CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22659|Reply: 124

Tolong...Ada sesape tahu atau dapat bantu saya?

Edited by crossline at 5-7-2019 09:15 AM

"Deleted"
"Deleted"
"Deleted"

Rate

1

urm.. banyaknye masalah.. cadangan adam.. dekatkan diri pada ALLAH.. adam bukan org baik nk bg nasihat cmni. tp terimalah nasihat adam.. nasihat juga utk diri adam...

tq adam..
mmg usaha ke arah tu, witir, dhuha, solat sunat, wirid, selawat, smuanya sya buat..bukan lah nak menunjuk sya ni baik..tp usaha nk membersihkan jiwa supaya dekat dgn Allah...Insha-Allah nak amalkan solat tahajud & solat taubat juga..

ada byk lg hal2 lain tp yg paling memberi kesan citer2 tadi tu lah..kalo ada yg blh bantu sya akan citer lbh detail kot sbb mcm xlogik kalo citer kat cni...

yg paling ketara jodoh & rezeki sya mcm ssh sgt..ni bukan nak riak ye, supaya org lbh faham..sbnrnya bila tgk kat cermin rupa sya not bad tp kadang2 bila amik gmbr tgk muka mcm horror mcm muka org lain pun ada, saya pernah keje gaji yg spatutnya dh blh senangkan fmly...tp skrg sya msh xde apa2 & xde sapa2...anak sya pun xrapat dgn sya.. Last edited by crossline on 1-9-2013 12:28 AM

"2. masa sya baby(ye saya masih ingt perkara ni, xtau lah knape) bila sya dlm buai, ada org akan berckp2 tp dorg bukan fmly sya, mcm berbincang2 pasal future sya.."

trang tang tang, terang bulan di balik awan...awan hitam jadi temanan, di balik gunung dia menunggu, penuh kasih tiadalah bersatu....

jah...ko memang terrer, ko boleh recall balik memory masa baby n duk dlm buaian. hebat! telah lama menjadi pertikaian dikalangan para saintis dan reseacher mengenai keupayaan seseorang untuk mengingat kesemua early childhood memory dari 1-3 tahun tapi sangat posibble jika memori tersebut disertai dengan visual spt kemalangan, pederaan dll...

cuba ingat masa ko recall memori tersebut, adakah secara direct ko tengok (face to face) muka orang yg bagitau segala future tu atau pun dalam situasi tersebut ko sebagai orang ke 3, maknanya ko nampak ko sebagai bayi dan dengar segala perbualan tersebut.

jadi, betul ke semua prediction yg dia bgtau tu, cthnya ko kawin ngan sapa dan lain2 yg related...

so pada pandangan gue...

1) setan punya kerja....selepas kelahiran Nabi SAW, semua pintu langit ditutup rapat2 supaya jin dan setan x dapat mencuri info dari atas sana.

2) bukan saka tapi pendamping je, mungkin jin mungkin bunian dan lain2, saja je dia 'menanam' memori palsu untuk ko menjadi lebih percaya disamping memberi kelebihan sikit2 cthnya pada point 4 dan 5. itu biasa la, klau ikut susur galur ko pun dah ada yang bomoh, kuda kepang, petruk, semar dan gareng...sebb ko pompuan, 'dia' x nak ko mencari tapi derang rasa ko kena dilindungi sedangkan kita patut meminta perlindungan kepada Yang Esa. Benda2 mcm ni mmg susah nak buang sebb bukan saka belaan tapi turun temurun...jangan salahkan keturunan sebab bukan datuk nenek ko yang titipkan benda ni kat ko tapi dah dia nak poyo2 jadi kawan, sahabat sejati, kekasih dan pelindung...

yang penting tetapkan iman kuatkan semangat, skang ko  dah ada anak dah ada laki..dah jadi mak dan doa seorang maklah paling senang didengar...mintalah perlindungan dari Yang Satu untuk diri sendiri dan keluarga.

lg satu, cukupkan la 5 waktu sbb "benda" ni kan setaaaaan...menyesatkan..saja je dia tiup2 soh lewatkan solat, skip2...malas2...

* aku punya satu batalion perang dah simpan kat mana punya gunung kat indon tu (kalu ikut kata wak yg ubat aku tu la, nak buang x boleh nak bunuh x boleh, dia kasi simpan je dulu )...tapi rugi la juga sbb dulu gue fighter tapi bila dah buang semua2 tu...bini tegur pun dah kecut perut! hahhahhahhahhahhahahh...
Last edited by juragan_malam on 1-9-2013 01:47 AM

bro @hantukiller .......tolong sat bagi pendapat, mlm  ni gue x berapa sihat and dah tutup semua cenel siaran..kalu ada yg dtg bertendang mlm ni...habisla gue.

mamat ni pulak asyik main kat hujung mata je..

jgn tinggal yang 5 waktu tu , buat yang sunat selalu, baca al-quran selalu kalau boleh baca sikit2 everyday, rajin bersedekah, nasihat ni utk diri saya juga ..

