CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: servantforever

Tuhan suka keluhan orang berdosa

Opss sebelum sy pergi nk ckp ustaz abg cute sila berdakwah dgn cara lebih ringan. Mcm ustaz azhar idrus atau ustaz kazim tu. Awak ni gaya bahasa mcm org 70an. Generasi x susah nk phm ye.

Selamat.

AzzaAzman posted on 6-1-2014 02:20 PM
Opss sebelum sy pergi nk ckp ustaz abg cute sila berdakwah dgn cara lebih ringan. Mcm ustaz azhar id ...

Pergilah jika kamu mahu. Katakan En Mohd Nizam B Che Ya kata gitu gini. Kamu tgk ler riak wajah lepas itu. Bawa sekali post mforum ini sekali, jika ustaz itu beriman, dia akan berkata begini = saya tidak faham.

Try ler jika kamu beramal dgn ilmu yg kamu maksudkan.

Kamu ingat semua para ustaz faham apa yg dibicarakan ini dari segi praktikal? Ustaz yg ajar saya baca Alquran pun tak faham, celah lagi mereka tak berani nak berhukum tanpa ilmuNya.

Opss sebelum sy pergi nk ckp ustaz abg cute sila berdakwah dgn cara lebih ringan. Mcm ustaz azhar id ...

Cara yg paling ringan itu utk nasihat diri kamu wahai raul. sedangkan saya kenal sehalus2 perkara syirik, celah lagi perkara yg apa saya nyatakan. saya tahu byk perkara yang mana suatu hari nanti kamulah perosak agama tanpa sesiapapun sedari. kerana itulah ulama haq membenci kamu manakala yg dtg kpd kamu dan hilang itulah iblis.

Jika kamu faham perihal perkara ghaib, dah tentu kamu tak menyombong diri sambil menyangka saya tak tahu apa cerita pun tentang diri kamu.

Mana ada wali Allah suka pada kamu jika sombongnya kamu mengatasi Tuhan kamu. kerana itulah kamu dicemuh jika mahu menuntut dgn wali Allah yg diredhaiNya.

Nak ubah diri kamu yg sebenarnya tiada harapan. Kamu buatlah apa pun cara, Dia tetap nak kamu menjadi sombong seperti firaun. Melainkan kamu tahu ilmu taqwa. Dan org mengajar ilmu taqwa bukan spt ustaz2 yg terkenal ditv2 tu, sebaliknya mereka2 yg dibenci oleh kamu sedangkan kamu tidak boleh menerima kenyataan kamu diislah sebagai Tuhan.

Ada yg tak faham? Beza islah dajjal dan Tuhan amat jauh. Dajjal boleh berubah, akan tetapi yg merasakan diri Tuhan tidak boleh diubah melainkan dgn jalan taqwa.

Saya boleh ajar kamu ilmu taqwa, masaalahnya kamu tak mampu nak lakukan taqwa itu jika Dia tidak izinkan ke atas manusia yg diislah Tuhan melain taubat yg sebenar2 taubat sesudah Dia uji dgn pelbagai perkara tanpa penafian dan sangkaan. Barulah islah istidraj itu ditarik keluar.

Sekian. tq kerana mengomel.

Para pengikut syaitan mengajar ilmu penafian sedangkan tiada yg mereka ketahui mengenai rahsiaNya melainkan tipu daya.
Mereka kerap berbicara hal ehwal jin Islam sedangkan tiadalah yg mengetahui melainkan ujian kpd yg mahu beriman atau sebalikNya.
Apa yg perlu adalah diri sendiri dlm menzahirkan sesuatu berdasarkan ilmu, samaada dtgNya dari hawa nafsu ataupun dariNya.
Memohon taubat dan mengeluh jika tanpa ilmu dan usaha yg dtg dari RahmatNya, tiadalah gunanya ketika kita berbicara ilmuNya.

Saya mohon maaf kerana berkeras perkara yg samar2 utk elakkan kerosakkan yg dtg dari hasutan syaitan atas perkara istidraj. Sekian. tq

Post ini double meaning. Please fikir Allah dan cara mengelak diistidraj olehNya kerana kata2 kamu membentuk keraguan yg nyata. Bacalah berkali dan mengakulah Allah itu Esa! Tiada daya diri manusia berkata2 yg baik melainkan izinNya.

