CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9686|Reply: 82

VOTE BALIK KG TIME CUTI @ PERAYAAN..

Aku baru lagi kat sini..baru join..tapi aku nak tanya le semua kat sini (kalau sudi share le), korang ada x berdepan masalah kalau  
time vote utk balik kg especially time cuti / perayaan? Masalah dgn pasangan masing2.. Contohnya, thn lepas kitaorg dh balik
beraya kg dia, tahun for sure la kena kg aku plak tapi nak jugak balik kg dia.. Walaupon dia x protes depan2 tp selalu bg hint yg
nak suruh balik kg dia.. Bukan dia x okey dgn famili aku tapi biasa la, dia suka balik kg dia sbb boleh memancing..kg aku lak xde
tmpt best mancing, so dia mgkin boring kot.. Kalau korang pnh berdepan dgn masalah ni, pls bg cara mcm mana korang selesai kan.. Aku mls nak gaduh2 sbb hubby aku ni jns klu aku bg je hujah or fakta, ada je idea dia nak tangkis balik..   at the end, aku jgk yg nangis.. tp harus la dia pujuk..okey..tapi takat pujuk je la, hint nak balik kg dia ttp ada huhuhu..kalau topic ni dh pnh ada, sorry je..hamba budak baru belajar... Adios!!!! Last edited by wannoorazlina on 11-4-2013 12:16 PM

hi TT .. tumpang baca tips jugak dr otai2 ...

sy baru setahun kawen ... pon agak nye bakal ade prob ni kot ...

last year - Raya pose umah saya, Raya haji umah dia ...

Sy ingat nak mintak raya posa thn ni umah sy lagi ... hehheh sebab sini lg meriah raya pose dr sana ...

ehhehehhe

Loh_83 posted on 11-4-2013 01:06 PM
hi TT .. tumpang baca tips jugak dr otai2 ...

sy baru setahun kawen ... pon agak nye bakal ade p ...

adesss....dah sama mcm suami aku la pulok...

tiap2 kali raya nak kg dia...

kau ada depan mata pun dia boleh boring kalau tak dapat p mancing..

konklusinya...kau kalah dgn ikan

duritajam posted on 11-4-2013 01:22 PM
kau ada depan mata pun dia boleh boring kalau tak dapat p mancing..

konklusinya...kau kalah dgn i ...

kalah dgn ikan?? harus la tidaaaakkk okey..hahaha

mana ada kehidupan berkeluarga yg tak dilanda masalah, tmasuk memilih nak balik mana..

saye purrchaya, sistem giliran adlah sistem yg praktikal tok meleraikan segala ketidakadilan dlm rmhtangga.. sbgmana sistem ni digunapakai utk yg berkawin lebih, ianya juga amat efektif dlm hubungan keluarga monogamous..  err tak rasa awl sgt ke buat thread ni.. raya kan lambat lg..

Follow Us
kepada parin amat, mmg pada mulanya plan ikut system giliran..sama2 dh agree masa mula2 kawin dulu..time bercinta pon dh bincang hal ni..tp bila dh kawin tup tup jd cm ni lak... huhuhu...sedih la mak nok oiii... kata gak kat dia, bkn x balik lgsung kg awk..tp tggu la raya ke 3 kita balik la..dia diam then kata sian kat mak abah saya..huwaaaa.... eden ni doh la sensitip klu org ckp bab mak bapak ni.. pastu eden jwb la, sian jgk kat mak bapak eden kat kg nuunnn... dia diam la plak... no respon..but now masih lagi bg hint nak balik kg dia..x kira la cuti raya ke cuti umum ke, mesti nak balik kg dia...  p/s: parinamat, mslh ni bkn utk raya je tp tiap kali cuti yg ada kat msia ni menjelma, masalah ini la yg buat aku pening kepala..

wannoorazlina posted on 11-4-2013 02:40 PM
kepada parin amat, mmg pada mulanya plan ikut system giliran..sama2 dh agree masa mula2 kawin dulu.. ...

parin tu one track mind punyer olang...kau sebut raya..dia pikir raya aje la..

membosankan kan??

duritajam posted on 11-4-2013 02:44 PM
parin tu one track mind punyer olang...kau sebut raya..dia pikir raya aje la..

membosankan kan? ...

xpe...aku ok je...

aku rasa la kan, lelaki ni sebelum kawin diaorg setuju je dgn semua plan kita..

but after married, dia akan mula tunjuk taring..gunakan kuasa veto...

mencik!!

stakat ni me masih ikut giliran....untuk aidilfitri lahhh...kalo raya haji jarang coty panjang slalu blik umah mak me jer meriah sket ada semelih2 lembu gitu!, sup tulang lagik!
kalu ader coty lelain me tak kisah blik umah mana cuma kalo blik umah mentua jauh la jalan 5 6 jam dlm kete.....slalu balik sana time coty skool, sbb balik umah mak me 45 min je...ujung menggu kadang balik

if raya tahun tu my parents and siblings tak balik beraya, mmg akan beraya di Gombak, BUT if my family is here, mmg kami beraya with my family

my PIL suka balik beraya kat SP and Penang, sedangkan wan dan atuk dah lama takda, setakat pergi rumah ayahwa dgn pak anjang jer pun

soal takda tempat nak memancing tu, is just a poor excuse from your hubby, dia tak interested pun nak fikirkan tentang perasaan you

okey la kalau mcm tu juita... selalu dpt balik umah mak ko.. umah mak aku mmg la jauh, 5-6 jam la dok dlm keta sebelum sampai..

