CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11119|Reply: 8

kad kredit cimb gold atau bsn al aiman visa?

Post time 18-8-2013 10:59 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku baru plan nk apply kad kredit utk aku pakai klu2 nk buat 0% installment atau di saat emergency. Aku tgk 2 kad kredit ni xbyk beza.22ade reward points and boleh redeem, expired points aku xpastila pulk. Mcm bsn, die bg waive off annual fee utk 3thn pertama dan thn berikutnya waive off min 12x penggunaan aku rse xde mslh utk dpt waive off.tp cc bsn ni maksima cuma 24mth utk 0% installment manakala cimb pula provide sehingga 36mth 0%installment plan.

Siapa yg berpengalaman sila bg cdgn..

Ambil je mana-mana pun, CIMB mahupun BSN sebab at the end, ko kena bayar interest card yang ko guna juga.

0% interest tu hanya untuk ko waived interest ansuran untuk beli barang, tapi jumlah bayaran ansuran yang ko guna dari credit card, interest nya tetap jalan.

Lagi lama masa ko ambil untuk buat instalment, lagi banyak interest credit card ko kena bayar.

sekadar berkongsi maklumat.

oneders posted on 19-8-2013 10:47 AM
Ambil je mana-mana pun, CIMB mahupun BSN sebab at the end, ko kena bayar interest card yang ko guna  ...

Laa...ye ke..maknenye xdela 0% tu.. nk byr charge kt kredit kad lg byk kot..cuma kelebihannya aku bole dpt point and bole guna time emergency..mcm lg 2/3hari nk gaji n kne bli brg penting. Ye dak?

oneders posted on 19-8-2013 10:47 AM
Ambil je mana-mana pun, CIMB mahupun BSN sebab at the end, ko kena bayar interest card yang ko guna  ...

ikut bank gak....Public bank sbg contoh mmg takder interest yg 1.5% ( tgk % tier cc )  kalau amik 0% installment....janji bayar ngam2 cukup bulan....kalau CIMB mmg ada ....
Last edited by medangmru on 19-8-2013 12:01 PM

lurvelylorra posted on 19-8-2013 11:22 AM
Laa...ye ke..maknenye xdela 0% tu.. nk byr charge kt kredit kad lg byk kot..cuma kelebihannya aku  ...

x smestinya.....kene tgk bank jugak.....sila call bank untuk pengesahan....certain bank mmg kenekan interest ( tier) untuk outstanding balance ....kalau 0% interest dan tiada sebarang retail mmg takder interest....kalau ada pun...katakan RM100 sebulan utk brg yg dibeli secara 0% interest tu...berapa sgt interest yg kene bayar ...ada yg tak sampai singgit pun sebulan........sbb jumlah besar  interest tu udah dilock...katakan ko amik brg berjumlaah RM2400 selama 24 bulan 0% interest....setiap bulan akan tunjuk RM100 ( 2/24 -miasalnya...2 bermaksud dah bayar 2x dan 24 jumlah keseluruhan pembayaran )...dalam penyata hanya tunjuk RM100 sahaja..melainkan kalau ko ada retail transaction....kalau xder....mmg takder interest ikut tier ...jumlah yg dilock tu maksudnya....katakan Credit limit ko RM10000...so jumlah 0% tu katakan RM3000...so credit limitkan ko hanya ada ( available credit limit/balance ) tinggal RM7000 jah....dan akan meningkat setiap bulan based on oustanding balance installment....

ini mengikut pengalaman aku yg dah berbelas tahun guna CC...dr RHB, HSBCm Public Bank dan hampir kesemua cc aku pernah guna...

