CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gegelcedih

macam maner & ubat ape sesuai tuk legakan gatal2 d celah kangkang T.T

cmf_shya posted on 23-5-2013 12:54 PM
saya penah ada mslh nie ms dlm pantang..huhu..tension giler sbb gatal sgt..dlm pantang kn pkai pad l ...

haah itu yg penyebab utama gatal2 tu datang balik. gatal2 dah hilang, tapi bila pakai pad, haaaa dia start laa menyerang balek..stress betull laa...camne nak kahwin nanti

JimmyAizat posted on 19-5-2013 06:10 PM
Salam,

Pernah dengar tak sejenis bahan dinamakan Allantoin? Dipetik dari laman kesihatan www.exam ...

yeke..awak jual ke? nanti kalo krim lain x berkesan, sy nak try yg awak jual pulak laa..simpan untuk sy jugak ye !

Mkn la piriton..pastu apply cream hydrocote ke..tp kne tgk jugak gatal2 nya ruam yg mcm mna.

alhamdulillah , segala kegatalan yg zueu8 alami dah 100% hilang dan kulit pun kembali halus cuma nk hilangkan kesan kegelapan yang melanda tu jer..tp color pun dah sedikit pudar..eemm tgh mencari produk yg selamat di gunakankan utk hilangkan kesan kegelapan tu. ha.ha..ha.. . tak bazir duit zueu8...alhamdulillah...

zueu8 posted on 12-6-2013 09:14 AM
alhamdulillah , segala kegatalan yg zueu8 alami dah 100% hilang dan kulit pun kembali halus cuma nk  ...

awak pakai ape hilangkan parut? bagitau la bagitau laa ..kulit sy jd menggerutu la sejak dapat gatal2 ni..awak jd macamni tak?? stress giler dah macam katak puru dah

Maybe pad tu tak sesuai dgn kulit awak. Try tukar pad brand lain.
Cuci la v dgn air garam suam. Cara ini lebih bagus dan selamat dari bahan pencuci v di pasaran yg mengandungi chemical. Lebih baik guna garam organik.

Follow Us
entah la..semua jenis pad sy dh pernah cuba..yg herba2 punya pun sy dh cuba..still gatal2 gak..
cuci dgn air garam suam? xpedih ke? mcm seram je
garam organik yg mana 1 ? mesti mahal

gegelcedih posted on 12-6-2013 08:29 PM
entah la..semua jenis pad sy dh pernah cuba..yg herba2 punya pun sy dh cuba..still gatal2 gak..
...

Dear, boleh cuba makan Alfalfa Shaklee. Honeym adalah Shaklee Independent Distributer. Ni hp Honeym 019-351 1315 untuk sebarangh pertanyaan. COD area Shah Alam, Bandar Saujana Putra, Mines dan seri kembangan.

gegelcedih posted on 12-6-2013 08:29 PM
...

Gegel... dah tak gatal lagi ke... saya pun kena juga gatal2 ni bahagian peha dan pusat ..puas saya mandi kat hot spring setapak...lepas 3-4 kali dah tak gatal tapi lepas sebulan camtu berulang balik... last-last saya jumpa doktor..doktor bagi ubat sapu namanya Daktarin dan untuk mandi saya gunakan sabun Sacid.  jangan sekali-kali guna sabun dettol sebab ia boleh menyebabkan kulit kita jadi kering/rengsa.  Alhamdulillah dah baik... Cubalah...kat farmasi ada dijual.

Honeym..alfalfa shaklee tu bukan untuk detox ke?
melati jumpa dokter? nak cakap camne kat dokter? dia cek tak? malu la kalo dia cek ..sulit taww
skarang gegel still gegatal lagi..kurap ke ape ek?? seram betul

gegelcedih posted on 13-6-2013 06:13 PM
melati jumpa dokter? nak cakap camne kat dokter?  ...

Ya...saya jumpa doktor.   Gatal saya bahagian pangkal peha dekat dengan punggong bukan celah kelangkang.  Saya dah pernah pergi klinik dan cuba macam2 ubat sapu tapi tak berkesan.. kebetulan saya ada appoointment dengan dr pakar so saya bagitau sekali masalah saya. Alhamdullillah tak sampai separuh tiub saya gunakan gatal dah tak ada lagi..Sabun Sacid tu pulak kegunaannya to improve skin hygiene and body odour dipakai waktu mandi kemudian baru sapu dengan cream tu...ianya tidak mengeringkan kulit.