Follow Us
juragan_malam posted on 1-9-2013 01:44 AM
"2. masa sya baby(ye saya masih ingt perkara ni, xtau lah knape) bila sya dlm buai, ada org akan ber ...

x baby sangat kot... umur 2-3 tahun gitu...yang saya ingat, kat dalam buai tu saya bukan nampak orang lain, xnampak muka dorg sebab terlingung dengan kain buaian tapi tau tu bukan suara family, bahasa pun lain.. dorang macam bincang2, xingt la butir2 percakapan dorang tu cuma ingat subjek perbincangan je, pasal masa depan saya...

masa study dulu, rumah boifren saya, AG (bukan nama sebenar) terbakar habis langsung tak harta benda yang selamat..lepas tu AG mintak maaf banyak2 kat saya..dia kata mungkin rumah terbakar sebab AG ada niat tak baik kat saya...tak tanya apa niat tak baik dia tu sebab malas nak pikir.. ada gak sorang ketua jabatan bawak saya jumpa bomoh untuk cuba berubat, berlaku lah mimpi "pergaduhan" tarik-menarik penat jugak.. yang paling bestnya bomoh ada bagi air, biasalah tak boleh langkah kan...dalam hati saya kata bomoh ni tak baik, langkah air tu...saya pun langkah2 la...haih...

tp saya memang nak elak sangat bomoh ni, nak berubat cara islamik je..gi kat pusat rawatan islam yg femes tu, cawangan KL sekali je pegi, masa tu dah cerai suami tggl masa saya tengah sarat..jadi saya mintak ustaz tu tolonglah bagi penenang kat saya sebab dah tunggu hari je...masa ustaz tu baca2 ayat quran, saya rasa sedih sangat..sayu yang tak terhingga..depan ustaz tu saya menanggis semahu2nya.. lepas ustaz habis baca terus saya stop. beberapa hari lepas tu saya pun bersalin..lepas tu dah tak pergi jumpa ustaz..tapi keinginan nak pulih tetap ada...

pernah saya kena ganggu teruk sangat sampai tak boleh bernafas macam kena cekik lepas baca Al-fatihah (7x), 3 Qul(7x) & ayat Qursi (7x)..sampai sekarang saya jadi was2 nak amalkan lagi..

btw...lepas tulis citer saya malam tadi terdengar macam ada orang nak bukak pintu..tu yang tulis shortform2 je...hati pun asik berdebar2 je.. sejak malam tadi dengar bunyi cakar2 macam burung bertenggek kat atas atap zink rumah ni (duduk rumah kampung je).. nak online bukak cari.com ni pun macam susahnya! masa sembahyang subuh pagi tadi, betul2 lepas bagi salam Zul berdiri lagi kat tangga & tanya "mama, mana kambing?"... haish... saya tanya balik kat Zul "mana kambing?" terjadi la dialog saya tanya dia, dia tanya saya.. pastu dia asik nak peluk je hari ni...
Last edited by crossline on 1-9-2013 10:21 AM

lavendernovella posted on 1-9-2013 02:28 AM
jgn tinggal yang 5 waktu tu , buat yang sunat selalu, baca al-quran selalu kalau boleh baca sikit2 e ...

terima kasih..insha Allah saya akan terus amalkan...
doakan lah kita sama2 mendapat rahmat dan perlindungan dari Allah, Amin...

keturunan jawa memang ade pedamping ke?

juragan_malam posted on 1-9-2013 02:04 AM
bro @hantukiller .......tolong sat bagi pendapat, mlm  ni gue x berapa sihat and dah tutup semua cen ...

gambar apa benda tu?

edee_91 posted on 1-9-2013 10:13 AM
keturunan jawa memang ade pedamping ke?

ntah? ye ke? tak nak lah pendamping macam ni..
kalau ikut family kandung punya keturunan mak melayu, ayah jawa gak.. arwah ayah meninggal tahun yang sama arwah mak angkat meninggal.. arwah ayah tu berniaga sendiri..

keturunan family angkat ni, arwah mak melayu, ayah jawa (arwah atuk mengubat orang)..saya tak rapat dengan arwah atuk..

crossline posted on 1-9-2013 10:19 AM
ntah? ye ke? tak nak lah pendamping macam ni..
kalau ikut family kandung punya keturunan mak mela ...

bukannya ape, aku ade kawan keturunan jawa sorang. bila aku dekat dengan die, macam ade something wrong. perasaan aku jadi lain macam.

