CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 38646|Reply: 355

Edisi Semakkan Kepala :Nuruldepp menunjuk2 kawen dgn mat salleh, wartawan meluat

Last edited by hanezzafirah on 31-10-2013 12:55 PM

semak kepala aku baca thread neh

boleh edit kasi senang baca tak?

aper ni tt.. xder angin xder ribut terus bukak thread ni..

kang aku plak yg meributkan diri..

update sket isinye...

@ ] nuruldepp Ye Ke wartawan meluat? Jap nak Tanya @dean_musthafa @makeupbydeqsha @slenfadzil @rudy_imran @bobofahad @fairuz_zaidan @jaydeesm @hartati12 @mizayushakila @hanisahselamat @yaniebaharom ... Hahahaa... jawab sat.   26min
[ @ ] lizasamad Mmg meluat pun  26min
[ @ ] zazreena Kesian tgk org kolot tu kak. Abaikan. Kesiannnnnnnnn  23min
[ @ ] shimashraf hehe yalah kak, we malays should still carry on our dad's name   22min
[ @ ] surianie Okay je kot kami ni..  22min
[ @ ] miuzmaeehn Hmmmm...ape salah kawin dgn mat solleh? So KayPorter all diz RePorters..  21min
[ @ ] nuruldepp Laaaaa ye Ke... kesian you. @lizasamad I rasa Tak kacau hidup you pun kan.. meluat Tapi follow  21min
[ @ ] nuruldepp Hahahhaha @lizasamad Apa punya perangai. Orang Kalau meluat Takmo ambik tahu lqngsung.  20min
[ @ ] sharendrarazak Kami takdak rasa apa2 pun.. Hahaha, memandai!! @nuruldepp  20min
[ @ ] olinsalim sukahati mrk la... bkn bebankan awk pn kalu mrk nk guna surname suami.  20min
[ @ ] zuehafizal89 Ignore them sis  20min
[ @ ] nuruldepp Sungguh @zazreena  20min
[ @ ] shoodycollection Apaasalahnye guna nama suami or family name !! As long x haram boleh je !! X semestinye islam kena bg nama muhammad or nor !!  20min
[ @ ] lynnsherman Ee..dengki! Ignore je..  19min
[ @ ] riwanpa Kikiki  19min
[ @ ] jessieperi Hey @nuruldepp. I've never commented on your instagram before. But after reading this post, I want to give my opinion that you taking your husband's surname is totally a good idea, good move, sign of commitments n love n respect you show. I totally agree with ppl who use their hubby's last name. Ignore those bitter people. Good luck to u n yeah, congrats on your newborn.  18min
[ @ ] neynazreq Meluat tp follow Hehe comel ayt tu sis @nuruldepp ..  17min
[ @ ] emyliarosly Abaikan saja manusia macam ni kak nurul  17min
[ @ ] dangsoft Awat laaaa depa dok kaluttt sgt.... lantak p laaa nk buh nama sapa tuhh... depa dok hingaq pasaipaa.. bukan kacau depa pun... bukannya nk kena kutip duit depa tuk letak hubby kat blakng nama sape2...  16min
[ @ ] nabil_syedwahab Macam salah jer? Salah comment ke org ni? Hhahaha  16min
[ @ ] ashieddie Agree with @jessieperi ignore those sore loser... Depa teringin nak berlaki mat salleh x dapat nak sakit hati kat orang pulak pasai apa kan?  15min
[ @ ] nuruldepp @miuzmaeehn reporter semua okay je sebenarnya. Ni Saja Guna nama wartawan  15min
[ @ ] nuruldepp @surianie  14min
[ @ ] eedahaziq Ok je k.nurul. xde masalah pun. Jgn layan org2 mcm tu. Xsbr nk tgk baby Z ..   14min
[ @ ] izzakiizham ish3..kesian dkt2 set meluat tue!!korang meluat ker or korang dengki..lantak lh nk letak nma suami ker?bpak ker?nenek ker?ad msalah dgn hidup korang ker???so sdeyyyyg  14min
[ @ ] sharendrarazak Dia nak suruh letak nama dia kat belakang tu.. Hahaha @nuruldepp  13min
