CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6163|Reply: 45

mimpi pelik lagi..

assalammualaikum...
aku newbie kat sini.. arini baru nak bukak thread..ok kite truskan dengan cite mimpi aku ye... aku ni asik mimpi pasal baby aje... mimpi menyusukan dia... mmg terasa sangat lah budak tu menyusu kat aku.. aku bangun tido pon mcm terase lagi baru lepas nyusu badan. pastu mimpi dukung dia, lepas tu mimpi ade sorang lelaki dalam 20an mcm tu tunggu aku dalam bas dengan sorang budak perempuan dalam 2taun mcm tu, lepas tu kami jalan same2 & lelaki tu tengok aje aku.. aku bhasakan diri aku kat budak tu "mama" & lelaki tu ayah kpd budak tu!!??.(aku xnmpak muke lelaki tu sbb samar2 cm tu)

aku mimpi aku sakit nak beranak.. memang betul2 aku beranak dalam mimpi tu sampai bila aku terjage dari tido aku masih sakit kat tmpt baby keluar kengkonon nye tu.. siap berpeluh2 lagi mcm penat sgt.. aku mimpi dukung budak.. aku mimpi ade orang mcm bagi baby kat aku n aku dokong baby tu...

n malam tadi aku mimpi lagi yang aku mcm tengah mengandung 3@4 bulan cm tu, tibe2 ade darah menitik2 keluar.. dalam mimpi tu aku rase macam nak beranak tapi orang keliling dalam mimpi tu cakap aku dah keguguran... ape ye sbnrnye ni... aku risau lah... dengan sejarah keluarga aku yg ade saka ni.. aku xnakkkk.. huwaaaa

dah kawin ke TT...

bawak pi berubat la... memang sah-sah gangguan saka n sihir sikit kot...

aku lak malam tadi mimpi aku period.. ada darah kat pad... tapi pada masa yang sama dalam rahim aku ada fetus... aku leh rasa pergerakan fetus tu n aku leh touch fetus tu tapi fetus tu baru berusia dalam ke 4-5 bulan... kira jasad dia dah sempurna la kan...

aku anggap je sebagai gangguan tidur...

tapi kalau malam ni mimpi lagi... adala gangguan jin lak tu...

haritu dah pegi berubat dah.. cite nye sbb aku rase macam nak sangat2 jumpe perawat islam... padahal mase tu aku xrase sakit ape pun.. tp perasaan tu yang membuak2 nak jumpe ustaz2.. bile pegi baru aku tau ade orang anta sihir kat aku n mak aku.. tp kes tu dah settle dah alhamdulillah.. ustaz tu xckp pon ade saka.. dia cakap ada orang anta... tp mimpi baby ni taun lepas aku kene.. cuma taun ni aku mimpi balik pulak nak beranak ni...

taun lepas siap mimpi berlawan dengan sorang orang tua pmpuan pakai mcm ala2 nak pegi sawah sane.. rupe hudoh mcm kulit buah limau yg menggerutu tu.. dia lawan aku pakai keris, aku lawan pakai ayat kursi.. mcm tersekat2 nafas aku bace ayat kursi tu... payah sgt nak habiskan ayat last... last2 skali bile aku terjage dr tido aku tgh habis kan ayat kursi yg last tu n aku mengah + penat + berpeluh2...

kawin dah... mase aku peknen dlm 7/8 minggu dlu aku mmpi aku gugur..esok nye betul2 gugur..

kebiasannya..mimpi mcm tu memang saka nk kat TT laa...

wallahualam...

Wa'alaikumusalam

Bismillah

jgn layan sgt pasal mimpi, utk org awam mcm kita semua ni itu cuma mainan tido

Follow Us
mr_evergreen posted on 12-12-2013 12:17 PM
Wa'alaikumusalam

Bismillah

harap2 hanye mainan tido xlebih dari tu.. kalau tak nanti bdan merane, bukan badan je anak cucu cicit merane...

mrs.fadhli posted on 12-12-2013 12:20 PM
harap2 hanye mainan tido xlebih dari tu.. kalau tak nanti bdan merane, bukan badan je anak cucu ci ...

Bismillah

cuba tanya @hantukiller, beliyau merupakan Ulama' pasukan antoi f.c &

tentulah lebih afdhol kalau hal-hal yg berkaitan agama rujuk dgn beliyau.