Last edited by melati00 on 13-6-2013 06:43 PM

gegelcedih posted on 13-6-2013 06:13 PM
melati jumpa dokter? nak cakap camne kat dokter?  ...

salam gegerl... Banyak fungsi Alfalfa.. mengubat keputihan, dan pengetat vagina.
Untuk ibu menyusu, alfalfa adalah sebagai milkbooster. Untuk set perlangsingan Alfalfa digunakan untuk detos.

melati00 posted on 13-6-2013 06:41 PM
Ya...saya jumpa doktor.   Gatal saya bahagian pangkal peha dekat dengan punggong bukan celah kelan ...

wah yeke..bestnye !! excited gegel !
melati ade tak gambar ubat n sabun yg dokter bagi..gegel nk tengok sikit rupe die..nanti senang sikit..
kalo ade gambarnye, melati kasi dekat sini taw..

gegelcedih posted on 17-6-2013 12:02 AM
wah yeke..bestnye !! excited gegel !
melati ade tak gambar ubat n sabun yg dokter bagi..gegel  ...

Kotaknya dah buang lah gegel...maaf la...tapi sabun Sacid tu kotaknya kolor pink dan putih dan perkataan sacid tu ditulis dimerata kotak tu ...saiznya besar dari sabun mandi biasa sabunnya warna pink jugak...daktarin pulak kotaknya hijau dan putih panjang kotak dlm 4 inci gitu....pergi farmasi.. cakap jer kat sales girl tu nanti dorang carikan...Daktarin tu saya ambil di hospital.. Sacid  tu saya beli di farmasi...

Salam gegel.. kalo gatal2 kat paha & pusat,cuba try Herbal Blend Shaklee..harga amat berpatutan..
bole sms/watsapp/weshat saya 018-9579441 (ainul)
COD area: Kepala Batas,P.Pinang & Kulim,Kedah

lebih kurang laa.sampai cik abg kiter pun tegur geli...siap kena kutuk tau...maluuu kita kan pompuan dan kaum isteri malu la kalau suami sendiri tegur cam tu..kita cuma g consuktation kt klinik pakar kulit. kawan rekomen...alhamdulillah 2 hari dah baik dan licin betul ..parut pun tak der.next month kita dah ckp ngan DR nk ambik ubat untuk lighten kan kolor kulit di *** tu. dia kata ok..yg pasti bila consultation tu..sebb musabab jadi macam tu adalah kerana kita berpeluh...kita x rasa kita berpeluh tetapi sebenarnya mmg kita berpeluh  pasal geseran berlaku semasa berjalan dan duduk. Pas tu kemungkinan under wear kita tu tak absorbed peluh..dan sesetengah org x sedar yg dia x sesuai pakai under wear yang sama sepanjang hari. kawasan tu kan 'Lembab" so memg tempat fungus dan bakteria membiak. so DR just bagi ubat antibotik dan ubat sapu x ingat nama nyer tp bukan pelembab yg gatal tu. kat kotak tu dia tulus MYa..x apa tah..pas tu kita siap tya dia kena dtg follow up tak ..katanya x perlu..mmg betul x yah f/up pun dah baik..klu dulu pergi dah x yah tergaru-garu..ha..ha..a..better awk g klinik pakar duit habis sekali jerrr.dari pada awk beli product yg kita tak pasti ...sbb kita pun x ariff kan pasal benda chemical dan bakteria yg nk dirawat...

melati: yeke..berapa harge dia? melati ingat x? hihi gegel nak pegi cari la..timekaseh ye melati
dnul.ent : wahh shaklee tuu..hehe shaklee mahal..gegel belajar lagi la..xde duit nk beli hihi
zueu : wahh yeke..pergi pakar brapa harganye? t tgegel nak try yg melati punya dulu la..kalau xberkesan, and ade duit lebih baru nk g pakar..huhu
TIMEKASEH SEMUA BAGI INFO N SUGGESTION KAT GEGEL. CAYANG SUME ^_^

melati: yeke..berapa harge dia? melati ingat x? hihi gegel nak pegi cari la..timekaseh ye melati
dnul.ent : wahh shaklee tuu..hehe shaklee mahal..gegel belajar lagi la..xde duit nk beli hihi
zueu : wahh yeke..pergi pakar brapa harganye? t tgegel nak try yg melati punya dulu la..kalau xberkesan, and ade duit lebih baru nk g pakar..huhu
TIMEKASEH SEMUA BAGI INFO N SUGGESTION KAT GEGEL. CAYANG SUME ^_^

gegelcedih posted on 18-6-2013 05:23 PM
melati: yeke..berapa harge dia? melati ingat x? hihi gegel nak pegi cari la..timekaseh ye melati :2l ...

Sori lambat reply...sabun tu saya beli kat farmasi  RM8 dan Daktarin tu saya dapat di hospital tak tahu harga sebab dah campur consultation bagai tapi kawan saya beli difarmasi rm35.  Try lah gegel kalau tak boleh gak pergi jumpa doktor...

melati00 posted on 20-6-2013 06:16 PM
Sori lambat reply...sabun tu saya beli kat farmasi  RM8 dan Daktarin tu saya dapat di hospital tak ...

okayy terima kasih melati share dgn geg sayang melati sangat !