[ @ ] amalinapeter Takyahla samakan dgn artis mat salehhh... Anyway, i think it's quite important for you to put "NURUL DEPP" as your name bagi menghapuskan nama lama when people known u as Nurul A.... Menyebok je org ni. Nurul depp. Nurul depp. Nurul depp. Elok je. Apa masalah? Bengang betul mak pantang. -__- @nuruldepp  13min
[ @ ] mea_miot79 get a life liza samad oiii... kalau meluat x yah la follow IG nurul!  13min
[ @ ] yayadele alah org2 ni semue cemburu buat bodoh suda kak @nuruldepp yg penting kite happy...  13min
[ @ ] amizadevon Kwn sy kwen mat saleh da lama...dy maseh guna nama jawa abah dia dengan bangga.;)...terpulang individu.kerana semua orang berhak bubuh ape nama dia suka dlm laman sosial nie.yg penting ic xtuka kan?;)  11min
[ @ ] dayafird Ape slhnye.nme.pn suami isteri. .klu couple yg blm tntu kwen ke tdk tu ye lh.dh mmg isteri kmana2 pn akn mmbawa nme suami.ye x kak @nuruldepp  11min
[ @ ] jujujai It is totally non issue. Those people should cuci hati  9min
[ @ ] nuruldepp Salam @amalinapeter kita Dok.gelak.sambil.Dok urut Dan bertungku ni.. macam2 depa ni.. Itu la reason nya pun. Btw letak juga nama bapak. Lepas tu baru Depp. Jangan Naik hantu. Jaga angin meroyan mommy! Selamat berpantang. Love you   9min
[ @ ] jujujai Agree @jessieperi  8min
[ @ ] nuruldepp @jessieperi thanks dear.  8min
[ @ ] nuruldepp Kannn @yayadele  8min
[ @ ] eenasalehan Askm @nuruldepp saya kawin melayu tapi saya pakai nama my hubby (Salehan). Nothing wrong with that. ... anyway i am still waiting anxiously for yr baby photo..  8min
[ @ ] nuruldepp @mea_miot79 Sungguh  8min
[ @ ] amalinapeter Hahaha mengamuk plak baca @nuruldepp 😅 tepape tah.  8min
[ @ ] nuruldepp Agaknyanla hangpa @sharendrarazak  8min
[ @ ] miuzmaeehn Waaahhhh,then thats too much..wartawan mulut tk longkang tu mcm..mayb..nt all..lol but still so kaypo,name laki ke,bpk ke mak ke so wat,jeles pe.. @nuruldepp yg penting u had a hepi family..syukur Alhamdulila,rezeki Allah tk de tandingannye..  7min
[ @ ] han_nim_k Jealous kappaaaa  6min
[ @ ] hannihafiz Same to me...hafiz tu nama suami saya....saya bangga tau....  4min
[ @ ] babiesmall Hehe my lecturer dulu laki syg sgt wife dia pakai last name wife. Tp org tk kisah sbb dia bukan retis @nuruldepp kihkih  3min
[ @ ] zeehinjohari Saya selalu refer akak sebagai Nurul Wahab anyways.   3min
[ @ ] azila_arshad Yg meluat tu jeles kot kak @nuruldepp xdpt husb omputih 😅  3min
[ @ ] faufaufau To me I dont have problem when using husband name. If Kat luar Negara pon they will call married woman (Mrs. Insert husband name). No problem with that. Agaknye org2 yg dengki blm kawin lah.  3min
[ @ ] piedusham Same here usham tu nama my hubby n sgt proud of it @nuruldepp  2min
[ @ ] sabbytostitos ignore lah si lahabau tu sis.. cnfm dia stalker coz takde org follow dia pun, dia yg syiok sendiri upload gambar tapi private haha!! its better u indicate nuruldepp so i know yr hubby name coz i've always known u as nurul a*** bukan nurul wahab hihi  2min
[ @ ] tupperwarelovers_kl Kak ignore je org yg suka sgt berdengki...yg penting kita guna nama hubby kita..bukan nama hubby dia pon!!  46s
[ @ ] ashbashri Hi Nurul..just ignore jer org mcm tu..dia dengki la tu x dpt kawen ngan mat salleh..hahaha  4s
[ @ ] maksuhakim Org Malaysia ni kdg2 tak fahamlah apa masalahnya. Bgtahu kahwin, complaint, sembunyikan kahwin pun complaint. Cubalah jd manusia yg berfikiran terbuka. Makin ramai org mental nowadays  4s

