CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yipun_78

Subs baru Temasek sampai 2020

viewx posted on 29-12-2013 04:55 PM
pak cik sudah minum obat keh
apa hubungannya s-club dengan R77 etc.. beri malu je comment ca ...

AAM yang gw sebut itu semua boleh dilancarkan oleh sukhoi30 dan mig29 malaysia terhadap rudal yang gak cukup laju.... seperti klub s.

BotakChinPeng posted on 29-12-2013 05:41 PM
AAM yang gw sebut itu semua boleh dilancarkan oleh sukhoi30 dan mig29 malaysia terhadap rudal yang ...

lucunya pak cik ne.. kalau mau intercept s-club pakailah SAM seperti iron dome, Aster-30, pastyir, BUK-M, patriot, S-300, HQ Series
suka becanda je pak cik AAM nak dipakai buat intercept missille macam s-club, darimana SU dan Mig msia mampu hancurkan s-club, AAM fungsinya untuk menghancurkan pesawat musuh itupun belum tentu, padahal laju kecepatan jet max 2,5 march, itu pun juga harus lah di lock dan masuk range AAM, dan kita tahu AAM seperti R77 rangenya cuma 90 dan bagaimana caranya SU/Mig msia locking s-club , lalu bagaimana nak mau intercept s-club, saya sanggup berikan puluhan alasan bahwa SU dan Mig malasia tak mampu intercept s-club
sudah lah pak cik tak usah panjang2 masalah ne, banyak fikir dan baca lah biar tambah ilmu, jgn seperti orang bodoh

viewx posted on 29-12-2013 06:04 PM
lucunya pak cik ne.. kalau mau intercept s-club pakailah SAM seperti iron dome, Aster-30, pasty ...

tiada gunanya pakcik cuba melawan.

R27,R77, malah AIM120  dengan kelajuan mach4 atau mach 4.5 semua mampu memintas klub S yang cuma mach 2.9.
Tak perlu jangkauan beratus km. Dalam keadaan peperangan akan sentiasa ada jet su30, mig29 serta f18d meronda ruang udara strategik di malaysia terutamanya pengkalan tentera udara.

viewx posted on 28-12-2013 05:13 PM
msia mau order sub baru, becanda je pak cik ne
mig saja tak jelas kapan nak diganti palagi tambah ...

Bro, ga usah kya gitu.. Biar ajalah mereka mau ngimpi mau ngayal, mau ini mau itu, itu urusan mereka.. Alutsista kita juga belum apa2, belum tentu juga januari nanti keputusannya positif akuisisi Kilo.

Btw di tunggu updateannya di thread TNI.

Wow. 2020 baru sampai

BotakChinPeng posted on 29-12-2013 11:54 AM
ko lupa makan ubat ka semalam ?

kat mana aku sebut tentang  klub s ?

Mmg aku lupa makan obat semalam. Pandai ko nih. Tapi aku kesian tengok ko mabuk todi sampai org indon pon tergelak tengok kemabukan ko cakap mcm katun. Ada ka fighter nak pi intercept missile...kah kah..katun katun...dasar macai biol... Akai pendek.. Ko ingat fighter tu semua 24 hours kat atas ka? Nak detect missile, nak scramble fighter, nak vector fighter kearah misil, misil ke mana, fighter scramble dari mana, lu ingat kalau club s tembak ke bintulu fighter dari gong kedak boleh ligan utk intercept ka? Kah..kah.. Macai... Macai... Ko ni baru nak membesar ek? Kuat berangan? Keh keh keh

Follow Us
zainmahmud posted on 30-12-2013 08:42 AM
Mmg aku lupa makan obat semalam. Pandai ko nih. Tapi aku kesian tengok ko mabuk todi sampai org in ...

jadi ...betul la ko lupa makan ubat.
patut aku tengok ko punya hujah macam terencat akal jer.

BotakChinPeng posted on 30-12-2013 10:12 AM
jadi ...betul la ko lupa makan ubat.
patut aku tengok ko punya hujah macam terencat akal jer.:lau ...

