CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3675|Reply: 5

Membina Empayar perniagaan sendiri melalui Takaful dan Insuran

Salam semua ,

Saya baru saja melepasi tahun ke-7 terlibat dalam bisnes Takaful/Insuran ... dari pengamatan saya bidang ni telah melahirkan ramai jutawan... dan tak kurang jugak jutawan tersebut datang dari orang melayu. Dalam Prudential/PruBSN sendiri ejen2 melayu telah melebihi 40% dan angka tersebut meingkat setiap hari. Sekarang ni adalah masa dan peluang utk orang melayu mengorak langkah dlm bidang ni yg telah lama di monopoli oleh ejen bukan melayu.

Teringat masa saya mula2 menceburi bidang pada 2006 dulu ... seperti kebanyakan orang ... bidang ni adalah bidang yg cukup asing bagi saya yg mana berjawatan sebagai Jurutera Kanan dlm bidang elektronik. Cabaran yg dihadapi dlm bidang ni cukup tinggi ... motivasi yg tinggi amat diperlukan dlm bidang ni... Bermula sebagai Self Employed (ejen)  selama 5 tahun dan Businessman (Manager) tahun berikutnya... untuk 5 tahun pertama dalam bidang ni, macam dugaan yg akan anda hadapi.   (sambungan)

Ok ... cabaran pertama ialah diri kita sendiri ... nasib baik semasa saya join Al Isra' Associate ... saya diperkenalkan dengan perkataaan berikut "for thing to change , i must change first " dan "I reach out 1st with love anda trust to be an energy giver". Dari situ saya faham .... untuk merubah keadaan hidup saya masa tu ...tak ada pilihan lain lagi selain bermula dengan ubah diri sendiri dulu... ubah pemikiran dari makan gaji kepada biisnes minded. Semasa saya masih part time(2006) budaya di Al isra telah menyedarkan saya yg mustahil utk saya mendapat income seperti CEO dlm jangka masa terdekat jikalau saya terus makan gaji ditempat lama. Oleh itu saya nekad kalau nak ubah income maka saya kena ubah kerjaya. selepas membuat sedikit analisis mudah... Alhamdulillah, Allah mempermudahkan saya membuat keputusan ... selama 7 tahun saya makan gaji ... Increment saya hanya RM 900 ... yg mana saya start kerja thn 2000 dgn gaji permulaan RM 2100. Manakala ... dengan Bisnes takaful bernaung di bawah Al Isra Associate increment saya RM 1200 dalam masa 7 bulan ...  itu pun dalam keadaan Part Time .  Selapas itu semua decision yg saya nak ambik menjadi mudah selepas memdapat galakan dari rakan sekerja di tempat saya makan gaji masa tu.

Cabaran ke-2 saya ialah ... Isteri saya ... cuba bayangkan terkejutnya dia bila saya meluahkan pada dia hasrat saya nak berhenti kerja dan memulakan bisness takaful sepenuh masa. Bila diterangkan pada dia yg keputusan yg saya ambik tu adalah utk kepentingan keluarga juga. (sambung nanti)
Last edited by ibm632 on 25-7-2013 08:35 AM

teruskan...terbaik ni..leh jadik motivasi kawan,,,

update sambung utk hari ni

Looking for :
•part time or full time agent
•income range 2k-4k per year
•location SHAH ALAM / KLANG / BANTING
•highly ambitious person, encourage to apply
•inshaaAllah will guide u till success
•pm me for details
•many rewards n vacation awaits u

Masih buka lagi ke ni?!