bercode code...

nasib cik meow dah tlgkan...

Last edited by Jetty on 31-10-2013 12:57 PM

Follow Us
sy tolong tt tepek

mohon jgn mrh dia...
kekadang webstagram memang gitu...

miawpink posted on 31-10-2013 12:55 PM
sy tolong tt tepek

mohon jgn mrh dia...

thanks @miawpink ...mohon maap lepas ni saya akan belajar melalui kesilapan

hanezzafirah posted on 31-10-2013 12:56 PM
thanks @miawpink ...mohon maap lepas ni saya akan belajar melalui kesilapan

x pe..
sebab awak jd tt je
kat bng lain ada gak jd mcm ni

mls nk tulis pjg pjg...
awak bila nk paste

paste as plain text...
baru x jd code mcm td

jgn down...

lupe nk rehost gmbr

nak senang tekan je    ctrl+shift+v serentak.... then xkan kuo kod2 dah

kita ni manusia bila org baru buat silap xyah la nak marah2.. nk perli2.. nak highlight merah bagai.. yg ada jawatan patutnya betulkan la.. tegur je sekali kata salah tu TT... tgok TT nya pangkat pon tau dia baru lagi... SENIOR baru bukannya yg tinggi2 tu menandakan dia tu baru.. NUBIE

takut pulak yg ni pon kena delete

@hanezzafirah teruskan belajar.. t kalu xtahu PM la tny sapa2 dulu sebelum di gelak guling2 oleh manusia yg bajet dorang je terer...

garangnya la hai org2 kat porum ni..xde budi bahasa

suterabiru123 posted on 31-10-2013 01:09 PM
nak senang tekan je    ctrl+shift+v serentak.... then xkan kuo kod2 dah

kita ni manusia bila or ...

cool down beb..jgn marah2...relax2..

p.timur3831 posted on 31-10-2013 01:11 PM
cool down beb..jgn marah2...relax2..

Xmarah pon..cuma kesal je..org sll baru post benang selalu kena guling2 di gelakkan oleh manusia2 bajet ni..kikiki

sila baca dgn nada kesal.. bukan nada marah..kat awak pon i xmarah...

anyway, sblum ter off topic lg, i nk komen ah.. tak suka tgk retis yg x professional ni.. kuat sentap..rilek ar..

suterabiru123 posted on 31-10-2013 01:13 PM
Xmarah pon..cuma kesal je..org sll baru post benang selalu kena guling2 di gelakkan oleh manusia2  ...

yea..kita fhm..x mau macam ni..senyum sikitlh..senyum..hah, kn manis kalau senyum tu..

tu komen kat blog nurul ke??

nurul depp tu mmg bajet2 pon.. anak yg sulung di sisihkan x..

GARA-GARA BABY Z, ZOMBIE JADI NADIA THE PONTIANAK!
[size=1.4]Posted on October 27, 2013 by nurulwahabdepp

Betullah kata orang bila ada baby ni, memang jadi zombie lah! Semalam si kecik ni tak nak tidur. Kalau tidur pun hanya sekejap. Dia terjaga setiap satu jam.. Jam 2 hingga 4 pagi tak mahu tidur.. Hari ke 24, sungguh menguji keimanan. Dah lama kan takde baby, nak adjust balik, tahu saja la kan.. But all good. Hanya semalam dia susah nak tidur. Selalunya hanya jam 10:30 malam, 2 pagi dan 5 pagi baru dia bangun minum susu.

