ko balik..ni meroyan nak kawin layan ko bagai..ntah2 lps putus..dia dah ada mission lain..nk study/pakwe lain..ko melopong sampai sudah

Follow Us
hihi..takpe masing2 masih belajar... hopefully aku cepat dpt tapak untuk mulakan hidup bersama si dia... dalam 2 tahun inshaallah aku pasti berjaya dengan izin Nya.. BTW aku je ke mengalami masalah yang sama? Mesti ramai lagi kan.. Aku sebenar takut nak bercinta dengan org lain sekiranya jodoh aku dengan die xde. Sebab aku x pasti aku boleh sayangkan die macam aku sayangkan ex aku tu...

Nak maki boleh,nak nasihat pon boleh...

Open Session.. Say No For Sentap

Komplot12 posted on 5-1-2014 09:15 AM
hihi..takpe masing2 masih belajar... hopefully aku cepat dpt tapak untuk mulakan hidup bersama si di ...

kawan aku laki..umo 26 tahun..dia ckp..laki umo under 25 mmg sibuk pikir nk kawin je.. dia x kawin lagi..sbb dia pikir psl komitmen n tanggungjwb..xde nk rushing2 kawin sgt berbanding masa dia  muda2 dulu..dia ckp skrg dh tua..byk lagi nk pikir..26 dah tua..aku taktau la betul ke tak opinion dia sbb aku ppuan..tapi aku pernah jumpa la laki yg masa umo 20-22 dia sibuk pikir nak kawin..alih2 tahun 2014 umo 24..dia ckp nak kawin umo 30 pulak

hihi..takpe masing2 masih belajar... hopefully aku cepat dpt tapak untuk mulakan hidup bersama si di ...

that's why aku ckp g confirmkan balik dulu..tnya blh tunggu ko tak..ko duk mindset dlm 2 tahun ni imagine life ko dgn dia..ex ko taktau pape..dia move on dgn life dia..ko yg melopong nanti..dah ada dlm tread ni yg laki tu duk tunggu abis blajar baru nak confess..sekali dah stabil ppuan tu dah selamat bertunang dgn org lain..terlepas

ko baru 21..laki plak tu..posibility nk jumpa lagi better ppuan tu ada je..sbb ko tak jumpa lagi..sbb tu ko ckp x leh move on

umo 21 tok laki macam terumbang ambing jek nak kawen. lain la pompuan or ko dah ada keje tetap.

Sama baya dgn adik laki aku ni...

Adoyai dik, belajar & cari pendptan sendiri dulu. Dgn semua kenaikan kos sara hidup ni, hang sempat lagik duk berangan no. Ni diri sendiri pun harap mak bapak & kerajaan tanggung, duk berangan gitu.
Nk tanggung diri sendiri pun xlepas, agak2 ble tanggung anak dara org x?

Hang tau x, ada kawan akk lelaki, siap dah 7 tahun single, xder gf pung, bleh ja dia hidup

21 ... masih blaja .... errr ... cam blom bsedia je ... ni pk2 sbb xde menda len nk pk ke ... or jenis org yg selagi x dpt, selagi tu pk ... maybe u shd aim 4 sthing yg lbh nyata n pasti ...???

missus_meow posted on 5-1-2014 11:40 AM
21 ... masih blaja .... errr ... cam blom bsedia je ... ni pk2 sbb xde menda len nk pk ke ... or j ...

tt ni byk pikir kan yg heran, gigih berangan dgn ex..ntah2 ex tu bahagia je lps clash

tiramisuu posted on 5-1-2014 11:56 AM
tt ni byk pikir kan yg heran, gigih berangan dgn ex..ntah2 ex tu bahagia je lps clas ...

byk ngat pk ... boleh jd pemikir agung ... err ... bolehke

tiramisuu posted on 5-1-2014 11:56 AM
tt ni byk pikir kan yg heran, gigih berangan dgn ex..ntah2 ex tu bahagia je lps clas ...

awak memang betol..saya ni memang kuat berangan..bile fikir mesti terlalu ke depan.. x kerja lagi dah pikir bile nak retired..kih kih kih

Innrukia posted on 5-1-2014 10:34 AM
Sama baya dgn adik laki aku ni...

Adoyai dik, belajar & cari pendptan sendiri dulu. Dgn semua ken ...

Awak kenal ke saya? Macam mane awak leh scan pendapatan saya?

Komplot12 posted on 5-1-2014 12:15 PM
Awak kenal ke saya? Macam mane awak leh scan pendapatan saya?

Akai ada utk berporum, kejadah ty aku soalan2 bengap tu...
aku komen based on ur storyline, out of that is none of my concern....& btw digest betoi2 komen aku tu

Sentap bak hang.. Dah cakap dh kuat sentap budak2 ni...hihi... Swy let you heart hurt dear...

Tapi org cakap nak kaya mesti kena kawin.sebab tu saya fikir nak kawin. Baru leh kaya..