CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4726|Reply: 8

kondom terkoyak

Salam to all,

(1)semalam aku buat seks dengan bini aku pakai kondom tetapi ianya koyak... aku risau takut ada lagi cebisan yang tinggal... pagi tadi dia kencing ada keluar cebisan kondom sedikit... macam mana nak buat ?

(2)satu lagi, bini aku tu masih haid semalam, tapi darahnya dah nak habis, ada sikit2 la... adakah ada risiko infection kepada kami ?

Tq to all

waalaikumsalam,....

1st time aku baca kes cam nih,... setau aku kalo kondom terkoyak dia takkan koyak sehingga menjadi cebisan2 kecik,...ko sendri ler tgk besar mana koyaknya kondom yg ko guna semlm,...kalo wife ko yakin sgt benda tu dah kluar, tak payah lah riso sgt, sebab cebisan tuh hanya d saluran 'masuk' jer, so, bila saluran tu licin, dia akan ' turun' jugak,...

nih ko risau kan infection ker or takut wife ko termengandung nih?....
tak de lah sekali silap mcm tu terus beri jangkitan kat korg berdua,...lain ler engko sendri ada penyakit kelamin dan punya byk teman tdo or selama nih ko bersama ngan wife ko time dia haid n tak pakai kondom langsung,...

dan tak payah riso kalo wife ko terhamil sebab dia takkan mengandung punya, pasal ovari dia dah mengeluarkan telor ovum melalui haid tuh,.....

ikut yang apa yang saya pernah terbaca, tak mustahil boleh mengandung sekiranya "bersama" di hujung2 period

TT ni suami..kalau TT seorang muslim, apa kata TT cari bahan bacaan tentang kafarah/denda yang perlu TT lunaskan memandangkan TT "bersama" ketika isteri masih period..

dh ujung2 period tinggal skit2.. bukan x boleh ke? kene mandi wajib dulu lah..

mandi wajib dulu .ni bkn mslh hujung2 period ke apa.
pernah saya terbaca akibat bersama ketika haid,penyakit yg akan muncul.tak silap lemah syahwat bg lelaki.

Follow Us
wasalam :

ok..utk jwpn pertama,kalau melakukan hubungan seks mengunakan kondom,pastikan kondom sesuai dgn kulit zakar kita,dan gunakan jenama yg tidak diragui...sbb skg byk jenama2 yg tidak melepasi kawalan...

utk jwpn no 2 tu...seseorg wanita tidak boleh mengandung ketika dlm keadaan haid/dtg bulan (saya gunakan bahasa mudah supaya en.din lebih senang paham) ini kerana pertukaran hormon pada wanita (lebih mudah lg,pengantian ovum/telur),adakah kita boleh mendapat sakit ketika melakukan hubungan seks ketika haid,jwpnnya adalah ya,kita boleh mendapat sakit...

P/S: tahan la skit bro...7-8 ari jer pun dlm sbln hehehehe

aqyueetda posted on 25-12-2013 12:09 AM
mandi wajib dulu .ni bkn mslh hujung2 period ke apa.
pernah saya terbaca akibat bersama ketika haid ...

lebih kepada sifilis...iaitu jangkitan pada alat kelamin...

tumpang tanye TT ni muslim ke??