Terkial-kial juga aku bangun nak menyusu, salin lampinnya dan tercari-cari kenapalah si kecik ni tak nak lelap tidurnya. Mungkin agaknya Daddy nya tiada di sampingnya. Eric ke Cambodia atas urusan perniagaan semalam. Nampak sangat dia mahukan suara dan bau daddy nya. Dah terpaksa diletakkan di tempat tido Eric, ambik bau – barulah dia nak tidur.

Aku pulak hari ni – jangan ditanya – mata dah macam burung hantu! Jangan dibayangkan rupa aku.. Kan dah kata macam zombie! Hahahhaa… Tak apa lah.. Demi anak kecil ku ni, aku sanggup apa saja. Masih berpantang, aku punya masa berehat. Adakala tak sempat juga. Baru nak take a nap, letak kepala je, Baby Z dah bangun semula. Menyusu badan, membuatkan aku selalu berdamping dengannya. Aku bangga kerana kali ni dapat breast feed sepenuhnya.

Hari ni – bangun pagi – baru tersedar dah  berhari aku tak menulis dan update di blog ni! Naik panic sekejap! Memang jadual masih bercelaru dengan adanya anak kecil ni. Nak adjust ambik masa juga rupanya. Sangka aku hari tu dah adjust okay dah bila Baby Z tidur ikut masanya dan bangun minum susu dengan teratur – setiap 3 jam. Agaknya dah makin membesar ni, dia tukar time. Itulah.. Dah ramai nasihatkan dulu, bila ada masa tidur, tidur… Tapi aku ni busy ke lain.. Kan ke sekarang dah kurang waktu tidur!

Jenuh juga aku nak adjust time ni… Lagi pulak bila dah start kerja dan show nanti. Memang aku keletihan sikit sekarang. Aku perlu makan dengan lebih teratur dan beberapa kali dalam sehari. Dengan adanya shake Herbalife; it helps me a lot! Bukan saja beri tenaga tetapi aku dah dapat kurangkan 8.5kg dalam 24 hari. Alhamdulillah.. Sebab tulah aku tak complain bila Baby Z kerap bangun untuk menyusu. Lebih cepat aku kurus! Ahhahahaa…

Baby Z so far, sangat okay. Tak sangat menangis. Hanya sedikit bila lapar. Kalau basah pun, rela dia tidur dari ditukarkan lampinnya. Alhamdulillah. Such a good boy. Syukur. Tapi tak nak juga tegur lebih-lebih. Arwah Mak pernah berpesan, kalau baby tengah baik tu, jangan ditegur. Nanti jadi sebaliknya! So, aku berhenti di sini untuk puji dia lebih-lebih! Be good Baby Z.

Baby Z tidak divaksin. Ada hari tu aku mendapat komen di sini yang bertanya apa yang aku lakukan dan solusi kepada vaksinasi. Kami mengambil homeopathy dari Australia. Ianya dipanggil immunisasi homeopathy. Semuanya natural. Bukan dicucuk tapi diletakkan pil yang mudah meresap itu ke dalam mulut baby. Vaksinasi baby bukannya tak baik, tetapi ianya banyak mengandungi bahan chemical seperti mercury – yang dapat mendatangkan pelbagai masalah later on in our baby’s life. Mercury mengambil masa 60 tahun untuk dirembeskan dari badan.

Bila aku & Eric membaca fakta tentang kesan dan apa yang berlaku di dalam badan bayi dengan semua vaksinasi yang ada, kami mengambil keputusan untuk tidak memberi apa-apa vaksinasi sebaliknya menggunakan second opinion seperti salah seorang kawan Eric yang tinggal di Australia. Dia mengambil imunasasi homeopathy. Anaknya sekarang berusia 10 tahun, dan tidak punya apa-apa masalah walaupun dia pernah menetap di Malaysia, Filipina dan Belgium.