Kenapa takder interest based on cc tier??/mudah je...sbbnya sudah ada processing fee yg dikenakan oleh bank utk installment 0% interest tu....katakan kalau amik brg RM3000... processing fee ( one time charge ) dalam 5% ( RM3000 x 5% = RM150 one time charges fee ) ...so itu dikira sebagai interest untuk jumlah keseluruhan harga barang tersebut......konsep yg sama jugak digunakan untuk 0% interest untuk balance transfer....akan ada one time charges utk jumlah yg kita apply....

ada bank jugak yg akan create satu akaun lain utk sebarang 0% installment yg dilakukan ....so setiap bulan akan dapat dua penyata CC....cara ni sbrnya lebey bagus sbb tak kacau penyata utk retail transaction....CIMB biasanya akn buat camni kalau kita apply balance transfer....

Apa2 pun..sila call Bank utk pengesahan...atau sila rujuk dalam Rules and regulation yg Bank sertakan...takpun download ( pdf file ) di website depa...

dr pengalaman aku CIMB ni biasanya interest charge untuk 0% installment ( One time charges ) depa agak mahal la....dulu murah./...beli brg RM3000 keatas ...5% akan dienakan sbg one time charges jika retail diconvert jadik 0% installment....BSN aku tak pernah guna....

so..sebeleum memilih mana2 bank untuk buat 0% installment....sila riki2 dulu dalam Bank nyer website....sila riki semua BANK ok...jgn CIMB atau BSN je...tgk Bank mana yang boleh kasik one time charges yg lebey rendah....dan jugak bank yg boleh bagi installment plg lama...seperkara lagi....pilih bank yg boleh buat installment based on retail transaction dimana2 tempat....maksudnya...ada bank yg hanya benarkan 0% installment dioutlet2 tertentu jah....itu dah kirer ada limitation yang perlu dipatuhi....pilih bank yg yg benarkan kita utk convert retail transaction kepada 0% installment...lagi senang kita nak buat pilihan....DAN Kalau boleh....with Combination retail transaction...sbb banyak bank yg benarkan kita convert base on one retails transaction jah...takleh gabung2 slip transaction....

maksudnya...slip transaction kedai 1 RM1000 , kedai 2 RM1000, kedai 3 RM1000 =RM3000 dan call bank utk convert jadik 0% installment...mostly BAnk hanya benarkan convert satu transaction per one 0% installment... Last edited by medangmru on 19-8-2013 12:17 PM

medangmru posted on 19-8-2013 12:01 PM
x smestinya.....kene tgk bank jugak.....sila call bank untuk pengesahan....certain bank mmg keneka ...

Keperluan aku utk cc hanya utk emergency dan 0% dan kumpul point. Lg bgs kalau point boleh redeem utk byr govt tax and waive off annual fees. Aku nk apply cc yg paling basic je, memandangkn gaji aku pun xla besar mane, takut jugak kalau over spend. Base on ko punye experience, cc mane yg sesuai utk aku?

Follow Us
lurvelylorra posted on 19-8-2013 12:33 PM
Keperluan aku utk cc hanya utk emergency dan 0% dan kumpul point. Lg bgs kalau point boleh redeem  ...

Hmmmmmmmmmmm....Kalau camtu boleh je try CIMB, HSBC atau HSBC,,,,,,pernah guna ketiga2 kad ni....pasal waive annual fee tu dan givt service tax mmg hampir kesemua bank dengan point boleh je redeem dan waive....tp jgn risau sbb annual fee tu boleh je call bank untuk waive....tak perluy redeem dgn point....govt services tax tu mmg nak taknka kene bayar atau redeem dgn point...

medangmru posted on 19-8-2013 01:28 PM
Hmmmmmmmmmmm....Kalau camtu boleh je try CIMB, HSBC atau HSBC,,,,,,pernah guna ketiga2 kad ni....p ...

Cimb, hsbc atau hsbc?

lurvelylorra posted on 19-8-2013 01:45 PM
Cimb, hsbc atau hsbc?

Oppps....CIMB , HSNC atau Public Bank...btw bank2 lain pun boleh diptertimbangkan gak mcm Ctbank,,,