umah mak mertua dlm 2 jam setengah dh sampai..tp bg aku x kira la jauh ke dekat, kena bg adil.. mengikut perkiraan aku, byk kali

dah balik kg dia sepanjang kitaorg kawin (termasuk time cuti2 umum n hujung mggu) tp aku x merungut sgt sbb pk pak mertua x

berapa sihat.. thats why utk raya kali ni nak sgt balik kg aku.. tp hint2 yg diterima sebaliknya... sedih beb!! bkn aku mengata laki aku

tp aku sekadar nak meluahkan perasaan disini n mintak pendapat org ramai yg mgkin pnh hadapi masalah mcm aku ni..

OsHiN_hOnEy posted on 11-4-2013 03:03 PM
if raya tahun tu my parents and siblings tak balik beraya, mmg akan beraya di Gombak, BUT if my fami ...

aku pon rasa mcm tu.. so, ko ada cara x yg boleh aku bukak sikit mata laki aku ttg perasaan aku yg teraaammmaattt ingin

sambut raya kat kg aku thn ni?? sbb dh tahu, klu guna cara aku sendiri, alamat menangis la penghujung cerita...

wannoorazlina posted on 11-4-2013 03:09 PM
aku pon rasa mcm tu.. so, ko ada cara x yg boleh aku bukak sikit mata laki aku ttg perasaan aku yg ...

perhaps bila you terjumpa article pasal 2 way communication you can show to your hubby, article pasal orang bercerai berai time nak balik beraya and all that, buka kan mata dia

you pun ada family and kalau jarak dekat antara 2 rumah tu, you nak sangat sebelah pagi kat rumah dia,sebelah petang kat rumah you pula, but since jauh sangat you tak boleh

you come from different background keluarga yg berbeza ker? sometimes tu pun mainkan peranan juga, if balik beraya maybe you can suggest tidur kat hotel.

jangan mengungkit blablabla nanti lagi dia akan keras kepala

aku setuju dgn ko oshin... akan ku cuba...

tapi klu boleh mg la x nak gaduh2 or bertekak pasal hal ni..

mgkin aku akan bgtao mcm mana ko kata tu..

background famili x le jauh beza..aku ok dgn mak n bapak mertua..dia pon ok dgn mak bapak aku

wannoorazlina posted on 11-4-2013 02:40 PM
kepada parin amat, mmg pada mulanya plan ikut system giliran..sama2 dh agree masa mula2 kawin dulu.. ...

belum dpt sume janji BR1M laa, PR1Ma laa, voucher buku laa..
dah dapat kalu, minyak naik letrik naik air naik.. ehhh ter OT lak..

alaa biasa la wak, blum kawin mcm tu laa.. jnji dicapati bagai.. as time pass away, kehendak/preference ley berubah ngikut situasi semasa.. slow talk le ngan suami tanpa mencabar kedudukan suami sbg kepala keluarga.. tak ramai yg ada skil ni..

ParinAmat posted on 11-4-2013 03:44 PM
dah dapat kalu, minyak naik letrik  ...

yaaa...aku setuju sgt... masa bercinta bulan, bintang matahari, langit semua dapt kuberi

bila dh kawin, "eh, u capai sendiri la eak"..huhuhu..

adat dunia... skill utk berkomunikasi dgn suami mmg sgt mencabar..

amat menuntut kesabaran kaum2 hawa.. sbb nya?? kebanyakkan kaum suami hanya rasa dia je yg betul..

kaum suami / lelaki, jgn menidakkan ini sbb dh jd lumrah lelaki akan sentiasa berpegang pada ego

aku ada pnh luahkan masalah ni dan masalah lain kat bff aku (slh sorg ahli cari forum ni jgk)

dan dia pon byk bg nasihat mcm ko parinamat... slow talk n berbincang..

jgn pendam dlm hati..nnt melara diri...

ParinAmat posted on 11-4-2013 03:44 PM
dah dapat kalu, minyak naik letrik  ...

Mantan isteri hang lacks this quality of not  menghormati hang sebagai ketua keluarga........tuh yang kena cerai?????

Atau hang yang lack that quality of a leader dalam rumahtangga ..itu yang kena mintak cerai????

Rate

1

wannoorazlina posted on 11-4-2013 03:05 PM
okey la kalau mcm tu juita... selalu dpt balik umah mak ko.. umah mak aku mmg la jauh, 5-6 jam la do ...

alerr TT dia bagi hint je...wat tak paham dah ler......bukan dia ckp ngan veto pun ...wat bodo dah larrrr...TT plak takyah hint2 nih..ckp direct je balik kg TT .mesti dia tak leh kata apa sbb mmg dah giliran mak TT khennnnnnn

manak905 posted on 12-4-2013 07:27 AM
Mantan isteri hang lacks this quality of not  menghormati hang sebagai ketua keluarga........tuh y ...

jgnla cite, nanti mjhot target aku lak hohhh..