Apa yang kami fahamkan, selepas baby berumur 3 tahun, barulah lebih baik divaksin kerana sistem badannya telah sedia berfungsi sepenuhnya. Kami tidak langsung menolak vaksinasi, cuma tidak untuk masa ini. Alhamdulillah ada kaedah Homeopathy. Kepada yang nak tahu lebih lanjut, boleh email pada aku dan insyaAllah aku akan bantu. Menurut doktor pakar kanak-kanak untuk Baby Z, dia juga berkata ramai ibu bapa tidak mahu mengambil suntikan untuk anak-anak mereka. Cuma mereka tidak punya kaedah lain. Kini aku pasti, dengan entry ni, semua dah tahu, ada kaedah lain yang lebih selamat dan natural untuk baby membesar dengan lebih sihat serta selamat.

Bercerita tentang Baby Z ni – ada cerita yang berkaitannya. Pagi tadi ada satu komen di Instagram aku. Aduh… Bikin kecoh lagi… Ye, aku belum bersedia nak paparkan gambar Baby Z. Semalam aku letakkan gambar muscle nya. Hanya sekadar gambar. By the way, aku pasti semua akan berkata, Instagram dia, lantak le apa pun nak diletakkan. Betul tak? Kita semua tahu, laman sosial ni, bila dah kita letak sesuatu gambar, memang semua akan komen bagi pendapat. Aku tak kisah cuma tengok juga komen yang macam mana.

Aku faham ada sesetengah peminat tak sabar nak menatap wajah anak aku. Bukan aku sengaja nak bikin kalian naik hantu atau bengang dengan keputusan aku yang tidak mahu menunjukkan gambar sepenuhnya. Sebenarnya bukan tak mahu, cuma masa belum sesuai. Ada pulak yang komen pagi tadi tu kata apalah nak dibanggakan sangat kawin  mat saleh dan anak dengan mat saleh taknak ditunjuk & dikongsikan. Dia macam bengang bila dia komen di situ dengan mengatakan ramai yang membanggakan sangat bila kawin mat saleh.. something like that la. Rimas pulak aku nak baca lagi dan tulis semuanya di sini. Lepas tu dia marah katanya sekejap tunjuk lengan, sekejap tunjuk jari… oooo… Tengok juga rupanya! Hahahaa…

Haiiii… Entahlah.. Macam mana aku nak jelaskan ek… Takde lah bangga sangat. Sama je kawin dengan mat saleh ni. Bangga dengan anak dari kawin mat saleh?! Tak juga… Aku hanya berbangga dengan rezeki yang Allah beri. Ada lagi dia kata, apa lah yang hebat sangat dapat baby.. Ya Allah.. begitu sekali marahnya.. Ya! Sangat hebat dapat baby. Ianya Rahmat Allah. Hadiah dari syurga. Hasil cinta dua insan. Rezeki di tangan Allah. Bila dah diberi, terpulang pada penerima macam mana dia nak menjaga rezekinya tu.

Dalam kes pagi tadi ni – bagi aku – itu hak aku nak tunjuk atau tidak anak aku. Yes aku hak masyarakat, aku artis. Tapi aku bukan anak raja atau menteri yang perlu dikongsikan semuanya. Anak Raja pun simpan privasinya. Itu hak aku kerana ianya hidup peribadi aku. Kalau aku tak kongsi langsung, kot ye lah nak marah pun. Aku kahwin, aku mengandung, aku beranak, aku share dengan semua. Sudah cukup kan jika difikirkan semula? Aku beritahu kerana aku sedar akan hakikat peminat ada hak mengetahui.

Selanjutnya dengan detail untuk aku ceritakan, ianya terpulang pada aku. Selalunya peminat (real fans) memahami dan respect dengan semua keputusan artis kegemaran mereka. Cuma aku tak faham dengan wanita (nampak cerdik rupanya) yang beri komen pagi tadi. Marah betul dia. Maaflah andai aku menyebabkan kalian naik angin dengan keputusan aku. Hak peribadi aku… Aku rasa ada perkara dan benda yang boleh dikongsikan dan ada yang tak perlu – atau belum sampai masanya.