edee_91 posted on 1-9-2013 10:22 AM
bukannya ape, aku ade kawan keturunan jawa sorang. bila aku dekat dengan die, macam ade something  ...

ooo... dia ada citer apa2 ke pasal sesuatu?
ke awak rasa something wrong sebab pikir dia jawa? huhuhu..

terima kasih momod @Santeira

crossline posted on 1-9-2013 10:28 AM
ooo... dia ada citer apa2 ke pasal sesuatu?
ke awak rasa something wrong sebab pikir dia jawa? hu ...

sejujurnya aku yang rasa something wrong sebab pikir die jawa.
die takde pulak citer ape2.

sebab n musabab tak fhm pon xpe tt, kdg2 mmg kte xkn fhm pon. xperlu persoalkan knp tt yg dicari atau dipilih, anggap je nie ujian Allah utk hambanya yg kuat.

baguslaa tt ade usaha dktkan diri dgn Allah. lps bc ayat Al-Quran kalau rase semacam tt kne kuat semangat.
mmg sakit sgt, tapi kne tahan. 'dia' tak suka tue 'dia' melawan. amalkan ayat Ruqyah. bole jgk try amal ayat nie :

1) Surah Al-Baqarah ayt 102
2) Surah Yunus ayt 81
3) Surah As-Saffat ayt 1-10
4) Surah Al-Baqarah ayt 255 (ayat kursi)  

lps baca ayt2 kat ats nie kalau rs sakit kne tahan. kalau sakit adelah tue 'dia' dlm bdn. jpelaa ustaz utk berubat. jgn jpe dgn org yg salah pula. pengubat nie mcm2 jenis, kalau xkne gaya takut yg lain pula mengikut balik.

kes yg kdg2 benci kat org lain pon biasenya sbb 'dia' yg benci, bkn sbb tuan empunya diri yg benci.  

b4 tidur amik wudhuk. dalam mimpi kalau ade yg nak bagi apa2 elakkan dari ambil.

edee_91 posted on 1-9-2013 10:34 AM
...

sorry to say la.... aku ni keturunan jawa dan aku sangat bebangga dengan keturunan aku, orang jawa sopan santun dan xde pun perkataan mencarut2 dalam aksara jawa, dalam masyarakat jawa mmg jarang sekali hasad dengki, nak senang keja lebih, nak berjaya usaha lebih...

setakat benda2 mistik ni semua persepsi negatif masyarakat je, panjang lak aku citer kang jadi masalah sosio budaya pulak...

rugi woooo kalu xde kawan jawa...

edee_91 posted on 1-9-2013 10:34 AM
...

hahahaha...
kaannnn..

juragan_malam posted on 1-9-2013 12:24 PM
sorry to say la.... aku ni keturunan jawa dan aku sangat bebangga dengan keturunan aku, orang jawa ...

eh tak2, aku bukan ngutuk. betul la ape yang kau cakap tu. semua yang kau cakap tu memang ade pade ciri2 kawan aku tu. memang best kawan dengan die. untung aku dapat kawan jawa.

mitnick posted on 1-9-2013 12:14 PM
sebab n musabab tak fhm pon xpe tt, kdg2 mmg kte xkn fhm pon. xperlu persoalkan knp tt yg dicari a ...

Jazzaqallah Mitnick bg tips utk di amalkan tu..sya mesti buat!
mmg betul lah, mungkn Allah nak duga saya tp saya xblh le pasrah je, kena usaha..kan?
sya kalo boleh elak gi jumpa bomoh...kalo gi pun sbb org yg bawak/suruh.
bila depan bomoh mmg dlm hati xberenti2 berdoa "ya Allah ampunkan la kesalahan ku ni..."
saya mmg sentiasa berdoa smoga masalah sya ni dpt selesai melalui cara yg x bercanggah dengan Islam...
stakat ni mimpi yg kena paksa pakai loket skali je,
ada sorg ni dh beberapa kali muncul dlm mimpi saya..org yg sama, nak kata laki bukan nak kata ppuan bukan, mukanya bersih bercahaya, biasanya dia bercakap tp mulut xgerak, yg saya ingt sgt mimpi dgn org ni 1. dia bg balik "perawan" saya, pastu berpusing keliling saya mcm bertawaf pastu sya terbangun... 2. dia bwk saya berhampiran jalan masuk ke Kaabah & bgtau kitorg nak ke sana bila dah dekat kaabah sya terbangun...

tp ada gak mimpi yg xbest...ada org cuba nak buat "benda xbaik" kat saya tp nasib baik terbangun sblm "berlaku" (kias la...malu nak tulis direct) byk kali mimpi mcm ni, jangan tanya brape kali..