Dlm forum cari ni semua org tau siapa budak baru membesar yg terencat... Ko lebih menepati spesifikasi itu.. X kira la dlm mpsa ke, ci ke, ckp ko semua x leh pakai, dtg dari akai cetek yg penuh kebusukan semata2... Pi la belajar merendah diri dulu sebelum nak jadi pandai kot lain.. Kesian aku tengok ko nih..

zainmahmud posted on 31-12-2013 08:30 AM
Dlm forum cari ni semua org tau siapa budak baru membesar yg terencat... Ko lebih menepati spesifi ...

aku cuma tegakkan kebenaran.

terpulanglah kalo sesiapa nak kesian ka, nak gelak ka, nak caci maki ka....

apa yang aku buat di sini bukan untuk kepentingan diri sendiri

Walaupun AAM boleh diguna nak tembak SSM...lebih baik kalau launching platformnya dimusnahkan dulu. Dan walaupun begitu, boleh sistem paling sesuai nak tembak  SSM ialah sistem SAM...sori la ye BCP, mmg lu punya hujah mmg kureng...mcm wa kata sebelum ni, get real.

alphawolf posted on 31-12-2013 02:29 PM
Walaupun AAM boleh diguna nak tembak SSM...lebih baik kalau launching platformnya dimusnahkan dulu.  ...

AAM buat intercept missile
kalau mau intercept missile haruslah pakai SAM
sangat sulitlah menghancurkan platform yang meluncurkan missile, apalagi subs, dengan operation secret dan tiba2 menembakkan missile, kalau tak ada SAM ya sudahlah banyak2 berdo'a saja mudahan missilenya tak jadi meledak

alphawolf posted on 31-12-2013 02:29 PM
Walaupun AAM boleh diguna nak tembak SSM...lebih baik kalau launching platformnya dimusnahkan dulu.  ...
Walaupun AAM boleh diguna nak tembak SSM...lebih baik kalau launching platformnya dimusnahkan dulu. Dan walaupun begitu, boleh sistem paling sesuai nak tembak  SSM ialah sistem SAM...sori la ye BCP, mmg lu punya hujah mmg kureng...mcm wa kata sebelum ni, get real.
Setakat sori... get real .... sori..... get real .... tarak sebarang erti la.

lu mesti jelaskan kenapa AAM  yang aku sebut itu semua tak boleh pintas Klub S.

BotakChinPeng posted on 31-12-2013 10:46 AM
aku cuma tegakkan kebenaran.

terpulanglah kalo sesiapa nak kesian ka, nak gelak ka, nak caci ma ...

Kalau benar org tak gelakkan or tegur ko. Self perasan benar is not good..ko kena watchout setan yg kata ko benar padahal tak benar.

zainmahmud posted on 2-1-2014 09:57 AM
Kalau benar org tak gelakkan or tegur ko. Self perasan benar is not good..ko kena watchout setan y ...

gelak kalo tak kena tempat melambangkan kelemahan & kekalahan

BotakChinPeng posted on 2-1-2014 10:06 AM
gelak kalo tak kena tempat melambangkan kelemahan & kekalahan

Syok sendiri la ko nih... Klu ko menang org akan sorakkan ko, ni semua against ko sorang, maknanya somethin wrong with ur brain.

zainmahmud posted on 2-1-2014 11:41 PM
Syok sendiri la ko nih... Klu ko menang org akan sorakkan ko, ni semua against ko sorang, maknanya ...

Kenapa minda lemah macam engko suka syok sendiri dengan sorakan ? Siap guna bahasa rojak lagi.

Gua tak heran la dengan bilangan lalang

BotakChinPeng posted on 3-1-2014 04:07 AM
Kenapa minda lemah macam engko suka syok sendiri dengan sorakan ? Siap guna bahasa rojak lagi. : ...

Salah ke bahasa rojak? Oh, lu mat baku rupanya..  Lalang konon, lu yg syok sendiri perasan hebat dari org lain, lu duduk la bawah tempurung sorang2. Lu perasan hebat tera mana pon tak ada org yg peduli

Sudah ku katakan

Niat hamba kemari ialah untuk menegakkan kebenaran

sama ada lalang suka atau tak suka

Tegak benang basah boleh la, mcm katak bawah tempurung jer

zainmahmud posted on 5-1-2014 03:49 AM
Tegak benang basah boleh la, mcm katak bawah tempurung jer

Memang ko macam katak bawah tempurung tegakkan benang basah