Yg aku faham tentang tajuk thread ni ,kalau manusia tu berdosa dan dia kembali bertaubat ,dia meirntih minta mapun ,maka rintihan minta diampunkan itu sgt disukai oleh Allah

lebih disukai  drp perasaan seorang hamba yg lapar dan dahaga di tengah padang pasir yg kehilangan unta yg mmebawa bekalan makanan itu...

kemudian di sebut dlm Al-Quran , Allah akan gantikan dosa2 kita tu ,tiap2 satu dosa2 tu dgn 70 kebaikan.

Kiranya org bertaubat ni mmg mendapat perhatian Allah.

Mcm ko lahir sbg anak imaan besar masjid  dan ko pun soleh , ganjaran ko berbeza

tp kalau mak ko pelacur ,ayah ko hisap dadah ,dan ko jadi imam besar maka ganjaran sgt x sama

Follow Us
HannahMontana posted on 7-1-2014 10:02 AM
Yg aku faham tentang tajuk thread ni ,kalau manusia tu berdosa dan dia kembali bertaubat ,dia meirnt ...

jadi sudah tahu kan? bila nk bertaubat pulak?

HannahMontana posted on 7-1-2014 10:02 AM
Yg aku faham tentang tajuk thread ni ,kalau manusia tu berdosa dan dia kembali bertaubat ,dia meirnt ...

apa yg anda nyatakan itu ada dalilnya. tiap2 dalil ada syarat2nya.

Didlm Alquran, surah an`biya terdpt satu klausa yg menyatakan jika seseog itu menyatakan dirinya tuhan ditambah pula dgn kata2 `tiada tuhan`, maka jgn berharapkan masuk ke syurga melainkan diri seseorg itu berubah kpd iman dan taqwa.

samalah maknanya jika seseorg itu sombong. kamu kenal tanda sombong? tanda sombong itu dtgnya dari Allah terhadap sesiapa jua yg diistidraj olehNya. mereka merasa selesa dgn nikmat yg diberikan olehNya dan jika ditimpa musibah mereka sekadar menggunakan hukum akal tanpa mengingati hikmat sebenar2nya.

Taubat sebenar2 taubat bukannya mudah utk dilaksanakan utk zaman ini. Jika Allah ampun sekalipun keseluruhan dosa2 terdahulu, bolehkah kita pastikan tidak berbuat dosa dimasa hadapan kelak?

Istiqomah itulah kunci ke arah mengislah diri sepanjang masa. jika ada manusia mampu islah dirinya dgn izin Allah, maka itulah permulaan utk beriman dan bertaqwa kpdNya.

sekian, tq

Abangcute posted on 13-1-2014 09:45 AM
apa yg anda nyatakan itu ada dalilnya. tiap2 dalil ada syarat2nya.

Didlm Alquran, surah an`biya ...

xfaham...cara ko olah seolah2 ko sedang berkeudara dirancangan TV , ko aysik  terkepit ...xsesuai ,aku jadi xfaham.

walaubagaimanapun ,aku ucapkan terima kasih di atas susah-payah ko tu.

HannahMontana posted on 13-1-2014 03:22 PM
xfaham...cara ko olah seolah2 ko sedang berkeudara dirancangan TV , ko aysik  terkepit ...xsesuai  ...

yg terkepit itu kamu kerana kamu tidak memahami keseluruhan Alquran. Samalah dgn kaedah Dia mahu kembalikan seseorg ke arah beriman dan bertaqwa.

Satu kunci utk ke syurga adalah dgn jalan beriman dan bertaqwa bagi zaman ini. Jika sekadar beriman dan beramal soleh, entah selamat atau tidak itu urusan Allah.

Daripada nisbah 1000 org, 1 aje pasti akan ke syurga. Jika mahu bersangka baik mengenai hal ini, saya tiada kisah sgt. Cuma jika ada sesiapa disini comfirm masuk syurga yg dijanjikan olehNya, saya nak belajar ilmu dari mereka2 ini.