Anak aku bukanlah hebat sangat di mata sesetengah orang. Tapi hebat di mata kami yang telah sekian lama menanti. Jadi, bila ada yang buruk sangka beri komen sedemikian, aku rasa sangat kecewa kerana dia tak tahu respect privacy aku, dan aku pasti privasi orang lain juga dia tak boleh terima. Dia kata pada aku tak matang dan memalukan. Dia sedih dengan mentaliti orang-orang kita. Aku tak pasti apa yang dia nak malu dengan tindakan aku mengambil keputusan sedemikian.. Aku masih berfikir dengan setiap ayat yang ditulisnya… Pelik betul…naik sedih juga… Dia mungkin  bukan salah seorang pembaca blog aku ni sebab tu lah dia tak tahu ada gambar Baby Z dah aku letakkan di entry sebelum ini.

Langsung zombie menjadi ‘Nadia’ (watak aku dalam ‘Tolong Awek Aku Pontianak) dengan kenyataannya yang mengatakan apa yang hebat sangat dapat baby.. Amboi… Tak pernah dapat baby lagi kot… atau dia frustrated tak mampu nak dapat baby? Semua orang lain tahu betapa specialnya dapat baby. Rezeki Allah. Tapi kenapa wanita itu berkata dan berfikiran sedemikian? Macam marah sangat dengan rezeki Allah. Semoga Allah rahmatinya. Mungkin juga dia kecewa dengan kehidupannya, atau dia perlukan perhatian dari semua orang.

Aku tak mahu judge tentang mentaliti (dari ayat-ayatnya) dan siapakah dia. Bukan kerja aku. Yang aku pasti, dia tak berapa happy dengan hidupnya. Sebab itulah dikomen sedemikian. Aku harap satu hari dia akan berubah dan menjadi insan yang lebih terbuka dengan keputusan masyarakat sekeliling serta memahami privasi orang lain. Aku simpati dengannya dan dalam masa yang sama aku sangat sedih dengan apa yang dilontarkan pada aku. Kalian juga akan naik marah jika baca komennya.

Aku balas juga dan boleh tahan juga aku ketawakan dia. Hahhaha.. Dia naik marah agaknya, langsung disuruh kawannya komen juga digambar lengan anak aku itu! Hahahhaa… Si pingu ku pun naik hantu! Kami sama-sama balas membalas komen! Hahhaha.. Adakala syok juga balas-balas komen ni! Dah aku blokkan keduanya. Aku tak perlukan peminat yang bukan minat sangat tapi berlagak peminat yang suka memberi komen yang berbaur kebencian.

Aku renung anak aku bila aku baca komennya. Rasa sedih dan kesian kat anak aku ni. Langsung bergenang air mata. Ya Allah, aku berterima kasih dengan nikmatMu, tapi tidak pula aku mahu membangga-banggakan dan menunjuk-nunjuk. Aku bimbang akan kemurkaanMu.

Niat tu taknak dikatakan menunjuk pula bila dah dapat anak dengan mat saleh bila ditunjukkan sangat. Tak ditunjukkan juga pun salah… Memang kita takkan boleh puaskan hati sesiapa pun. Rasa macam langsung tak nak share bila ada yang bersikap seperti dua wanita pagi tadi tu. Tapi tak adil pula pada peminat yang benar peminat. Serba tak kena…

Dah lah… malas dah nak fikir dengan sikap orang sedemikian. Kata Eric toksah dilayan komen yang merendah-rendahkan kita. Ianya nyata menunjukkan betapa rendahnya juga mentaliti mereka. Jika dilayan kita juga setaraf mereka. Alamak!! Dah aku balas dan layan tadi! Takpe, pengajaran…

Lebih baik aku fikirkan show yang bakal aku buat 13hb November depan! Lebih berfaedah. Aku perlu kembali fokus pada kerja. Dah berbulan tak practice dan warm up suara. Penting untuk aku mulakan semula. Tema Hollywood – bukan calang-calang client aku ni. Excited!!

terima kasih kerana memahami diriku yg terlampau gelojoh nak mengepos thread disini untuk mengumpul kredit