Wallahu'alam

insyaallah.. kalau hantukiller tu ade boleh jugak dia jawab persoalan yg menggangu hidup ni..huhu

Mimpi baby ni maksudnya ada gangguan jin la... pi la berubat di samping perkuatkan rohani ko dgn amal ibadah. Sakit gini 20% je org luar boleh tolong dan lg 80% tu diri sendiri je... cara dia dgn dekatkan diri dgn ALLAH.  lazimi baca al mathurat...

mrs.fadhli posted on 12-12-2013 11:41 AM
kawin dah... mase aku peknen dlm 7/8 minggu dlu aku mmpi aku gugur..esok nye betul2 gugur..

maaf cakap ye TT... hati saya kuat mengatakan TT ada gangguan jin saka ni...

kadang2 jin saka ni boleh je memperbodohkan kita... bila TT pergi berubat dia lari keluar dari tubuh TT.. tu yang ustaz scan tak nampak apa2..

arwah tok saya dulu bekali2 dah jin tu masuk keluar dari tubuh tok saya... ingat dah sembuh tup2 dok ada sembunyi lagi...

mrs.fadhli posted on 12-12-2013 11:40 AM
haritu dah pegi berubat dah.. cite nye sbb aku rase macam nak sangat2 jumpe perawat islam... padahal ...

maybe ustaz tu nak berubat satu persatu buang jin sihir dulu sbb lagi bahaya... kita tak tahu apa penghantar sihir tu nak... nak bagi mati ke nak bagi bg jadi gila ke, nak bagi jadi idop segan mati tak mahu ke...

jin saka ni just nak menumpang.. mendamping... menghasut... me men meng yang seangkatan dengannya je...

Syumaimah posted on 12-12-2013 12:48 PM
Mimpi baby ni maksudnya ada gangguan jin la... pi la berubat di samping perkuatkan rohani ko dgn ama ...

insyaallah akan saya usaha kan..

jefrilza posted on 12-12-2013 03:12 PM
maaf cakap ye TT... hati saya kuat mengatakan TT ada gangguan jin saka ni...

kadang2 jin saka n ...

ye ke.. sy ni dah 2 org ustaz pegi.. kat gombak satu kat kampung perlis satu.. ade jugak makcik2 yg ckp sy ni xdapat anak lagi mungkin sbb gangguan tu.. xpela.. insyaallah nnti saya pergi berubat..

mrs.fadhli posted on 12-12-2013 03:22 PM
ye ke.. sy ni dah 2 org ustaz pegi.. kat gombak satu kat kampung perlis satu.. ade jugak makcik2 y ...

maksu saya pun kena mcm TT jugak... pi cek doktor kata ok takde masalah apa2..

berubat ngan bomoh... kena tipu la pulak...

la ni depa mcm give up... malas nak berusaha dah...

jefrilza posted on 12-12-2013 04:03 PM
maksu saya pun kena mcm TT jugak... pi cek doktor kata ok takde masalah apa2..

berubat ngan bo ...

ye ke.. kesiannye.. dugaan setiap org kan...

mrs.fadhli posted on 12-12-2013 04:07 PM
ye ke.. kesiannye.. dugaan setiap org kan...

mmg give up abis... kita bagi nasihat ke cadangan ke... langsung takmau ikut...

sedihlak jadi kat maksu saya macam tu...

kesiannye.. kadang2 tekanan org sekeliling yg sibuk tnye yg buat dia stress.. harap2 makcik awak tabah ....

dari nama...rasanya dah kahwin....

tak de benda la..tu sme mimpi biasa2 je... mimpi ni bermusim...

dulu aku selalu mimpi ular..skang dah tk dah..aku asyik mimpi awek2 cun je...see...its seasonal.so dont worry much..relax..life is long..

dah ada anak?? kalau belum..tandanya tu hati tu inginkan sangat anak...tu jer

Selalunya kalau baca simptom2 gangguan saka, mimpi baby memang tanda2 ada saka nak melekat. Yg bahaya nya bimbang gangguan tu menjejaskan peluang TT untuk dapat anak. Kalau mengandung pun nanti ada kemungkinan akan keguguran/baby hilang