Boleh tunjukkan saya org yg boleh perbetulkan kaedah2 yg tepat utk mendptkan keredhoanNya? Jika ada tunjukkan siapa orgnya yg Dia janji syurga jika kamu ikuti. Jika tiada, sorry noh. Minta ler ampun byk2 hingga Dia redho barulah berbicara disini perihal yg Dia maksudkan.

Allah sentiasa memberikan tanda keampunan. Cuma belum tentu seseorg itu diampunNya jika sekadar bersangka2 kerana org yg Dia ampunkan mempunyai kekuatan yg Dia beri utk zaman ini.

Sehari berapa jam kamu baca Alquran? Jika tak sampai 5 jam, tak perlu kata kamu kenal makna keampunanNya di dlm forum kerana yg kamu nyatakan ilmu kebiasaan yg diketahui org awam.

okey lah. saya minta maaf jika kamu tak faham apa yg saya sampaikan. kepadaNya jualah segala urusan.

Abangcute posted on 13-1-2014 06:45 PM
yg terkepit itu kamu kerana kamu tidak memahami keseluruhan Alquran. Samalah dgn kaedah Dia mahu k ...

nampak sgt ustaz penipu

aku cuit sikit terus kepala naik tanduk

mmg mcm inikah sifat2 org yg berkumis/beard ,kepala pakai lebai di bahu sangkut sejadah.

munafik.

HannahMontana posted on 14-1-2014 01:15 AM
nampak sgt ustaz penipu

sorry ek, saya tak pakai lebai pun.

Abangcute posted on 14-1-2014 02:50 AM
sorry ek, saya tak pakai lebai pun.

syukurrrrrrrrrrr

HannahMontana posted on 14-1-2014 02:51 AM
syukurrrrrrrrrrr

syukur? iman bukan terletak pada lebai, so tak perlu nak bersyukur jika niat menghina perkara sunnah sambil bersyukur. nampak sgt perangai menentang sunnah tanpa disedari.

tanda kemurahan Allah menerangkan keperibadian yg mengaibkan diri kamu sendiri.

Abangcute posted on 14-1-2014 02:55 AM
syukur? iman bukan terletak pada lebai, so tak perlu nak bersyukur jika niat menghina perkara sunn ...

Takbirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

AzzaAzman posted on 6-1-2014 02:11 PM
No wonder la board agama ni jadi tempat bergaduh saja. Malu malu... :Q:Q

Ni kali terakhir sy dtg sini bye semua...

Dalam forum, bermacam-macam orang ada..... ada yang suka bergaduh, ada yang tak suka bergaduh...

Ada menyampaikan yang benar, ada yang menyesatkan, macam-macam ada.... di luar sana pun sama juga....

Hatta dalam masjid pun boleh ada pencuri sampai duit tabung dipecahkan... maka yang baik tu boleh ambil pengajaran, yang buruk tu dijadikan sempadan

Semoga bertambah ilmu dan iman di dada....

mnm77 posted on 14-1-2014 04:24 AM
Dalam forum, bermacam-macam orang ada..... ada yang suka bergaduh, ada yang tak suka bergaduh...
...

yg suka gaduh ikut aqhlaq siapa?
yg tak suka gaduh ikut cara apa ?
yg suka gaduh ke yg tak suka gaduh lagi power ?

...

Nko tak payah buat post ini pun...aku yakin seme orang pun tahu.......waemah budak 5 tahun sekali pung.....

Anyway nko dalam golongan mana M&M?

Hmmm can I make a wild guess?

...

pernah sedar atau terperasan tak yg org zaman skrg ni
bkn setakat kt restoran mamak, fastfood, kedai, tepi jalan atau ofis je yg org suka gaduh
dlm Mesjid pun ada species yg mcm tu
ni blh dikira masalah ummat juga, sbb Mesjid tempat ibadah

nelayan posted on 14-1-2014 08:08 AM
pernah sedar atau terperasan tak yg org zaman skrg ni
bkn setakat kt restoran mamak, fastfood, ke ...

Kalau dalam masjid bukan gaduh namanya...itu berbahas...kalau mengikut fahaman ACDC kita.....